Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

1andrea111
8. máj 2014

@lumiklumikovy lieky na spanie Ti predpíše aj obvodný lekár. A aj možno nejaké iné. Bola si u neho? Čo tak skúsiť ísť na PN a miesto PN mať miesto u Tvojich rodičov doma, vyskúšať si žiť tam chvíľu pred sťahovaním. Na Tvojom mieste - iná práca, a lieky čím skôr.

lumiklumikovy
8. máj 2014

@1andrea111 moje prve kroky smerovali ku obvodnej, ta mi dala neurol, a poslala ku psychilogovi....mesiac som cakala na termin, bola som minuly tyzden, ten ma poslal ku psychiatrovi....mesiac a pol cakam na termin.,...vravim,to su take terminy, ze dakujem pekne...... ked vravim, nemozem chodit spat kazdy den v rovnakom case...... dva dni robim rano, v postlei som o osmej, ale nezaspim, dva dni poobeden, v posteli som o jedenastej, tiez nezaspim hned, okolo polnoci v najlepsom pripade...dva dni nocna, no comment.....bojim sa, ze ke budem brat lieky na spanie, ze budem v robote este viac ospala....

1andrea111
8. máj 2014

@lumiklumikovy obvolať na okolí psychiatrov, či by Ťa niekto nevzal skôr. Skús voľno predajné lieky na spanie, mali by Ti zabrať a nebudeš z nich ospalá. Benosen je dobrý, aj ten melatonín - odporúča sa pri zmenách, nočné a pod. prip. späť k obvodnej nech Ti predpíše napr. hypnogen. Vráť sa k nej späť, popíš situáciu a povedz kedy máš termín a že nemôžeš spať, nech Ti pomôže "prekryť" to obdobie.

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1andrea111
8. máj 2014

@lumiklumikovy a ešte ma napadlo, koľko berieš neurolu, zvýš príp. dávku

3009
8. máj 2014

@lumiklumikovy na spanie je dobý prírodný prípravok Dormian a silnejší Dormian Rapid. Proti depresii je dobrý prír. liek Deprim /ľubovník bodkovaný/. Dormian ten ťa ukľudní a navodí spánok. Tie termíny k psychiatrom sú asi všade také dlhé, ale skús ešte znova zavolať k psychiatrovi, či nemá platený termín voľný alebo skús volať nejakému inému psychiatrovi. Nemôžeš čakať bez liekov jeden a pol mesiaca. Púšťaj si na youtube relaxačnú hudbu hlavne pred spánkom. V krajnom prípade choď na PN a choď domov k rodine.

savanna
8. máj 2014

@lumiklumikovy nocne nie su pre kazdeho a ja by som to tiez nezvladala absolutne. obvodna ti moze predpisat nejaky liek na spanie inak mne aj neurol pomahal zaspat ked bolo zle, ten ti nepomaha? no a aj ked ho budes ten mesiac brat tak sa vobec nic nestane.

lumiklumikovy
8. máj 2014

@1andrea111
@savanna benosen som si kupila ako prvy....tiez nic.....ja mam proste plnu hlavu myslienok a nie a nie vypnut a cim viac potrebujem spat, tym je to horsie....no nic idem tam zajtra, uvidim,co mi povie, asi sa dam na ten melatonin, to som aj pytala v lekarni,povedali,ze radsej benosen a nie chemiu..lenze uz to nezvladam.....a ze je navykovy :(

talulah27
8. máj 2014

@katia77
@3009 dievčatá velmi pekne dakujem za rady. Od paríža mám problém zo spánkom a to je u mna najhoršie čo môže byť. ja teda nemám skoro nikdy problém zaspať ja večer proste lahnem a spím ale prečo mi býva nad ránom takto chujovo?

anina63
8. máj 2014

@lenka_21 Ahoj,práve som si prečítala link ktorý si pridala a zaujala má veta,že sa v tom období nemá brať dovolenka a môžem potvrdiť,že je to pravda. Chodila som do práce pomaly na štyroch,roztrasená,spotená,nohy sa mi podlamovali a všetko čo k tomu patrí. Chcem sa ťa spýtať,možno aj iné kočky majú s takým niečim skúsenosť,či nedostatok vitamínu D môže tiež prispieť k takýmto stavom.

norikk
8. máj 2014

@anina63 preco nie dovolenka??

