Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andreja21
6. mar 2014

Je tu niekto kto uzival citalec pocas tehu?

bronka13
6. mar 2014

@esselte na konzervatorium tmhudobno-dramaticky herectvo odbor🙂 dakujem za vtipyy🙂) a ty sa mas yz lepsie? kolko beries tieto noce lieky?

lucinka0921
6. mar 2014

@mmama ale nie,kazda sme ina a ono po zvyseni ja som do Tyzdna citila zmenu k lepsiemu.A potom ma sice bolela,ale nie zvy,len niekedy

mmama
6. mar 2014

@lucinka0921 premyslam ci tie Ad skutocne funguju na tom,ze to v hlave vyrovnaju tu hladinu.A potom sa clovek citi lepsie.Inak som citala,ze cloveku nieje hned dobre,ale postupne sa vytracaju priznaky poruchy a trva to aj mesiace kym sa citi uplne ok.

lucinka0921
6. mar 2014

@mmama nepremyslaj nad tym a ver 😉 ano trva to dlhsie,ale musime byt trpezlive

lucinka0921
6. mar 2014

@172 kde si?

mmama
6. mar 2014

@lucinka0921 inak i ty si sa tak sledovala ked si brala AD ci ti je lepsie a horsie?ja sa v podvedomi dost bojim ze to neprejde alebo ze ma bude hlava stale boliet.

lucinka0921
6. mar 2014

@mmama ano sledovala som sa v kuse,ale len pri prvej liecbe,teraz uz nie,uz asi preto,ze som si tym uz raz presla a nie je dobre,ked sa tak pozorujes

mmama
6. mar 2014

@lucinka0921 ale lieky zaberu aj ked sa sledujes nie?

esselte
6. mar 2014

@mmama zaberú, ale keď sa nesleduješ, tak je o lepšie, ja som dnes dostala kramy, tak to nie je bohviečo, vtedy sa stále cítim horšie

esselte
6. mar 2014

@lucinka0921 ako sa cítiš dnes? ja mám kramy, neznášam to, vtedy sa mi nič nechce, bolí ma hlava a už som mala aj slabší atak, včera a predtým už bolo dobre a znova to isté, to je hrozné

lucinka0921
6. mar 2014

@mmama ale ano,neboj sa.Ale snaz sa nepozorovat,rob nieco,aby si na to nemyslela.Mne dr. povedal,ze ked sa pozorujem,tak si to potom aj privolam....A je to pravda.

lucinka0921
6. mar 2014

@esselte ja dobre,pracujem od rana,tak nemam cas mysliet na hluposti 🙂

timino
6. mar 2014

ahojte dievcata s tym pozorovanim mate pravdu ze cim viac sa pozorujem tym je to horsie ze si to privolame sami ja som na tom tiez tak isto,ale nie vzdy sa to da.Musime byt trpezlive a vydrzat.Prajem pekny den a hlavne aby nam bolo dobre.

timino
6. mar 2014

a este som sa zabudla spytat aj vam sa triasli niektorej nohy?

danielagabriela
6. mar 2014

@lucinka0921 ahoj tak ci, ako zatial dnesny den?dufam, ze mas tolko energie ako vcera.
Ja neviem co mi vcera bolo, ale mozno z toho pocasia, lebo potom zacalo prsat.... a dnes je to uz aspon trochu lepsie, tak uvidim ..
Pekny den prajem

danielagabriela
6. mar 2014

@esselte ahoj, tak to ta fakt obdivujem,ze si ucitelka, to musis mat niekedy yazke, ked ti nieje moc dobre a este k tomu ten hluk v skole...ale je dobre, ze si nasla nieco, co ta bavi... a k tej angline si myslim, ak test neapravis na prvy krat, tak budes mat opravny termin, nie? Ja som tiez chcela chodit na anglinu, ale ja sa teraz nedokazem sustredit, takze by som sa asi nic nenaucila🙂

esselte
6. mar 2014

@bronka13 no teda, ty budeš herečka?Tak to takú chorobu musíš zvládnuť hravo

esselte
6. mar 2014

@danielagabriela bohužiaľ nie je tam opravný termín, je to cez europsku úniu a robí to metodické centrum, kto spravil,ten bude chodiť, takže asi tak, ale dala som si prihlášky ešte na tri vzdelávania, vieš my teraz zbierame tie kredity, koľko máš kreditov o toľko ti ide plat hore,teda, ak ich škola prepláca.nedávno som písala prácu na prvú atestačnú skúšku, po ústnej skúške by som mala ísť do vyššej platovej triedy.Dala som si ešte Tvorenie web stránok a Integrácia žiakov v bežnej škole, aj teraz mám v triede dvoch integrovaných, takže sa mi to zíde a jedno dištančné vzdelávanie, to je čisto len cez počítač, že tam nechodíš, týka sa nového školského vzdelávacieho programu, takže som rozhodila siete, čo otvoria a čo sa mi podarí, tam pôjdem.Ináč v škole je to niekedy fakt držka, ale ja svoju prácu doslovy zbožňujem, nebyť niektorých riaditeľovách úletov, ale nadriadený je nadriadený.Je to ťažké vtedy, ak mi je zle, ale mám stále so sebou tabletky, aspoň v taške musia byť, ak by bolo veľmi zle, ale dá sa

mmama
6. mar 2014

@esselte
@lucinka0921 ano snazim sa nieco robit ale ked na mna pride ta unava a bolest hlavy chyti ma panika a strach ci to prejde.Chapete ma vsak?no je to tazke s anesledovat ale lieky by mali pomoct i tak,ci nie?inak ta unava tiez prejde casom?lebo beriem zvysenu davku treti den a citim sa unavena.

