Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
13. apr 2014

@jablcko1982 Ahoj,sú tu rôzne rady,ale len ty sama musíš vedieť či potrebuješ lieky,terapiu alebo oboje.Myslím si,že ked si ešte na rodičovskom,tak ťa asi frustruje už sedieť doma.Je to další možný dôvod tvojích stavov.Ja,ked som začala pátrať kvôli komu alebo čomu som v tých sr......ách,tak som našla veľa dôvodov.Počnúc detstvom,manželstvom,výchovou detí,zdr.problémami,stresmi a pod.V každom niečom som niečo našla a k čomu mi je to dobré.Akurát,že som začala premýšľať a premýšľať...Minulosť nevrátim späť,aby som vyriešila niečo čo sa už vyriešiť nedá.Zbytočne sa dalej budem v tom vrtať.Veľmi dôležité je odpustiť všetkým ktorí mi chtiac alebo nechtiac ublížili a ver,že je to veľmi ťažké aj ked nie som pomstychtivý človek.Tiež často premýšľam o budúcnosti,plánujem,ale je mi to nanič.Neviem,aby mi niekedy vyšlo niečo tak ako som to chcela ja.Treba žiť prítomnosťou.....Moja rada-začni u obv.dr.ten ťa nasmeruje.Veľmi ti držím palce,nech už pôjdeš ku komukoľvek lebo malá potrebuje veľa lásky, pohodu a milú maminku.Drž saaaa bude dobré
🙂 🙂 :

esselte
14. apr 2014

@danielagabriela no za tri mesiace by si už mala mať aspoň trocha upravený stav, asi ti nesadli lieky, čo berieš?

esselte
14. apr 2014

@marlenka75 tri týždne je ešte málo,ja beriem večer, neviem prečo, mal by sa brať skôr ráno, ale mne ho tak dala lekárka, neboj, ešte musíš vydržať, ale keď vezmeš xanax, tak je dobre, či nie?

esselte
14. apr 2014

@sikea celkom fajn, niekedy ešte príde taký divný stav, ale zdá sa, že už sa ho učím zvládnuť, ako ma to učí terapeutka

esselte
14. apr 2014

@lenka3330 je to normálne, že sa ti to ešte ukáže, to je tvoje podvedomie, mne radí terapeutka, že mám hneď zmeniť činnosť, ak to na mňa ide, chodiť, nie sedieť a hovoriť si, že to nič, zas len to isté a to prejde a dýchanie do brucha

esselte
14. apr 2014

@ja1980 no a ja zas pribrala, každé tie lieky sú iné, od niektorých sa priberá a tie mám ja.bohužiaľ, bu´d rada, že si schudla

esselte
14. apr 2014

@savanna no presne, ale teraz ide veľká noc, tak nejedz, ale už fakt musím na sebe popracovať

jablcko1982
14. apr 2014

@marionmarion
Mas pravdu takmer vo vsetkom. Ale strach z liecby, ci konfrontacie vlastnej temnej stranky nemam. Naozaj nie, skor si myslim, ze niekto s fylozofickou fakultou mi nepomoze. Mozno sa precenujem, mozno som len skepticka. Strach mam jedine z toho, ze nenajdem v zivote uplatnenie, cely ho premrham hladanim niecoho a striedanim cielov a ze budem (som) zla mamina...

3009
14. apr 2014

@jablcko1982 v tvojej poslednej vete "mám strach že nenájdem uplatenie a som zlá mamina" je jasné, že máš poriadnu depresiu. Depresia, úzkosti si nevyberajú či máš VŠ alebo učňovku. Ak sa nezačneš liečiť, tak potom to dôjde tak ďaleko, že nebudeš môcť vykonávať základné veci v domácnosti, starať sa o seba a samozrejme nebudeš vládať chodiť do roboty atď. Liečiť sa treba už vtedy ak sú tieto veci na začiatku. Veď liečenie sa vykonáva preto, aby sme mohli robiť všetky veci ako zdraví ľudia a nebolo na nás nič vidieť, že sa liečime. Na čele to nikto napísané nemá, že je chorí, ale ak to necháš zájsť ďaleko, tak to aj bude na tebe každý vidieť, lebo príde bolesť aj fyzická, strhaná tvár, nechuť k jedlu, prudké chudnutie a pod., čo už bude každý vidieť. Takže rozhodnutie je len na tebe akou cestou sa vydáš. Toto čo ti píšem je z mojej vlastnej skúsenosti. Ani ja a asi nikto, ktorí sme takto chorí sme hneď neutekali k psychiatrovi, každý s tým bojoval určitý čas, ale čím skôr človek prekoná ten "predsudok, že treba mi ísť k psychiatrovi" , tak tým lepšie. Lebo to je ešte len začiatok dlhej cesty k uzdraveniu. Prajem ti, aby si sa rozhodla správne. 🙂 🙂 🙂

172
14. apr 2014

ahoj babenky tak dnes kontrola...nervozita so mnou lomcuje ..neviem ci je to pocasim...tak mi drzte palce idem sama..

anina63
14. apr 2014

@3009 Ahoj,veľmi dobre si to napísala.Presne môj prípad,len ja som sa bála užívať lieky.Brala som nízku dávku AD a bez. benzákov.Takto mi to trvalo pol roka a až tu som našla povzbudnie.Dakujem @hroske,@simke1111@esselte,@172 a iným s ktorými som si začala písať tu na fore.

anina63
14. apr 2014

@172 Ahoj,určite to zvládneš,drž sa...

172
14. apr 2014

@anina63 aj ja dakujem Tebe a ostatnym babulkam...