mirulka147
8. máj 2014

@anina63 ahoj tiež ma to zaujima ja ked som sa liečila prvy krat na uzkostnu poruchu tak som bola vyše mesiaca na PN čo som nič nevladala teraz som na materskej znova mi je na prd a neviem si predstaviť že by som mala ešte pracovať ledva sa mocem okolo maleho

anina63
8. máj 2014

@norikk Ahoj,ja som v tom čase mala dovolenku,čo som si musela vybrať a bol to horor.Len som ležala a to čo sa odohrávalo v mojej hlave....nevedela som ju ničím zamestnať.Nemohla som pozerať ani telku,čítať vôbec...no živá mrtvola 😝 Chcela som ísť potom na PN a dr.mi to vôbec neodporúčala a dobre spravila.Aj ked som to pár krát chcela vzdať....Raz jeden starý dr.povedal,že ked nevládzeš,počítaj kroky koľko spravíš,len chod......ta veta ma stale napadla ked som nevládala.

lenka00
8. máj 2014

@anina63 to je svata pravda, kdyz uz se uplne poddas, tak se to jeste zhorsi, ale kdyz clovek musi, tak proste musi 😝

lenka_21
9. máj 2014

@lumiklumikovy nocne su najhorsie, vsade sa o tom pise....ak ti to sposobuje takyto stres, skus si najst pracu kde by to nebolo. Drzim palce!

@norikk
@mirulka147 ta dovolenka je podla mna myslela v tom, aby ste doma cely cas neprelezali a nezhorsovali ste si stav...u mna by to teraz uz nehrozilo, lebo cely den lietam pri detoch 😀

@anina63 neviem ci sa D vitamin spaja prave s depresiou, ale je velmi dolezity a preto sa odporuca, aby si ho kazdy dal vysetrit a doplnil podla potreby...

kachita
9. máj 2014

Holky, ma z vas niektora skusenosti s tetaniou ? Ja neviem, ci ju mam. Vcera v noci som zase skoncila na pohotovosti. Boli sme na navsteve, rozdavama svadobne oznamka a dala som si mozno pol deci vina. Po cvili ma zacali svrbiet nohy, strpol mi jazok po bokoch a hrdlo a nemohla som normalne dychat, hyperventilovala som, mala krce vo svaloch. Bleda ani stena. Sli sme na pohotovost, bala som sa ako pes. Doktor bol tentokrat mily, vysvetlil mi, ze toto urcite nie je typicka alergicka reakcia a uz vobec nie anafylaxia. Povedal, ze je to alebo alergia nejaka atypicka (musi mat kazda moja diagnoza atypicky privlastok?), alebo psychika, alebo kombinacia alebo dokonca mozno aj tetania (tu mi nepotvrdil, ani nejako sa o nej priamo nevyjadril. Som teraz vydesena. Citim sa neisto vo vlastnom tele. Vo svojom vnutri, niekde v podvedomi viem, ze to alergia nie je. Neviem ako, ale citim to. Skor to vidim na psychiku alebo tu tetaniu
@soniada DAKUJEM, ZE SI.

lenka_21
9. máj 2014

@kachita Moja sestra ma podobny problem ako ty ...u nej je to naviazane na alergicky problem a ma nejake krizove reakcie, ktore sa prejavu presne ako ty pises. Viem ti napisat co zaviedla sestra

1. Nasla si velmi dobreho imunologa, chvilu trvalo kym nasli spravnu liecbu
2. Zacala si zapisovat co jedla/pila ked dostala alergicku reakciu.
3. Velmi zmenila stravovanie - jednu dobu pocas leta frcala iba na raw strave a aj teraz sa dost zdravo stravuje
4. Kedze je dost alternativne zamerana, zacala cistit svoje ja (tak to nazyva ona), dost medituje, sportuje a pod.

kachita
9. máj 2014

@lenka_21 Dakujem. Ja teoreticky som tiez alergik, ale testy konkretne alergeny stale vylucia. Vyzera to na dobry postup, co si mi napisala. Ja sa tiez zdravo stravujem, tiez casto frcim na raw jedlach aj ked nie cele dni. Som dost stihla a pri raw strave schudnem este viac.
Dakujem velmi pekne.

