Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lenka00
23. apr 2014

@esselte chtela jsem se Te zeptat, jestli se Ti uzkost zhorsi i behem menstruace? ja PMS nejak zvladla, ale ted 2.den pocituji zase obrovskou uzkost, pocit, ze to nezvladnu apod. a mam 3.den menstruaci..muze o souviset? jsem z toho hrozne smutna, uz jsem myslela, ze bude jen dobre ☹

sikea
23. apr 2014

@esselte uz nebudem bleee ....mne je tento tyzden nejako mizerne a dnes ma taka uzkost chytila esteze mam neurol ....som sa bola objednat ku psychiatrovi mozno uz elices nezabera ....ale som aj po zakroku preruseni tehu.....a ty ako ?

esselte
23. apr 2014

@ja1980 no a to som sa ešte ani nezačala učiť na skúšky, len som to vytlačila a pozerám na papiere a horšie je , že už mi nič nelezie do hlavy

esselte
23. apr 2014

@sikea tak to je určite z toho prerušenia, neboj , upraví sa to, ja mám teraz také vypätie, že čakám ,kedy to všetko buchne, začala som anglinu, 5.5 mám atestáciu, ústnu skúšku a obhajobu práce, 30.4 máme výberové konanie na riaditeľa a ja to robím, takže vieš si to predstaviť, fakt,len čakám, kedy to príde a horšie je, že sa mi vôbec nechce učiť a ani mi to nejde do hlavy, asi som blbá alebo čo,učím už 16 rokov a teraz chcú, aby som sa učila, ako mám učiť, proste všetko je to na hlavu, už nech to je za mnou a nech je pokoj.Ešte k tomu, teraz v sobotu idem do Krakowa na výlet, dala som sa prehovoriť, takže znova sa nebudem učiť a keď prídem z práce nechce sa mi už nič

esselte
23. apr 2014

@lenka00 aj mne sa to zmení, keď mám menzes, to sú hormóny, ináč posledné dni mám toho veľa a mám pocit, že to asi nezvládam, ako by som mala, mám sa učiť na skúšky a nič mi nejde do hlavy, asi som už blbá, či čo, je to pre menzes, to sa ti spraví

ja1980
23. apr 2014

@esselte moja tak ja si neviem vôbec predstaviť že by som sa mala niečo učiť, aj keď v práci stále vymýšľajú programy a v podstate tiež treba dumať 😅

Inak dnes mi je nejako čudne.

gretyka
23. apr 2014

Ahojte baby, tak ja som teda dnes bola za doktorkou, ze sa mi pohorsilo, resp. necitim ucinok liekov,akoby som bola bez nich, tak mi predpisala Escitalopram 10 mg, 1 tbl. rano a ten Mirzaten na noc mi nechala, ze sa nemoze hned len tak vysadit. Lexopam si mam davat podla potreby, ale inak netreba...tak som zvedava, co to prinesie...

aneta174
23. apr 2014

@sikea ahoj kolko neuroly beres

timino
23. apr 2014

@gretyka ahoj a nepovedala ti dr,ako mas vysadit mirzaten mne povedala ze ho nemusim brat ale nejako sa mi to nezda ja som znizila na 15mg.

sikea
23. apr 2014

@esselte ahoj no mas pravdu davam sa dokopi ale ide to,moc pomaly ....chcela som sa ta opytat ci na neurol eliceu mozem jest hribovu polievku .....dnes som si ju dala a inak ma teraz prehana ako ma nrucho boli aaaaau......

sikea
23. apr 2014

@aneta174 ahoj uzivam 1 tabletky elicei rano

sikea
23. apr 2014

@aneta174 a este som zabudla neurol iba podla potreby takze iba v najnutnejsom pripade nechcem,byt nanom zavisla

danielagabriela
23. apr 2014

@gretyka ahoj, to je dobre, ze si sla, zbytocne sa clovej trapi, ked nemusi....tak skus pridat tie lieky, uvidis, ze bude lepsiw. A urcite ti nekazala teraz vysadzovat, ked ti bolo zle, vsak? Drz sa a daj vediet, ako zaberu🙂

ja1980
23. apr 2014

ahojte, stáva sa Vám občas že sa vám zatočí hlava a máte pocit že odpadnete ? 😒

danielagabriela
23. apr 2014

@ja1980 no mne dost casto, ale dufam, ze to prejde, lebo si fakt neviem predstavit takto fungovat stale.... a tebe sa to tiez stava casto?