3009
14. apr 2014

@172 držím ti palce, aby kontrola dopadla dobre. Večer budeš šťastná, že si to super zvládla. Nezabudni sa potom aj sama pochváliť aká si super.

172
14. apr 2014

@3009 jeejo dakujeem..veru pochvalit sa vzdy zabudnem..mam kontrolu o 12h potom napisem

marionmarion
14. apr 2014

@jablcko1982 keby si strach nemala, uz sa davno liecis. Neexistuje ziadny iny racionalny dovod, preco clovek trpi tento stav a nic s tym nerobi. A viem o com hovorim, lebo som sa v tom tocila 6 rokov, kym som si to priznala. Strach vobec nemusi byt vedomy...a k tym psychologom...ja mam odskusanu terapiu u klinickeho psychologa, u psychologa s filozofickym vzdelanim aj liecbu u psychiatra a mozem ti povedat ze jediny kto mi pomohol naozaj, bol ten clovek s filozofickym vzdelanim, lebo ten zvysok sa na mna dival skor ako na diagnozu, kym ten treti ma bral ako celok, ako cloveka ktory potrebuje pomoc...preto by som tychto ludi, co su takisto odbornici, co absolvovali povinne kopu skoleni o tom, ako liecit nezahadzovala, prave naopak.
Samozrejme je to na tebe, no ja budem na teba mysliet kazdy den a dufat, ze sa rozhodnes tu pomoc vyhladat, lebo kazdy z nas si zasluzi mat lepsi zivot nez ten co opisujes...samozrejme su okamihy ked ti to vobec nepripada zle a ani nechapes co ti tak vedi...a prave to je nebezpecenstvo toho celeho, lebo to ta odradi od toho, aby si s tym nieco robila...

talulah27
14. apr 2014

ahojte dievčatá tak psychologička mi hypnotrapiu neodobrila. údajne sa cez to musím dostať sama zasa to bolo skoro mesiac úplne v pohode a teraz zasa prišlo zhoršenie. včera ráno som sa zobudila s nevolnosťou a úzkosťou ale som musela ísť do práce a potom to nejako prešlo doobeda to bolo také že chvílu dobre chvílu zle ☹ je to ťažká táto naša dagnóza devčatá ale verím že to nakoniiec dáme a porazíme tú pliagu 😉

anina63
14. apr 2014

@talulah27 Ahoj,tak ty si tu tiež dlho nebola.Musíme veriť,že raz sa toho zbavíme 🙂

gretyka
14. apr 2014

@talulah27 Preco ti neodobrila hypnoterapiu?
Baby, dnes je v Martinuse zadarmo postovne, tak radte,ake knihy odporucate precitat v suvislosti s nasimi chorobami, najma co sa tyka prekonania uzkosti a tak, byt odvaznejsi...nech to teda vyuzijem a objednam si nieco....diki

marlenka75
14. apr 2014

@esselte No ano, po Xanaxe je lepšie, no nie je to uplne ok, snáď sa to teda zlepší.

marlenka75
14. apr 2014

@danielagabriela No mne je lepšie s niekým, niekedy síce mám taký stav, že chcem byť sama, no vtedy mám hroznú depku.

indiga123
14. apr 2014

Ahojte dievčatá vie mi niekto poradiť aký je rozdiel medzi tetániou, panickou poruchou a depresiou?Ja mávam taký stav že sa mi začne zle dýchať, inokedy mi začnú tŕpnuť prsty na rukách alebo pera. Najhoršie je niekedy keď mám pocit že som v bubline a tak mi je čudne, mám strach aby mi z toho "nepreskočilo", aby som sa nezbláznila.Keď ma to prejde, tak som zasa v pohode ale bojím sa vždy v podvedomí že sa to vráti.

esselte
14. apr 2014

@marlenka75 áno pomaly to prejde, uvidíš,aj mne to išlo pomaly, ale prešlo, teraz mám iný problém, mám po tých liekoch strašnúchuť do jedla a na sladké a už som aj pribrala a to sa blíži leto, ako teraz schudnúť a že vraj sa od Paretinu priberá, ja nechcem byť ako guľa

esselte
14. apr 2014

@indiga123 je to skôr panika, pri depresii nie sú fyzické iba psychické prejavy

indiga123
14. apr 2014

@esselte Ďakujem, ty čím trpíš?

esselte
14. apr 2014

@indiga123 ja mám panickú poruchu už pomaly tri roky, beriem paretin a rivotril

indiga123
14. apr 2014

@esselte A ako sa ti prejavuje?Máš niekedy pocit že si ako keby v "bubline" a bojíš sa že sa zblázniš? Lebo ja mám také pocity, plus trpnutie alebo sa mi zle nadychuje, ako keby som bola niečim stiahnutá.

lenka3330
14. apr 2014

@danielagabriela Ahoj, vôbec neviem s čím to moje zhoršenie súviselo. Pridávam si teraz dávku AD a dúfam, že bude lepšie. Ja mám úzkostno- depresívnu poruchu a cítila som sa už fakt dobre, tak neviem , čo sa stalo. Začala som mať taký tlak v hlave, alebo čo, a z toho prišiel taký pocit na mňa, že idem odpadnúť. Ale u mňa to nie je tak, že by som mala obavu ísť do obchodu alebo niekam. Pochodím po obchodoch, aj šoférujem a bác prídem domov a doma pocit na omdletie. No neviem u každého je to asi iné. Napíš, čo si zistila u lekára.pa

mmama
14. apr 2014

Ahojte babule...chcem sa opytat mala ste niektora caste bolesti hlavy a pomohli vam AD?

timino
14. apr 2014

@mmama ahoj tebe este stale nie je dobre