Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bronka13
16. mar 2014

kk77 mala si aj myslienky a sugescie z moc velkeho pozprovania? vsetko zmizlo?

hroska
16. mar 2014

@bronka13 a tieto obavne myslienky a rozne pocity si pred tym nemavala? teda myslim vtedy, ked si AD nebrala. velazavisi aj od toho ako ti AD sadnu. uz sme to tu viac krat prirovnavali k topankam. AD by ti mali sadnut ako ako topanky, v ktorych sa citis pohodlne a budu ti dobre sluzit. takze pokial by si citila take neziaduce ucinky, ktore by si nemohla tolerovat, treba ti AD vymenit. a samozrejme ich treba vymenit aj vtedy, ked neucinkuju.v tychto pripadoch proste AD nesadli a treba hladat dalej tie spravne. ani ja som nemala stastie hned na prvy krat. ked som sa liecila 1. krat zabrali mi druhe AD a teraz pri druhom raze mi zabrali az 4. AD. 😝

janka1012
16. mar 2014

@kk77 ) Pekne si to napisala,bez utocenia a preto ti dakujem.Mas pravdu,nemozem kricat hop kym nepreskocim.Chcela som pomoct tym,ze sa podelim s tym co pomohlo mne.Niesom uplne proti liekom,ale ani za.Myslim ze si ma pochopila co som tym chcela povedat...

bronka13
16. mar 2014

@hroska vtedy som mala len nespavost...potom ako prisiel Rispen sa mi to spustilo mozno vlastnou sugesciou...neviem ...ale myslienky stale mam tak nwm to ma tak zqbrat ze zmiznu aj oni?...lebo co ja viem ze by to zaberalo na ne uplne neviwm stale sa.citim nesvoja...

lilinka111
16. mar 2014

baby máte daktorá skusenost z liekom sanval 10mg???,,doktorka mi to dala na spanie a neviem aku to ma slu,som zvyknuta na neurol 1mg,,,,,,,dakujem za rady

janka1012
16. mar 2014

@hroska Neviem kde som pisala,ze ja som cista a nepatrim medzi Vas.Alebo ze ja som vyliecena a vsetci ostatny co beru ADsu hlupi.Prepac,ale si fakt mimo 😀 Ja si nedovolim hodnotit to co tebe pomohlo,nepomohlo.,pretoze ta nepoznam ale ty ziavne poznas mna lepsie ako ja sama kedze si dovolis tvrdit ze vdaka comu mi je lepsie a co je vylucene ze by mi pomohlo... 😀 Pisala som aj to,ze AD mozu pomoct,pokial...nebudem sa znova opakovat.Neber mi prosim ta iluziu,ze mi pomohli veci ktore som tu spominala.Pretoze podla teba za to zlepsenie mozu asi len lieky,a to si ja nemyslim,ale asi to zase vies lepsie ako ja 😀

lucinka0921
17. mar 2014

ahojte babeny.Tak ja som dnes bola sa zaregistrovat u obvodnej dr. a hned som vyfasovala atb,na vykaslavanie,na kloktanie,nieco na nos a este probiotika som si kupila....A pritom som sla,len na preventivnu.Drzte palce,aby som zvladla brat atb 😝 a bola som aj u psych. a mam skusit vziat ten oxazepam aspon polku a po BB idem k nej a ze mi ta cipralex sa m i zda,ze vravela.....

danielagabriela
17. mar 2014

@lucinka0921 ahoj Lucka, si sikovna, ze si zvladla toho doktora a tie atb. By nemali byt problem, potom ti bude lepsie. A inak ako sa mas, stale vela pracujes? Nie ze sa od tej roboty prwtrhnes🙂
Ja uz som nasadila aj na obed celu tabletku. Citalecu a zda sa mi lepsie, ale ma od vcera veceta syrasne boli hlava, tak neviem ci z toho pocasia, alebo z nu.
Pekny den prajem

danielagabriela
17. mar 2014

@ja1980 ahoj, ja beriem citalec 20 rano a na obed a vecer trittico. Citakec by mal byt skoro to iste, co mas ty, len asi iny vyrobca. A ano su to slabsie ad, ale zato ucinne.🙂 a ty ich ako dlho beries, a pomahaju?

