Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
24. mar 2014

@ja1980 áno,áno,áno

anina63
24. mar 2014

@172 to vieš,že dám vedieť.Bodaj by povedala niečo také čo by pomohlo,tak by som poradila.Musím všetko odľahčiť,lebo už stresujem 😀

ja1980
24. mar 2014

@anina63 a aj to máš či to prešlo ?

anina63
24. mar 2014

@ja1980 Ja mám tinitus už asi 10 r.s tým som sa musela naučiť žiť,ale toto hučanie bolo oveľa intenzivnejšie,ani sama neviem ako to prešlo.Síce mi dr. dala tabl.na prekrvenie mozgu na rozšírenie ciev,ale nemohla som ich brať lebo mi znižovali tlak.Niektoré dni to bolo hrozné,ale postupne to prechádzalo.Taký mesiac-dva to určite trvalo.

ja1980
24. mar 2014

@anina63 pýtam sa to kvôli jednému kolegovi, ten z toho "ochorel" tak, že bol tiež na psychiatrii a užíva lexaurin, ja teda myslím že lexaurin nie je bohniečo, či sa mýlim ? 😕
a čo je to tinitus ?

anina63
24. mar 2014

@ja1980 je veľmi nepríjemné,mne to ostalo po jednom prechladnutí,ked mi zaľahlo na uši na jednom mi to prešlo,ale na druhé mi ostalo hučať.Tininus to je to hučanie,ja to počujem ako jeden piskľavý ton.Cez den,ked sú rozne zvuky,tak to tak nevnímam,horšie ked je ticho,tak že večer zaspávam pri telke 🙂 Lexaurin ho môže akurát kľudniť,ale nelieči to.Na to sú iné lieky,ale mne to vôbec nepomohlo.A ešte perlička-ked som sa jedného lekára spýtala či sa to niekedy vylieči,tak mu povedal,že po smrti. 😎

ja1980
24. mar 2014

@anina63 takto presne to aj on mal, najskôr prechladnuté dutiny, potom hučanie. Tiež hovoril že v noci keď nemohol spať to bolo najhoršie, kvôli tomu aj navštívil psychiatra a berie lieky na spanie. Niekedy má to hučanie menšie, niekedy výraznejšie. Je chudák z toho na prášky 😒

esselte
24. mar 2014

@172 ahoj, neboj sa, všetko bude ok, ja tiež idem dnes znova k svokrovi do nemocnice, mali mu robiť kolonoskopiu a je treba mu niečo zaniesť.U nás sa až teraz mračí, u vás už pršalo včera?A čo ty ako sa citiš?

fixka
24. mar 2014

@danielagabriela No drzim palce aj ja tebe, aby ti uz bolo dobre. Mne je teraz po tyzdni asi este trochu horsie, citim take vacsie napatie. Cez vikend sme boli s manzelom u nasich a moc mi to dobre nepadlo. Vycestovali sme uz v soboltu vecer, ale vratili sme sa po 40tich km domov co mi bolo zle. V sobotu rano som to uz zvladla, ale radsej som si mala odpocivat doma. Katastrofa. Uz si niekedy myslim, ze ani lepsie nebude. Ked mi je niektory den moc dobre hned sa zlaknem, ze co to je...🙂 ci je vsetko ok. Pekny den prajem a pohodicku

fixka
24. mar 2014

@ja1980 Ahoj, ja mam hucanie v usiach snad odkedy ma PP, a teraz na seroxate o cosi zhorsene

ruzicka32
24. mar 2014

@anina63 no ja to mam nie stale ale ked sa mi zhorsi situacia doma tak vtedy hned mam tu derealizaciu alebo akonáhle si pomyslim, ze musim niekam daleko cestovat tak hotovo 😖 uz ma to stve ale neviem ci si veriaca objavila som toto http://www.dobremedia.org/index.php/component/a... je to knaz z polska, na jeho omsiach sa deju zazraky, Jezis cez neho uzdravuje ludi aj z nevyliecitelných chorôb aj z depresii , panických poruch uzkosti atd.. ja sa tam chystám v apríli ist ale niekomu vraj staci pozriet si tieto zaznami cez net ja som uz videla asi 5 a zatial nic ☹ tak ale stale verim mozno tam prosto musim prist osobne 🙂

savanna
24. mar 2014

@lucinka0921 povedz nam nieco viac, ako bolo na koncerte, sme zvedave. rozpravaj, prehanaj 😀

