Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucia888
16. sep 2014

@lenka00
Ahoj Leni, neviem, ci som uz priradena do skupiny, tak odpovedam. seroxat mi 2. krat nezabral ani po 4 mesiacoch, dokonca mi sposobil serotoninovy syndrom...mala som strasny tremor, tras noh...to som nikdy nezazila. Vysadila som ho hned a teraz mam poslednu moznost, ci mi lieky zaberu, inak idem do nemocnice. Je to stary liek, prothiaden, ale ludia su s nim celkom spokojny a aj mne je lepsie, aj ked tak striedavo oblacne. Tremor uplne vymizol, co je fan, lebo som nemohla ani chodit. Mala som nastupit 22. do kosickej nemocnice, ale este dam sancu tomu lieku. Bola som v michalovskej nemocnici, ale nula bodov...mohla by som o pobyte napisat knihu...preto radsej kosice. Porod to moze spustit znova, je mi to luto. Pomaha to ten liek? ja som bola po Alvente, asi je tam rovnaka davka uplne odrovnana, a to som si odsypala len pol kapsule. Budem rada, ak napisete baby. papa

lucia888
16. sep 2014

Poprosim este o to pridanie do skupiny Sedim na konare...dakujem pekne.

tslobik
18. sep 2014

Žienky mám taký problém.....beriem Sertralin Actavis 100mg denne, k tomu mám občas lexaurin na upokojenie a sanval občas na spanie 1/2 tbl. Ale zdá sa mi, že nič okrem lieku na spanie mi neúčinkuje. Mám strašnú depku. Presťahovali sme sa pred 3/4 rokom na "skoro" dedinu (z nutných finanč.)dôvodov. A ja nie a nie si zvyknúť. Nikoho tu nepoznám, keby nie net, tak už ani neviem normálne komunikovať, len "detskou" rečou, nakoľko som ešte doma s malým. A to ma trápi najviac, že často plačem a malý to vidí. Len si neviem pomôcť. Myslíte, že by pomohla zmena liekov? Alebo silnejšia dávka? Lekárku mám mimo a už mi pripadá, že to je so mnou stále horšie a horšie. A keď si pomyslím, že budem musieť nastúpiť do práce chytajú ma žalúdočné vredy.

gretyka
19. sep 2014

@tslobik Odkedy beries lieky? Niekedy trva dlhsie, kym zacnu zaberat. Ale ak sa necitis OK, tak urcite zajdi za doktorom znovu, nech ti zmeni. Uvidis, co ti povie.

tslobik
19. sep 2014

@gretyka Lieky beriem teraz v kuse cca 2 roky.V tehotenstve som nebrala nič a bola som v pohode. Môže sa stať aj to, že telo už na určitý typ AD prestane reagovať tak ako by malo? A vtedy treba zmenu? Alebo dokáže stav zlepšiť vyššia dávka? Tú si sama zvyšovať nechcem.

gretyka
19. sep 2014

@tslobik Tak je mozne, ze prestali ucinkovat a chce to zmenu. Urcite navstiv lekara.

tslobik
19. sep 2014

@gretyka vďaka. Síce občas aj zabudnem užiť, ale jeden-dva dni by nemal byť problém, či?

gretyka
19. sep 2014

@tslobik No, to ja neviem, mozno to moze trosku zamavat s clovekom, predsa len ked taku dlhu dobu beries a zrazu ta hladine v tele nie je, tak ktovie. Ved aj vysadzat sa ma pomaly...😉

tslobik
19. sep 2014

@gretyka radšej pôjdem predsa navštíviť MUDr., nechcem aby sa môj syn pozeral na kôpku nešťastia. 🙂

masarka998
20. sep 2014

abstak s vysadenia alventy po uzivani 150mg denne po dobu 6 rokov.Vysadene druhy den a stav...kto poradi

duracelko
21. sep 2014

Baby som po operacii 4 den je mi akobma zrazil vlak, som na to sama psychicjy to uz nezvladam... Mal niekto teketo pooperacne stavy?☹

lenka00
21. sep 2014

@masarka998 ahoj, pokud jsi prestala užívat 150mg ze dne na den, budes se citit asi hodne spatne...urcite bych to vysazovala postupne. nejprve snížit na 75mg a pak, když odejdou NU po snizeni davky, tak snížit na 37,5mg a postupovat stejne...venlafaxin je na toto celkem blby, ma silne neprijemne abstinencni příznaky...jako zavrat, bolest hlavy, nevolnost, pocity elektricky vyboju v pateri apod....uz jsem několikrát snižovala, takze vim, je to neprijemne, ale u me to do tech14 odeznelo...

