Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

danielagabriela
17. apr 2014

@gretyka ahoj, no ja by son radsej vsadila este na ine lieky, nech sa das dokopy, kym si doma a ked pojdes do roboty, aby bolo fajn🙂 ja som bola na tomhorsie, ale koli tomu, ze v nocembri aj mna caka navrat do prace z materskej, tak by som sa chxela dat do pohody, aby som robotu zvladla... tak radsej chvilu z liekmi, ako sa trapit sama. Viem, ze je vsetko v hlave a vela je o premahani, ale ja uz teraz viem, ze mne su lieky dost napimocne....

danielagabriela
17. apr 2014

@172 ahoh si sikulka, ked si to tak zvladla...a dr. Su niektori srandisti.... a ako ti je dnes, uz lepsie?

babetkomoje
17. apr 2014

@jablcko1982 ahoj moja ja som chodila k Doc.Mudr Karolovi Turcekovi do Nitry kedysi a aj ked vela ludi o nom hocico hovori je to obrovsky odbornik.... Avie vyliecithadamvsetky stavy mne pomohol na uzkostaj depresie takzeja ho velmi odporucam 🙂

babetkomoje
17. apr 2014

@danielagabriela ahoj mozem sa opytat kolko beries z Alventy? Mne 1.kratuplne krasne zabrala na depresiu aj PP aj hnusne myslinky odisli a zacalasom zit 🙂 teraznasadzujem uz 2. Krat a mam pocit ze je to slabsie a necitim az taky ucinok no treba asi estevydrzat.... Bude dobre nam vsetkym raz urcite:D

danielagabriela
17. apr 2014

@babetkomoje ahoj no ja zatial 75 rano, ale kazala mi po 5 dnoch este jednu na obed, ak mi nebude lepsie, ale myslim, ze zatial nezvysim, nie je mi sice uplne dobre, ale urcite lepsie...a ty mas aku davku, a aka ti zabrala prvy krat?

pluba
18. apr 2014

@babetkomoje AD 3. a 4. generace v první fázi, než způsobí změnu množství a citlivosti receptorů působí přesně opačně, než po nich chcete. Receptorů je mnoho, citlivost vysoká a serotoninu (případně noradrenalinu) je přitom více. Proto jsou v počátečním období AD léčby sebevražedné sklony větší, než před jejich nasazením. Jak jste na tom s tématy, která jsme řešili? Zkuste tak pracovat s Vaším strachem z psychiatrie.

babetkomoje
18. apr 2014

@danielagabriela ahojno viemze pri depresiach je bezna davka 75mg a co sa tyka uzkostnych poruch tak je to vacsinou 150mg to je vraj stredna davka Alventy. Ja som brala 150mg a ked som sa citila uz fajn tak som bola na 75mg to je zaroven ajudrziavacia davka cize mozes byt na nej aj cele roky.Dokonca poznam zeny ktore na davke 75mgvynosili babatka ...

lucinka0921
18. apr 2014

caute baby,tak ja som dnes bola na tej terapii,dnes to bolo iba take informativne skor,idem zase o tyzden vo stvrtok,tak zatial si budem zapisovat a potom rozoberat,nauci ma rychle relaxacie a neviem este co 🙂 takze tak som dopadla 🙂

danielagabriela
18. apr 2014

@lucinka0921 no tak super, ze to mas uz za sebou, a ake mas pocity z tej terapeutky? A chystas sa cez vikend na tie nakupy? Drzkaj sa a pekne sviatky🙂

lucinka0921
19. apr 2014

@danielagabriela vies co,super,isla som tam dost nervozna,nevedela som co mam cakat,ale teraz sa uz tesim.A mam terapeuta :D taky starsi pan,ale super,vysvetlil mi vsetko,ako to bude prebiehat a tak.Budem chodit kazdy tyzden,aspon zo zaciatku,tak uvidime.Mozno este dnes k veceru pojdeme na nakupy,vcera bol priatel na pive pracovnom :D tak dnes mu nie je najlepsie,ale mama ma prist o 18,tak by sme sli po nu na stanicu a s nou hned na nakupy.Ked nie,tak zajtra,bude aj menej ludi si myslim,zajtra je normalne obchodak otvoreny,tu nie su take sviatky ako na SK.A ty sa mas ako?Co nove?Dakujem,aj tebe krasne sviatky 😉

anina63
19. apr 2014

Milé žienky,krásne,požehnané Veľkonočné sviatky,plné pokoja a lásky Vám želám z celého srdca 🙂

