Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
29. máj 2014

@gretyka mne z nich bolo zle na odpadnutie, zabral mi až venlafaxin, teraz beriem paretin a rivotril

lenka3330
29. máj 2014

@esselte A ako si znášala začiatky s paretinom? Lebo moja Dr. povedala, že ak mi nezaberie tento Coaxil tak prejdeme na paretin a už teraz mám strach, že čo sa mi z neho zase bude robiť.

danielagabriela
29. máj 2014

Ahojte kocky, ako sa mate a co mate nove/ ako znasate toto hnusne pocasie? Mne je v podstate celkom "fajn", tak som sa dnes rozhodla ist do mesta na slavnosti aj s malou...no asi hodinu pred odchodom taky atak, ako som uz davno nemala, tak somto chcela vzdat, ale potom nas autom odviezlu do mesta a som to rozchodila, sme tam boli asi 3 hodky a potom sme sli busom domov....no ale hlavne, ze som to zvladla....pekny vecer

esselte
29. máj 2014

@lenka3330 v pohode, dala mi k nemu aj rivotril,prvé tri mesiace bolo všelijako, ale dalo sa to zvládnuť, teraz je už ok, beriem ho pol roka, približne, ale je dobrý

esselte
29. máj 2014

@danielagabriela musíš to takto zvládať, proste ,nevzdať to, dobre, že si to nevzdala, ale aj ak si išla, takto to musíme robiť, prekonať to, samozrejme, ak sa to dá, prejsť na iné myšlienky, ono je to všetko v hlave, fyzické pocity sú len odozva

danielagabriela
29. máj 2014

@esselte boze, ale ja to nechapem, si myslim, ze uz som ako tak v poho a potom pride nieco, na co sa velmi tesim a musim sa fakt velni premahat, aby som to zvladla....prejde to niekedy, ze moze clovek robit vsetko, na co si spomenie a bez starosti a atakov?

lenka3330
30. máj 2014

@danielagabriela Ahoj, dávno si tu nebola, tak som si myslela, že už si v pohode. Ja mám tiež dni keď mi je fajn ale teraz posledné 4 dni to nie je bohviečo.papa

lumiklumikovy
30. máj 2014

viete mi poradit? mame vazne problemy v manzelstve, a mama mi vravi, ze si mam davat pozor, co sa tyka psychiatrov, lebo mi kvoli tomu moze manzel vziat dieta. neviete ako to je??

esselte
30. máj 2014

@danielagabriela prejde to, ale niekedy sa to vracia, je to taká diagnóza, ináč majú to aj zdraví ľudia, napríklad pri nejakých skúškach, kde sa obávajú výsledku, my to máme tiež tak, len trocha vo väčšej miere

esselte
30. máj 2014

@lumiklumikovy vôbec ti manžel kvôli tomu nemôže vziať dieťa, musela by si byť úplná troska, nedaj sa a hlavne pred ním nič nehovor, snaž sa prekonať, ak príde zle, aby nevedel, že ti niečo je, je na to veľmi dobrá psychoterapia

lumiklumikovy
30. máj 2014

@esselte no zial, najhorsie stavy som mala pred nim....este som ho prosila nech mi vybavi psychiatra, lebo robi v zdravotnictve..

gretyka
30. máj 2014

@lumiklumikovy Nie som sice pravnik, ale myslim, ze to by si musela mat velmi vazny stav, aby Ti zobral dieta. A okrem toho myslis, ze by Ti ho zobral? Dokazal by sa lepsie postarat ako Ty? Niektori chlapi sa tym sice vyhrazaju, ale ked pride na lamanie chleba, tak skutek utek....

lumiklumikovy
30. máj 2014

neviem..... dakedy fungujem v pohode a dakedy mam hroznu depresiu.... chcela som ist ku psychiatrovi uz pred mesiacom, ale kedze sa tak dlho caka na termin....a nakoniec do toho prli vsetky tie problemy, a teraz vobec uvazujem,ci ist........ chcela osm vediet, ci nevie niekto z vlastnej skusenosti.....ja s manzelom bojovat nechcem, ale uz mu verit nemozem, nemozem mu verit, ze je taky "laskavy", ze urcite moju psychiatricku diagnozu nepouzije proti mne..... zatial ani neriesime rozvod, ale nezijeme spolu a po tom, co mi dva roky klamal, s nim ani nechem zit..... vyjadril sa, este pocs hadky, ze on si vezme maleho k sebe..kde ho necha neviem....mama uz hysterci, ze maly skonci u jeho milenky a ja na psychatrii...fakt super podpora......

