Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mmama
10. mar 2014

@timino tak uz sa mas ok ziadna bolest hlavy,unava,myslienky nic?a kolko beries toho mirzatenu ak teda len ten beries?

timino
10. mar 2014

@mmama ja beriem aj asentru a k tomu mi pridala mirzaten,beriem asentru 2 krat denne a vecer mirzaten 30mg.vsetko to zmizne neboj sa ja som sa liecila od decembra a iba teraz sa polepsilo.

savanna
10. mar 2014

@hroska a co berie tvoj otec a v akej davke prosim ta? velmi ma to zaujima, lebo sa mi zda, ze to nie je taka uplne bezne pouzivana kombinacia pre nespavcov AD + antipsych.
velmi si ma inak potesila, ze mu to vyborne funguje 🙂 ja uz som zacala spavat ako tak dobre, akurat prve noci po zvyseni som sa neskutocne potila, ale uz to ustupilo ... akurat ked mam trochu stresy tak nespim dobre, napr. aj dnes ma cakal v praci tazsi den a velmi zle som spala. este budem musiet pockat pripadne zvysit davku.

savanna
10. mar 2014

@mmama suhlasim s @hroska, ze venlafaxin ma aj ucinok proti bolesti, ja napr. odkedy ho beriem si nemusim cez menzes davat vobec tabletku proti bolesti ... aj predtym ked som brala AD si pamatam, ze to tak bolo, menstruacne bolesti mi uplne ustupili. je to cudne a neviem na akom principe to funguje ale je to tak, predtym som sa prve dni bez nejakeho ibalginu nemohla ani pohnut.

danielagabriela
10. mar 2014

@esselte no aj ja som plna ocakavania, co ma na tej terapii caka, teda najskor ma musia objednat
Tak som zvedava za kolko pojdem prvykrat🙂 a ako, presla ta bolest hlavy?

danielagabriela
10. mar 2014

@gretyka ahoj a vitaj medzi nami🙂 aj ty sa liecis, alebo sa chces len vystazovat?

danielagabriela
10. mar 2014

@esselte teda samozrejme som myslela na tu unavu a son chcela napisat, ze mna boli hlava...

danielagabriela
10. mar 2014

@172 to je super, ze si mala taky aktivny den, bodaj by ich bolo viac...len tak dalej🙂

danielagabriela
10. mar 2014

@lucinka0921 som rada, ze ti je znovu lepsie 🙂 treba byt co najviac aktivny, pretoze sa to vtedy lepsie zvlada😀

bronka13
10. mar 2014

@esselte AD zabera aj na obsesie lebojaam v kuse myslienkyna uzlost

kostfurtto slovo ajakkeby ma to prenasledovalo kes niecoho zbavit...cely densa ti to vybavuje tojetoez zo strachu akoby ? to sada toez odstranit ?

anina63
11. mar 2014

@172 Dobré ránko 🙂 len tak dalej,ved raz to musí všetko zmiznúť.Ako prišlo,tak musí aj odísť.Ja si tiež mám zvýšiť AD tak som zvedavá.U mna to tiež skáče,ked si myslím,že už je ok,tak opäť je to fuuuj.Prajem pekný den plný elánu 🙂 🙂 🙂

anina63
11. mar 2014

@bronka13 Ahoj,neboj sa u mna tie myšlienky skáču tiež a to beriem AD už rok.Vôbec nič sa nestane,len je to blbý pocit.Dnes ich mám od rána,dúfam že prejdú.

bronka13
11. mar 2014

@anina63 a jak ze ti tieto myslienky nemiznu ked rok veries AD ???

anina63
11. mar 2014

Dobré ráno kočky,bola som na kontrole a dr. sa ma pýta,čo rada robím,aké mám koníčky.No poviem vám pripadala som si ako .....ja jej vravím,že okrem toho čo musím,ma nebaví nič aby som to robila s chuťou.A koníček? Ja neviem,ani predtým som nemala také niečo,že či už šiť,vyrábať niečo,cvičiť....Rada som si upratala sem-tam niečo vylepšila doma,ale to je asi také samozrejme.Hej,predsa len niečo bolo,v lete som rada chodila s deťmi k vode a na hríby.Teraz sa mi nechce ani to.Nájde sa aspon jedna čo urobí len to čo musí a nemá tiež koníčky.Vidíte,teraz ma napadlo rada som lúštila krížovky a čítala časopisy.Ešte trochu popíšem a ešte si na niečo spomeniem 😀 Smozrejme,že @gretka vitaj a píš,len mohla to byť veselšia téma,ale čo už?

