Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

martina2322
3. feb 2015

@katarina_br ja som mala aj zo stvrtky 10 mg escitalopramu nocny atak. Cize nahle zvysenie tlaku a hlavne pulzu. Podla mna , to je ten nocny atak. Mne tiez kazala dr. hned vysadit. :(

mmama
3. feb 2015

@martina2322 ahoj chcem sa ta opytat ty si brala escitalopram .Ked si zvysila nebolo ti po nom horsie?

martina2322
3. feb 2015

@mmama ahoj, no ja som to len 2 dni brala. Bála som sa, aby to srdce vydržalo, bolo mi v noci strašne zle, kolapsové stavy a ráno som zase bola v depresii, v takej skľučenosti, čo som už predtým nemala. Mne ho skúsila dr. pridať k večernému Mirzatenu. Ten mi na depresiu vcelku pomáha , ale zvyraznili sa panické stavy.

kachita
3. feb 2015

@katarina_br Beriem ho od januara, ale dlho trvalo kym som sa zacala citit lepsie, mozno aj par mesiacov.
Ale teraz je to lepsie a lepsie. Spociatku som k tomu mala aj Tritico ale to som nechcela brat, mala som pocit ze mi to nerobi dobre, ktovie.
@quiduska Tu nesvojpravnost poznam.

martina2322
3. feb 2015

Baby, nemáte niektorá pocit, že by úzkosť a panické stavy vyprovokovávali aj nejaké typy jedál?

zobaka
3. feb 2015

@katarina_br

Ahoj Katka, beriem Escitalopram 12 dni 5 mg, ja som citlivka na lieky na mna musia pomaly 🙂 ale po case ho treba zvysit na 10 mg, Serlift mal asi horsi nastup je vraj silnejsi....no mala som atak, zobudila som sa a busilo mi srdce asi 200 za minutu, podlamovali sa mi nohy, strasne som sa zlakla, aj tuto noc som sa zobudila s uzkostou, ale uz to nebolo take strasidelne, tebe ho dali na depresiu, ci panicku uzkost?

katarina_br
3. feb 2015

@zobaka Mne ho dali na panickú poruchu. Už som to tou spomínala, že ako náhle ostanem v dome sama s 11 mesačnou dcérkou (staršia dcéra odíde do škôlky a muž do roboty) tak ma prepadne úžkosť, panika alebo ako to nazvať, čo ak odpadnem, čo bude s malou, točí sa mi hlava, mám závrat, srdce mi bije o život a podobné hlúposti. Viem, že je to len v hlave, lebo keď sme doma cez víkend celá rodina mne ako zázrakom nič nieje. Neviem, čo bolo spúšťačom. Či to, že sme sa presťahovali z bytu do domu a ostala som tu "sama" alebo čo, ja už neviem ☹

panika1
3. feb 2015

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať či nepociťujete ,také akoby preskakovania srdca- extrasystoly. Tá potvora PP má pre mňa vždy inú podobu, tak niekedy sa neviem orientovať ,čo mi vlastne je. Samota ma rovnako desí. Keď som v pohode môžem byť sama aj celý týždeň ale keď mám blbé obdobie a manžel ide na noc preč ,idem prespať k rodičom, (pritom mám 10 ročného syna).Neviem byť sama ,keď sa mi rozbehnú úzkosti. Teraz mám také obdobie, ale nasadila som AD a čakám kedy budem v pohode.

zobaka
3. feb 2015

@katarina_br

tiez mam panicku poruchu, ktora mi prerastla do uzkostno depresivnej poruchy, mam to uz 12 rokov k zhorseniu prislo v praci

martina2322
3. feb 2015

@panika1 aj ja pociťujem extrasystoly aj tachykardiu aj vselico ine...Niekedy to príde aj napriek tomu, ze uzijem aj bzd. Neurol. Samozrejme popri AD. Nechapem tomu...Pozajtra idem na kardiologiu, som zvedavá, co zistia...Urcite nic 😠

panika1
3. feb 2015

@martina2322 Aj ja idem vo štvrtok na Holter 24 h EKG a tiež som zvedavá ,lebo to časté nepríjemné preskakovanie mi vyvoláva ešte vačšiu úzkosť a som v začarovanom kruhu. už som mala toto vyšetrenie a nič nenašli, cale teraz sa mi to veľmi zhoršilo, len ja si nedávam nič na ukludnenie iba AD, lebo si stále hovorím, že to zvládnem.

