Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
3. apr 2014

@172 ahoj,noha ako?

sandra2308
3. apr 2014

@esselte beriem seroxat, viem, že na panickú poruchu je to málo, ale doteraz mi to úplne stačilo,aj lekárka vravela, že viac mi neodporúča, keďže chceme dieťa. Takže mi odporúčaš psychológa, dáva ti to niečo?

danielagabriela
3. apr 2014

@timea179 no mozno mozes skusit vynechat, ale aby nebolo este horsie, ale to uz uvidis najlepsie ty sama🙂 a nechces sa o tom dohodnut s dr.?

lucinka0921
3. apr 2014

ahojte babule.Neskor si precitam co ste tu popisali,ja len na skok teraz,aaaale mam jednu skvelu spravu 😉 teraz som sa vratila s priatelom a znamym domov,boli sme v meste na veceru a pesoooooooooo 😀 najprv som doma stresovala,ale nakoniec som sla a v pohode 🙂 maaam radooooost 😉

zuzanka2905
3. apr 2014

@sandra2308 no predtým som mala ine ťažkosti prichádzalo mi zle par krat musela prísť aj sanitka ale potom sa to upravilo teraz je to o tom hlavne pred a po krámoch je to take že mám živé sny napr a ráno sa zobudím a mám pocit že to čo sa okolo mna deje je tiež sen a že sa mám ešťe zobudiť a vtedy ma prepadne uzkosť a zlaknem sa je to hnusný pocit alebo tro čo sa deje ako keby išlo mimo mna ako keby som nevnímala čo sa okolo deje ako keby som bola zasnená zadumaná na ničo a zrazu z ničoho nič to prejde a som znova v pohode dnes mi doktorka povedala že to su prejavy uzkostipocyt cudzoty zvláštne čím som si už prešla ani som nevedela že aj tak sa prejavuje úzkosť

zuzanka2905
3. apr 2014

@esselte no je to nepríjemne trebyy stým vedieť nejak zatočiť do kelu aby sa to nevracalo ja to musím prekonať tak som si povedala musím to zvládnuť

danielagabriela
3. apr 2014

@lucinka0921 ahoj, tesim sa s tebou, super, ze ti je uz konecne lepsie, po takej dlhej dobe🙂 len tak dalej, pekny vecer

timea179
3. apr 2014

@danielagabriela dnes som vynechala obednu davku a bolo mi super....klop klop 🙂 ziadna unava nic....lekarka mi vzdy na zaciatku povie ako si mam davkovat,ale nakoniec doda ze ved uvidite sama ako vam bude,takze mozem davku bud ubrat alebo zvysit..dnes som sa naozaj citila stasne 🙂 ako normalna zena 😀

danielagabriela
3. apr 2014

@timea179 tak to je skvele, nech ti to tak vydrzi co najdlhsie, najlepsie navzdy🙂 no v podstate, kazdy si rozumieme sebe a sin tada, ze ti to pomohlo🙂

lumiklumikovy
3. apr 2014

zienky, mam narok ziadat zamestnavatela o zrusenie nocnych z dovodu depresii?? zial, vzdy po prvej nocnej,ale aj inych, robim 1-5 nocnych po sebe, väcxinou dve, mam depresiu.....unava spojena s vonkajsimi okolnostami, su u mna spustacom depresie...vzdy preplacem pol dna, a na dalsiunocnu musim ist vyplakana a unavena....v robote na depresia prejde, lebo uz mysel zamestanm inym....ale ta nervozita potom doma, som priam az agresivna :( vztahy s najblizsimi su zle, lebo mi vadii najmensi zvuk a svetlo....a kricim na maleho.... myslite,,zeby mi psychologicka mohla dat papier??

maria43
4. apr 2014

@anina63 ahoj, tak mam sa ako kedy. Lekárka mi zmenila lieky na alventu, ale boli ma z nich žalúdok, je mi na vracanie a to uz su dva týždne co ich beriem, tak neviem. A ty ako?

kalexis
4. apr 2014

ahojte prinasam novu správu. gynekolog mi povedal ze tehotna niesom, a ze mi ms meska zo stresu a ze to ani nevyzera ze mi v blizkej dobe príde, ale že je to ok a nemusim si robit hlavu. ze ked chcem moze mi dat inekciu alebo lieky na vyvolanie ms ale povedla aosm ze ked to netreba tak kaslat na to. takze aj ked sa liecim a brem lieky tak evidentne moje telo ma hrozny stres aj ked si to ja neuvedomujem, takze tak.zobral mi pre istotu krv aby sme tehotenstvo uplne vylucili, ale na 99% povedal že tehotna nebudem, ze tam nic nevidim
tak dufam ze moj prispevok ponoze niektorym babam

danielagabriela
4. apr 2014

@kalexis no teraz neviem, ci man napisat, ze to je dobre, alebo nie, ale v kazdom pripade sa das aspon viac dokopy, aby si to potom zvladla bez stresu a liekov. Som rada, ze je vsetko v poriadku.