ja1980
23. apr 2014

@danielagabriela nie až tak často, ale paradoxne včera a dnes som mala aj tlak na hrudi, čo som teda nemala dlho 😒

danielagabriela
23. apr 2014

@ja1980 a tebe sa to stavalo aj pred liecbou? Ty sa liecis tiez okolo troch mesiacov, vsak? Mne sa to stavalo od zaciatku, ked som si uz ako tak zvykla na citalec tak uz menej, ale teraz tyzden mam zmenene lieky na alventu a zase sa mi toci casto, ale dufam, ze to ustane, ked sizvyknem na lieky...

babetkomoje
23. apr 2014

@esselte no ale to znamena ze zvladas aj so svojou uzkostou kopec veci 🙂 to je predsa uzasne... Je strasne vela ludi ktori su s nasimi poruchami dokonca na invalidnom dochodku... A vidis my bojujeme dalej lebo chceme aby bolo dobre 🙂 vela sily prajem a ver ze bude dobre!

babetkomoje
23. apr 2014

@ja1980 ano stava sa mi to a hlavne ked sa postavim. Mne lekar povedal ze je to z liekov... Je to napisane aj v pribalovych letakoch ze pomaly a postupne sa postavit... Vela ludi ma tieto tocaky

anina63
23. apr 2014

Ahojte žienky,tak dnes bol den blbec 😝 Ráno som vstala všetko bolo v pohode,no postupne akoby sa mi začal gumovať mozog,taký zvláštny stav,to sa ani nedá popísať.Pripadala som si ako námesačná.Doobeda som si musela dať 0,25mg Xanaxu a poobede ešte polku z neho.Pooomalinky to ustupovalo,čo sa to vlastne deje.Je to jarou alebo....stále potrebujem hľadať nejaký dôvod čím to je.Niekedy začínam pochybovať už aj o liekoch...načo ich do seba pchať,ked nestabilizujú ako by mali.Ked sa už začínam cítiť akože lepšie,tak sa opäť pripomenie....že halooooo 😝 a stále dookola.Normálne sa bojím,ked je dobre,že v akej intenzite to príde.@esselte ked som končila školu a pripravovala som sa na skúšky,tak som sa tie otázky a odpovede tri dni učila,učila a v pamäti nič-depka ako hrom.No potom akoby sa niečo otočilo a predsa sa do hlavy dostalo.Len čítaj,čítaj a stále dookola.Sama sa budeš diviť,čo ti v hlave ostane.Dáááááš to,uvidíš.....držím ti veeeľmi palce.

ja1980
24. apr 2014

@danielagabriela @babetkomoje no ja sa liečim aj na vysoký tlak, beriem tabletky ráno a teraz mávam skôr nižší tlak tak teraz neviem či z toho, alebo z AD. Skôr myslím že z AD. Minule som stretla kamarátku a tá si tiež sťažovala že odkedy berie AD sa jej krúti hlava. Ja po dovolenke navrhnem doktorke znižovať Citalopram a postupne ho chcem vysadiť a nech mi nechá len Trittico na spanie. No samozrejme keď to nepôjde, budem pokračovať v liečbe. Ja ráno keď vstanem cítim chvenie v bruchu, ale keď začne príprava do práce, je to OK a niekedy sa okolo obeda spamätám že som nezobrala tbl.
@danielagabriela áno liečim sa od januára 🙂
Pekný deň prajem všetkým 😉