timino
17. mar 2014

@gretyka tak ako ti je po tom mirzatene?Dufam ze ti zabera.

danielagabriela
17. mar 2014

@esselte ahoj, no samozrejme, ze mi byva este zle, ale je to urcite lepsie ako na zaciatku, ked som nemala ad. Ale len dva dni bwriem celu tabletku aj na obed, tak dufam, ze to zase bude o nieco lepsie. Ja mam najvacsi problem s tym, ked som niekde mala ist, ze mi bolo zle a na odpadnutie, tetaz je to uz trochu lepsie, tak uvidime🙂
A u teba ako vyzeral atak?

esselte
17. mar 2014

@danielagabriela pri ataku som mala pocit na odpadnutie, teplo na tele,hlavne v oblasti krku, točenie hlavy, tlak na hrudi, ale hlavne také nepríjemné teplo, ktoré prišlo a potom aj samo odišlo

ja1980
17. mar 2014

@danielagabriela beriem ich dva mesiace a áno, pomáhajú 🙂 ja nemám nejaké ťažké stavy, skôr som začala mať problémy z vyčerpania, v robote návaly práce, nespavosť a nechcelo sa mi nikde chodiť, s nikým sa stretávať a pod. 😒 a Ty ?

esselte
17. mar 2014

@hroska chcem sa ťa spýtať, ako si sa cítila, keď ti nesadli ad?Myslíš, že mne zaberajú?Ataky už nemám, len poobede taký tlak na hrudi a niekedy točenie hlavy, ale potom to samo prejde, volala som lekárke, objednala ma na kontrolu na 25.3 a mám brať ešte rivotril, ak to ešte nie je dobré, myslíš, že ten Paretin zaberá?Tebe sadli až štvrté Ad a to si ako vedela,že nezaberajú, aké si mala príznaky?

lucinka0921
17. mar 2014

@danielagabriela ja som uz jednu tabletku zjedla,ale to nejake len fytofarmakum ci co,ze bylinky a teraz idem na atb......drz palce 😀 dnes mam volno,dnes nepracujem 😉 Moze to byt aj pocasim,ked je u vas tak ako u nas hnusne

kk77
17. mar 2014

@bronka13 mala som na zaciatku liecby hrozne myslienky, osobne si myslim, ze som velmi citlivo zareagovala na AD. Teraz hlavne pracujem na tom, aby som si viac sama seba vazila. Este stale som na seba prisna a vsetko si beriem velmi k srdcu. Pocity bliziaceho sa ataku uz viem potlacit akoby v hlave, proste to dokazem zastavit, neviem to vysvetlit. Ale tie prichadzaju naozaj malokedy. Skor mi ostava fyzicky prejav choroby a to stahovanie hrdla, ten este mavam, ale je to podstatne lepsie. Som akoby na takej sinusoide, raz lepsie,raz horsie, ale pocit, ze mi chybaju lieky nemam. Paradoxne fyzicke prejavy nesledujem, skor sledujem tie psychicke. Kladiem si otazku: Ako sa dnes citim? Je to normalne? Nie je to uzkost? Toto sa mi stava. Velmi mi pomaha opakovat si, ze jednoducho nechcem, aby ma tato choroba ovladala a ja by som nemohla robit to co chcem, napr. soferovanie, cestovanie, byt vecer sama. Hladam akusi strednu najlepsiu cestu zitia s mojou povahou s uzkostnou predispoziciou. Citliva ostanem navzdy to mi je jasne, ale docitala som sa a tiez si to myslim, ze takyto ludia maju dobre citenie v umeni, maju vkus, nos na zaujimave veci, dobre pisu, tancuju. Tak sa to aspon snazim zurocit v mojom zivote. Ja mam stastie, ze mam doma obrovsku podporu v mojom uzasnom manzelovi a nase deti mi robia velku radost, lebo su strasne zlate a sikovne, aj ked uz teraz vidim na synovi, ze prave on zdedil tu moju citlivost. Velmi si prajem, aby mu nic neprepuklo a tak sa ho snazim aj vychovavat, lebo presne viem, ako sa v istym momentoch citi a co potrebuje pocut.

