Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
21. máj 2014

@megy88 presne toho sa bojím ja, že keď vysadím xanax, tak bude zle

megy88
21. máj 2014

@esselte -boze ani mi nevrav.ma to normalne soklo.zachvaty mavam ale toto bola silna kava.uvidim ako bude zajtra.

esselte
21. máj 2014

@megy88 vysadzuješ to po polovičke, či ako?

megy88
21. máj 2014

@esselte - celu tbl.som nedala a to bola asi chyba.musim skusit postupne vysadzat.

babetkomoje
21. máj 2014

@lenka00 Ahoj no ja este stabilizovana zdaleka nie som. Uzkosti mam kazdy den, ale bojujem 🙂 ved uz tie stavy dokonale poznam a doteraz sa nic zle nestalo... okrem toho ze toto nie je zivot ale bohapuste prezivanie zo dna na den. Ako nechcem sa ruhat ale ja by som brala asi radsej nejake fyzicke ochorenie ako psychicke... Pred pol rokom som uplne vysadila Alventu... citila som sa celkom ok a trufla som si na dieta. No hned ako sme zacali na nom pracovat tak zo dna na den doslova ma to znova chytilo v plnej sile... Asi spustac bola ta myslienka ze zodpovednost za dieta, za nieco zive, tehotenstvo, stavy v tehotenstve... skratka hruuuuza. Nastastie som neotehotnela a musela som sa ihned vratit k Alvente 150mg beriem ju dva aj pol mesiaca a pomaly sa to zlepsuje no zabrala mi velmi neskoro a velmi pomalicky... uz som ani nedufala ze sa to zasa trochu zlepsi. Neviem ci sa odhodlam na dieta niekedy.... Asi az ked sa budem na to citit... Ja som mala pri predstave ze som tehotna take hnusne myslienky ze ti to ani pisat radsej nejdem :D Mam predpisany aj Xanax ale neberiem ho a vacsinou vydrzim sama... zobla som mozno tak dve tabletky Xanaxu a mam ich poruke ze keby bolo moooc zle...

babetkomoje
21. máj 2014

@megy88 @esseltre kocky vysadzujte benzace skutocne velmi pomalinky... tie zle stavy to su uz asi skor abstaky ako samotna porucha...

678lucia
21. máj 2014

Má niekto skúsenosti s miraklidom?Ja ho beriem prvý rok polovičku ráno a celú na večer plus diazepam

lenka00
21. máj 2014

@babetkomoje mame to opravdu moc podobne, ja mam uzkosti taky skoro cely den, hlavne kdyz jsem sama, to pak ta hlava srotuje...a kolik Ti je roku, pokud Ti to nevai, ze se ptam - muzes mi napsat IP, kdybys chtela...asi bych se pak domluvila s lekarem a zkusila jit do tehotenstvi ve chvili, kdy se budes citit stabilizovana a presla bys treba na ten sertralin, s tim jsou opravdu velke zkusenosti v tehotenstvi a byla bys chranena...a ty se lecis s PP?

babetkomoje
21. máj 2014

No ja mam 29 a inak diagnisa je skratka uzkost aj depresie , ale to si skor myslim ze prameni z tej uzkosti. Moj lekar vravi ze mam z kazdeho nieco ale zaradil by to do generalizovanej uzkostnej poruchy s panickymi atakmi. Aj ked ich mavam len veeelmi malicko len vo vypatych situaciach . Skor sa trapim celodennymi uzkostami a hlavne hnusnymi mylslienkami. Inak ty si v tehotenstve brala do 6.mesiaca tu Alventu 75 mg? Alebo si bola bez liekov? No ja najskor pockam kym mi bude aspon pol roka fajn a dam si to v hlave do poriadku s tym tehotenstvom. Asi sa este necitim uplne pripravena na taku obrovsku zodpovednost ako je mat dieta. Zodpovednosti sa strasne bojim a pritom som zodpovedna :D

mmama
22. máj 2014

@678lucia ahoj tusim ze miraklide brala @soniada skus sa jej opytat.Ona ti poradi 😉

babetkomoje
22. máj 2014

@mmama Ahoj no ako?
Zabrala ti nakoniec ta Alventa alebo si vymenila za iny liek? Uz sa citis lepsie?