3009
24. apr 2014

Ahojte babenky,mňa už od veľkej noci bolí žlčník, skôr žlčové cesty /keďže ho mám vyoperovaný/, neviem, či je to z Trittica, alebo z toho množstva liekov čo beriem na tlak 3 druhy a na túto našu chorobu tiež 3 druhy a ešte nejaké vitamíny. Možno už je toho veľa, teraz ešte aj na žlčník. Jedinou výhodou týchto bolestí žlčníka sú, že mi nechutí jesť okrem suchých rohlíkov a ryže, aspoň trocha zhodím, ale ináč je to na figu. 😖 Včera večer aj mňa veľmi bolela hlava a trocha taká úzkosť, ale snáď dnes bude lepšie. Pekný deň.

babetkomoje
24. apr 2014

@anina63 a ako dlho sa uz liecis? Ja uz som sa citila par krat tak dlhodobo v pohodke ze som sa sama rozhodla lieky vysadit...no teraz nasadzujem znova a uz je to dva mesiace a tiez stale ako na hojdacne raz hore raz dole... Ale vraj to trva aj rok kym sa to riadne zastabilizuje...

anina63
24. apr 2014

@babetkomoje Ahoj,tak mna to chytilo v sept.2012.AD som začala brať v novembri,ale nízku dávku do 2013,potom som navyšila o pol roka.Nemôžem povedať,že mi to nepohlo,ale aj tak často prichádzali hnusné ataky.Tohto roku vo februári som opäť navyšila po dohode s druhým dr. Ale ešte sa objavujú stavy úzkosti,strachu,pocit na odpadnutie,točenie v hlave a veci tomu podobné.Bojím sa aj zmeny liekov,neviem čo bude,ked pôjdem opäť na kontrolu.Takže celkovo som na AD vyše roka.Musím však podotknúť,že ešte pred riadnou depr.som brala AD 5r.po veľkej nepríjemnosti,lenže vtedy som zdaleka nemala také stavy a bola som úplne v pohode.Je to také komplikované 😝

ruzicka32
24. apr 2014

@kiwi82 ahoj ano beriem uz 15r s prestavkami niekedy aj rok neberiem , momentálne uzivam venlagamu 75mg ale stale je to to iste ziadna zmena, nikdy som nemavala vysoký tlak ale posledný pol rok ho mavam zo stresu pravidelne ☹ potom ked sa ukludnim mi hned klesne zase moc nizko na 69/54 čo je teda na odpadnutie ☹ ci mam taký alebo taký stale sa mi toci velmi hlava

ruzicka32
24. apr 2014

@anina63 no presne ja tiez mavam nizky ale ked mam stres hned vyskoci riadne ☹ cez velku noc to bolo celkom ako tak ale zase mi je na figu ☹ nejak sa neviem naladit na pozitivnejsie myslenie lebo doma to nie je ktovieco s muzom, nema zaujem o nas je stale sebec a to mi nepomaha ☹ ani sa neopyta ako sa citim a ty sa ako mas?

3009
24. apr 2014

@ruzicka32 ja som sa tiež pred dvoma rokmi začala liečiť na vysoký KT a teraz sa mi upravil ako užívam AD, psychika sa ukľudnila. Ináč aj mne KT skákal hore dole. Pozitívne sa nalaď bez ohľadu na to, či sa ťa muž spýta ako sa máš. Ja to neriešim, lebo on sa tiež stará len o seba. Teraz aj ja už myslím na seba, aby som ja bola v pohode a neriešim okolie. Držím ti palce.