danielagabriela
19. apr 2014

@anina63 napodobne aj tebe, krasne sviatky s tymi, ktorych mas rada🙂

danielagabriela
19. apr 2014

@lucinka0921 ahoj no ja uz teraz troxhu lepsie. Mi v pondelok zmenila lieky z citalecu na alventu, lebo mi bolo zle, ale uz je to lepsie...a ja idem na terapiu az 30. Tak som aj ja Vedava🙂 tak si odpocin cez sviatky a nakup riadne🙂

sikea
19. apr 2014

Ahojte zase som tu po dlhsej dobe .. .. je mi strasne zle chyta ma panika bojim sa.. . v cera som,bola po troch mesiacoch vonku a zase som to prehnala s pitim co,mam robit aby mi bolo lepsie poradte mi prosim ....dakujem

3009
19. apr 2014

Milé babenky! Všetkým želám pokojné sviatky a hlavne všetkým veľa zdravia. 🙂 🙂 🙂
Dnes beriem 17. deň Trittico, ale tie vedľajšie účinky stále cítim a samozrejme okrem abstinenčných príznakov z Lexaurinu. Ale musím povedať, že oproti tomu ako som sa cítila pred mesiacom, je to lepšie. Už som si myslela, že na veľ. noc to bude fajn, ale musím ešte asi čakať.

babetkomoje
19. apr 2014

@sikea beries aj nejake AD? Vzdy po piti som sa citila zle...neboj 1,2 dni a bude ti zasa lepsie

ja1980
19. apr 2014

@babetkomoje @sikea to sa môže piť na AD ? 😕

sikea
19. apr 2014

@babetkomoje ahoj beriem eliceu jednu rano vyse roka.....a ja som si dnes úovedala ze neexistuje aby som ja takto pila ved mne je priserne ...sice uz mi je lepsie aj ked to nieje ono....rozmyslam ze ci si mozem dat polku neurolu.....

sikea
19. apr 2014

@ja1980 ahoj nemalo by sa pit vobec na ad to ja dobre viem neviem co ma to mapadlo uz alkohol nechcem ani vidiet ....aby mne bolo takto zle ....

babetkomoje
19. apr 2014

@ja1980 no jasne ze na AD by sa pit nemalo lebo sa stav casto zhorsuje... Ale aj mne sa uz stalo ze ked som sa citila super tak som si s kamosmi dala nejaky ten alkohol a na druhy den som to trpko olutovala....

babetkomoje
19. apr 2014

@sikea no tak uz budes vediet ze nemas pit... Viem ze sem tam vazne maximalne male pivko alebo maximalne pohar vina... A bud to vydrz alebo ak sa neda tak si daj neurol teraz... Myslim ze si kludne mozes ulavit a zajtra by ti uz malo byt ovela lepsie...

ja1980
19. apr 2014

@babetkomoje @sikea baby, baby 😉 ja odkedy beriem AD tak ani kvapka alkoholu, ale tiež by som si dala občas nejaké vínko za pohárik 😒 môže sa ?

sikea
19. apr 2014

@babetkomoje hej budem ako mi bolo dnes tak mi uz davno nebolo .....radsej ostanem,abstinent bo ja nevim pit s mierou.... a dakujem moc za rady..... polku neurolu si veru dam citim sa dost divne .....

sikea
19. apr 2014

@ja1980 mozes si dat kludne za pohar vina to ti neuskodi

babetkomoje
19. apr 2014

@ja1980 no ja som striedavo na AD uz 8 rokov... 4x som sa pokusila vysadit no hnusoba sa zakazdym vratila v plnej sile... Kedze som AD brala aj pocas vysokej skoly na internate obcas som si alkohol dala...a ked si das fakt len pohar vinka a budes si ho dlllho pocuckavat tak to je v poho... Samozrejme len prilezitostne...

babetkomoje
19. apr 2014

@ja1980 @sikea babeny ake mate diagnozy ak sa smiem opytat?

sikea
19. apr 2014

@babetkomoje ja mam panicku poruchu a uzkost a ty?

ja1980
19. apr 2014

@babetkomoje ja mám depresie a trpela som nespavosťou. Užívam Citalopram 20 a Trittico večer 🙂

babetkomoje
19. apr 2014

Notak jato mam spojene mam velke navaly uzkosti najhorsie su tie hnusne vtierave uzkostne myslienky a k tomu pridruzene uz aj depresie stredne tazke... V tomto sa placam od svojich 22 rokov :(

sikea
19. apr 2014

@babetkomoje zabudla som nspisat ze depresie mam aj ja a tie uzkostne navali ....no mame to tazke ale aspon ze existuju nato lieky