172
11. mar 2014

@anina63 ahoj moje a dobre ranko..no dnes tu vcerajsiu aktivitu pocitujem boli ma cele telo...ako je mozne,ze po roku uzivania AD chodia stale take myslienky? nebolo by lepsie keby ti zmenipa dr lieky?

anina63
11. mar 2014

@bronka13 no moje,niekedy je to lepšie,niekedy sa vracajú,ale ja musím zvýšiť dávku AD,lebo 8 mesiacov som bola na nízkej dávke a 2 mesiace navyšujem.Uvidím dalej či sa to upraví.Ked sa tak na to pozerám,tak zvykne sa to vracať,ked mám väčší stres,ja už sama neviem 😝

172
11. mar 2014

@anina63 ja sa hlaasim tiez nemam take konicky,a pocita sa ako konicek robota celkovo? 😀 ...lustim rada krizovky a to mi pomahalo v najhorsom..

lucinka0921
11. mar 2014

@anina63 ahoj moja.Som sa teraz pobavila 😀 ja co som bola u dr. teraz,tak som musela najprv vypisat dotaznik a tiez tam bola otazka,ze ake mam konicky.No hlboko som sa zamyslela,ze co rada robim alebo co som predtym robila a moja odpoved bola,ze ziadne 😲 😀 Ja si nespominam,ze by som niekedy mala nejake konicky a nie to este teraz 😝 Takze nie si sama 😀
@danielagabriela no moja aktivita je taka,ze sedim len za pc a aktivne pracuju moje prsty a hlava 😀 Ale aspon sa nenudim a nemam cas premyslat 🙂
@172 ahoj.No ked ta boli cele telo,vies co je na to najlepsie?Rozhybat 😀 😀 😀

anina63
11. mar 2014

@172 Ahoj,ja ti neviem,uvidím ked pôjdem na tu konzultáciu čo mi navrhne a taktiež mi odporúčala akupunktúru,že je to tiež dobré na úzkosti.Tiež mám brať Xanax 0,25mg ráno a na obed a zvýšiť AD o 5 mg.Hovorila,aby som jej popísala ten stav,ked mi je na odpadnutie a vieš,že má to tam chytilo? Mala to v priamom prenose 😀 Vtedy si mám ľahnúť a nohy hore,ale čo s tým, ked je to v meste?Hmmmm? Teraz už mám očakávanie ako bude na konzultácii,ale musím sa pripraviť a všetko si popísať,lebo je ked odídem,tak vtedy ma ešte len začnú napadať otázky 😀

anina63
11. mar 2014

@172 ale ste ma potešili s @lucinkou,už som si myslela,že som nejaký exot 😀 Ved normálne je aj práca ako taká konček,ked sa robí s chuťou,ale mne sa veeeeľmi nechce,som lenivá ako voš a to je hrozné,lebo predtým som bola až veľmi aktívna 😝

anina63
11. mar 2014

Všetkým pekný den a idem niečo robiť-tak trochu nasilu,ale aktivita musí byť 😀 Najradšej by som si stiahla paplon až po oči a spala 😝

esselte
11. mar 2014

@anina63 mne sa tiež nejako nič nechce a to som predtým bola aktívna až až, ja si myslím, že na mňa prichádza jarná únava a ke´d mi je už dobre, tak sa to stále pokazí, ale neviem prečo, mne si tiež kázala lekárka hľadať koníčka, ale zatiaľ mám doma iba veľkého koňa

esselte
11. mar 2014

@danielagabriela mňa bolela hlava včera celý deň, bola som strašne ospalá, ale aj kolegyňa v práci mi povedala, že ju tiež bolela hlava a cítila strašnú únavu, takže sme skonštatovali, že je to tá zmena tlaku vonku,počasia a jarná únava, aj som sa včera vôbec nemohla prebrať, bola som strašná

