Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
11. jan 2015

@1482009 Ahoj,chcem ťa povzbudiť a povedať,že takýmito stavmi si tu prešlo veľa žienok.Neboj sa,neodpadneš,nezblázniš sa ani nič podobné,je to IBA hnusný pocit,ktorý tak obmedzuje. Skús si počítať po fóre,ja som čítala tak na preskačku a keď ma niečo zaujalo,tak som študovala.Predtým tu radila jedna p. dr. niekde okolo str. 200 a ďalej.Skús si niečo nájsť,snáď ti to pomôže. Držím palce nech si čím skôr v pohode. Dodávam,že login dr. je andy.a

1482009
11. jan 2015

@kachita ved to,že keby neboli tak neviem asi by som tu už nebola pri tych depkach

kachita
11. jan 2015

@1482009 Neviem si pomoct, ale zavidim vsetkym ludom, ktori taketo nieco ani nepoznaju. Minule som sa zdoverila jednej kamaratke, ked velmi chcela vediet, co sa mi deje a povedala som jej slovo depresia a ona na to: "To co je?" A ja som si myslela, ze v dnesnej dobe kazdy clovek vie, co je to depresia aspon trosku :D

1482009
12. jan 2015

@kachita ludia nevedia.A ked vedia tak odcudzuju.

chrumen
15. jan 2015

ahojte žienky - stretli ste sa niektorá alebo počuli ste o chorobe TETANIA? ide o poruchu nervovo-svalového podráždenia a často si ju zamienajú s panickou poruchou. Ja mám podozrenie že tá moja panika je vlastne možno tetania, pozerala som si prejavy aj príčiny vzniku a viac mi to pasuje .... ako viem že nejaké vlstné závery robiť je blbosť ale ked ja som hocikedy zbytočne nervozna z ničoho, len tak sedím a zrazu to príde ako blesk z neba ☹

anina63
15. jan 2015

@chrumen Ahoj,tetaniou sa to asi začína......mám ju vyše 20 r.

maggie1978
15. jan 2015

Ahojte. Prosím o radu . Dnes som bola s mojou 15-ročnou dcérou u psychiatričky v BA, stanovila jej diagnózu : depresívna porucha správania. Predpísala jej Sertralin 50 a Rispen,a odporučila sedenia u psychológa. Tak som si tieto lieky vyhľadala na nete, prečítala na nete reakcie ľudí vo fórach a neviem, sú tu rôzne názory, hlavne tie stavy, ktoré mávajú ľudia počas užívania. A dosť sa toho obávam, nasadiť jej tie lieky,že bude mať tiež tie hrozné stavy. Fakt neviem čo mám robiť,poraďte,pls. Ďakujem.

chrumen
16. jan 2015

@maggie1978 ja som brala sertralin a bolo mi po nom zle - bola som ako "naspídovaná", taký celkový nepokoj v nohách aj rukách ... lekárka mi ho vysadila hned takže len ju sleduj, mne odporučili tak zo týžden brať len pol tabletky aby si telo zvyklo. celkovo som ho brala 10 dní. podľa lekárky bola moja reakcia nan ojedinelá, vraj sa dobre znáša

chrumen
16. jan 2015

@anina63 a môžeš mi prosím ťa napísať ako to u teba prebieha a akými vyšetreniami ti ju potvrdili na 100%? a ako je to teraz, s odstupom času?

anina63
16. jan 2015

@maggie1978 Ahoj,prosím ťa nezanedbaj to,aby nebolo horšie.... ☹ a psychológa určite,mnohým to pomohlo.

marianne1
17. jan 2015

Ahojky:( Citim sa uz tyzden velmi zle... Busi mi srdce, potim sa, napina ma na vracanie, uz ani nejem, trasu sa mi ruky, velmi mi robi zle ked manzel rano odchadza, byva prec od pol 6 do pol 5, ja som zacala podnikat, ale nejde mi to, snazim sa zamestnat, zatial beriem Magnezium a na busenie mi dali Vasocardin, v utorok mam volat o vysledky stitnej zlazy, ale ja uz neviem co mi je, premyslam aky je zmysel zivota, nic ma nebavi, jedine na co sa tesim je ked manzel pride domov a objima ma, on je moj jediny zmysel preco este dycham...Strasne ma trapia problemy na svete, hlad, tyranie zvierat, ked to vidim, neustale placem, myslim na to, ze by mozno bolo lepsie to ukoncit:( Je tu niekto kto by si chcel popisat, poradit, pomoct navzajom?:(Kupili sme dnes v lekarni Deprim a B-komplex, pomoze?Strasne sa bojim psychiatrickych liekov:(

