Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timino
20. mar 2014

@172 no mne sa to vratilo po 13 rokoch.A co beries?

lucinka0921
20. mar 2014

@gretyka aj pre mna,ja idem az z Ciech 🙂 6 hodin cesta...

maria43
20. mar 2014

@gmarianna82 ahoj, ja beriem tiez sulpirid belupo, ale k AD, na zvysenie ucinku, samostatne som este nepocula, aby sa sulpirid brat. podla mna mas ho brat spolu so zoloftom, nehovorila ti lekarka?

ja1980
20. mar 2014

@lucinka0921 Ty si z BB ?

stella33
20. mar 2014

@anina63 🙂 ja som si tiez nezistnou automatickou pomocou narobila len problemy. uz som opatrnejsia. rada pomozem ale mam citlivo nastavene priority aj "anteny" na neschopnych vypocitavych lenivcov, a dusevnych upirov ktori ma chcu len vyuzit ;) v prvom rade sa treba mat rad, potom ma clovek dost energie davat lasku aj okolo seba.

fixka
20. mar 2014

Ahojte, som na tomto fore nova. S PP a úzkosťami. 4-ty den beriem seroxat. Ak niekto aktualne tiez zacina s liecbou rada pokecam ako sa ma a tak...🙂 Ostatnym prajem hlavne pohodicku, ktora je pre nas vsetkych taka vzacna

stella33
20. mar 2014

@gretyka 🙂 ano presne viem o com hovoris. to je taky syndrom nenahraditelnej matky hrdinky 🙂 niekedy je potrebne byt velmi silny, aby sme vedeli zit so svojimi slabostami a priznat si ze je nieco uz cez, ze to nezvladneme a hotovo... 🙂 ked som o tychto veciach hovorila s psychiatrickou, pomohla mi jedna veta. Ked som jej rozpravala, ze mam vycitky ked frflem na svoje detstvo, ze to vlastne ani nebolo take hrozne a vela ludi to mali urcite horsie, povedala: "Vy ste to ale tak citili, a mate na to pravo, citit sa tak aj teraz. Nemusi vas zaujimat ako to mali ostatni. Toto je vas zivot" ... Mame pravo citit sa ukrivdene, robit chyby a byt z niecoho unavene...

gretyka
20. mar 2014

@stella33 No neuveris, ale mne tiez nieco podobne povedala psychologicka,ale este pred 6 rokmi, ked som chodila na terapie...ked som jej rozpravala, ze nechapem, preco mam tieto problemy, nemam ich mat preco (ja to tak citim), ini ludia zazili ovela horsie veci a tiez mi povedala, ze mam pravo citit sa tak, ako sa citim. Ja svoj problem pocitujem takto a ze ma nemusi zaujimat, co ako ostatni. Ze je to moj zivot a nemam sa za to citit previnilo, ze nieco nezvladam, atd. No, hej, zrejme ma pravdu. Skusam teraz kineziologa, uvidim, co mi to da. 🙂
Inak, tak dobre sa citaju Tvoje prispevky, dakujem, ze si sa mi ozvala, velmi si to cenim 🙂

gretyka
20. mar 2014

@stella33 Este na margo toho, ze preco sa citim previnilo...lebo ked nahodou niekomu povies svoj problem psychicky, tak ti povie (cest vynimkam, nie kazdy)...ze ale nemas mat preco depku, pozri si modre z neba alebo postu pre teba, ake su tam pripady, atd. a ty sa nemas preco citit nestastna. Alebo ked som tu citala niektore diskusie (nie v tejto), kde baba napisala, ze nema problem ani s partnerom, ani s peniazmi, ma zdrave deti, atd. a predsa ma depku, tak sa nasli take "mudre mamicky", ze pozri si modre z neba, atd., ake tam maju ludia problemy...ani netusia tito ludia, ako svojimi poznamkami este viac zranuju....Lebo este je stale v povedomi ludi niektorych zakorenene, ze ano, ak ma niekto smrtelnu chorobu alebo mu zomrel blizky, atd. a ma depku, tak ano chape sa to,ale ako moze mat depku clovek, co ma vsetko aj lasku aj zdravie, aj povedzme ze peniaze (nehladuje, ma kde byvat)...no co uz, aj taky clovek moze trpiet uzkostami a depresiami bohuzial...a malo ludi to chape...takze tak

mmama
20. mar 2014

@lucinka0921 aj ta dost nafukovalo az ta boli brucho?

mmama
20. mar 2014

Inak ma napadlo moze suvisiet bolest brucha aj zo psychikou?Mala ste to niektora?

gretyka
20. mar 2014

@mmama Podla mna moze, mna zvyklo aj prehanat a krce som mavala.

ruzicka32
20. mar 2014

@stella33 dakujem za upozornenie to som nevedela takze je velka sanca , ze to prejde? si ma potesila 🙂

lucinka0921
20. mar 2014

@ja1980 nie,ja tam len idem na party 🙂 preco?Ty si z BB?

