Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kachita
10. feb 2015

@kk77 Dakujem velmi pekne za prispevok, dala som ho precitat aj manzelovi a rozhodne pritakala, ze to je moje. Skusim si davat teraz Atarax, aspon budem uvolnena a dokazem to nevnimat. Je to cele zvlastne, ja som nikdy fyzicke prejavy uzkosti nejako nemavala, nie v takomto rozsahu.
Doktorka na ORL mi povedala, ze tym ze mam hrdlo stiahnute, tak mi to tlaci na hlasivky a tie su vycerpane. No co vam poviem, uzkost nici cele telo. Pojdem aj cim skor k doktorke, mozno mi aj pomoze ako na to.
Ale ma to cele logiku, vcera som vyucovala na kurze, asi v prvych 15 minutach som dostala zachvat uzkosti, mala som pocit ze sa zadusim, povedala by som, ze ma iste nieco zaskrti a potom po par minutach to odznelo a ako som vyucovala, postupne mi odisli hlasivky a nebola som schopna oducit 1,5 hodiny ale iba 1 hodinu. Odisla som z ucebne bez hlasu.
Dnes si dam Atarax a dam vediet, teoreticky by som zmenu mohla citit.

martina2322
10. feb 2015

Mna bolia aj klby na rukach aj nohach, mam aj zaludocnu neurozu, trpnutie hlavy a vselico ine...
Aj vdaka vam baby, hlavne ktore tu dlhsie prispievate, som sa asi aj nezblaznila, lebo najprv som nevedela, co sa so mnou deje a tu som pochopila, ze su to priznaky nasej choroby. Aj ked uz neviem, co su priznaky a co neziaduce ucinky liekov, ale co uz narobime... 🙂 Snad bude dobre

zobaka
10. feb 2015

@tslobik ano mozes 🙂

zobaka
10. feb 2015

@martina2322

no tie lieky sposobuju to, ze clovek nema hlboku fazu spanku, mam zive sny a rano som ako zbity pes 🙄

andrejkobb
11. feb 2015

@anina63 dobry den, ano tieto dve diagnozy tetania a panicke ataky idu vacsinou ruka v ruke, to je presne moj pripad. Aj ked mi v krvy vyslo magnezium v poriadku, preventivne si ho doplnam.

zobaka
11. feb 2015

Baby je normalne, ze mi je zle na zaludok z Escitalopramu? uz druhy den nevolnost, rano hnacka, beriem ho 22 dni, som rozklepana a necitim sa dobre

martina2322
11. feb 2015

@zobaka ach jaj, to je strašne s nami. Ja som začala byť taká roztrasená po 3 mesiacoch liečby. Ale ja beriem niečo iné ako ty. Tiež neviem čo to má znamenať...

mary1995
11. feb 2015

@sida447 Áno ja trpím OCD už 20 rokov.

chiara23
11. feb 2015

Vysledky krvi od obvodnej mam dobre, odporucila mi dat si urobit hormonalny profil a ze ked na mna pridu take stavy...aby som si dala nieco na upokojenie. Nasla som cez net psychologa Mgr.Zaskalana su na neho dobre ohlasy. Objednam sa.

sida447
12. feb 2015

@mary1995 Dakujem za odpoved a mohli by sme si o tom popisat?

lucia888
12. feb 2015

ahojte baby,
ako sa mate? ja stale rovnako, ziadne zlepsenie, prave naopak. mozno ma poznate z temy sedin na konare...uzivam prothiaden 100 mg denne od polovice septembra a zatial nic. presla som na bezlepkovu dietu, uzivam aj koloidne zlato...uz neviem, co robit. bola som si dat urobit testy na serotonin v jednom centre, som zvedava na vysledky. ak by mal niekto zaujem, piste do spravy. po mesiaci chcem testy zopakovat, ci sa serotonin zvysuje, ak nie, ostava mi uz len zmenit lieky. vysetrenie nebolo drahe, ja som si dala preverit aj ine veci. serotonin konkretne za 6,50 eur bez DPH.
mate skusenosti s AD amitriptylin? nezvladam SSRI lieky. ak sa nic nezmeni, musim prejst na ine AD....
dakujem za kazdu radu.

mary1995
12. feb 2015

@sida447 ˇano mohli by sme si o tom popísať cez IP keď viem rada Ti pomôžem.

mamickaanicka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmama
12. feb 2015