adnil1927
22. máj 2014

ahojte,tak dnes je to 6dni,co som bez AD,zavraty ustúpili,ale stále ma preháňa a cítim sa nervózna,neviete ako dlho budú trvať abstrakcii?Dakujem vopred

adnil1927
22. máj 2014

Abstaky;)

danielagabriela
22. máj 2014

@adnil1927 ja ti teda presne neciem povedat, ale myslim, ze vo velkej miere by to malo ustupit do dvoch tyzdnov

adnil1927
22. máj 2014

@lenka00 Ahoj,tak tie zavraty presli,dnes je to uz šiesty den bez AD,ale stále som akási nervozna a preháňa ma na wc a najhoršie pocity mám ráno,kedy to uz prejde?! ☹ Písala si,ze tak do dvoch týždňov?

adnil1927
22. máj 2014

@danielagabriela jaaj uz nech to prejde,lebo sa zbláznim.

danielagabriela
22. máj 2014

Ahojte babulky, tak dnes som konecne absolvovala psyxhoterapiu...mam z toho dobry pocit, aj ked som si to predstavovala uplne inak. Ale bola som ovjednana na 7:30 a ona prisla o 8:00, no potecha....ale po dneskajsky viem, ze aj moja psychiatricka je asi dost dobra, lebo vela z toho, co mi dnes povedala, mi vavela uz aj ona🙂
A vy sa mate ako, ked je take pekne pocasie?

danielagabriela
22. máj 2014

@megy88 ahoj majka, tak ako sa dnes mas, uz je to lepsie? A dala si si ten neueol? Dufam, ze si bola aj na prechadzke, ked je takto pekne...ja som dnes zazrakom uspala malu na obed, tak uz nevuem co od radosti....

lenka00
22. máj 2014

@adnil1927 tak to je dobre, ze uz nemas zavrate...ano, ten prujem muze byt, zkus si brat probiotika - i ony Ti trosku pomuzou...me natahovalo na zvraceni a uplne oki jsem se citila 10-14dni - to uz bylo jen takove slaboucke...pro me nejhorsi byla ta zavrat a jakoby imuplsy kolem patere...drz se, za chvili uz bude uplne dobre

lenka00
22. máj 2014

@babetkomoje teda jak to ctu, tak mam pocit, ze to mame uplne stejne - celodenni uzkost a rekla bych, ze z uzkosti pak deprese, ale to uz je fuk, proste stav na prd...ne, ja byla do toho 6 mesice bez AD...cetla jsem, ze uplne nejlepsi je, pokud to jde, vydrzet 1 trimestr bez leku a pak kdyz tak nasadit, ale je i spousta zen ktere brali celou dobu tehotenstvi a miminka jsou v poradku...me je 31 😉 zitra jdu k nove psycholozce, tak jsem zvedava, jestli to k necemu bude...myslim si, ze mas dobry plan- je dulezite citit se oki a pak se ani te zodpovednosti bat nebudes...to je nas problem, bojime se uplne vseho - aspon to tak mam, ale jinak jsem normalni, upovidana, spolecenska holka 😅

adnil1927
22. máj 2014

@lenka00 ďakujem,si zlata ;) vyskúšam tie probiotika ešte.

