Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

monikaboh
10. mar 2015

@zobaka jezisi za taku dlhu dobu? A co beries?ja mam na noc neurol zaberie pokial sa prvy krat nezobudim potom uz len pocuvam radio v mobile a cakam na rano 😢

zobaka
10. mar 2015

@monikaboh

:( kazdemu inak, mozno tebe skor, ja som vzdy mala nastup ad dlhsi, ale vraj je to normalne, co som citala, co mi aj dr. hovorila, vacsina ludi citit pozitivny ucinok tak za 2-3 mesiace, su vynimky co aj po 3 týždnoch, beriem Escitalopram, na noc si davam 0,25 mg Frontinu (Alprazolam)

monikaboh
10. mar 2015

@zobaka a ty sa uz citis v pohode?uz si v praci?ja ked som mala tieto problemi pred 4rokmi tak som musela byt skoro 2 mes. Na PN.Teraz som na MD.

zobaka
10. mar 2015

@monikaboh

este nie som v praci, ale zhruba o týžden sa musim vratit, bude to strasne 😢 doma som ok, ved kto by nebol 😀 na depresie liek zabral perfektne, ale davy ludi este nedavam, pride mi zle, odskusane v piatok 😒 ja mam aj panicku poruchu

ruzicka32
10. mar 2015

@ercin ahoj prosim ta a ake lieky si brala?

ercin
10. mar 2015

@ruzicka32
Ahoj, uz som to predtým pisala, ale kľudne ešte raz: na začiatku Serlift 50mg vecer a Zopiclon 7,5, ten len krátko ( asi meiac ). Potom mi ho vysadil, ale Serlift isiel hore na 100mg, veľmi som sa potila po uziti a sucho v ustach, tak som ho brala vecer. Na spanie ešte Stilnox, ten mi zaberal výborne, pol tabletky pred spanim každý druhý den, lebo som nechcela prehanat , po celej som zaspala do 15 minút ako drevo, ale tak na 4-5 hodín, no aj polka pomohla. Tak som prežila najhorší mesiac, potom som zostala na Serlifte 100 a čaje na spanie, neskôr uz bolo spanie ok. Na začiatku mi dal aj Xanax pri navaloch uzkosti, ale nerobil mi dobre, vzal som asi 3x a potom sme ho zrušili, ataky boli hnusne asi 2 mesiace, aj cez den, ale potom uz unosne stavy a pred pôrodom uz v celku dobre. Pred pôrodom 10 dni som všetko vysadila a potom uz som všetko zvládla bez liekov,terapie- sedenia dodnes, predtým každý týždeň, teraz 1x za 6 týždňov alebo podľa potreby. Každý je iný, nic som o tom nestudovala, tak veľmi neviem komentovať, ale výsledok sa počíta. 😉

monikaboh
11. mar 2015

Dievcata neviete poradit daaky dobru pozitivnu knizku ako bojovat s touto hnusnou chorobou?ja mam doma Ako sa zbavit napatia stresu a uzkozti"; ale nie je velmi dobra...

spirit16
11. mar 2015

@monikaboh
Skus toto

http://www.martinus.sk/?uItem=64066#itemReviews

su tam aj recenzie
Tato knizka uz pomohla vela ludom 🙂
Drzim palce

monikaboh
11. mar 2015

@spirit16 no recenzie ma dobre.dakujem za inspiraciu.

zobaka
11. mar 2015

Baby nerobia vam ad vyrazky?

spirit16
11. mar 2015

Kupila som ju sestre viac nez 20 rokov dozadu, ked sa tiez necitila prilis dobre. Nevedela si ju vynachvalit! Pravdy v nej su univerzalne a casom nepodliehaju skaze 🙂

hradnapani
11. mar 2015

@spirit16 este som ani neotvorila link a vedela som ,ze to bude tato kniha 🙂 tiez velmi odporucam @monikaboh je naozaj univerzalna a vela cloveku povie

mmama
11. mar 2015

@zobaka ano moze ad sposobovat akne.Mne tiez sposobovalo urcitu dobu.Zavisi od toho ako reagujes na liek a od davky lieku.

monikaboh
11. mar 2015

@hradnapani asi si ju pojdem objednat lebo potrebujem citat nieco pozitivne a povzbudzujuce;aby som toto obdobie daako prekonala a psychicky ustala.