lucia888
21. sep 2014

@lenka00
Ahoj Lenka, seroxat mi uz 2. krat nepomohol, hoci som ho uzivala 4 mesiace. Takze asi tak. Skusila som aj akupunkturu, homeopatiu, ale ak nie je chemia v mozgu vyrovnana, pomozu len lieky. Mozno sa niekomu nebude pacit, co pisem, ale mam skusenost za sebou. Chodila som k liecitelom, viazalaa cervenu stuzku, macala nohy v zihlave, hadzala vosk zo sviecky do rieky...teraz mi to pride az smiesne, kde moze clovek klesnut a naletiet, ked ma tieto stavy...a to nehovorim o nemocnici, strateny cas, nenastavili ma na liecbu, pobyt bol uplna groteska. Momentalne uzivam Prothiaden, je to stary liek z 1. generacie a citim sa celkom fajn, lepsie ho znasam ako vsetky ostatne, co som brala. Beriem len druhy tyzden, takze este si musim pockat na vysledok...nadej mi este nevzali a dufam, ze zaberu. Z generacie lieko SSRI mi lieky neucinkuju, skor skodia, dokonca som si vyskusala, co je to serotoninovy syndrom pri seroxate, to bola ina parada. Tremor ako vysity, doslova moje nohy nadskakovali na posteli. komu zaberu, je fajn, lebo aj ja som citala, ze seroxat je naj na uzkost, len zaciatkyy su strasne...skoda, ze 2. krat uz nezabral. Mate skusenosti s Prothiadenom? Ja znasam llieky velmi zle, vedlajsie ucinky ani nehovorim. Tento zvladam dobre, takze uz len cakat 🙂

lucia888
21. sep 2014

@gretyka pri tychto liekov sa moze stat hocico, precitaj si moju reakciu. nechcem ta vylakat, ale ani doktori nevedia hned utrafit spravny liek a dalsia vec, ze je to beh na dlhe trate, cakat niekedy aj tyzdne, kym zaberu. Zbehni sa svojou doktorkou a daj vediet.

gretyka
21. sep 2014

@lucia888 to si asi chcela napisat @tslobik nie? 🙂

sandra2308
22. sep 2014

ahojte, chcem sa opýtať na vaše skúsenosti s nassadením AD. Beriem citalec 20 už 26 dní a každé ráno vstávam pred piatou, hneď utekám vracať a bez neurolu fungovať neviem, lebo mi je hneď na odpadnutie a mám strašné úzkosti. A som tehotná. Myslíte, že Ad už mali zabrať, alebo mám ešte počkať? Bojím sa že mi nič nezaberie a ja skončím niekde..... Aké máte skúsenosti s AD, kedy zabrali, dokedy ste mali vedľajšie účinky?

lucia888
22. sep 2014

@gretyka ano, asi som to poplietla, ale v podstate o tom vieme vsetky, ziadnu novinu som nenapisala...

lucia888
22. sep 2014

@sandra2308 ahoj, ako komu a ako kedy...preber to s lekarkou, lekarom, kedze cakas babo. Musi sa ti venovat, ja by som za nou zasla, nestracaj cas. daj vediet, drzim palce.

tslobik
22. sep 2014

@sandra2308 mne zabrali AD asi za 3-4 týždne, dovtedy mi nechutilo jesť, pocity na vracanie a mávala som hnačky. A keď som bola tehotná, kázala mi ich lekárka postupne vysadzovať (znižovať dávky) až nakoniec vysadiť. Lenže ja som ju neposlúchla (zo mna si príklad v tomto neberte nikto) a vysadila som zo dňa na deň. Ale nemala som žiadne negatívne účinky z náhleho vysadenia - ale to asi preto, že vymodlené tehotenstvo 🙂 . Určite sa choď čo NAJSKOR poradiť s MUDr. Držím palce, nech ti je lepšie.

sandra2308
22. sep 2014

@lucia888
@tslobik Ja tiež neberiem AD prvý krát, najskôr som brala Eliceu pol roka, potom už na mňa až tak nefungovala, tak mi ju vymenila za seroxat, ten zabral sice neskôr, ale perfektne, no zistila som, že som tehotná a vysadila som tiež zo dňa na deň, tri mesiace som bola v pohode psychicky, lebo nevoľnosti som mala hrozné. Ale nikdy pri nasadení AD somnemala až také Než. účinky a netrvali tak dlho ako teraz, možno je to tehotenstvom,neviem. Chvíľami som si myslela, že už zaberajú, v sobotu som bola v meste, celý deň vysmiata a na druhý deň katastrofa, len plačem od zúfalstva. No a lekárka sa minulý týždeň vyjadrila, že ak nezaberu toho týždňa, vymení mi ich za tú Eliceu, čo som mala ako prvú. Tak neviem

nervous
22. sep 2014

@anjelik27 Ahoj, nedavno som natrafila na tuto diskusiu a dnes som citala tvoj prispevok. Po cca 15 rokoch uzivania Seroxatu som pred 2 tyzdnami zacala brat Alventu 75 mg. Okrem toho, ze mi sposobuje velke vykyvy nalad od celkom fajn az po prisernu uzkost a zachvaty placu, tak absolutne po nej neviem spat. Problemy so spankom mam uz cele roky, roky uz zaspavam na Neurole 1 mg, ale teraz mi uz ani toto nepomaha. Ked som spravne pochopila, aj tebe Alventa sposobovala nespavost. Zlepsilo sa to casom? Lebo ja uz takto nevladzem fungovat :( Bol pokus s Triticom, to bola absolutna katastrofa, myslela som, ze budem volat zachranku. Nikdy viac. Tak som dnes dostala Hypnogen a ze mam este skusit vydrzat s tou Alventou. Dievcata, ktore s nou mate skusenosti, prosim piste. Dakujem

nervous
22. sep 2014

@lenka_21 A rada by som poprosila lenku_21 o pridanie do sukromnej diskusie. Dakujem.

