Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lenka_21
11. máj 2014

@deny1983 mrkni moju odpoved vyssie ...ano lieky to sposobuju a zeny s psychickymi problemami by mali daavt velky pozor pri uzivani akychkolvek liekov a do toho spadaju aj lieky na zastavenie laktacie. Vobec ti ich nemali davat, laktacia sa da zastavit aj normalnym sposobom, bez liekov...

janus1111
11. máj 2014

@honey1151 drzim ti palce aby ti to pomohlo

mimok
12. máj 2014

Ahojte dievcence. Citim zmenu, ze je to lepsie ale stale mam strach. Ta zmena je v tom, ze viac porobim, som veselsia. Ale stve ma ten strach, strach, ze nieco malej alebo sebe urobim. Asi je to strach aj z toho, aby sa nieco nestalo, ked som tehotna. Boli sme v Tatrach s manzelom od piatka a tam bolo super, trosku som citila ale preslo to. Dievcence prosim vas nemoze sa to zhorsit ten moj stav a prejde mi ten strach? Dakujem Vam

3009
12. máj 2014

@mimok vidíš sama, že je ti už lepšie, tak to bude stále lepšie a lepšie. Ak ťa chytí strach, tak začni sa niečim manuálne zamestnávať, hoci čím a skús myslieť na niečo pekné, čo ste zažil, skús cvičenia s dýchaním. Predstavuj si aké to bude pekné keď budeš mať bábätko. Zamysli sa kedy ti ten strach naskakuje. Ak si myslíš, že to sama nezvládneš, tak vyhľadaj psychológa. Drž sa a ak potrebuješ napíš sem.

lenka_21
12. máj 2014

@mimok musis to brat krok za krokom. Pozitivne je, ze ti je lepsie!!! A bude ti lepsie kazdym dnom a ten strach bude ustupovat. 🙂 Urcita forma strachu je normalna, je to ochranny mechanizmus. Neboj hlavu hore, bude dobre! Teraz si v jednom kruhu a na ten strach stale myslis a aj si ho privolavas ...ak po urcitom case to bude rovnake, tak suhlasim s @3009 , skus psychoterapiu. Na druhej strane si prikladom pre kocky, ze moze byt dobre a to je skvele!

lenka00
12. máj 2014

@deny1983 ano deny, myslim, ze to opravdu zpusobuji ty leky, pomalu bych je prestala uzivat...na jak dlouho to mas? mam vice zkusenosti, ze to delaji ty leky - nejen ja, ale i spousta kamaradek, ktere msely ukoncit kojeni a vsechny se shodly, ze byli uplakanejsi a uzkostne....ale kazdopadne si to hlidej, kdyby po konceni lecby jeste 3 tt nebylo dobre, tak bych si zasla k lekari...

lenka_21
12. máj 2014

Caute baby, ked to tu tak citam napadla ma jedna vec ... moja sestra sa venuje meditaciam a roznym alternativnym postupom (nebojte sa nie je to v style, ze prestante uzivat lieky), skor ako podpora k ochoreniu. Ona vsak posobi v CZ a otazka je ci by ste o nieco take mali zaujem tu na SK?
Pravdepodobne by to bola otazka vikendu, kde by ste sa ucili meditovat, zvladat tieto problemy, vedela by to toho zahrnut aj stravovanie, ktore moze tieto stvay ovplyvnit ...a pod. Ak by ste mali zaujem, napiste mi IP a podla toho s nou hodim rec ...

mimok
12. máj 2014

@lenka_21 ja ani neviem ci je to lepsie, len manzel mi povedal, ze som veselsia a viac porobim, tak asi to bude tym, ze lieky zaberaju. Ale ja mam aj strach, aby sa to nezhorsilo a nieco sa nestalo. Myslis ze sa to nezhorsi, ked beriem lieky?

172
12. máj 2014

Dnesna noc hrozna baby...

lenka00
12. máj 2014

@mimok to jak mas strach, at se to nezhorsi i ty myslenky, at neublizis sobe a diteti - to vsechno je uzkost, ta se leci nejdele, aspon tak mi to rikala dr. ze deprese rychleji odejde, ale uzkosti zustavaji pomerne dlouhou dobu, ze to chce trpelivost...ty to mas zhorsene tim, ze ted mas rozhazene hormony, coz samo o sobe zpusobuje uzkost apod..ja ty uzkosti a myslenky na zhorseni apod. mam porad, ale lepsi je to v tom, ze me to tak nerozhodi jak na zacatku, to jsem se fakt cely den klepala...drz se a kolik mas jeeste do porodu?

