Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tslobik
16. feb 2015

@edimamija no, tiež som ich sprvu brala večer (ale nevedomky) - hrozné to bolo, spánok 0 bodov a teraz beriem zásadne ráno a tak mi aj Dr. kázala.

kornelia
16. feb 2015

@edimamija ja som nastastie nemala takuto skusenost. Mne praveze Elicea dost rychlo zabrala, ale len na cas a teraz musim asi menit, lebo mi nezabera.
Dievcata ako je to s prechodom z jedneho AD na druhy? Normalne beriete dalej druhe AD, alebo sa tam robia nejake prestavky alebo ako? Boze dufam, ze tam nebude ziadny vypadok medzi tym, lebo sa asi zblaznim. Zintenzivnili sa mi stavy uzkosti, tak musim menit. Zajtra idem k lekarovi.

martina2322
16. feb 2015

@kornelia Ahoj Kornelia, to je smutne, že sa ti pohorsilo. Vidím, že ty tiež uz dlhu dobu bojujes a liečiš sa a napriek liečbe ti stále nie je dobre ☹ Ja som ochorela teraz v lete a pomáhali mi psychicky vaše, teda aj tvoje príspevky aj niekoľko rokov dozadu. Videla som, že uz dlhšiu dobu nepises príspevky, tak som myslela, že uz si ok. A tak som si dávala nádej, že tak ako tebe a iným , ktorí uz neprispievaju, sa majú uz lepšie...a bude aj mne a liečba zaberá. Tak teraz som smutná...

mmama
16. feb 2015

Baby mala ste niekto priznak psychiky caste cikanie,pocit ze mate plny mocovy mechur?

martina2322
16. feb 2015

@mmama ked je silnejší záchvat, tak ano, mechur sa rýchlo naplni, bezohladne na to, koľko vypiješ tekutín. Tiež mi to bolo zvláštne

mmama
16. feb 2015

@martina2322 a ty to mavas?prides z Wcka a mas tlak na moc.mechure ze sa ti chce velmi cikat?

kornelia
16. feb 2015

@martina2322 Vies, ono je to tak, ze naozaj sem prispieva clovek, ked sa mu pohorsi a hlada pomoc, padne to dobre, kym som neprispievala bolo mi lepsie, ale nie celkom fajn, len som nestihala a nechela pisat. Ale citala som neustale, takze som bola tichym pozorovatelom a pomahalo mi to velakrat, no tiez na druhej strane to niekedy aj nepomoze, hlavne ak si clovek cita zle skusenosti s liekmi a podobne, preto sa mi sem niekedy aj nechce. Ked je mi dobre, neovplyvni ma to, ale ked horsie, tak sa chytam na kazde slovko a potom mi to nerobi dobre, hlavne ak je to negativna skusenost.

edimamija
16. feb 2015

@zobaka ale ked z nich budem mat tyzdne hnacku ani to nie je risenie,ze sa vysusim alebo podobne..

edimamija
16. feb 2015

@kornelia a kolko mg si brala? Mozno ti len zvysi..

edimamija
16. feb 2015

@tslobik ja mojej primarke plne doverujem. Vyliecila uz nejednu osobku a medzi nimi aj moju kamosku. Takze nemam dovod jej neverit. A vcera som si dala len pol a bola som len raz hore na zachode a potom spala dalej. Dnes poobede to bolo so mnou horsie :-/

gretyka
16. feb 2015

@edimamija Vidim, ze si z Komarna...chodis k primarke do NZ? Lebo aj ja...Ja jej tiez doverujem, myslim, si ze je fakt dobra.... 🙂

edimamija
16. feb 2015

@gretyka ano presne ako pises.

edimamija
16. feb 2015

@edimamija odkedy k nej chodis a co beries?

gretyka
16. feb 2015

@edimamija chodim k nej rok a beriem teraz escitalopram

edimamija
16. feb 2015

@gretyka mne sa zda,ze to je to,co beriem aj ja. A ako sa citis?

