Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zobaka
21. feb 2015

@frontin

tak to si dost mlada na Frontin 🙂 tebe ho kto vlastne dal a na depresiu, ci panicku poruchu? no nechce, lebo je na nho zavislost, ale ja zle spim uz asi tri roky a hypnotika nechcem, SSRI antidepresiva zvycajne spanok este zhorsuju

frontin
22. feb 2015

@zobaka obvodni lekar mi ho predpisal .. ale nedavam si ho kazdy den len ked uz mi je zle .. ale poslednom case uz sa mi to zhorsuje .. už 5 mesiac bude co to mam ale chystam sa ist k psychiatrovy .. kedze to neprestalo ...

frontin
22. feb 2015

@zobaka a ako sati prejavuje zavislost??? .. mna boli strasne hlava a je mi na zvracanie ked siho nedam moze to byt od tej tabletky? ...

zobaka
22. feb 2015

@frontin ja take nemam, kolko ho beries? v akých davkach? ja ho cez den neberiem vobec..len na noc

a ako ti je zle? zvladas skolu?

esselte
24. feb 2015

Ahoj, beriete niekto paretin a rivotril, ja beriem vyše roka paretin, rivotril a xanax na noc, všetko bolo ok a od piatku mám znova výkyvy , už to dlho nebolo , neviem, prečo sa to vrátilo?

martina2322
24. feb 2015

@esselte ahoj, asi niečo vo vzduchu...Ja som sa cez víkend tiež prepadla kamsi na dno...Videla som, ze ty tiež uz peknu dobu bojujes 😒. Snad to je len nejaky prechodny stav 🙂

sardinka333
24. feb 2015

ja som brala seroxat -ten tiež obsahuje paroxetín, ale nesedel mi, tazko povedat prečo príde výkyv...potvora nemal by pri liekoch, ale asi je to tým počasím, už je to dlho čo je chmurno bez slnka.

mary1995
25. feb 2015

@esselte je to týmto počasím, sezónna depresia, určite si už o tom počula. Ja som to mávala aj v septembri aj v marci, potom mi pridali lieky a teraz už nemám výkyvy, klop, klop

esselte
25. feb 2015

@mary1995 aké lieky berieš teraz?

mary1995
25. feb 2015

@esselte teraz mám Sertralin a pridala mi dr. Anafranil, kým som mala len sertralín mávala som tiež výkyvy na jar a jeseň, alebo po nejakej záťaži. Teraz už je to OK.

mmama
25. feb 2015

@mary1995 ahoj kolko beries prosim ta mg sertralinu a anafranilu?

mary1995
26. feb 2015

@mmama beriem 300 mg sertralínu a 75 mg Anafranilu ale ja okrem depresie trpím aj na OCD a pri OCD sa dávajú dvojnásobné dávky ako pri depresií.

sardinka333
26. feb 2015

@mary1995 ocd som mala aj ja.....asi teraz ,,spi,, lebo je klud, ale melancholie mam furt. Zatial to takto zvladam a dochadzam na pravidelné kontroly k mojej dr. kedze som tehotná a nechcem nič podceniť. Uvidíme, cipralexu mám doma za ,,kýbel,, nasadím keby dačo.

mmama
26. feb 2015

@mary1995 OCD je podobna Panickej poruche pri ktorej sa ide tiez do vyssej davky ako pri depresii.A sertralin je dobry podla teba?

mary1995
26. feb 2015

@mmama pri PP neviem aké je dávkovanie ale pri OCD viem , že sú až takéto dávky. Sertralín je dobre znášané AD, ja som s ním spokojná, nemala som z neho nejaké VÚ ale pomohol mi len čiastočne. Mne sa polepšilo až keď som dostala k Sertralínu Anafranil.

mmama
26. feb 2015

@mary1995 anafranil je najstarsie Ad podobne amitriptilinu vsak?z neho si nemala vedlajsie?Ja ked som davno brala tak som bola velmi spava po nom.

mary1995
26. feb 2015

@mmama áno je to ešte tricyklické AD, má špeciálne terapeutické účinky, ktoré iné AD nemajú. Ja som mala zo začiatku problémy so zápchou, iné si nepamätám, a veľmi sa z neho priberá. A ty si ho brala na OCD či?
Ja som ho brala 16 rokov v kuse a teraz ho beriem so sertralínom už druhý rok.