mimok
12. máj 2014

@lenka00 jaj do porodu mam este daleko, som v 16 tyzdni, teda este 24 tyzdnov

babetkomoje
12. máj 2014

@kachita Ano ano toto poznam v uplne roznych situaciach a vieme si to presne navodit a staci jedina automaticka myslienka... och ake je strasne tazke tomu kazdy den celit... neskutocne... najhorsie na tom je ze prekonac toto a hlava si vymysli zasa nieco nove :D proste je to nekonciaci boj.... ale podla mna raz kazda z nas pride ako na to a co jej konkretne najviac zabera. Mne niekedy pomoze ked to akoze vzdam. napriklad cez vikend sme boli na motorovom clne neskutocne rychlom , isiel po Dunaji asi 90km/hod. Vsetci sa bavili a ja samozrejme cela stuhnuta ze krvi by si sa mi nedorezal, skoro som sa tam rozrevala pomlay. A potom si hovorim, no tak dobre pod ty svina uzkost a zober si ma celu aka som. samozrejme moje myslienky typu ze cln sa uz uz prekoti alebo sa pustim a je*nem cela do dunaja a bude to tvrde ako beton, urcite umriem a moje tazke topanky ma stiahnu az na dno a nikdy ani len moje telo nenajdu .. no hlava isla na 200%) A ked som si povedala ze no a co nech drbnem ved drbneme vsetci spolocne :D tak som sa tej uzkosti 1. krat vazne postavila a chcela som nech sa stane kludne co len chce a uzkost zacala opadavat a ja som si to zacala uzivat :D normalne sa to obcas da prekonat.... 🙂

babetkomoje
12. máj 2014

Inak co sa tyka toho seminaru tak organizuje ho jedna terapeutka s vyse 20 rocnou praxou . Jedna sa o viacero technik ale najvacsi zaklad je transakcna analyza... cize vsetko od narodenia po pubertu. Za ten tyzden rozpitvete cely vas zivot az do dospelosti. Najdete chyby ktore vznikli vychovou a samozrejme ucite sa aj navod ako na to , ako to liecit a prezit si znovu nezahujene traumy. Nevravim ze nemam uzkost a ze som na tom dobre, ale minimalne tomu celemu rozumiem. Samozrejme ze je aj nejaka geneticka predispozicia, ktora sa uz bohuzial neda zmenit. No najlepsie je ked viete o celom Vasom probleme a potom sa viete k tomu ovela lepsie postavit. Ja to mam aj z velkej miery zdedene. Uz moja babicka trpela uzkostou a depresiami a bohuzial koli tomu aj spachala samovrazdu. No mna to tak desi ze takto skratka nemozem nikdy skoncit. No babnicka sa nikdy neliecila a nikdy nebrala lieky ktore nam aspon ciastocne pomahaju. Aj moj otec trpi uzkostami uz v podstate od detstva a rovnako aj ja.... Prave si kladiem otazku ci je vobec dobre mat dieta... Nechcem aby to preslo na dalsiu generaciu a uz vobec nechcem aby si moje dieta preslo niecim podobnym ako si prechadzam ja.... :( Inak ak sa vas smiem babenky opytat aj vas zasiahla ta samovrazda Bartosovej tak ako mna? Mna totiz neskutocne. Totalne ma to desilo a strasne som si to vztahocvala cele na seba... aby som neskoncila podobne a pod.

babetkomoje
12. máj 2014

@mimok Ahoj moja. Velmi ta obdivujem uz za to ze si do toho tehotenstva isla s nasimi diagnozami. A nevboj ano tie myslienky su uplne normalne. Vela mamiciek to tak malo. Myslienky ze si nieco urobia ze ublizia malemu ze ani nevedia ci to male chcu ze ho nelubia a podobne kraviny...o tom to presne je ta nasa porucha. A vidis uz ti to pomalicky zabera... uz viac porobis, nabuduci tyzden sa uz budes viac usmievat. O tyzden na to sa uz zacnes tesit viac a viac. O mesiac uz budes vysmiata jak lečo a ked sa ti narodi mala tak to uz budes zasa najstastnejsia na svete 🙂 a ak to tak nebude tak to aj tak pride ale postupne a pomaly... Tie nase hlavy nam nicia tie najkrajsie chvile v zivote... je to velmi smutne ze sa nemozme tesit tak ako ostatne zeny. Ale poviem ti vela aj zdravych zien ma v tehotenstve kadejake problemy a myslienky len to pred nikym nepriznaju....moc ti drzim prsteky a myslim na teba

timea179
12. máj 2014

maaam menzeees a je mi blbooooo ☹

172
12. máj 2014

Berie niekto z vas babeny lieky na vysoky krvny tlak?