zobaka
11. mar 2015

@mmama

minimalne davky beriem, jem zdravo, aby som nepribrala, takmer bez lepku, obed zelenina, odstavene ovocie, su dni ked je plet takmer 100% a pootm zase kazdy den nejake vyrazky, aj na krku, dekolt, nemala som absolutne ani najmensie problemy s pletou tak sa bojim, nechcem zase vysadzat 😕 neviem ci alergia, ci peceni a oblickam sa to nepaci, ci ako

zobaka
11. mar 2015
monikaboh
11. mar 2015

@zobaka od praska mam "jak se zbavit napetia stresu a uzkosti'.ja nemam depresiu skor uzkost poruchu;takze hladam nieco na tuto temu....

mmama
11. mar 2015

@monikaboh Prasko vydal viacero knih.Aj na uzkost,paniku a strach.Treba pokukat na nete.
@zobaka poviem ti takto mne ked sa zacalo tvorit akne a dalsie ine neziaduce tak som bola nutena vysadit.Ale este pockaj par tyzdnov a potom to ries s lekarkou.Ono ak to mas obcas tak to az take nieje zle.Ja som vyzerala ako v puberte stale.

sardinka333
11. mar 2015

pozrite stranky v tomto vlakne dozadu, poslala dom vam linky na pdf od Praška ,,panická porucha a jak ji zvládat,,

zobaka
11. mar 2015

@mmama

a po ktorých sa ti robilo? po Serlifte som nemala, teraz asi 2 dni super plet a proste sa zobudim a zase zle, nevravim, ze extrem, ale vadi mi to, ked zrazu pribudnu nove vyrazky, ktore vidno a najma tie mini po krku a dekolte

monikaboh
12. mar 2015

@sardinka333 mohla by som ta poprosit este raz o ten link;neviem ho najst.dakujem moc.

tslobik
12. mar 2015

Ahojte....chcem sa spýtať, či sa po escitaloprame priberá? Totiž, pribrala som za 3 roky 8 kg, ale bola som aj po pôrode (RD), čiže neviem, či som pribrala z toho, že som bola doma (domáca strava, málo pohybu, menej stresu....), alebo je to tými AD. Vďaka za odpoveď.

zobaka
12. mar 2015

@tslobik

cauky, 8 kg za 3 roky je podla mna pohoda, ja som bez ad nabrala 12 kg za rok po antihistaminikach 😝 😠 inak v pribalovom letaku pisu, ze sa pribera, ale nemusi to tak byt u kazdeho, ale celkovo co su statistiky z vacsiny ad sa pribera, kvoli zvysenemu jedeniu, aj ked si clovek mysli, ze "neje" tak je, staci si pisat 😖

natalym
12. mar 2015

@tslobik Ako sa máš? Lepšie?

tslobik
12. mar 2015

@natalym Teraz som doma chorá......bola chorá celá rodina a ja ako vždy ....nakoniec 😒 Doma neporiadok, už neriešim, len sa potím a oddychujem v posteli. Najprv som chodila do práce, aj mi to prešlo, ale vrátilo sa, tak som radšej ostala doma, nech si to konečne vyležím

natalym
12. mar 2015

@tslobik To si urobila dobre. Ja to poznám v horúčke sa trepať do roboty, aj tak Ti nikto ani ďakujem nepovie.
Ale myslím psychicky ako sa cítiš? S prácou nič nové? Sťahovanie?

lucia888
12. mar 2015

@rosea dakujem pekne. po 4 dnoch mozem povedat, ze to bude terno...fakt neviem, ako budem zvladat...

lucia888
12. mar 2015

@zobaka mam uzkosti. hlavne rano je to peklo. asi to musi byt aj na mne vidno, ze nie som v pohode. neviem, co dalej. sediet doma sa mi nechce a v praci je nasadenie vysoke.

tslobik
12. mar 2015

@natalym tak po starom, zatiaľ nič nové.

suellin
13. mar 2015

Ahojte baby, ja som tu nová, ale teda lieky sú moje "kamošky" už dva roky, ja som bola dosť chudá, ale pri liekoch som pribrala 15 kg, zatiaľ mám dole 7 kg, ale upravila som stravu a cvičím na stacionarnom biku a chodím behať, momentálne užívam elicea q tabletky 5 mg, a už vysádzam, mne lekárka povedala,že z týchto sa nepriberá...verím,že to zvládnem aj bez liekov, lebo to obdobie hnusných stavov ,to kto nezažil nepochopí, veľa zdravíčka vám prajem a som rada,že sa takto môžme podporovať a ,že sú tu aj maminky , ktoré sú tehulky,lebo tiež uvažujeme,aj keď strach je tam obrovský....