mmama
26. feb 2015

@mary1995 ja mam uzkostno depresivnu poruchu s panickymi atakmi.No pribera sa z neho ale najviac asi po paroxetine a mirzatene tusim.A ty si kolko teraz pocas tych dvoch rokov po nom pribrala?

mary1995
26. feb 2015

@mmama teraz som z neho nepribrala, ešte som schudla 6 kg ktoré ešte aj teraz držím. Ale po prvý krát ako som ho brala tak som pribrala 30 kg. Vtedy mi to bolo jedno lebo už som bola v koncoch .

frontin
26. feb 2015

bral niekto alventu? pribera sa aj znej?? ..

mmama
26. feb 2015

@frontin je to individualne.No v odbornej literature sa pise ze male percento.Zalezi od vacerych faktorov.Dolezite je aby pomohla.

frontin
26. feb 2015

ano toje ..

martina2322
28. feb 2015

Baby, berie niekto Citalec? Ake ste mali začiatky s nim. Mne ho dr.pridala k Mirzatenu. Citalec mam brat rano.No ja sa bojim ho vziat, lebo som sama doma so 7r. syncekom. Bojim sa ze mi bude zle, ze odpadnem...

clovis
28. feb 2015

@filipko ja som tiez mala poporodnu depresiu a ked uz bolo zle, zacala som brat antidepresiva. po dcca dvoch tyzdnoch zabrali a uzivala som ich az dva roky. postupne som s lekarkou vysadzovala, uz som citila, ze som dost silna, aby som to zvladla a podarilo sa. treba vydrzat a kym je velka zataz, navynechavat lieky. tiez skusi poziadat o pomoc okolie. podpora od partnera, rodicov, priatelov mne velmi pomohla, citila som, ze na to nie som sama, mohla som sa vyrozpravat, lebo tato tema je u nas, zial tiez tabu, a pritom sa to vyskytuje, ale zeny sa za to hanbia.

anina63
28. feb 2015

@martina2322 Ahoj,ja ho beriem a žiadne nežiadúce účinky som nemala......neviem akú máš 10 alebo 20 mg,ale ja som hneď do seba hodila 20 ku.Ver si,bude dobre.... 🙂 Neodpadneš...je to len v hlave.

martina2322
28. feb 2015

@anina63 Aninka,ďakujem za podporu a povzbudenie. Zatiaľ mi dr. dala 10mg, no ja budem skúšať po štvrtke. Mám zlu skúsenosť s escitalopramom - Escitilom- v noci som z neho mala veľmi vysoky nepravidelný pulz a zvýšený tlak, taky poriadny kolapsový stav. Tak ten som hneď vysadila. Menila som teraz aj doktorku, nastúpila som do denného stacionara a tam mi dala ten Citalec. Vravela, že ten je lepší... A vraj tie zvýšené pulzy pri nasadzovani AD je vlastne také uvoľňovanie napätia, ktoré sa v našom vnútri nahromadilo... Tak neviem 🙂

anina63
28. feb 2015

@martina2322 Držím palce,nech ti zaberie bez NU a čím skôr v pohode. 🙂

zobaka
28. feb 2015

escitalopram aj mne na zaciatku brania vyvolal velmi silny atak v noci, ale bolo to len v ramci tých 2 týždnov, co robia vsetky ad kým nastupi ucinok, teraz je uz ok, vyhodou je, ze clovek po nom nie je zravy a aj sex je ok, co viac si priat a v piatok som mala uplne perfektny den bez motakov a divnych stavov huraaa 🙂

martina2322
28. feb 2015

@zobaka dakujem zobaka. Myslela som hlavne na teba, ze sa ta to spytam. Viem, ze si citliva na lieky ako ja, a máš za sebou tie strašidelné stavy. To sa tešim, že ti je lepšie, dáva mi to nádej. Tak už sa len odhodlať a dať do seba ten liek. Len neviem ešte kedy☺

zobaka
28. feb 2015

@martina2322

sa budes smiat, ale ja som sa odhodlavala 4 dni 😀 😀 😀 ale da sa to vydrzat, ten hnusny atačisko prisiel znenazdajky v noci a trval mozno tak ani nie minut nastastie, to je nahlym vzostupom serotoninu v mozgu, potom uz je len lepsie 😎 ak sa bojis, kludne zacni s polovicnou davkou