172
24. mar 2014

@anina63 ako bolo u dr ? kde si moje?

anina63
24. mar 2014

@172 už som doma,nič moc tam nebolo 😝 porozprávali sme sa popísali testy a mám zavolať ku koncu týždna,že sa to vyhodnotí a bude vedieť ako dalej s liečbou.Pýtala som sa aj na terapie,tak že je dlhý poradovník,ale ked chcem,tak ma zapíše.Dohodli sme sa,že až potom čo mi povie dr. Lenže ja už som si skôr istá,že nepôjdem,lebo je to pre mna daleko a vlakom alebo busom nepôjdem.Takže nic-moc,uvidíme

byvala
24. mar 2014

Dobry den ženušky... Prišla som si po radu... koli nespavosti mi pred rokom naodinovala dokt.MIRTAZAPIN 15MG a ALVENTU 75MG cez den...ale ja sa po roku citim dobre, pospavam už aj poobede ked sa da 😉 ale chceme druhe mimčo a ja viem že musim byt "čista" a je načase leiky vysadiť...lenže bol to rok dlhy rok uživania a ja mam hroizny strach vysadenia..mam strach či sa mi stavy nevratia,..či vysadit radsej pred tehotenstvom alebo ked otehotniem,ved snažit sa možme dlhu dobu kym sa zadarí. prosim ak mi vie niekto poradiť porp,ak niekto riesil niečo podobne bola by som rada odpoved.. 😨

timea179
24. mar 2014

zenusky,mam taky pocit ze sa mi pliaga vracia v plnej parade ☹ takze menim lekarku za lekara aj ked je cez 30km dalej,nieje mozne aby po 2a pol roku som fungovala strasne striedmo a uz ma to fakt prestava bavit.....stratila som akukolvek motivaciu,takze si viete predstavit ako sa citim,dufam ze u vas vsetkych je dake zlepsenie,tesim sa ked ktokolvek napise ze mu je fajn....velmi vam to prajem....som zvedava co prinesie zmena lekara...ked bude nieco nove dam vam vediet 😉 🙂

anina63
24. mar 2014

@ruzicka32 Ahoj,práve že mne veľmi pomáha viera,v najhorších stavoch ma držali a držia modlitby.Už som si aj uložila ten link.Mám aj vody z pútnických miest.Ja odkedy som v tych stavoch sa bojím ísť aj do kostola,lebo tam mi prišlo zle a odvtedy mám strach.Verím,že to prejde a ja znovu budem chodíť aj do kostola.Veľmi by som chcela ísť na nejaké pútnické miesta a vyprosovať silu nielen pre seba, rodinu ale pre všetkých,ktorí to potrebujú.Láka ma Litmanová a hora Zvir.

lucinka0921
24. mar 2014

@172 @anina63 joj baby moje 😀 no tak nebola som u dr.,preobjednala som sa,priatelovi nebolo moc dobre,tak preto.Idem o tyzden v pondelok.

soniada
24. mar 2014

Caute zienky, tak ja opat len tak infomracne 🙂 ze vsetko ok , lieky zaberaju tak ako maju..jupííí🙂 prajem kazdej z vas to iste!

lucinka0921
24. mar 2014

@timea179 drzim palce.Niekedy je naozaj lepie aj dochadzat,hlavne nech je dobry dr....Ja uz mam 3 a zatial som max. spokojna,dozvedela som sa od nej veci,co predtym nikdy a liecim sa uz skoro 6 rokov....Tak daj potom vediet co a ako 😉

anina63
24. mar 2014

@timea179 Ahoj,nie si sama s ktorou to máva.Ked už sa zdá,že začína byť dobré,tak sa opäť ozvú tie stavy.Skúška nervov 😝

lucinka0921
24. mar 2014

@soniada jej super moja,takze uz je to lepsie?Tesim sa s tebou,len tak dalej 😉

anina63
24. mar 2014

@soniada Chvála Bohu,aspon niekto.....silná motivácia pre nás,že to ide.Tak sa drž a všetko dobréééééé 🙂