martina2322
3. feb 2015

@panika1 aka nahoda, aj ja idem vo stvrtok. Mozno sa tam stretneme
dve panikarky. 🙂 Ja idem na Strecniansku v Petrzalke, vidim, ze aj ty si z Bratislavy...Inac aj mne sa velmi pohorsilo za posledny mesiac...Asi celkovo nejake zle obdobie pre panikarov 😒

panika1
3. feb 2015

@martina2322 ja idem na Antolskú. Ideš k MUDr. Ušiak?

martina2322
3. feb 2015

@panika1 ano do tej ambulancie, ale dr. Ferančikovej. K nej idem prvykrat.

panika1
3. feb 2015

@martina2322 Tak si držme palce nech

katarina_br
3. feb 2015

@quiduska Ahoj. A ako riešiš tie stavy? Keď ostaneš doma sama s deťmi?

panika1
3. feb 2015

@martina2322 nech to dobre dopadne

quiduska
3. feb 2015

@katarina_br, zatial byvame so svokrovcami takze sa to casto nestava, ze by som bola sama, ale ked sa prestahujeme tak neviem co si pocnem. Je to strasne, furt na vsetko pozeram cez strach 😞

zobaka
4. feb 2015

Baby a co beriete k SSRI na spanie? ja pri escitaloprame neskoro zaspavam a skoro sa budim, nieco, co ma udrzi v spanku???

a tiez mate take fuilmove divoke zive sny? ja odkedy ho beriem, masaker, co mne sa sniva 😅

zobaka
4. feb 2015

extrasystoly mam tiez, ale neprezivam to tak, bolo mi vysvetlene, ze to je z prolapsu chlopne, ale jasne, je to neprijemne 😠

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina_br
5. feb 2015

@martina2322
@zobaka
@panika1
@kachita Žienky ako riešite stavy, keď na vás príde tá panika a ste doma samé? Ako s tým zápasíte? Ako to predychávate? Ďakujem

panika1
5. feb 2015

@katarina_br Ahoj. No ako kedy .Niekedy som ušla z domu ku kamoške susedom proste von , že keby som náhodou odpadla tak nech ma niekto nájde. Teraz neutekám ,ale trpím. Snažím sa odpútavať pozornosť , začnem niečo robiť , telefonujem , chodím po byte. Inak keď mám tieto obdobia ,tak je to niekedy aj prospešné ,lebo sa donútim urobiť to čo dlho odkladám ,len aby som niečo robila a nemyslela na to. Je to ,ale veľmi ubíjajúce.

kachita
5. feb 2015

@katarina_br Pravdupovediac dnes som mala uzkosti ako vysite. Nechapem. Clovek sa tesil, ako mu je dobre....
A co robim? Alebo to pretrpim, alebo niekomu zavolam, alebo sa niecomu venujem alebo si dam vanu, zalezi....

katarina_br
6. feb 2015

@zobaka Ahoj. Konečne som sa odhodlala začať brať escitalopram. Mám tam napísané dávkovanie 0 - 0,5 - 0. Takže pol tabletky na obed. Spravím zle, ak ju užijem teraz? Alebo radšej počkať do zajtra obeda? Ďakujem

katarina_br
6. feb 2015

@kachita Ahoj. Konečne som sa odhodlala začať brať escitalopram. Mám tam napísané dávkovanie 0 - 0,5 - 0. Takže pol tabletky na obed. Spravím zle, ak ju užijem teraz? Alebo radšej počkať do zajtra obeda? Ďakujem

kk77
6. feb 2015

@katarina_br urcite az zajtra a podla mna najlepsie rano.

zobaka
6. feb 2015

rano Katka inak nebudes v noci spat

kachita
6. feb 2015

@katarina_br Ber to tak, ako ti napisal doktot. Hoci pre jedneho je obed o 12h a pre niekoho o 15h. Kazdopadne to ber v tu istu hodinu.

katarina_br
6. feb 2015

@panika1 Ahoj, a máš stavy úzkosti, paniku, pocit, že čo ak odpadneš aj napriek liečbe? Čo užívaš a ako dlho? Prajem si, aby nás to čo najskôr prešlo 🙂