3009
4. apr 2014

@timea179 ty berieš trittico, preto sa ťa chcem spýtať či ti pomáha, lebo ja ho beriem len 3 dni a to 1/3 večer. Okrem toho beriem Lexaurin 2x 0,75 mg a Tiapridal 2x 50 mg. Ten Tiapridal beriem preto lebo už predtým som brala Lexurin 3 mesiace v kuse a samozrejme som ho postupne znižovala podľa pokynov dr., ale po jeho vysadení som dostala absťák z vysadenia Lexaurinu. Teraz ho musím znova užívať a veľmi pomaličky vysadzovať.

danielagabriela
4. apr 2014

@3009 ahojja beriem tiez trittico 2/3 na noc a myslim, ze pomaha...rozhodne, odkedy beriem lieky, tak konecne spim cca. 6hodin a predtym ledva 2aj to som sa stale budila.

timea179
4. apr 2014

@3009 beriem iba trittico asi 2 tyzdne,rozdelene na cely den,vecer az 2/3,myslim ze celkom zabera len tie par dni mi je tazko posudit kedze pred 2 tyzdnami som uplne vynechala venlafaxin,ale co tak popozorujem tak moje dni su celkom ok az na nejake malickosti 🙂 mne spanok absolutne upravil mirzaten,ten mi fakt pomohol na viac veci,brala som este davnejsie lexaurin,ten mi tiez dost pomohol,ale po mirzatene som spala ako baranok a trva to aj dodnes,sice som nikdy nebola spachtos ale je to uplne ine dnes a 2roky dozadu...

hradnapani
4. apr 2014

@lumiklumikovy treba ist za psychiatrom, ten moze diagnostikovat depresiu a nasledne aj liecit, resp, v ramci liecebneho rezimu nariadit zmenu pracovneho rezimu. TAkze mozne to je, otazne je, ako sa k tomu postavi zamestnavatel. Ci ta preradi na inu poziciu alebo prepusti (ale v pripade prepustenia zo zdravotnych dovodov si nejako chranena, je tam odstupne zo zakona atd). Idealne by bolo, keby si asi zmenila pracovisko uplne, lebo ak tam mate bezne nocne zmeny, tak to dobrotu robit nebude 😒

anina63
4. apr 2014

@maria43 Ahoj,tak si zmenila lieky,kiežby zabrali,aby bolo dobre.Ja som chcela prejsť na Alventu,ale hned po prvej tbl.mi bolo na grcanie,tak som to vzdala.Možno som mohla vydržať a bolo by lepšie,ale čo už,pokračujem s Eliceou.Ako tak fungujem,mohlo by byť aj lepšie.Radšej už nič neriešim a beriem to tak,že raz lepšie,raz horšie.Ved aj kvázy zdraví ľudia nemajú stále dobrú náladu,sú podráždení,nervozni,tak si to v tej svojej hlave vysvetľujem a snažím sa to nejako prekonávať.Držím palce,aby bolo čím skôr dobre.

zemruska
4. apr 2014

ahojte ake priznaky mate pri depresii, lebo mam podozrenie na kamarata takmer cele dni sa mu trasu ruky chveju usta zle spava v noci je utiahnuty malo rozprava a tvrdi ze velmi rychlo znervoznie

anina63
4. apr 2014

@zemruska Ahoj,najlepšie by bolo,keby navštívil čím skôr svojho obv. dr.a ten by ho už nasmeroval,kde by mal ísť.Neoplatí sa trápiť,ale začať sa čím skôr liečiť,ked to bude potrebné.

anina63
4. apr 2014

@timea179 Ahoj,ja som od začiatku do teraz zažila 2 dni takého riadne normálneho stavu,až mi to bolo čudné.Kiežby sa to všetko dostalo do starých koľaji .Všetko dobré tebe aj nám ostatným 🙂

zemruska
4. apr 2014

@anina63
@anina63 no ja som bola soknuta ked mi povedal ze takto je cca 3 roky a nic neriesi...zacala som ja lebo lieky mal len ho bolela hlava a velmi mal suche usta po nich tak ich sam vysadil a dalej neriesil 😠

babetkomoje
5. apr 2014

Ahoj babenky. Mam na vas jednu otazku. Tie ktore trpite PP a uzkostami zabrali vam rovnake lieky uz viac krat? Ja mam Alventu a beriem ju 4 tyzdne no zatial ma uzkosti a hnusne myslienky prenasleduju stale. Neviem ci mam este cakat nejake zlepsenie. Pred tym mi Alventa vzdy super zabrala no tentokrat je to nejake ine :( raz sa mi zda ze ok a potom na druhy den je to zasa cele zle a uz sa mi nechce ani zit....