hutka
17. jan 2015

@marianne1 Ahoj🙂, doteraz si také problémy nepociťovala? Tie lieky, čo berieš sú na srdce, ale ty to máš evidentne psychického pôvodu, takže tie lieky sú, podľa mňa, viacmenej zbytočné. Prečo sa bojíš psychiatrických liekov? Ja ich beriem už veeeľmi dlhý čas, roky a zdá sa, že budem, zrejme už navždy. Keď je treba, tak treba a vtedy vôla už nepomôže...

nokinecka
17. jan 2015

@marianne1 búšenie srdca, potenie sa, trasenie rúk a psychické problémy sú priznakmi ochorenia štítnej žlazy, tiež to mám. a ano, aj tie ostatné myšlienky ma už neraz napadli. podla mna to budeš mať z toho. mne lieky veľmi pomohli, no poslednú dobu sa mi zdá, že by som endokrinologiu mala zase navštíviť...Držím palce ;)

luccija
18. jan 2015

@marianne1 urcite zajdi k psychiatrovi.Liekov na depresiu sa netreba bat vplyvom pocasia, stresu Ti klesli hladiny v mozgu.Skus zajst na rezku prechadzku magne b 6 velmi pomaha, ale treba skutocne lieky.
Nemusis mat depresiu, ale len uzkostnu poruchu je dobre liecitelna mozno mas taku povahu ci predispozicie z rodiny🙂vtedy si ludia pripustaju vsetky problemy sveta nenechaj to bez vysetrenia

marianne1
18. jan 2015

V utorok maju byt vysledky stitnej zlazy ale ja veru tiez pochybujem co mi je v noci sa budim kazde dve hodiny citim taku nervozitu ze by som steny skrabala:( Zajtra asi pojdem k tej psychiatricke nech mi niekto pomoze cez den sa ledva prinutim nieco robit mam zufale myslienky:(

marianne1
18. jan 2015

@luccija Mam deprim, magnezium aj vitaminy Bkomplex od druhej poobede sa citim lepsie ale to rano...To budenie v noci, pritom zaspavam dobre ☹

marianne1
18. jan 2015

@nokinecka dakujem moc kiez by to bola len stitna zlaza:(

marianne1
18. jan 2015

@hutka ahojky na to busenie mi vasocardin pomaha:( ake beries lieky? neskutocne sa bojim ze budem zavisla na liekoch citam o tolkych neziaducich ucinkoch a vraj nezaberaju hned:(

savanna
18. jan 2015

@maggie1978 ak doktorka dcere stanovila depresivnu poruchu, tak sa asi velmi trapi a neliecena depresia sa zvykne len zhorsovat. treba jej nasadit liecbu, vacsina ludi nema nejake strasne stavy na nich, a ked tak len zo zaciatku. ked jej lieky zaberu tak sa jej urcite velmi ulavi.

1andrea111
18. jan 2015

@maggie1978 a aké ma prejavY? Skús začať s tým psychológom, nájsť niečo čo ju baví, veľa, veľa, veľa sa s ňou rozprávať a lieky použiť keď už naozaj sa inak nebude dať. Ja by som depresívnu poruchu správania ako laik nevidela ako depresiu - ale ako správanie, s ktorým sa dá niečo robiť. Aký má spánok?

luccija
18. jan 2015

@marianne1 viem rana su najhorsie, skore budenie, vnutorna nervozita uzkost:( netrp zbytocne a daj si poradit.Viem o com pisem🙂
Drzim palce psychika je svina.Nemala si posl.dobu nejaky velky stres? Rozchod, zmenu prace,...

