Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timino
11. mar 2014

@gretyka zvysuje chut do jedla ja som uz veru pribrala asi 3 kila a to ho beriem styri tyzdne.,aku davku mas brat?

dewyn
11. mar 2014

dievcata inak s himalajskym cajom jatamansi mam dobre skusenosti. citim sa po nom taka kludnejsie.

timino
11. mar 2014

@dewyn a kde ho dostat kupit?

timino
11. mar 2014

@gretyka a preco ti dr.nechcela dat papier na endokrinologiu? Ja som bola tiez na tom vysetreni zatial vysledky ok ale za 9 mesiacov mam ist na kontrolu.

gretyka
11. mar 2014

@dewyn no, tak som zvedava, lebo nie je to malo penazi, tak zatial manzel to berie ok, ale chcem aby mi to pomohlo...nieze to budu vyhodene peniaze...lebo z prveho stretnutia som mala take zmiesane pocity...

gretyka
11. mar 2014

@timino mam si davat 1 tbl vecer...vtedy som este kojila, ked som chcela ist na endokrinologiu a proste som si chcela dat vysetrit hormony, psychologicka ma na to navnadila, lebo ze aj z toho mozem mat psych. problemy...ale obvodna to nejak zamietla, uz ani neviem, co mi povedala,a le proste odmietla...co by si mi poradila, co jej mam povedat? lebo isla by som uz aj na preventivnu prehliadku, nebola som uz snad 8 rokov ci kolko...na gynekologicku chodim, tam vyzera byt vsetko ok....

esselte
11. mar 2014

@gretyka ja chodím na psychoterapiu, neplatím za to, ale tiež sa mi zdá, že nič moc, ale bola som ešte iba tretíkrát, mám mať 25 sedení, lekárka mi povedala,že mám vydržať, aj lieky ešte poriadne nezabrali, beriem ich necelé tri mesiace a len dva týždne zvýšenú dávku 30 mg, brala som 20 mg a najvyššia dávka pri paretine je 60 mg, tak myslím že beriem ten stred, cítim teraz strašnú únavu, písala som lekárke, tá mi povedala, že paretin skôr nabudzuje,takže by to nemalo byť z liekov, že skôr je to jarná únava, no super, ak nie lieky, tak jarná únava

gretyka
11. mar 2014

@esselte no asi aj ja mam tu jarnu unavu, lebo volala som teraz s mamou a tiez ze sa tak citi ako ja...a ved to a ked nie jarna unava tak PMS, proste mam toho uz po krk, pri 2 malych detoch fungovat, ked clovek na nic nema chut a tie deti ma potrebuju proste...

esselte
11. mar 2014

@gretyka no to ťa úplne chápem, ja mám síce len jedného 11 ročného syna a psíka, ale nechce sa mi nič, no skúsim ten vitamín c a uvidíme, stále niečo, presne ked nie menzes , tak jarná únava, alebo jeseň, alebo nejaký iný problém, už mi to ide na nervy a lekárky len sľubujú, že bude dobre, im sa to povie, ale ja som v práci, som učiteľka, v triede mám 19 detí a funguj, proste hrôza a dnes som tu do 16.00, lebo mám krúžok, chvalabohu internetový, tak aspoň využívam čas a píšem a čítam príspevky

timino
11. mar 2014

@gretyka mna tiez.psych.tam odporucila naúpisala na papier obvodnej lekarke a potom ta ma tam poslala,nepises kolko mg si mas dat mirzatenu. aj mne hned urobila prevetivku na to mas narok kazdy rok chod tam a povedz ze si chces dat urobit preventivnu prehliadku. mne tak zistili ze som aj anenicka.

batyda
11. mar 2014

Ahojte dnes som bola u lekarky na kontrole a zmenila mi na AD -Alventa 2x denne poznate ich niektora??
mala som solatcit 6 tyzdnov ale bolo mi z nich neustale zle od zaludka tak mi vymenila za tieto ,,,a ani som sa s nimi dobre necitila a stav sa mi vobec nelepsil ,,tak preto sa rozhodla o zmenu AD ale neviem ked som citala prib.letak zdaju sa mi nejake silne ,,,,,tak ci nahodou niektora z Vas s nimi nema skusenosti dakujem ,,,,,,

gretyka
11. mar 2014

@timino ten mirzaten mam 15 mg-ovy, cize 1x denne 15 mg...tak skusim nejak vybavit aj tu endokrinologiu...

timino
11. mar 2014

@gretyka ja som tiez zacinala s 15mg a potom mi navysila za dva tyzdne na 30mg.ale daj si ho vecer pred spanim ale nie moc neskoro lebo rano budes otapena a najlepsie by bolo aby si nebola sama ked mas male deti.

