Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
9. mar 2014

@hroska Ahoj,super,že si tu 🙂 🙂 🙂 chýbala si.

lucinka0921
9. mar 2014

@hroska ahoj moja,mo ze si sa ukazala 🙂 Ako sa mas?Prosim ta,co je to serotoninovy sok? 😲 Pocujco vravis na citalec ci co to?Mne ho bude davat nova dr.Sa bojim tej zmeny,ze ako to budem znasat... 😝

lucinka0921
9. mar 2014

@danielagabriela daj vediet co u dr. 🙂

bejatka333
9. mar 2014

Zdravím, je tady někdo kdo bere citalec? Kdy začíná zabírat? A jak se po něm cítite?

savanna
9. mar 2014

@hroska ahoj, rada ta tu vidim 🙂 ano mas pravdu, je to sedativne antipsychotikum, poznas ho? 😕 mala som najskor 15 mg a teraz 30 a tych 30 sa mi zda uz celkom v pohode zabera.

savanna
9. mar 2014

ahojte baby ja som sa dnes citila dost zle, akurat mi konci menzes, myslite, ze to moze suvisiet s tym? takto sa vacsinou citim na zaciatku a pocas M, na konci uz vascinou nie, ale dnes to teda este asi stale doznieva, lebo som citila cely den taku slabost, uzkost, depresiu, ... dost neprijemne.

bronka13
9. mar 2014

@esselte mam uz mensie obavy ale stale mi naskakuju este . take no snad zmiznu uplne tie AD akoby stale pracuju ? ono sa to stale a stale zlepsuje??

lucinka0921
9. mar 2014

@bejatka333 ahoj a vitaj 🙂 Ja ho sice este neberiem,ale budem ho brat,budem menit lieky.Chcem sa ta opytat,ako dlho ho uz beries a ako ti je po nom?Mam trochu obavy zo zmeny,tak preto sa pytam,ze ako ho znasas.Dakujem 🙂

anina63
9. mar 2014

@bejatka333 Ahoj,vitaj a ten Citalec som brala takých 5 r.Je to asi slabšie AD lebo mne ho dala obv.dr.vravela,že to môže predpisovať.Brala som 20 mg hned od začiatku.Nemala som žiadne NU,zabral dobre a bola som v pohode-čiže u mna dobre.Potom asi prestali mať účinok lebo som sa dostala do riadnej depky a beriem silnejšie AD.

lucinka0921
9. mar 2014

@anina63 ahoj,zabudla som,ze si brala.Takze ty si ho dobre znasala?A ked si menila,tak ako ti bolo?

esselte
9. mar 2014

@hroska ahoj, konečne si tu, kde si bola tak dlho?áno beriem už 30 mg paretinu, ale ja rivotril mi nechala a xanax na noc, zatiaľ mám ešte tak brať, kým mi paretin poriadne zaberie a potom budem vysadzovať

esselte
9. mar 2014

@bronka13 áno, postupne sa to zlepšuje

esselte
9. mar 2014

@savanna aj ja sa cítim horšie, keď mám menzes, to sú hormony a vtedy sa to trocha zhoršuje, hormony súvisia so psychikou

anina63
9. mar 2014

@lucinka0921 Luci,keby mi bolo teraz tak,ako pri Citalecu,tak to by bolo super 😝 Neviem prečo mi je tak divne,ked tie lieky čo mám teraz sú z tej istej skupiny,len trochu silnejšie,tak som pocholila dr.Majú o nejakú molekulu naviac.Už ma tá molekula začína štvať,čo si nerobí svoju robotu aby bolo lepšie 😝 😀 Neviem čo by sa stalo,kebyže sa vrátim na Citalec,to sa spýtam dr.Moja úvaha,možno by už ani nezabral.No uvidíme 😒

danielagabriela
9. mar 2014

@bejatka333 ahoj ja beriem citalec 20 a tritico na noc 2/3. Bwriem to este len cca. Mesiac, ale je to rozhodne lepsie. Nu som mala prvy den dost zle, ale potom som sa prenohla a ked som sa hybala a nieco robila, tak ro bolo celjom v poho.
A ty sa uz liecis, alebo len zacinas?

bronka13
9. mar 2014

@esselte lebo furt ma znepokojuju veci ktore ani niesu sak asi vies...asi to dlhsie trva kym zmiznu aj obavy..

hroska
9. mar 2014

@lucinka0921 luci ten serotoninovy sok moze nastat, ked mas vysoke davky AD a mozog je uz serotoninom presyteny. Je to neprijemne, cela sa trases, vsetko sa ti toci, treba ti naraz zvracat aj ka@at....no proste zufaly stav.Citalec patri do SSRi skupiny,takze ta ista skupina ako Sertralin, takze sa vobec nemusis bat tej zmeny, mozno ani nic nepostrehnes. Vravi sa, ze je skor "slabsi", ale neda sa to takto kategorizovat. Poznam ludi, ktorym sadol skvele. 😉 Takze vsetko zavisi od toho, ako ti sadne a zabere. Ale urcite sa neboj tej zmeny, nic zvlastneho to nebude. 😉

@savanna ahoj osobne ho nepoznam, len moj otec uziva podobnu kombinaciu 😉. Na den ma Alventu a na noc ma antipsychotikum a strasne si pochvaluje, spanok sa mu super vylepsil, spi jak dudok a dovtedy mal s tym dost velke problemy, bola tam uz aj zavislost od hypnotik 😝 😨 A ten menzes, u mna tiez nanic, pocas neho mi je zle , boli ma brucho, nic nevladzem a ked skonci, tak som uplne vyflusana, znicena a obycajne sa este na mna nalepi aj nejaka viroza alebo herpes. 🙄 Nastastie, depresie uz nepocitujem.