bronka13
6. mar 2014

@mmama ako dlho beries lieky ? ake beries AD?

esselte
6. mar 2014

@mmama aj ja som sa na začiatku cítila ako oťapená, to prejde a bude dobre

savanna
6. mar 2014

baby mna trapi zub 😝 a moja zubarka zajtra neordinuje, ze mam prist bud. tyzden. ani mi sestricka nepovedala, kto ju zastupuje, iba ze mam prist bud, tyzden a mna vobec nenapadlo sa opytat tak vobec teraz neviem.

tak som bola na pohotovosti a ona ze mi s tym nic nespravi, ze to nie je na osetrenie na pohotovosti, ze by potrebovala k tomu rontgen. tak neviem mam to iba trochu napuchnute ale trpne mi to a citim take pichanie az kdesi pri kosti, tak budem musiet cakat do pondelka, dufam, ze neskoncim s opuchutym celym licom.

a to som vam chcela povedat, som jej povedala na tej pohotovosti, ze beriem ten liek co mam teraz na spanie, je to antipsychotikum, je tam napisane, ze pred akymkolvek aj zubnym zakrokom je potrebne upozornit lekara. no poviem vam ze sa tam na mna pozerali ako keby som spadla z mesiaca, este sa ma aj pytala, ze na co beriem taky liek? ja to nechapem, preco este aj samotni lekari sa na nas pozeraju ako keby sme boli uplne na hlavu padnute iba preto, ze berieme psychiatricke lieky 😝 😝 dokonca som este potom aj mala pocit, ze mi to ani poriadne neveri, ze ma to boli a trpne. ze tam vidi iba trochu opuch 😝 este aj ked som odchadzala tam stali a divali sa na mna tak cudne 😝
paneboze ved mam vysoku skolu a som slusny inteligentny clovek, a k doktorom beham fakt len ked musim nie som ziadny hypochonder, a este sa na mna budu pozerat ako keby som bola uplne sisi 😝 😝 som z toho smutna ako je to stale vnimane v spolocnosti dokonca aj medzi lekarmi 😝

timino
6. mar 2014

nevsimaj si to toto iste sa stalo uz aj mne kaslat na nich vsetkych ked nas beru ako debilov

lucinka0921
6. mar 2014

@danielagabriela mala som,ale uz nemam,uz pojdem asi za chvilu spat,predchvilou som skoncila s pracou od 8 rana,mam dost.A ty dnes ako?Dufam,ze uz dobre

lucinka0921
6. mar 2014

@mmama ja spim stale poobede,teraz som uz dva dni nespala,ale mala som vela prace..... 🙂

lucinka0921
6. mar 2014

@savanna ja som sice uz dlho u ziadneho lekara nebola,takze som nikde nemusela vraviet,ze beriem AD,ale predtym jak som bola raz u zubara mojho a siel mi tahat zub,tak hned,ze injekciu a vravim,ale beriem AD,sa len opytal,ze ake,som mu povedala a on,ze to je v poriadku na tie mi moze pichnut....Ziadne blbe pohlady alebo slova....Takze ja som sa este s taky pristupom nestretla.Ale to by aj mna nasralo,ved v dnesnej dobe je to uz bezne

mmama
6. mar 2014

@esselte a ako dlho u teba trvala ta unava ak si to pamatas?Ono tie priznaky ti odchadzali postupne a nie naraz ze bum a je mi super ze?trva to asi aj 2-3 mesiace.

timino
6. mar 2014

@mmama jasne ze priznaky odchadzaju postupne nie je to z jedneho dna na druhy ale neboj sa prejde to uz som zabudla ako dlho uzivas AD

anina63
6. mar 2014

@savanna ahoj,no dobre som sa zasmiala 😀 nie z tvojej bolesti,tú ti nezávidím,ale z tej dr.Tá nech bude rada,že nemusí také lieky....lebo čo vidíš na druhom,čakaj na sebe.Riadim sa tým,lebo je to pravda a nikdy by som si nedovolila človeka zosmiešnovať len preto,že je v niečom iný než ja. Doposiaľ sa mi také niečo nestalo a dúfam,že ani nestane.Určite ani netuší koľko ľudí jej už v kresle sedelo s takýmito liekmi,len to nepovedali.Ani jedná z nás nie je hlúpa alebo iná než ostatní ľudia len preto,že berie lieky také aké berie.Joj,ale som sa rozohnila 😀