gretyka
11. mar 2014

@timino preco by som nemala byt sama? ☹

timino
11. mar 2014

@gretyka ja to pisem len z vlastnej skusenosti bola som oblbnuta a neviem ci by som zvladla deti,vies ja uz mam dospele,mozno tebe nebude tak ako mne kazda sme ina,len som ti povedala svoj nazor.

mmama
11. mar 2014

Ach dnes sa citim strasne unavenaaaaaa!akoby bolo malo že ma to drzi uz mesiac.Neviete ako dlho moze trvat jarna unava?lebo neviem ci je to prave nou :(

gretyka
11. mar 2014

@timino v pohode, len som sa zlakla, ked si napisala, ze nemam byt sama...dakujem ti za rady 🙂

timino
11. mar 2014

@gretyka jeej ja som ta nechcela tak vyplasit,mrzi ma to.potom daj vediet ako to zabera drzim palce

timino
11. mar 2014

@mmama neboj ja som trpela tri mesiace.Musis vydrzat vem ze je to tazke ale hlavu hore mas predsa deticky ja viem ze sa mi to lahko hovori viem ako ti je.drzim palce

esselte
11. mar 2014

@mmama je to určite ňou, ja som už druhý deň úplne odpadnutá, ešte v nedeľu som bola ok a od pondelka des, len spať a spať, už pijem tretiu kávu a dosť sa mi znížil aj tlak

timino
11. mar 2014

@esselte ahoj ak sa mozem spytat ty sa odkedy liecis_

bronka13
11. mar 2014

@esselte a uzkost sa da vyliecit myslim tak ze uplne odstranit ..?? myslim aj tie myslienky a obavy ?? ty sa liecis treti rok ? ale to nieje celozivotne nie ?

esselte
11. mar 2014

@timino ja sa liečim tri roky, užívala som venlafaxín, cymbaltu a teraz mám paretin, stále v jeseni po roku sa to pokašle, ale teraz mi to už trvá trocha dlhšie s tým paretinom, no uvidíme

esselte
11. mar 2014

@bronka13 nie , nie je to celoživotné, ale musíš mať veľmi pevnú vôľu a nepoddávať sa tomu, hoci niekedy je to ťažké,keď ti je zle, preto je potrebná aj psychoterapia, kde ti vysvetlia, či sa vlastne s tebou deje, že to nie je nebezpečné a postupom času sa to vraj naučíš ovládať, len musíš veriť,že je to lepšie a keď to na teba príde stále si opakovať, nič sa nedeje, to prejde

bronka13
11. mar 2014

@timino ahoj ty beries ake AD a kedy ti zabralo tak ze ti zmizli myslienky yake obavne ze "Co ak mi nieco je " a podobne ?? proste ze si prestala mysliet na to co sa ti dialo? lebo mne sa to furt vybavuje dokola ze niesom taka jak predtym a take blbosti toto mi zmizne ?

esselte
11. mar 2014

@timino a ty sa odkedy liečiš a čo užívaš?

bronka13
11. mar 2014

@esselte aj ty mas take ze sa ti to pripomina tie stavy ? lebi mne sa to furt vybavuje ako ta..ze si na to spominam a vselico..ze co sa to somnou dialo a take no..ka obava

timino
11. mar 2014

@bronka @esselte ja beriem cez den asentru a vecer mirzaten uz som to tu pisala,tiez som stale si myslela ze mam nejaku hnusnu chorobu,ale to postupne zmizne asentru som brala tri mesiace a stale nebolo ok potom mi dr.dala mirzaten a uz po prvej davke som citila zlepsenie a neviem postupne to vymizlo nejak som nato prestala mysliet ale su dni ked si zmyslim nato ale nieje to uz take silne.Neboj bude dobre mne nerobilo dobre aj ked som tu citala prispevky

mmama
11. mar 2014

@timino Najhorsie je,ked sa citim lepsie tak som rada a ked sa zasa zhorsi tak som zasa sklamana.Neviem ci je to prve 2 mesiace take rozhadzane ze su dobre a zle dni ...cize trva to aj mesiace.

bronka13
11. mar 2014

@timino ja beriem zoloft100 teraz 4a pol tyzdna len tu stovkovu davku tu coo zacne zaberat aj ty si furt tak fylozofovala nad sebou a ze ta psichika ze je zradna a proste furt si naf tymozmyslalkolo tohotake same myslienky ? a obavy ze ci sa nieco nezmenilo teraz v tvojom zivote a take ? ja mam take ze som sa nejak zmenila ze nejak inak vidim a take blbosti..