lumiklumikovy
5. apr 2014

@hradnapani zial, prvy termin u psychologa mam az na 28. aprila......pracujem na stvorsmenke za pasom..... na linke s nami robia este dve zeny, ktore zo psychickych dovodov nesmu ncone, tie chodia len na dve smeny, ale uz teraz je tazke najst im poziciu a pracu, skacu z pasu na pas.....ja mam zmluvu do juna, je iste, ze mi ju teda nepredlzi,ak za majstorm pridem s takou poziadavkou......uvazujem,ze vydrzim do konca aprila, lebo sa povrava,ze vtedy nam stvorsmnka konci,.....neviem,co s nami bude,kam naas zas prelozia.....

lumiklumikovy
5. apr 2014

ale, mala ste niektora taketo problemy,? ze ste po nocnych boli naladove, a nervozene ale nie bezne, ale nadmier, ved viete ako myslim.....

anina63
5. apr 2014

@zemruska Uff,tak to nemám slov,takto vydržať....asi je ozaj potrebné nakopnutie.Prajem nech to vyjde a bude dobre.

savanna
5. apr 2014

@lumiklumikovy ahoj, ja ti z vlastnej skusenosti neporadim, nikdy som nocne nerobila ... ale viem, ze prave z psychickych dovodov by som ich ani robit nemohla. ked som si hladala pracu tak som rozmyslala nad pracou recepcnej, ale potom som to uplne zavrhla, nocne by som nezvladla. Ja ale trpim aj pri normalnom rezime chronickou nespavostou, stale musim byt na liekoch, inak nespim vobec. No a cez den nedokazem zaspat uz vobec, takze obrateny rezim by som skratka nezvladla, asi by som po par tyzdnoch skoncila na psychiatrii a to teraz neprehanam 😖 😖 ani som nevedela, ze existuje vobec taka moznost vybavit si u zamestnavatela, ze ti dr. da potvrdenie, aby si nemusela robit nocne. ale ked sa to da a tvoje kolegyne uz take potvrdenie maju, tak si myslim, ze je to super a ak mas pocit, ze ta to nici resp. to nezvladas tak nevahaj a porad sa s doktorkou 😉 😉 . neviem, ci aj psychologicka ti moze dat take potvrdenie alebo treba od psychiatra, mozno aj obvodna by ti vedela s tymto poradit, na koho sa obratit.

172
6. apr 2014

@esselte @lucinka0921 @anina63 a ostatne babenky ahojky co mate nove??

esselte
6. apr 2014

@172 ja mám nové akurát veľa povinností v práci, už budem robiť atestačku, prišli mi už okruhy otázok, na prácu mám pozitívne posudky a k tomu otázky od oponentov, máme výberové konanie na riaditeľa a ja som predsedníčkou rady školy,rodičovské, klasifikačnú poradu, 22.4 idem na anglinu a veľká noc,takže riadny zmätok, všetko naraz, lieky beriem ako som brala, akurát chcem vysadiť rivotril a xanax, ale to musím pomaly a teraz je toho veľa, tak uvidíme, asi s tým ešte počkám, veď neberiem vysoké dávky, ani ich nezvyšujem, tak dúfam, že nebude problém s vysádzaní, ale teraz musím byť v pohode, ešte týždeň po veľkej noci chcem ísť do Krakowa na výlet zo sestrou a potom začnem vysádzať tie benzáky, ale aj tak sa toho bojím

danielagabriela
6. apr 2014

Ahojte babky moje...je tu nejak pusto, dufam, ze sa vsetci mate super a ste niekde vonku🙂 ja mam cely vikend dost pracovny, tak som celkom aj unavena, ale zato myslim po psych. Stranke celkom v poho🙂 taka super prihoda zo vcera: som vo velkom upratovala, vsetky okna vyumyvane a vyzdobene na velku noc. Odbehnem na minuty do kupelne cosi dorobit a moja mala vyliezla na parapet a asi styri okna mi docapala a vyzdobu zdeformovala🙂 a to som len z izieb pocula jeeej, cacane☹ no potecha, takze cez tyzden zacinam odznova....ja sa tak tesim🙂
A v utorok idem prvy krat na tu psychoterapiu, tak mam celkom aj obavy, co ma tam caka
Baby, pekny dnik prajem