mimok
12. máj 2014

@babetkomoje ja som pri malej nemala nijake problemy, okrem toho ze som mala rizikove tehu, lebo v 8. tyzdni som zacala krvacat. Az tri mesiace po porode mi zacala depresia poporodna a brala som lieky do oktobra minuleho roka. Pytala som sa aj doktrora a povedal, ze mozem mat dieta, tak sme sa do toho pustili. Tieto stavy mi zacali od 13. tyzdna, mozno aj tym ze mam zapal zaludka a mala som riadnu tehotensku nevolnost, tak sa bala do seba cosi dostat, aby to neslo von. Teraz uz nemam taku nevolnost ale zaludok protestuje a chcem sa najest kvoli malemu ale mam strach aby mi nebolo zle, tak clovek je nasilu, tak tam je strach. Snad to nejako zvladnem dokonca a nic sa nestane

3009
12. máj 2014

@172 ja beriem lieky na vysoký KT a beriem aj AD. Tie úzkosti mi minulé leto podľa mňa vytvorili práve lieky na vysoký krvný tlak - beta blokátory a blokátory kalciov. kanálov.

172
12. máj 2014

@3009 ahoj a ake lieky beries na vkt?

esselte
12. máj 2014

@timea179 aj mne je pri menzese blbo

anina63
12. máj 2014

@lenka00 Ahoj,to isté povedala aj mne dr.že to pomalšie odznieva...@mimok ked máš lieky,bude to ustupovať a držím ti palce nech to bude čím skôr dobre..... 🙂

danielagabriela
12. máj 2014

Ahojte babule, dnes na kontrole, no musim povedat, ze mi je neporovnatelne lepsie, tak dufam, ze to tak uz ostane. Len teraz mam taky strasny strach a tlak na hrudi, lebo moja maninka ide na operaciu a ja mam z toho strasny strach...dufam, ze to cele dobre dopadne.

mirulka147
12. máj 2014

Ahojte žienky dnes som bola u psychiatricky veľmi milá pani doktorka to je .Bohužiaľ sa mi potvrdila depresia a pretpisala mi valdoxan .Máte s týmto liekom nejaké skúsenosti,povedala mi že sa s neho nepribera a nemá vplyv ani na sexualitu🙂.Tak dúfam ,že mi lieky zaberú a budem sa môcť naplno venovať deťom.Prajem všetkým pekný večer.

3009
12. máj 2014

@172 teraz beriem Valzap HCT, Nebilet 2,5 mg. Pred troma mesiacmi som vynechala Rilmex. Minulé leto mi predpísali na pohotovosti Lacipil. Lacipil mi začal robiť úzkosť a búšenie srdca, tak mi ho kardiologička vymenila za Rilmex a Nebilet, ale tie lieky mi robili ešte väčšiu úzkosť. Tak som Rilmex vynechala a z Nebiletu si dávam len 1/2 tbl. Ako sa mi s AD ukľudnila psychika /beriem Trittico 1/3/ a končia mi aj absťáky z Lexaurinu, tak aj tlak sa mi upravil. Keď mi niekedy vyskočí tlak nad 160, tak si dám pod jazyk Tenziomin.

3009
12. máj 2014

mirulka147 super, že už máš lieky a neboj už bude len lepšie. Budeš sa už len tešiť z detí.

ja1980
12. máj 2014

@172 ahoj, ja beriem 🙂

kachita
12. máj 2014

tolko som tu toho napisala, aby to tu nepreslo ???

anina63
12. máj 2014

@babetkomoje ahoj,dobre som sa zasmiala 😀 na tvojom príspevku z vozenia sa po Dunaji 😀

kachita
12. máj 2014

Takze, bola som dnes u obvodnej, v juni ma caka alergolog. Dovtedy si budem lupat ten Dithiaden aby mi vydrzal.V podstate teraz este sa musim zbavit strachu a tej vecnej myslienky "co ak...". Este ze zajtra idem k psychiatricke aby sme sa o tom porozpravali.
Neviem, ako to vnimate vy, ale ja sa citim velmi handicapovana tymito stavmi a pred druhymi mam pocit menejcennosti ze neviem fungovat normalne, ze pri strese sa zosypem a v podstate vacsiu zataz nevydrzim, telo sa buri. Potom trpim uzkostami a strachom, co sa mi stane a ostatni taketo veci neriesia....mam pocit ze som jedina a velmi tym trpim. Viem, ze existujete, ale v mojom okoli si pridem ako ta debilna. Ako to zvladate vy ?

anina63
12. máj 2014

@kachita Ahoj moja, určite to nemáš napísané na čele,len ty to máš vo svojej hlave....a nie si sama. Si mladá,vzdelaná žena,ktorá má teraz problém...keby to mal každý napísané na čele,divila by si sa koľko by si stretla takých "debilov" 😎 😀 len o tom nehovoria.To je dobre,že ideš za dr. určite ti poradí a budeš v pohode.Nad čím som sa pozastavila je Dithiaden,ved sú aj lepšie lieky na alergiu ako tento.