Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kachita
6. jún 2014

@norikk no ja som svoje najhorsie zachvaty mala prave po kave

aneta174
7. jún 2014

Ahioj ako sa mas

aneta174
7. jún 2014

Ma tu tiez nietoproblem d
Dlho postat a pri chodzi

ja1980
7. jún 2014

@lenka_21 prosím o prijatie 🙂

ja1980
7. jún 2014

a to tu už nikto nechodí ? 😕

monkabr
8. jún 2014

Poznam jeden uplne prirodny napoj, ktory som pijavala. Sice som ho nepouzivala proti depresii, on je celkovo velmi zdravy, je z neho energia a pomaha pri chudnuti, ale obsahuje aj taku latku, ktoru si vyraba sam mozog, ked je clovek stastny, feniletilamin, ci ako, neviem ci som ju dobre napisala 🙂 Aj dalsie upokojujuce a protistresove rasliny ako Zensen, Rozchodnica ruzova, Acerola alebo Ashvagandha.... A je z neho naozaj fajn nalada a taky pokoj... Takze ak nieco prirodne proti depresii, urcite by som vyskusala nieco s obsahom tejto latky alebo vytazky tychto rastlin

mmama
8. jún 2014

@monkabr a ako sa vola?

monkabr
9. jún 2014

Vola sa Pink a vyraba ho bhip. Nejake info su o nom na FB / bhip slovensko

janka1012
9. jún 2014

Ahojte 🙂
Kocky chcem sa opytat,chodite aj na slniecko ked berete AD?
Myslim,opalovanie,dovolenka atd...
Mne sa poslednu dobu zacali robit pigmentove skvrny a rozmyslam ci to nemoze byt z AD.
Preto sa pytam,ci na slniecko chodite,lebo mne doktorka slnko nezakazala a ja sa rada slnim a planujem aj dovolenku...
Este som si vsimla jednu vec,teda vlastne si to vsimol moj priatel...Ked som zacala uzivat AD,prve dni ma boleloabrucho a bolo mi rano dost tazko od zaludka.Teraz uz je to lepsie.
No problem je v tom,ze si priatel vsimol ze odkedy uzivam AD,co je nieco okolo roka,niekedy mam velmi neprijemny dych,preto ma zaujima ci to moze mat daky suvis s liekmi,alebo to s tym nema ziadny suvis a problem bude niekde inde...
Dakujem

aneta174
10. jún 2014

@lucinka0921 ahoj ako

anina63
10. jún 2014

@janka1012 ahoj,aj keby som ti chcela poradiť,tak neviem či to má nejaký vplyv......myslím,že skôr nemá.......ja osobne nemám rada opaľovanie iba ak hlava v tieni a nohy na slnku 😀 Neverila by si ako som sa za týžden pekne opálila do hneda pod slnečníkom 🙂

adnil1927
10. jún 2014

Ahojte, tak dnes to je uz 25 den bez ad, este sem tam mavam divne pocity rano a niekedy ma prezenie, kedy sa to uplne upravi?Poradte.Dakujem

anina63
10. jún 2014

@soniada @kachita @marionmarion @simka1111 @ mary1995 @kornelia @hroska zdravím Vás,kde ste dievčence.....ako sa máte?

mimus111
10. jún 2014

kocky uz som aj ja zufala vsetko sa mi kazi citim sa ako keby vsetko islo proti mne neviem co robit tiez mam male deti vo veku 3.5 a 2 roky ale zo dna na den je to horsie. milujem ich naodvsetko ale vp oslednej dobe nemam na ich nervy peniazky mi nevychadzaju a este aj byvanie nove mi treba najst. fakt neviem co robit uz aby som vypla a myslela pozitivnejsie pretoze ked si poviem ze bude lepsie hned sa nieco pokazi ☹

kornelia
10. jún 2014

@anina63 - vsetko ok, len som prave pred dovolenkou a pracujem o 106, aby som stihala 😀 , no a samozrejme ma ide roztrhnut z toho tepla 😝

kachita
10. jún 2014

niekde tu som, len menej pisem

soniada
10. jún 2014

@anina63 Ahoj moja, ja sa mam celkom fajn..ale strasne vela prace mam, teraz som prisla :(

soniada
10. jún 2014

@janka1012 ja chodim vela na slnko aj do solarka som chodila normalne vela.. aj na dovolenke som vela na slnku a tak ...

anina63
10. jún 2014

@kornelia @soniada @kachita ste zlaté,že ste sa ozvali......tak dnes je prvá soniada ktorej nevadí to teplo 😎 joooooj,mám rada teplo,ale toto je už veľa.Len aby nebolo také leto ako vlani 😝

kachita
11. jún 2014

Ja to teplo milujem!!!!! Ja si ho naplno uzivam a brala by som, keby tak bolo cely rok.

aneta174
11. jún 2014

@lucinka0921 ahoj ako sa mi mas

anina63
11. jún 2014

@kachita ahoj,tak to ja som ako mechom buchnutá z toho slnka.......mne by stačilo do 28 st.a k tomu taký slabý vánok 🙂

anina63
11. jún 2014

@savanna Ahoj kočka,tak ty si tu dávno nebola 🙂 pochváľ sa čo máš nové?