esselte
30. máj 2014

@lumiklumikovy tak to je super podpora od mamy, ale mamy sú niekedy také, moja stále rozprávala, keď som marodovala 4 mesiace, že ma prepustia, ja pracujem ako učiteľka, tiež ma tak podporovala, ale otec je super, on ma vždy podržal, na ňu kričal, nech nerozpráva somariny, že nik nevie a nemôže zneužiť moju chorobu, to ani nie je choroba, ale porucha, neboj sa, manžel ti len tak dieťa nevezme, hlavne sa ty daj dokopy, aby si bola v poriadku

lumiklumikovy
30. máj 2014

@esselte hej to my vsetci vravia, aby som sa dala do poriadku...ale ako nahle na mna lezie depresia, alebo spomeniem slovo psychiater, tak uz je zle nedobre, ze to teraz nemam riesit, ze sa mam vzchopit..... ja sama sa bojim toho psychiatra...ked mu poviem, ze byvam sama s dietatom, a ze ak mam stavy, ci to dopadne dobre, ci sam psychiater mi nepovie, ze som nebezpecna sebe aj okoliu....mam hrozne sebavedomie...ja sa bojim samej seba..mate aj vy take stavy??

a este jedna vec....sestra mi povedala, ze sa spravam takto: ze ked nemam naladu, tak utocim na cele okolie, ale ze ked mam naladu, tak cakam od okolia, aby sa ono radovalo so mnou....ze neviem byt tolerantna.....najme v tom zlom obdobi..... ze niekedy mam derpesiu, ze sa chcem zabit, na druhy den som uz v pohode, fungujem,akokeby som den pred tym ziadnu nemala, upratujem , staram sa oseba , maleho, o fungovanie vsetkeho......dalsi den mam lenivy, dalsi den mam nervozny....atd...takto fungujem..myslite, ze sa s tym da daco robit?? preto mam zo seba taky strach...preco jeden den som v pohode, a dalsi den nemam chut zit?? ze aj najmensi problem, (napr ze blizka osoba sa mi nepozdravi vrucnym tonom, a ja si uz myslim, ze ma nema rada, ze ma nema rad nikto, ze som na nic clovek..a potom to uz ide) ma dokaze polozit na uplne dno.....bojim sa tych vykyvov....

3009
30. máj 2014

@lumiklumikovy k psychiatrovi sa určite objednaj, ale mužovi to nehovor. Ani potom akú máš diagnózu a aké budeš brať lieky. Veď to je tvoja vec. Musíš začať brať lieky, lebo sa nakoniec zosypeš a potom sa naozaj nebudeš vedieť starať o synčeka a ani o seba. Nepodceňuj to. V prvom rade rieš, aby si bola ty v poriadku po psychickej stránke a ostatné rieš potom. Čas vyrieši veľa vecí. Teraz nerieš milenku a ani, či si syna zoberie manžel alebo nie. To rieš potom keď to bude aktuálne.

esselte
30. máj 2014

@lumiklumikovy práve tie výkyvy sú zlé, musíš sa naučiť ovládať sa, ja chodím ne terapie a je to super, ja mám síce panickú poruchu, nie depresiu, ani som nemala nikdy myšlienky sa zabiť, ja mám skôr fyzické prejavy, ale terapiu odporúčam, človek sa naučí sám seba ovládať a veriť si

esselte
30. máj 2014

@lumiklumikovy ty neberieš ešte žiadne lieky?

gretyka
30. máj 2014

@lumiklumikovy Tvoj muz ma milenku? Tak ti dieta nezoberie. Si myslis, ze jeho milenka bude chciet mat pri sebe cudzie dieta? No, ja si to nemyslim. Takze urcite co najskor navstiv psychiatra a povedz mu vsetko, co citis, aj mu povedz, ake mas manzelske problemy. Musis zacat brat lieky, vsetko, co si popisala su priznaky depresie. Takze najma kvoli dietatku sa zacni liecit. Aj lieky aj ta psychoterapia ti pomozu. Drzim Ti palce!