lenka_21
9. máj 2014

@kachita sestre to vysvetlila imunologicka, ze asi tazko najdu testami co jej tento stav sposobuje ...tiez ich mala kopec a vysledky ziadne pouzitelne ...co si pamatam tak viem, ze segre sposoboval problem napr. jablko a hriby. Nemohla jest jablko spolu s obilninami, lebo hned dostala taku reakciu co opisujes ty. Dokonca nosila zo sebou nejake injekcie, kt.v pripade potreby pouzila. To iste mala s hribami, za normalnych okolnosti ich mohla jest, ale ked ich dala do komibacie z niecim (co by ta ani nenapadlo, ze moze byt problem) tak dostala silnu reakciu... Tiez mala problem s liekmi, viem, ze nemohla kombinovat acylpirin, protazin ...a pod.... Dokonca jeden cas mala problem aj s bodnutim hmyzu, stipanec od komara a uz sme leteli na pohotovost ... Pokial vsak viem, teraz je uz Ok a ziadne zavazne problemy nema ... 🙂

muska_jenom_zlata
9. máj 2014

Ahoj ženy,

Tak se k Vám připojuji s poporodní depresí. Dlouho jsem to neřešila, dlouho se trápila, řešila to s psychologem, který mi nepomohl. Až teď jsem se odhodlala jít za psychiatrem, ten mi předepsal Mirtazapin, máte s tím lékem nějakou zkušenost? Já jsem po něm trochu unavená.

kachita
9. máj 2014

takze hor sa do hladanie dobreho imunologa 🙂 dakujem
vyzera to byt beh na dlhu trat.

3009
9. máj 2014

@kachita nech ti imunológ vyšetrí, či nemáš náhodou histamínovú intoleranciu. Síce nie každý imunológ robí také vyšetrenie, ale skús to, lebo aj vtedy môžu byť takéto prejavy. Vieš, ak dostaneš takýto záchvat, tak môžeš spanikáriť a psychika utrpí.

marlenka75
9. máj 2014

@kachita Ahoj, ja mám tiež okrem depresie tetaniu, mávam niekedy také krče v tvári, že sa nedokážem ani napiť, v rukách že neudržím pero a v nohách, že si ich až prestanem cítiť, už som dvakrát tak spadla na schodoch ☹

marlenka75
9. máj 2014

@3009 Hit má aj moja dcérka, tiež rozmýšlam či ju nemám aj ja, mám skoro všetky príznaky.

kachita
9. máj 2014

Vsak ja som dnes cela bez seba, ani jest nechcem, ze co ak mi to nieco spusti. V zivote som sa tak nebala ako teraz.

kachita
9. máj 2014

@marlenka75 Lenze ja take krce nemavam. Mne proste zmeravie jazyk a hrdlo,pricom opuch vraj nie je pritomny a neskutocne hyperventilujem a bojim sa. Mam pocit, ze nemozem dychat, ale su to pocity zrejme, lebo ked som sa sustredila na dych, nic mu nebranilo ani pocas zachvatov.
Cele telo ma boli. Nasim o tom ani nepoviem, nemaju preto pochopenia. A imunologa iste vyhladam, sama chcem vediet ci to je alergia alebo aky zvrat. Osobny nazor lekar z pohotovosti bola psychika. A pre mna je to ten lepsi pripad. To by som pracovala na sebe s faktami, ze realne sa nic nedeje. Ale teraz neviem. Uvidime, kedy ma vezme imunolog.

kachita
9. máj 2014

@marlenka75 co to je HIT?

marlenka75
9. máj 2014

@kachita Aha, lebo ja mávam krče. HIT je histamínová intolerancia.

lenka00
9. máj 2014

@kachita ja si teda myslim, ze je to psychika, ze mozna trpis PP...nekomu psychika napodobuje infarkt, jinemu alergii apod. hyperventilace je zpusobena tim silenym strachem, ze muzes umrit a zaroven to muze nasledne vest ke krecim, jako u porodu...kdyz zena moc hyperventiluje muze prestat citit ruce, cela brni apod. ja bych projistotu zkusila imunoga, at ti vyvrati nejake riziko nebo alergii...a kdyz bude vse oki, tak budes vedet, ze je to psychika a ze je treba se lecit...ono je totiz silene tezke v tom zachvatu paniky se uklidnit, ze je to jen psychika, pak ten strach vitezi a clovek veri a opravdu si mysli, ze ma bud urcite infarkt, nebo omdli, nebo ma anafylakticky sok...drz se a pokud mas neco na uklidneni, tak bych si to par dni dala, at trosku uklidnis ty pocuchane nervy 😝

danielagabriela
9. máj 2014

@lucinka0921 @172 ahojte, kde ste a ako sa mate, dlho ste sa neozvali? Dufam, ze vam
je uz dobre..🙂 pekny vikend