babetkomoje
22. máj 2014

@lenka00 ved prave, ludia ma poznaju ako extroverta, vysmiata, vsetkych naokolo bavim :D prave na tom seminari kde som bola som sa dozvedela ze nase poruchy suvisia s neistotou v detstve a hlavne vraj s tym ze napriklad ja som bola velky rostak a strasne aktivna a moja mama uz nevedela co ma so mnou robit a zacala mi tu aktivitu udupavat. Stale ma napominala aby som posluchala, a nadavala mi ze ju raz znicim a ze nech sa zacnem spravat normalne. A v nas sa hromadi obrovske mnozstvo napatia ktore ked nejde von tak posobi destruktivne v podobe vtieravych myslienok....aspon toto viem na 100%

mimok
22. máj 2014

ahojte dievcence. Ako sa mate? Dufam, ze lepsie. Ja som citila uz taku zmenu, a dnes total strach, busenie srdca, je mi doplacu, strach, aby som sa uplne nezblaznila a neurobila si nieco. Neviem ci je to hormonmi aj ked som tehotna. Do toho tiez zaludok nic moc.

sono2
22. máj 2014

Viete čo je zaujímavé., že takéto psychické veci veľakrát aspoň čo ja poznám a mám aj osobne stale skúsenosť., postihujú ľudí čo mali vždy všetkého dostatok. Nejdem tu analyzovať... Nepoznám človeka s psychickou poruchou., ktorý mal napríklad od detstva peklo v rodine. Tí ľudia sú imúnni. Ale som presvedčená že každá táto choroba alebo porucha by som to skôr nazvala má korene k detstve a výchove rodičov.

gretyka
22. máj 2014

Ahojte,
ja som bola v utorok u psych. a pytala sa ma, ako sa mam, ja ze dobre, tak mi nechala escitalopram aj mirzaten a predpisala az na 3 mesiace.
Chcela by som sa Vas nieco spytat, dala som tuto otazku aj do skupiny Uzkosti,ale dam aj sem, kto chce odpovie, kto nie, nie, lebo je intimneho charakteru.🙂 Mozte kludne aj IP. Odkedy beriem AD (od febr.) tak z intimneho spoluzitia nic nemam, resp. najprv som aj dosahovala orgazmus, ale len tak slabo som ho pocitovala alebo ako by som to opisala a teraz v poslednom case uz nic(menila som aj lieky). Docitala som sa, ze je to vedlajsi ucinok AD. Samozrejme ani nemam chut na sex,ale prekonavam sa, lebo nechcem manzela odmietat. Ani neviem, ci ma tento problem trapi, trapi ma skor to, ze to manzela trapi, aj ked som mu povedala, ze je to asi z liekov. Mate aj vy taketo? dakujem za odpovede

adnil1927
22. máj 2014

@gretyka jasne,je to normálne,ja som to tiež mala a bolo to z liekov,počasie sa to upravilo,vydrž ono to prejde.

lenka3330
22. máj 2014

@babetkomoje Ahoj, máš pravdu, že s úzkostno- depresívnou poruchou človek iba prežíva a čaká kedy už bude konečne lepšie. Kto to nezažil nepochopí. Ja mám momentálne obdobie kedy mi napríklad pol dňa vôbec nič nie je a potom z ničoho nič začnem byť hrozne vo vnútri nepokojná a nervózna a mám pocit, že sa mi niečo stane a mám z toho hrozný strach. Nedokážem vtedy ani s nikým komunikovať, najradšej by som pred tým utiekla. Je to des. Mávate to aj vy niektorá?

lenka3330
22. máj 2014

@gretyka Ano, hlavne na začiatku liečby mi tiež moc nechýba sex tak ako kedysi.

adnil1927
22. máj 2014

Baby,ešte sa chcem opýtať,co sa týka toho vysadenia AD,či si možem dát persen- je to bylinky preparat na úzkosti,myslite ze by mi pomohol,prekonať abstaky?

kachita
22. máj 2014

Ja ked som brala Seroxat, tak som mala pocit ze sexujem cez deku. Proste nic som necitila a samozrejme som sa v posteli hned zacala nudit. Ale kazde AD je individualne. Ale vacsinou plati ze sa tazko dosahuje orgazmus