nicemary
18. jan 2015

@maggie1978 môj syn má tiež asi rok depresiu, má fevarin a rispen. Ja viem, každý sa väčšinou vyhýba pychiatrom aj psychiatrickým liekom ale čo sa dá robiť... Môjmu synovi tie lieky veľmi pomáhajú, cíti sa psychicky lepšie, a to viem, ako mu bolo predtým hrozne.... Bez toho sa to u nás proste nedá. Hoci mi známi radili, aby som mu ich nedávala. On mal také stavy, že mu už nič iné, čo bežne robí ľuďom lepšiu náladu, nepomáhalo /relax, rozprávať sa, do prírody, šport..../ Je z nich trocha utlmený a unavený, inak sa mi nezdá, že by mali nejaké silné vedľajšie účinky. Ale u týchto liekov je to tak, že každému "sadnú" iné, niekto môže zle znášať tie a niekto iný zasa druhé.
Ale teda, ešte poviem, že psychiatrička mi povedala, že bol nejaký výskum a že vraj pravidelný šport má podobné účinky ako antidepresíva, tak sa na to ideme teraz dať. Určite aj tú psychoterapiu nepodceňte, musí sa to dopĺňať...

hutka
18. jan 2015

@marianne1 Nie každy je taký prípad ako ja, mnohí sa vyliečia za pár mesiacov, potom im lekár postupne vysadí lieky a sú bez nich. Ja beriem Alventu, žiadne nežiadúce účinky okrem zápchy nemám...Síce, snívajú sa mi niekedy desivé sny...Ťažko ale povedať, či bez nej by to bolo iné. Psychiatrické lieky nezaberajú hneď, to je pravda, najneskôr však do 2 týždňov, ale placebo prichádza oveľa skôr 🙂

maggie1978
19. jan 2015

@chrumen Ďakujem, mám len trošku strach, predsa len, skúsenosti s braním takýchto liekov v rodine nemáme. Ja len, že má brať 1 tabletku ráno a bojím sa aby z toho nemala stavy v škole. k tomu ešte ten Rispen-antipsychotikum :( jááj, neviem, neviem. ale dnes jej ich asi nasadíme. aspoň vyskúšame.

maggie1978
19. jan 2015

@anina63 Ďakujem, dnes nasadím.nebudem riskovať niečo horšie.

maggie1978
19. jan 2015

@savanna Ďakujem pekne, je to len taká prirodzená obava,ale vyskúšať to musíme.len sa bojím, aby v škoole nespala, kedže to má brať ráno.

maggie1978
19. jan 2015

@nicemary Ďakujem 🙂 ve´d to, že všetci v rodine, že aby som jej to nedávala, že bude zmagorená...atď. ale má také stavy, že je často bez nálady, smutná....atď. športovať teraz nemôže, lieči sa na štítnu žľazu,má zvýšenú činnosť. ale momentálne ju aj tak nič nebaví. Nikdy by som nepomyslela, že budeme takéto niečo riešiť.a nielen bežnú pubertu :(

maggie1978
19. jan 2015

@1andrea111 veď to, aj mne to prišlo čudné, že hneď lieky. no neviem, asi vedela prečo ich predpisuje.ja sa s ňou rozprávam, ale je to ťažké....ona je v puberte, my sme momentálne asi najhorší rodičia, ju nič nebaví, nechce sa jej učiť, zhoršila si prospech...je to strašné, bývala bezproblémové dieťa. niekedy si myslím, že to ja potrebujem psychologa 🙂

nicemary
19. jan 2015

@maggie1978 vieš, aj pre mňa to bolo ťažké, zmieriť sa s tým, že mu od detstva musím dávať lieky.... Ale zasa, my máme v rodine dva také prípady, kedy bol niekto chorý, rodičia to popierali alebo to neriešili a tie deti / no vlastne tiež to boli už dospievajúci/ dopadli veľmi zle, stav sa im tak zhoršil, že sa už z toho nedostali.... A boli to práve veľmi nadané a bystré deti.
Ja som sa rozhodla, že budem konať a riešiť to, nie čakať, že to prejde...
Myslím si, že dnes sú už iné lieky ako pred 10 - 20 rokmi a majú menej vedľajších účinkov. V puberte sa to vraj stáva, že aj z tých hormonálnych zmien sa im proste v mozgu rozhasí, nemusí to znamenať, že vy za to môžete.
Ty nepotrebuješ psychológa, ale veľa, veľa trpezlivosti. A tiež jej daj aj určitý režim, aby sa zas neopustila, že keď je chorá, tak nič nemusí....

marianne1
19. jan 2015

Prosim chcela by si so mnou niektora z vas pisat a nadviazat kamaratstvo? Navzajom by sme sa mohli podporit:(