lucinka0921
24. mar 2014

@byvala ja ti viem len poradit to,aby si sa o tom poradila s dr.Drzim palce 🙂

soniada
24. mar 2014

@lucinka0921 Hej , lepsie a lepsie... dnes celkom skoro neviem ze mi nieco je, ale o vies nekricim hop, sice hlava ma bolela doobeda, takze to je uz take bezne ale co sa tyka psych je to super, strasna ulava ked sa ti mozog zastavi 😀 😀 😀 😀

soniada
24. mar 2014

@anina63 presne tak ide to!!! je to vsetko o spravnom nastaveni liekov, najskor treba dobre lieky nastavit a potom terapia k tomu... ale lieky su zaklad..

anina63
24. mar 2014

@lucinka0921 Ahoj,to čo ste sa vymenili?Sranda 😀 Skoré uzdravenie....Dobre,že ťa preobjednala a celkom skoro.

anina63
24. mar 2014

@fixka Ahoj,tak som sa z chuti zasmiala 😀 ked mi je dobre,tak sa zľaknem.......

lucinka0921
24. mar 2014

@savanna tak cestu tam som ako tak zvladla,bolo mi zle na vracanie,co mne nikdy nie je ked cestujem,ale asi z toho,ze som mala v sebe ATB,slnko svietilo a tak,no kupila som si po ceste v lekarni nejake zuvacky na to a pomohlo,takze potom uz dobre.Den pred koncertom,sme boli partia v bare,tam bolo super,som sa tolko nasmiala,novych ludi spoznala.Potom v sobotu,sme sa sli naranajkovat,no nikde sme nic nenasli,kde by podavali ranajky,tak sme si kupile v Bille,ale to bolo nieco ako obchodak a priatel si dal vonku kavicku a ja som sa tulala po KIK,lebo som si doma samozrejme zabudla kozenku 😀 tak som si kupila bolerko,aby mi vecer nebola zima.Potom sme sli zase do tej restiky,ci baru ci co to sa obedovat,po meste trosku sme chodili,na zmrzlinu.Ja som si potom poobede pospala este,priatel siel za partiou do baru,potom prisiel,nachystala som sa,sli sme este na veceru a potom do klubu.Ze vraj kapacita klubu 200 ludi,ja by som povedala,ze menej,ale nevadi,bolo nas okolo ,250 ludi dokopy na tej party.Koncert bol super,pokecali sme zase s priatelmi,my sa vidime,len na nejakych akciach,takze bolo co porozpravat.Normalne by som na taketo akcie chodila kazdy vikend 😀 a zvladla som to bez benzaku,mala som 3 krat taky blby pocit,no nevsimala som si to a preslo to.Ale po tych fotkach co som videla,som sa rozhodla nieco so sebou robit,lebo som na fotkach strasna,tucna,fuuuuj 😠 😢 Dozvedela som sa tam aj od dvoch,ze tiez brali AD,takze sme si pokecali aj o tom.Vobec nelutujem,ze som sla a lutujem toho strateneho,premarneneho,presedeneho doma casu,ze som si takto neuzivala.Toto ma velmi nakoplo bojovat,aj priek zlym pocitom,strachu,uzkosti,seriem na to a chcem zit a uzivat si zivot!!! 🙂 Aj ked ma boleli nohy z topanok,z tolkeho chodenia,otlaky mam,svalovicu,v nedelu este som sa citila ako po opici,aj ked som nepila,ale stalo to za to.Takze uz ani neviem,ci po tomto budem vobec menit lieky 😀 Mozno som si len zvykla na to,ze sa bojim,ze nechodim nikam,alebo neviem to takto vyjadrit.V pondelok idem k dr.tak uvidime,co ona na to @172 @anina63 @esselte

lucinka0921
24. mar 2014

@soniada tak to je super moja,mam z toho radost.vsak uz bolo nacase,trpela si az az 😉 hlava ta mozno bolela aj z pocasia,sice neviem ake je u vas,ale u nas dnes prsalo,snezilo,nakoniec aj slnko na chvilu vyslo....