gretyka
11. mar 2014

Tak ahojte,
vcera som si zalozila nick a napisala len zopar slov, potom prisiel manzel a nechcela som uz pisat. Aj ked vie o mojom probleme a uz aj rodicia, musela som im to povedat, kedze ked chodim k lekarom, tak potrebujem strazit deti. Ale rodicia detaily nevedia. No trapia ma uzkosti a zhorsilo sa mi to minuly rok v juni, citila som sa strasne, prestala som sa tesit zo zivota, z rodiny, najhorsie boli noci, tie uzkosti a stale som sa budila. Isla som k psychiatrovi, ale kedze som este kojila, nechcela mi dat lieky. Ze nemozem nic a ani prirodne mi moc nedoporucila, ze vsetko ide do mlieka. Mam 2 deticky - 5-rocne a 2-rocne. Radila som sa s mnohymi lekarmi a lekarnikom, nechcela som totiz ukoncit dojcenie. ALe nakoniec som predsa len prisla k presvedceniu, ze teda malej uz stacilo a kedze pekne papa ine jedla, tak v januari som ju odstavila. Islo to celkom lahko, tak som bola rada. O nieco lepsie sa vyspim v noci, kedze nemusim stavat a kojit ju (pytala velakrat v noci). Sice sa stale budim kvoli tejto svojej "chorobe",a le aspon nemusim kvoli kojeniu a je ten spanok o nieco lepsi. Vo februari som isla znovu k psychiatricke a dala mi Lexaurin 1,5 mg na den a na noc Sanval. z toho Sanvalu som mala brat 1 tabletku pred spanim, ale bala som sa, ze ma moc utlmi, ze nevstanem, ked ma deti budu potrebovat, tak som si davala len pol tabletky. Sice som sa budila, ale nemala som problem so zaspanim. Teraz som bola po mesiaci na kontrole a ze ako sa citim, tak som povedala, ze nie lepsie, tak mi nechala ten Lexaurin a na noc dala Mirzaten, to je uz AD, tak som zvedava, ako ho budem znasat. Inak chodim aj k psychologicke od septembra, ale mne to moc nepomaha alebo akoby som to nazvala...proste ja mam jeden problem a ona mi povie, co mam robit, ale ked na mna pridu tie uzkosti, tak ja sa neviem riadit jej radami a uz mi je aj trapne k nej chodit, ked stale o tom istom tocim a ona povie, ze co mam robit,a le nejde to...Mala som uz jedno stretnutie aj s kineziologickou, ale nestacilo, este sa s nou stretnem, neviem, ci mi to pomoze...co si myslite o kineziologii, skusali ste niektora? Inak ja som od povahy velmi uzkostlivy clovek, takze aj preto mam problemy, aj preto sa bojim, ci sa z toho niekedy dostanem, nechcem, aby sa mi to zhorsilo, mam strach aj z nemocnic, neviem akoby som vydrzala v nemocnici...ako ked clovek musi, tak proste treba vydrzat,a le chcem sa tomu vyhnut...a co ste tu pisali o tych konickoch...tak tiez nemam, lubim tiez velmi krizovky, teraz ked je cas, tak vacsinou len na nete som...skoda ze som antitalent na rucne prace, nemam na to trpezlivost...Predchvilou sme dosli od lekara s malym a strasna slabost na mna prisla, najma v nohach som to citila, aj som rozmyslala, ci zavolam otcovi svojmu, ze mi nie je dobre, ale uz je to lepsie, tak sa skusim rozhybat a nieco porobit...

gretyka
11. mar 2014

Inak davam si este Magne B6, B komplex a L-tryptophan tabletky...mala som totiz obdobie, ze som pocitovala taky tlak na hrudi a bilo mi velmi srdce a ten Magne B6 mi pomohol, uz to nemavam....

anina63
11. mar 2014

@esselte ahoj,tých konov máme doma asi viaceré,dobre som sa zasmiala 😀 vidíš aj to môže byť za koníčka 😀

timino
11. mar 2014

@gretyka ahoj a dala si si ten mirzaten neboj sa toho aj ja ho beriem tiez som sa bla prve rano bolo strasne ledva som chodila a stale som spala ale na druhy den bolo lepsie,len ma jednu nevyhodu ze sa z neho pribera

gretyka
11. mar 2014

@timino Este som si nedala, dnes si dam...asi sa spytam sprostost,ale pribera sa z lieku alebo skor z toho, ze zvysuje chut do jedla? Nechcela by som pribrat, lebo konecne mam vahu, s ktorou som spokojna, ale co uz narobim, chcem sa aj uzdravit...A pomaha? Chcem, aby sa mi vratila chut do zivota, strasne som sa zmenila, odkedy som doma na materskej, nic sa mi nechce, do vsetkeho sa musim nutit, kedysi som upratovala ako diva, teraz ani to sa mi nechce, bolieva ma chrbat, svaly, aj teraz som akoby ma ovalili balvanom. Inak trpim aj predmenstruacnym syndromom, tak aj to mi dost "zneprijemnuje" zivot. Ja som si myslela, ze z toho mam psychicke problemy ze proste hormony plus kojenie,ale psychiatricka mi povedala opak, ze psychicke problemy maju za nasledok predmenstruacny syndrom. Neviem, co si mam o tom mysliet, kedze PMS som trpela davno predtym, nez sa mi prejavili tieto psychicke problemy...Chcela som ist aj na endokrinologiu, nech mi spravia horm. profil alebo co to je, ale obvodna mi nechcela dat papier, ze netreba,aby som tam sla... 😖 Takze takto....

esselte
11. mar 2014

@gretyka aj ja beriem magné B6, ale berie paretin a rivotril, rivotril je niečo ako lexaurin, neurol,xanax a tieto lieky, paretin ja AD, ja sa liečim už tretí rok a ešte to nie je ok

dewyn
11. mar 2014

@gretyka mne osobne kineziologia pomohla ale treba nato cas. chvilkami sa mi zhorsilo ako keby sa mi vyplavovali stare veci na povrch ale postupne sa to lepsilo a a teraz tak pol roka po citim velke zlepsenie. a este je velmi dolezite najst si vhodneho terapeuta, pretoze nie kazdy kineziolog to vie kvalitne odblokovat. drzim ti palce.