@lucia888 ahoj pred par tyzdnami si pisala ze sa uz citis dlhsiu dobu Ok 😮

jarka207
12. feb 2015
lucia888
12. feb 2015

@mmama Vidis, to sa mi stava stale, lepsie a potom hop dolu. Mozno je to aj tym, ze mam pred menzesom. Neviem, alebo z bezlepkovej, alebo tieto lieky nie su pre mna....myslela som to tak, ze stav sa mi zlepsoval, ale posledny tyzden je to bieda. Vy sa mate ako? Poteste ma, ze aspon niektorej je lepsie.

martina2322
12. feb 2015

@lucia888 ahoj, lucka, ako dlho sa liecis? Ja tiez nemozem SSRI. Tiez mi je smutno z toho, ze mnohym tato liecba ani moc nepomaha. Ale drzia ma v nadeji aj clanky, ktore som si spatne citala, ze to trva rok aj dva, kym sa tak clovek aspon ako tak stabilizuje a potom by malo byt lepsie...aspon v to dufam. Tiez som bola dnes na odberoch, na testoch na celiakiu, tak uvidim...a v pondelok MR hlavy...

marcela91
12. feb 2015

Baby skuste tiez aj testy na potravinovu intoleranciu, spravite si to aj doma, predavaju foofdetective na internete. intolerancia je ine ako alergia potravinova, prejavuje sa aj o niekolko tyzdnov, treba vylucit vsetko, co by mohlo sposobovat tieto stavy. ja som si ho robila doma, vysla mi alergia na mlieko, tak sa snazim vylucovat vsetko z kravskeho mlieka...

zobaka
12. feb 2015

@lucia888

nemoze byt, ze SSRI neznasas len kvoli neziaducim ucinkom na zaciatku liecby? ja som tiez mala v karte neznasanlivost SSRI a druha dr. mi ich dala a beriem, pomaly neziaduce ustupuju

a ten test na serotonin je z krvi, alebo ako to by ma zaujimalo

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia888
12. feb 2015

@martina2322 Nechcem ta sklamat, ale testy na celiakiu ju nemusia potvrdit, lebo existuje aj skryta forma....liecim sa jednym liekom od septembra, ale celkovo uz rok a neviem, co robit. som z toho smutna...a neviem, ci brat dalej, alebo zmenit. do nemocky nechcem ist...

lucia888
12. feb 2015

@zobaka 1. krat mi zabral seroxat, teda SSRI. Druhy krat, ked sa choroba vratila, mi sposobil serotoninovy syndrom. ja som velmi precitlivela na lieky vseobecne. v pondelok idem za doktorkou, poviem jej, ze sa to horsi...ach jaj. u mna to nie je o tych zaciatkoch, lebo ani cipralext, ani serlift, ani zoloft, nic nezabralo zo SSRI.
to vysetrenie je z krvi.

lucia888
12. feb 2015

@marcela91 napisala som do spravy, aby nebolo, ze robim reklamu nejakemu centru...tiez som na to narazila cisto nahodou...

zobaka
12. feb 2015

@lucia888

fuha a mna dr. presviedcala, ze serotoninovy syndrom moze byt len z predavkovania 🙄 no radsej na to nemyslim, ale tak su aj ine skupiny ad nieco ti vymyslia 😀

ono sa moze stat, ze hladina serotoninu je ok a co potom? kde je chyba 🙄

martina2322
12. feb 2015

ja si tiez myslim, ze to nemoze byt len tym serotoninom...mne toto vsetko zacalo po uzivani jednych antibiotik...patrala som, co sa so mnou vlastne deje a co to mohlo vyvolat.dozvedela som sa, ze tie lieky, co som brala, patria medzi depresogenne latky...Ved mam zdrave deti chvalaBohu, a problemy, ktore ma asi kazdy druhy, nikdy som nepila, nefajcim, zdravo som sa stravovala, nemala som preco ochoriet ...tak ktovie, co davaju do roznych liekov, ake chemikalie...a pocet ludi s tymto ochorenim pribuda...volakedy tolko toho nebolo, podla mna 😒

zobaka
12. feb 2015

@martina2322

a mozno to je kvoli chorobe na ktoru si atb brala, ze bakterie napadli nervovy system, ja som tiez pp dostala kratko po 2 týždnovej liecbe atb

martina2322
13. feb 2015

Sú lieky, ktoré môžu spustiť depresiu, napr. niektoré betablokátory, interferóny, hormóny, tak aj antibiotiká. Nám, ktorí sme sabší, máme na to predispozičný nábeh, menej odolný nervový systém, nám toto všetko spustí

martinkaba12014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia888
13. feb 2015

@zobaka Chyba je potom v inych neurotransmiteroch, nie vzdy je to o serotonine, ale u mna asi ano...alebo dvojkombinacia. Nic extra necakam, ale som zvedava a hlavne na to, co povie moja doki.