tslobik
22. sep 2014

Baby a ktoré AD sú najlepšie? Či je to individuálne? Ja beriem Sertralin Actavis, ale mám tiež výkyvy nálad. Mám pocit, že neúčinkuje. Máte s ním niektorá skúsenosť? Tiež nemôžem spávať, tak si dávam 1/2 tbl. Neurolu. Mám aj lexaurin, keď už som taká nervózna, že neviem čo so sebou. Ako vlastne Dr. trafí tie správne lieky? Či lne hop alebo trop?

lenka_21
22. sep 2014

@duracelko ano ja, je to vraj bezne ...ja som mala navaly uzkosti, v noci som nevedela spat a pod. Ako sucast po-narkozovych liekov som mala aj AD a injekcie na ukludnenie. Cca po 2-3 tt od operacie sa stav zlepsil. Vraj narkoza rozhadze psychiku... 😒

lenka_21
22. sep 2014

@lucia888 ja som lezala v KE, ale na tej klinite kde sefuje Doci. Bola som tam ako VIP pacient (ha-ha), ale vazne, mame znamu co sa s nim pozna. Boli tam pacienty aj z Michaloviec. Mna tam iba nastavili na liecbu, ale v konecnom dosledku mi pomohli az v Zaluzi. Ja urcite doporucujem zvazit to, alebo Pezinok - v tom Pezinku pomahaju aj "slavnym" ludom (vid Kroner a pod), ale mna poskladali aj v tom Zaluzi 😀 😀 😀 Ked som odtial odchadzala nebola som sice uplne fit, ale pomalicky sa to zlepsovalo. Tiez mi nastavili spravnu kombinaciu liekov - predpokladam, ze to bola spravna, lebo nakoniec zabrala. .. Do sukromky mas pristup...

soniada
22. sep 2014

@nervous napis mi ip

lucia888
23. sep 2014

@sandra2308 to mi je velmi luto. u mna to strasne skace, vzdy ked mi zacina byt lepsie, sa to potom uplne pohorsi...akoby ma niekto zacaroval. stalo sa mi to 3. krat, vikend bol este v pohode a od pondelka zle...vobec to nechapem a pritom sa snazim mysliet aj v pohode, pomahat...ale niekedy uz nevladzem. aj ja vela placem, z toho si nic nerob...len to musim robit tajne, lebo som u nasich a ked to vidia, tak hulakaju, ze sa mam schopit...oco si tym presiel, tak vie, co to je za pliagu, ale mama nechape vobec. ani neviem, ako by som ta potesila. ja viem, ze pocuvas z kazdej strany, ze mas byt silna pre babo...ale ked ti lieky stav zhorsuju, urobila si dobre. strasne ti drzim palce, aby ti bolo lepsie.

lucia888
23. sep 2014

@nervous Ja som po pol kapsule skoncila na pohotovosti a rano o tretej sa prechadzala po sidlisku a cakala. snazila som sa to vychodit s cigaretou a poobede som uz letela na pohotovost. ale tebe mozno zaberie, poznam taku babu a funguje na nej uplne super. pri AD je to blbe, ze skusas, cakas a nic viac ti neostava...akurat nadej, ze uz nieco konecne zaberie. je to hnusna choroba...

sandra2308
23. sep 2014

@lucia888 Ty si tiež na začiatku užívania AD, alebo ich berieš už dlhšie? Ja som napr. v sobotu ráno vstala a išla s malým do mesta, akoby mi nič nebolo, nakupovala, išla na návštevu a zrazu hrúza, od pondelka zase len ležím a revem, nechápem to. Tvoj otec keď si to prežil, tak by ťa mohol viac podržať, nie? Pri mne je mamka už tretí týždeň a snaží sa ma chápať a manžel? Ten je môj neurol🙂 Vždy sa mu vyplačem a je mi lepšie, je to moja istota,ale celé dni je v práci, tak už sa neviem dočkať večera. Ty si ešte slobodná?

sandra2308
23. sep 2014

@tslobik ahoj, ja s týmito konkrétne nemám skúsenosť, no tiež beriem už tretie AD a tie, čo beriem teraz mi podľa mňa nezaberajú a iní si ich veľmi chvália, tie, čo som brala predtým mi sadli perfektne, no iným robil zle, takže je to individuálne a myslím,že lekári len skúšajú. A vieš fungovať aj bez neurolu niekedy?A zabera ti hneď?