bronka13
17. mar 2014

ja neviem baby ja to furt beriem a nic myslim na nepekne veci furt s sa nejak inak citim ako keby som stratila tu svoju pohodovu dusu v tele co som mala a emocie nikdert a take furt mam pocit ze to neni ono zec

esselte
17. mar 2014

@bronka13 Ako dlho berieš lieky?

bronka13
17. mar 2014

@esselte 2mesiace z toho 5tyzdnov 100vkovu davku

bronka13
17. mar 2014

jak keby to moje seta bezprostrednostbavedomie a vsetko bolo v cudu...

anina63
17. mar 2014

Ahoj Broni,ešte berieš tie lieky krátko,ked však nemôžeš vydržať,tak chod za dr.nech ti lieky vysadí alebo zmení.My sa tiež trápime na takých hnuných pocitoch,ale stále verím,že raz to musí prejsť.Ked ako ty píšeš,že si mala len nespavosť,tak si mohla skúsiť najskôr niečo na prírodnej báze,niečo na spanie by ti tiež predpísal aj dets.lekár.Ako funguješ v škole? Dosť by ti mala pomôcť aj rodina,aby ťa ťahali na prechádzky zamestnávali v rámci tvojich možnosti,veľa sa s tebou rozprávali.Neviem čo by som ti ešte poradila,musíš skúšať sama čo ti bude robiť dobre,aby si sa tým veľmi nezaoberala. Viem,že sa to ľahko hovorí,ale nikto to za teba nespraví, ani lieky samotné.

bronka13
17. mar 2014

@anina63 sak hovorila ze zaberaju do 4tyzdnoch a stale mam tie myslienky a pocit niekoho ineho...

gretyka
17. mar 2014

@timino Ahoj, dakujem za opytanie, citim sa dobre po nom. Zajtra idem na psychoterapiu a neviem, co povedat, kedze uzkostne myslienky mam stale. AKo citim sa lepsie po liekoch, ale obavne myslienky mam stale, tych ma lieky nezbavia.

anina63
17. mar 2014

Broni,ja ich beriem rok a ešte mám také myšlienky,ale snažím sa ich ignorovať a zamestnať myseľ.Viem presne čo myslíš,ja som si pripadala akoby som bola z marsu a chodila som ako námesačná.Všetky čo tu popisujú tie stavy sú na jedno kopyto-búšenie srdca,točenie v hlave,pocit na odpadnutie,ťažkosti s nadýchnutím,nechuť niečo robiť,bojim sa ísť niekde sama a pod.Ked si nemala takéto stavy,neviem pochopiť prečo ti dali AD. Ja som chcela tak ako ty,že vezmem tabl.a hurá fungujem,ale dr. ma vyviedla z omylu.Sú to stavy,ktoré sa liečia dlho a zvyknú sa vracať.Nič potešujúce.Musím to brať tak,že raz je lepšie,raz horšie a musím sa sama snažíť nejako fungovať.

timino
17. mar 2014

@gretyka to je dobre ze ti je lepsie, a tie myslienky este aj mna chytaju nesmieme na to mysliet ,no snad sa ich zbavime drzim palce

esselte
17. mar 2014

@bronka13 ja som brala 4 mesiace dvakrát po 150 a keď som nastúpila po marodke do práce,tak ešte prišiel atak, kým som si znova zvykla na prácu, pre istotu som so sebou stále nosila lexaurin

timino
17. mar 2014

@esselte Ahoj chcem sa opytat a uz nemavas take stavy?Preslo ti to,lebo ja sa uz tiez chystam do prace a neviem ci to zvladnem.

anina63
17. mar 2014

@bronka13 ty berieš aj niečo iné okrem AD,myslím neurol,xanax,lexaurin alebo niečo podobné na preklenutie tých stavov?To by ti mohlo aspon trochu pomôcť.Veľmi by som ti priala len to dobré ale posnaž sa. Ked to nepôjde chod za dr.Držím palce

anina63
17. mar 2014

@esselte Ahoj ani sa nechcem pýtať ako,ale bola si za dr?

esselte
17. mar 2014

@anina63 volala so jej, objednala ma na 25.3 na kontrolu, mám brať ďalej rivotril,lebo asi budem potrebovať ešte paretin, uvidíme, mám sa tak na polovicu,pol dňa celkom dobre a pol prežívam