kachita
11. jún 2014

@janka1012 Ten dych je aj moj problem. Su to lieky.

marcela91
12. jún 2014

@norikk vykasli sa par dni na kavu a ked uz, davaj si strasne slabu, kava je potvora , mne to pred rokmi takto zacalo s vypitim silnej kavy na dovolenke v Tunise, som myslela ze umieram, nemohla som dychat a zaludok v prdeli, odpadla som v jedalni pred hromadou ludi a triaslo ma a este ten pocit, ze som daleko od domova a nik mi nepomoze...
vseobecne mam odvtedy problem s cestovanim, ked mam ist niekam dalej, asi sa to vo mne zakorenilo od tohto zazitku..o par dni ideme na dovolenku a ja uz som vcera panikarila, nespala, v noci uzkosti, busenie srdca , cela som sa potila a nie a nie sa uvolnit, na nervy to ide. Tesim sa, ze vypadnem zo stereotypu a ked pride den, ze zabookujeme dovcu, hotovo, som mimo a nedokazem to ovladat. 😠

norikk
12. jún 2014

@marcela91 ja kavunepijem....pila som tak raz za dva tyzdne v robote, cez nocnu...a teraz ,co som mala ten zachvat, to ma chytilo, ked som si ju dala jeden den u mamy a druhy u kamosky...no viac si uz nedam...nieco podobne ma chytilo aj na vianoce, ked som si dala.....

dewyn
12. jún 2014

@janka1012 neprijemny dych s velkou suvislostou ma spojitost s travenim, prekyslenim. sama som s tym mala problemy. uprava stravy, pitie zelenych napojov, vynechanie kavy. je to boj na dlhu trat, ale budes sa lepsie citit,a mozno aj depresie sa zmiernia. u mna to pomohlo.

anina63
13. jún 2014

@marcela91 ahoj,tak s tým cestovaní nie si sama 🙂 ked niekam idem dopredu premýšľam čo a ako....ale aj tak to nie je tak ako si to naplánujem 😀 Obdivujem ľudí,ktorí sa len tak vyberú aj na iný kontinent 😀 Lenže pred tým som rada cestovala aj ja.Mám plno zážitkov z dovoleniek,stanovačiek a teraz sed babo doma,ked si blbá 😀 Dr.mi mi vraví,že,prečo nejdem,ved všade sú lekári,tie stavy nie sú životu nebezpečné,na to sa nezomiera.Bože ved ked som pozerala MzN,koľko vážne chorých ľudí cestovalo.....no len ešte presvedčiť svoj mozog 😀 pekný den a veľa odhodlania

marcela91
13. jún 2014

@anina63 tiez absolutne nechapem tieto stavy, akoze preco ten mozog nato reaguje stale ako na vazne ohrozenie zivota a psychika sa ruti...pritom uz dlho tuzim vypadnut zo stereotypu, celu jar premyslam, ako by som niekm vypadla a teraz uz 2. noc nespim, tlaky v hlave , busenie srdca.. a nadavam si a aj tak to nepomaha 😖 Ved to su tie veci, kedysi som sem prispievala 3 roky dozadu, co to prepuklo u mna a teraz som si myslela , ze som relativne v pohode a toto je akoze zas riadna podpasovka pre mna a dovod pre ktory to vypuklo teda smiesny...

stella33
14. jún 2014

@marcela91
@anina63 prepacte baby, ze vam do toho skocim 🙂 dlho som tu nebola. to s tym.cestovanim poznam. tiez som bola v pohode a od urciteho casu je to des. najhorsie je ze mam pocit, ze tym kazim dovolenku aj rodine. hladala som stale, cim to je a do istej miery to pripisujem aj alergiam, resp. intolerancii. je to asi vzajomne prepojene. uzkost a depresia je casto jeden z prejavov alerg. reakcie. kedze sa mi to dialo aj prve dni po prichode na miesto,( aj ked som si dala pozor na to co jem ) skusila som si nasadit prve dni antihistaminika (fenistyl, zodac, zirtec...) a bolo to lepsie. tiez ma to hneva. clovek si chce po dlhom case oddychnut, uzit si a chodi ako matoha. v zabavnom parku som sa bala aj smyknut s dcerou na takej mega smyklavke a pritom par rokov predtym nebol problem. mam presne ten isty pocit, ze mi tam nebude mat kto pomoct. a viete co, ked to na mna ide, prestanem pozerat spravy. aj teraz. stale dookola len negativne spravy. horucavy, 400 zasahov zachranky, potom zas burky... a ja sa bojim aj vyliezt na slnko. a pritom dobre viem, ze ti co skoncili v nemocnici, su extremisti co sa vybrali na cely den na slnko a prazia sa na nom bez pitneho rezimu. ja som mala uzkosti aj v detstve, ale myslim si ze velku ulohu (aj celkovo v populacii) tu zohravaju media. furt nas s niecim desia, akoby na nas za kazdym rohom cihalo len nebezpecenstvo. a potom uz si nevieme uzit to krasne :(