lucinka0921
20. mar 2014

@mmama nafuknuta som bola,no brucho uz neviem ci ma bolelo...Ale to sa upravilo,az mozno po 2 mesiacoch

lucinka0921
20. mar 2014

@fixka ahoj a vitaj 🙂 ja sice beriem uz dlho,ale v pondelok budem menit lieky.Tak sa drz 🙂

danielagabriela
20. mar 2014

@lucinka0921 ahoj lucka, tak uz si psychicky a fyzicky pripravena na velku cestu?? Drzkam palce aby to dobte dopadlo, budem na teba mysliet....a inak ako sa mas a co nove?

anina63
20. mar 2014

@stella33 Ahoj,vieš,že ja už normálne vycítim prikom sa cítim zle.Vtedy utekám kade ľahšie 😀 Kôň ktorý ťahá,tak je viac bitý a ešte povedia,že je niečo zlé spravené 😝 Najlepšie je mať flegma povahu,tým je hej.... sú najlepší a ešte aj vychválení.

danielagabriela
20. mar 2014

@172 Ahoj, tak ako uz je lepsie. Dnes nebolo ani mne moc dobre, ale som to potom rozchodila, ale nie je to moc dobre... myslis, ze to mozr byt aj tou zmenou pocasia? Ja uz neviem k comu by som to pripisala... yak pekny vecer

danielagabriela
20. mar 2014

@fixka ahoj vitaj medzi nami...ja sa liecim necele dva mesiace a mam uzkostno depresivnu poruchu, takze tak...a ake mas priznaky? A lieky ti sadli zatial, alebo nejake nu?

172
20. mar 2014

@danielagabriela ahoj..bolo lepsie ale na vecer zas horsie...tiez uz neviem ci je to pocasim..dufam ze sa rani zobudime a bude nam lepsie!.ako ti bolo zle?

lucinka0921
20. mar 2014

@danielagabriela ano som pripravena a ked nieco,vezmem benzak 🙂 Velmi sa na to tesim a toto si nenecham ujst.Vsak po roku a pol konecne niekam idem...Inak nove nic,len to,ze 8.4. som objednana na terapiu.A ty sa mas ako?

ja1980
20. mar 2014

@lucinka0921 áno 😉

danielagabriela
20. mar 2014

@172 no ja son sa rano zobudila s uzkostou som hned plakala asi pol hodku....sa mi tocila hlava a tazoba na hrudi, som nebola schopna ist ani na prechafzku ani do obchodu.... ale pi dome som sa motala umyvala okna a som to trochu rozchodila, ale aj tak mi nie je moc dobre...a tebe bolo ako zle?

lucinka0921
20. mar 2014

@ja1980 fakt?????Mohli by sme dat kavu 😉

lupita71
20. mar 2014

Ahojte, mimo jiné mě často trápí žaludeční neuróza - prostě mě bolí žaludek. Nemáte nějaké typy, jak to zmírnit. jasné, že příčinou je stres (deprese), ale měla jste to některá? A co vám pomohlo? je nějaké AD, které tohloe ovlivňuje více než jiné? Díky moc za rady a dobrou noc

anna1950
20. mar 2014

Len tak pre radost....

danielagabriela
20. mar 2014

@lucinka0921. No ja po starom, raz lepsie, raz horsie, snazim sa premahat, ako sa len da🙂
A na tu tetapiu idem aj js8.4. Tak som zvedava, co nas caka... ale drzim prsty, aby to bolo co najlepsie, aj ta tvoja cesta, aby dopadla dobre, hlavne si to uzi a snaz sa mysliet pozitivne a nemysliet na to, co ta trapi...🙂

stella33
20. mar 2014

@ruzicka32 ja na sebe dokonca pozorujem, ze ked sa nejako " trapi" tenke crevo (=imunita) zhorsuje sa mi nalada, a obcas pride aj uzkost. Napr. pri antibiotikach. Musim zakonite nasadit probio, lebo 2 -3 den, idem psychicky dole vodou.

stella33
20. mar 2014

@anina63 veru.akurat dnes som uvazovala nad mojou dcerkou, ako vie mat niekedy "v pazi" 🙂 vzdy ma to hnevalo ale v poslednej dobe sa tomu tesim a podporujem ju v takom obcasnom odflaknuti veci, hlavne ak je toho vela. muz sa na to hneva ale schladim ho hned "a ty co mas z toho, ze sa stresujes?" ... a je ticho. my sme obaja take truby snazive vo vsetkych moznych smeroch. nepoviem, su aj vysledky, aj mame vzdelanie, aj sme cosi zarobili... raz sme hore, raz dole.... ale v konecnom dosledku co z toho celeho pachtenia... clovek nema cas a silu sa tak obycajne potesit z pekneho dna... Ja som sa zoparkrat zrutila, on pred dvomi rokmi zrazu ochorel a clovek sa otoci v momente o 180° a zrazu sa prple v zahrade a je rad, ze je rad... 🙂