danielagabriela
30. máj 2014

@lenka3330 ahoj Lenka, ja vas citam stale, len nemam az taku potrebu sa tu vyzalovat...ale uz mi teda je rozhodne lepsie, ale tieto vykyvy su strasne otravne....aj dnes mi je blbo, ale dostala som ms a este aj to pocasie.....
A tebe je z coho horsie? Alebo len tak, z nicoho nic? A inak ti uz byva dobre? Pekny vecer

danielagabriela
30. máj 2014

@esselte no, dufam, ze sa to postupom casu naucime ovladat lepsie, aby nas to tak neobmedzovalo...ja mam najvacsi problem, ked mam odchadzat niekde, ma to vzdy chyti....ale snad to prejde🙂 pekny vikend

esselte
31. máj 2014

@danielagabriela presne aj ja, ak niekam cestujem alebo pri nejakej výnimočnej udalosti

mimok
1. jún 2014

Ahojte dievcence. Citim sa o nieco lepsie, tak snad lieky uz zaberaju. Chcem sa Vas opytat od stvrtka, t.j. od 22.5. som si davala rano stvrtku diazepamu. Vcera som si uz len taky kusocek dala a dnes chcembyt uplne bez. Chcem sa Vas opytat, ci mozem byt zavisla na nom? Ako citim take mravcenie a chvenie, strach ale myslim, ze je to z tej uzkosti. Uz nechcem si davat diazepam kvoli babatku. Dakujem Vam

lumiklumikovy
1. jún 2014

@esselte neberiem, a kedy?? tento mesiac sm bola prvy krat u psychologa, a bola som sa objedna u psychiatra, tak musim cakat mesiac....ale kedze som sa prestahovala, musim najst noveho psychiatra a zas budem cakat mesiac.....

dnes na mna zas chce liezt depka...po tyzdni......

3009
1. jún 2014

@mimok určite ak berieš diazepam od 22.5. len štvrťku, tak určite nie si na ňom závislá. To všetko sú prejavy úzkosti a depresie. Ja mám s absťákmi s Lexaurinom a Diazepamom bohaté skúsenosti /žiaľ/. Už aj ja som bez benzákov 2 týždne a nechcem ich v živote ani vidieť.

3009
1. jún 2014

@lumiklumikovy zakiaľ budeš na rade u psychiatra pomôž si tabl. Deprim na depresiu - ľubov. bodkovaný bez lek. predpisu.

mimok
1. jún 2014

@3009 a ako dlho si ich brala, ak to neni tajomstvo a mnozstvo?

aneta174
1. jún 2014

Ma niekto skusenosti s arketisom

3009
1. jún 2014

@mimok Lexaurin som brala 3 mesiace - spočiatku 6 mg denne a do troch mesiacov som znížila na 0,75 mg denne a tak som skončila, ale hneď ma chytil silný absťák. Mesiac som nebrala nič. Potom mi doktorka nasadila opäť Lexaurin spočiatku 1,5 mg denne a ten som brala cca 1 mes., potom 2 týždne 0,75 mg a 2 týždne 0,35 mg, ale zas som dostala abstinenčné príznaky tak mi dala Diazepam 2 mg za deň cca 1 týždeň, potom 1 mg denne týždeň a nakoniec 1 týždeň 0,5 mg denne. Potom som to ukončila. Na prekonanie absťákov, ale beriem Tiapridal. Po úplnom vysadení Diazepamu som aj tak pociťovala už podstatne slabšie abstinenčné príznaky, ako po vysadení Lexaurinu. Preto ešte musím brať Tiapridal. Ale k benzodiazepínom sa už vrátiť nechcem. Každý sme iný. Niekto ich berie aj dlhšie a nerobí mu vysadenie až také problémy.

mmama
1. jún 2014

Ahojte babule viem ze to tu uz bolo....no byva aj vam zle psychicky cez kramy?ake stavy mate pocas tychto dni?
Mne sa kruti a boli hlava,uzkost,unava.