@esselte tak ja uz som zaradena naplno, mam co dohanat, ved 5 mesiacov som bola absolutne nepouzitelna, tak niekedy uz veru sem nestiham pisat. Chce to cas u teba, kym sa uplne stabilizujes. Postupne to pojde pomalicky k lepsiemu a lepsiemu az panika ustupi do stratena 😉

esselte
10. mar 2014

@bronka13 áno , trvá to dlhšie, aj u mňa sa objavujú ešte hocijaké pocity, ale snaž sa trocha na to nemyslieť, ja viem, že keď je zle, tak sa to veľmi nedá, ale skús

bronka13
10. mar 2014

@esselte trocha si to robime aj samo ze na to myslime lebo tym sa potom zacnu cytvarat obavy...a toto vsetko toto ze vznikne myslienka a vytvori obavu to vsetko zanikne ?

bronka13
10. mar 2014

@esselte @hroska viete ja spm na tom tak ze tu uzkost uz davno nemam len so ju ako keby stale nahovaram ze ju mam pri tom v skutocnosti som uplne v pohode aj tieto nahovaracky zmiznuco ani nieje ? ? taketo obavy

helka107
10. mar 2014

baby našla som na FB stránku,je asi nová, ale veľmi ma zaujala, všetci sa môžu pýtať čo chcú anonymne, pridávať foto, skúste kuknúť https://www.facebook.com/pages/Materstvo-a-rodi...

mmama
10. mar 2014

@hroska venlafaxin ma aj analgeticky ucinok?inak trva aj 2-3 mesiace kym sa budem citit uplne ok,cize pri AD sa stav postupne pomalicky zlepsuje ano?
Ozajky viem ze nastala jar a snou jarna unava no ked pretrvava viac ako 3 tyzdne tak to nebude jarou 😉
ale vitaminy neuskodia 😎

hroska
10. mar 2014

@bronka13 pomalinky sa vsetko strati, aj tie obavy. pride den,ze obavy uz nebudes pocitovat, len to ide dost pomalicky a neisto, v tom je ta nasa choroba zakerna. 😝

hroska
10. mar 2014

@mmama v pribalovom letaku to nenajdes, ale citala som studie, ktore to potvrdzovali, ze Venlafaxin ma aj analgeticky ucinok. Ano u niekoho moze trvat naozaj dlhsie, kym AD zaucinkuju, aj 8-12 tyzdnov, je to individualne. Ta jarna unava nie je len fama,je to naozaj tak,ze po zime je telo uplne grogy 🙄 , a moze to byt veru aj 3 tyzdne, zavisi to aj od veku, mladi ludia to mozno az tak nepocituju, ale starsi to uz na jar citia. Ved nie nadarmo sa hovori: "Marec, poberaj sa starec" 😕 😉 😀 😀 😝

172
10. mar 2014

@lucinka0921 @esselte @anina63 dobre ranko vstavat a cvicit 😀 ..Maam vas rada babulky...cmuk

sono2
10. mar 2014

@danielagabriela manžel mal takúto kombináciu len s citalopramom ma budil sa niekedy v rovnakú hodinu nemohol zaspať a depky. Nemohol pri mne asi spať že mu vadím. Od dovolenky ho mesiac neberie a je o moc lepší. V noci sa nebudí také stavy nemá. Robí tebe dobre to trittico? Lebo to nieje na spanie vieš

bronka13
10. mar 2014

@hroska ja.uzivam zoloft 100 8 ap ol tyzdna tak myslis ze za tu dobu ako este musim asi veru cakat nie ? kolko to zhruba trva pri zolofte ? kym sa stratia obavy to kolko aj trva ? vies to je to ze myslienkami sa do toho dostavame a sami si tu uzkost vytvarame

bronka13
10. mar 2014

@hroska teda stovku.uzivam len 4 a pol tyzdna ...viem ze od stovky to zacina zaberat alebo nieco take som pocula ....zhruba kedy sa prejavuje najviac AD ?

esselte
10. mar 2014

@hroska ahoj, áno som na dávke 30 mg tretí týždeň, ale poobede mám niekedy taký pocit ničoty, taký zvláštny, ani to neviem, opísať, myslíš, že lieky zaberajú sprácne, beriem ešte aj rivotril a xanax sr na noc a chodím aj na psychoterapiu, už som bola trikrát, ja myslím, že to pomaly prestane, tie pocity,lebo keby nie, tak by sa to už bolo zhoršilo,nie?

lia09
10. mar 2014

ahojte neviete nahodou ci sa moze brat lexaurin pred soferovanim?Ide o to,ze som zacala chodit do autoskoly,ale mam nenormalny strach,stres pred jazdou.Myslela som si,ze to casom prejde,ale vobec.Zakazdym mi je tak zle,ze mi ide srdce vyskocit,normalne pocujem tlkot svojho srdca.Az mam strach,ze skolabujem 😠 .Skusala som aj neake prirodne, ako sedativ pc,alebo persen ale nic to nepomohlo.Musim si davat lexaurin.Sice som este nervozna,ale aspon to moje srdce uz neide vyskocit von z tela 😉