zobaka
16. feb 2015

Baby a mate tu niektora nizky tep pri antidepresivach? mne escitalopram straaasne znizuje tep, aj som zacala cvicit, ale stale je nizky, som priserne unavena a slaba, tak neviem, ci nemam SSRI vymenit za SNRI, tam sa vychytava aj dopamin, mne sa tak nechce menit lieky :/

gretyka
16. feb 2015

@edimamija Uz omnoho lepsie...ja ho beriem rano...na noc som mala mirzaten,ale ten som uz vysadila

edimamija
17. feb 2015

@gretyka a k psychologicke chodis tiez? A ked ano,tak kam?

gretyka
17. feb 2015

@edimamija Chodila som...uz nie...K Budinskej

edimamija
17. feb 2015

@gretyka tu nepoznam. Neviem kde je..

rosea
17. feb 2015

baby brala som od 3/2013 AD serlift na začiatok aj xanax ten som po 4 mes vysadila úplne ostal len serlift 50mg po čase mi chcel zvýšiť na 75mg ale neuspešne cítila som sa horšie v 11/2014 som vysadila AD postupne samozrejme pod dohľadom dr. ale koncom decembra sa mi to vrátilo úzkosť neskutočná a tak pred 2 týždňamu som opäť začala užívať serlift 25mg teraz je to 2 týždne a ja sa cítim ešte mizernejšie ako predtým nespím už 3 noc respektíve tak 2 hodiny max inak čítam pozerám TV ale je to strašne vyčerpavajúce unavujúce a deprimujúce nevladzem fungovať normálne som ospalá.
AD som začala užívať pre úzkosť s deprimovanou náladou vlastne úzkosť vo mne vyvoláva depresiu.
je to normálne že sa mi to vrátilo ako to bude teraz mám zmeniť AD alebo úžívať tie čo predtým? som zúfalá tak som sa tešila že je všetko ok a nieje 😒

mariapodhradska
17. feb 2015

Psychicka unava je hnusoba, mam kamaratku ktorej sa stalo presne to iste. Dostala sa z toho tak ze po troskach zacala cvicit. Znie to mozno divne ze ked som unavena z dietata tak este do toho cvicim ale presne to pomohlo.

zobaka
17. feb 2015

@rosea

ja som bola happy, ked som sa zbavila Serliftu, nemohla som pri nom vobec spat, ale ze vobec, brala som k nemu kazdy den Hypnogen a aj tak max. dve hodiny, nikdy viac, ale musim povedat, ze na ataky zabral, len som videla dvojmo 😝 😀 bol dost silny

kornelia
17. feb 2015

@edimamija len minimalnu davku 10mg

frontin
17. feb 2015

Ahojte dievcata pitrebujem taku drobnu radu .. pribrala niektora z vas z Frontinu? Tiez by som chcela vediet ci ma alergicke reakcie odkedy ho beriem mam svrbive vyrazky po tele

zobaka
17. feb 2015

@frontin

neviem o tom, ze by bol priberaci, beriem ho vyse pol roka kazdy den v minimalnych davkach pred spanim, kolko beries a ako casto? nemam s nim ziadny problem

rosea
17. feb 2015

@zobaka a na aký iný liek si prešla aj ja zvažujem niečo iné lebo mi nejak nerobí dobre ale to po dohode s dr.

frontin
17. feb 2015

mne celkom pomaha beriem 0.5 frontinu jednu na cely den . Ale len vtedy ked mam tie depresivne stavy .

frontin
17. feb 2015

Mne sa to vsetko prejavilo po porode nikdy predtym som to nemala. Chcem sa stoho dostat je to strasna choroba hlavne neprijemna...

zobaka
17. feb 2015

@rosea

ja som mala taku traumu po tom Serlifte, ze som 10 rokov nic nebrala, teraz mam Escitalopram a napriek desivým snom, co m robi, spim, len strasne znizuje tlak a pulz, takze dobrý pre tých, co maju vyssi tlak, inak ok