darkabarka23
24. apr 2014

@babetkomoje baby prosím poradte mi,neviem,či sú to stavy depresie ktorými trpím,a či by som to mala riešiť u psychiatričky,alebo či to,prejde,pociťujem hrozný smútok a stále mi je do plaču,nič ma neteší,mám strach keď idem domov,nechce sa mi ísť ani do obchodu,ani nikam.Snažím sa fungovať normálne,ale aj teraz ma v práci pália oči,len by som plakala a plakala,desím sa budúcnosti,a nevidím v ničom zmysel.Mám úžasného manžela,mali sme v minulosti vážne krízy,ale veľmi ma miluje,a trápi ho,že vraj ma nevie urobiť šťastnou,ale ja sa neviem usmievať,nič ma nebaví,rozhovor s ním na tému prečo som smutná ma len zaťažuje,najradšej by som sa niekam sama schovala,nech mi dá každý pokoj a plakala a plakala.Pritom si vždy hovorím,že prečo mi šibe,veď mám zdravé deti,my sme zdraví,mám super prácu úžasného manžela a predsa sa cítim prázdna a strašne smutná.Pri týchto stavoch v poslednej dobe ma dosť pobolieva aj hlava.Zvykla som mať aj dávnejšie takéto chvíľky,ale rýchlo to prešlo,teraz to už trvá dlhšie,a ja si neviem pomôcť,neviem,čo s tým a mám z toho riadny strach.Neviem,či je to naozaj stav,ktorý treba riešiť psychiatrom, alebo,či počkať,či to prejde,mám pocit,v týchto chvíľach,že život len nasilu prežívam,lebo takto to musí byť,a pritom v ničom nevidím zmysel.Ďakujem za každý názor.

gretyka
24. apr 2014

@timino
@danielagabriela Nie, nekazala mi vysadit, ze ten Mirzaten zatial nemoze len tak vysadit, neviem preco, ale nechala mi ho. A povedala som jej aj ze som velmi pribrala a ze aj to ma stresuje aj fyzicky sa necitim dobre, lebo citim tu vahu a bolia ma z nej nohy (mam ploche nohy a miernu skoliozu)a povedala, ze je to naozaj dost. Dnes som si dala prvykrat Escitalopram, zatial OK, trosku som citila nevolnost, ale uz asi aj presla, dufam, ze to bude dobre...Inak vedla mna sedela jedna pani, s ktorou som sa aj chvilu rozpravala, kym nevosla dnu, taka mila, energicka zena, by clovek nepovedal, ze je uz na invalidnom dochodku kvoli tejto psychickej chorobe.Rozpravala mi prihody a ze to uz ma od mladosti, ale kedysi nebola taka osveta a poznatky ako teraz, ze je to zacalo po smrti jej brata, mal 18 rokov a obesil sa a vtedy jej zacala depresia, ale nejak si to neuvedomovala, ze je to to, mala male deti, takze sa venovala im a nemala cas sa zaoberat svojimi problemami. Aj to bolo kedysi tabu sa liecit na psychiku. Aj jej doktorka povedala, ze keby bola prisla uz vtedy, ze by sa jej to tak nezhorsilo(musela podstupit aj nemocnicnu liecbu). Ale ze teraz sa uz citi lepsie, ale ked aj nie, ze nikomu sa nestazuje, ze nikto to nechape, dokonca ani muzovi. Ze muz jej hovori, ze naco chodi na kontroly, ze jej uz nic nie je. A ona si len pomysli, ze coby nie...Ale aj kvoli komisii musi chodit na pravidelne kontroly, kedze je na tom invalidnom. Ale ze ma nejakeho mladeho suseda, sikovny chlapik, mudry, inzinier a ze tiez ma zjavne depresiu, ale nechce ist k lekarovi, ze radsej sa opije a ked mu je naozaj zle, ze za nou uteka (teraz neviem ci jeho manzelka alebo mama), aby mu dala nejaku tabletku. Ale ked je opity, nic mu nemoze dat. Ach jaj, proste este stale je vela takych ludi, najma mladych, co si nedokazu priznat, ze potrebuju liecbu.
No, a este som sa opytala, ze ci popri tychto liekoch mozem aj nieco prirodne a doktorka povedala, ze hocico. Aj som sa konkretne spytala na Rhodiolu, co tu niekto spominal, tak aj to mozem...tak si ju asi skusim objednat. Takze tolko baby, pekny den! 🙂

danielagabriela
24. apr 2014

@darkabarka23 ahoj, urcite je to dovod navstivit odbornika, to co opisujes je uzkost a lesie je to riesit v zaciatku, aby to neprerastlo do tazsej formy. Mne to tiez takto zacalo, po nwjakych dvoch mesiacoxh som uz nemohla vobec spat a peidruzovalo sa mi este vselico ine, teraz viem, zr som sa zbytocne trapila...tak nevahaj. Drzim palce