Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mima135
10. apr 2015

@monikaboh joj dakujem toto som potrebovala pocut, snazim sa is kazdy den aj von ale moc nevladzem ani mi nechuti jest :( a to naozaj az po troch tyzdnoch ci postupne sa to zlepsovalo ?

sillwan
10. apr 2015

Mima, dnes som na teba myslela...a ake AD si dostala... Ja som sa po obede vybrala na prechadzku, krasne je vonku...ale po pol hodke som sa vratila, hlava sa mi toci...tak uz zas lezim... Manzel ma karha, ze mam mamu fyzicku zataz... Nechape, ze teraz je pre mna vrcholny vykon aj vstat a ist na zachod...

mima135
10. apr 2015

sentralin actavis tak nejako sa to vola uz som si dala 2 dni po polke a dnes celu ako kazala tiez mi je najlepsie ked lezim vcera som bola s malym von 2,5 hodiny prisla som ako zbity pes ale aspon som nelezala :( dufam ze lieky rychlo zaberu a budem uz ok. a tebe po tych lekoch neni divne taka nervozita a busenie ?
@sillwan

sillwan
10. apr 2015

Prve dni som bola nervozna , taky vnutorny nepokoj, srdce mi nebusilo...dnes sa psychicky uz citim lepsie, ale fyzicky este nic moc... Ako som pisala, po chvilke som sa z vonku vratila, motam sa... Ja vlastne beriem to iste, celkovo uz 10 dni, ale mne kazali prvych 6 dni uzivat pol tablety...

lauraaaaaa
10. apr 2015

@sardinka333 Jej ,ahoj som rada ze niekto zareagoval,no práve eliceau beriem celu tabletku a ten rispen po polke.prvé styri dni som mala po polke,no ja som sa pomýlila a hned na prvý den som si dala celu tabletku a citila som sa ako ked na mna hovoria a ja nevládzem odpovedat.Dalsie dni som uz celý mesiac brala polku,akurát styri dni pred kontrolou som si zacala celu tabletku dávat,no a z toho mi navreli prsia,tak doktorka povedala aby som radsej iba pol dávky brala nadalej.lenze posledne dva dni po kontrole som mala aj pocas dna svoje chvíle a tak mi napadlo co by netrebalo zvýsit dávku.aby som nemala rozne premýslania,Vies na mna príde premýslacia hodina a rozmýslam ze niekto niekde potrebuje pomoc a taketo myslienky.

edimamija
10. apr 2015

@gretyka No povedala mi,ze jej mam pp dvoch tyzdnoch zavolat. A potom uvidime.. V podstate som teraz na Rivotrile.

sardinka333
10. apr 2015

@lauraaaaaa ja som brala dve ,,desiny,, teda 2 tabl. ráno po 10mg escitalopramu - Elicea....mne vyhovoval, pomohol. Tak neviem kolko to berieš takto nastavené, ale podla mna do mesiaca by mali byť učinky....asi závisí aj od diagnozy, lebo niekedy aj ked berieš lieky tak ,,pridu chvilky,, ale trvaju kratko, neznepokoja tak človeka, lebo napr. proti myslienkam sa neda bojovať- proste prídu...ale už nemusia byť obťažujuce a neurotizujuce....napr. pri obsedantnej poruche.
@sillwan 10 dní a už sa citiš psychicky lepšie. Telo to ,,dobehne,,. A 6 dni polka - to je take na ,,zvyknutie,, takže podla mna to ide pekne ten učinok u teba.

monikaboh
10. apr 2015

@mima135 no zhruba po tych 3 tyzdnoch som pocitila zlepsenie uz ich beriem 6tyzden ale este to nie je uplne ok. Ale uz som zacala soferovat coho som sa zo zaciatku liecby bala ale to mi bolo fakt zle mala som tusim vsetky vedl.ucinky 😝 uz chodim na prechadzky; do obchodu...co su vsetko pre mna teraz male uspechy. 😀 Tak krocik po krociku a bude lepsie. Hovorim si ze co ma nezabije to ma musi posilnit...

monikaboh
10. apr 2015

@mima135 este som zabudla.Na zaxiatku liecby som dost schudla ale teraz som sa akosi rozjedla a musim sa zacat krotit.Ale to bude tymi AD. Strasne mi zacalo chutit sladke a mam pocit ze som stale hladna 😀 .

mima135
11. apr 2015

@monikaboh Dakujem tak to teda musim este vydrztat uz sa neviem dockat kedy bude lepsie:( a co si robila ked ti bolo najhorsie ?

sillwan
11. apr 2015

Dobre rano... Tak dnesny den uplne katastrofa... Celu noc somnespala, som strasne unavena, hned po ranajkach som zas zalahla, ale nezaspala, len sa trapim, boli ma hlava, huci v usiach...proste mizerne, neviem uz takto fungovat...muz ma drazdi, ze mam malo fyzickej zataze a lezim cez den, tak ze sa nemam cudovat, ze v noci nespim... Chce sa mi revat z tej bezmoci...prtim vcera som mala taky relativne dobry den, pschicku pohodicku,som sa tesila, ze uz mi je lepsie...dokonca sm vecer precitala par stran v knizke... Rano som si vzala jeden neurol 0.25 aj ma laka vziat si este polku, ale bpjim sa, ze si vypestujem zavislost alebo ze budem este viac otapena ako som... Chvilami mam pocit, ze to nezvladnem... Strasna benadej...nevidim zatal to svetlo na konci...

mima135
11. apr 2015

@sillwan neboj dame to mne sa tiez strasne toci hlava a budi srdce ale neboj dame to 🙂

sillwan
11. apr 2015

Mima, mna dnes take zufalstvo ovladlo, ze som sa po tyzdni zas rozrevala...bulim tu ako korytnacka., pritom chcem len jedno, poriadne sa vyspat...

mima135
12. apr 2015

@sillwan ako dnes?

sillwan
12. apr 2015

Cele doobedie som prelezala... Teraz som sa prinutila cvicit, posilovat asi 15 minut, a idem obedovat...co bude po obede neviem... Jedine na co sa cely den tesim je, ze vecer mi je jakz takz, pozerala som krausa a o desiatej, ze konecne mozem zavriet oci.. Mam krizu, ze to nezvladam...uz ani moja mama kvoli mne nespi a place...este aj ona chyi depku...

mima135
12. apr 2015

@sillwan ja aom snes toho doobedu porobila viac bola som aj s malym von ale ako nahle si dam tu tabletku tak si pripadam taka nabudena navali tepla rozchveje ma tak si davam neurol :( musime vydrzat tie 2 tyzdne verim ze nam bude lepsie :( ja sa bojim ze ma zavru na psychit. :(

sillwan
12. apr 2015

Ked ja veru nejake vyrazne zlepsenie nepozorujen, naopak strasne zle spim, takze kazde rano je hotove utrpenie. Uz cakam ako na zmilovanie bozie, kedy budem zas normalne fungovat... Ci vobec niekedy... Najviac ma trapi, ze s detmi nie som vobec noc schopna, len sa rozpravat...

mima135
12. apr 2015

@sillwan a kedy mas ist na kontrolu? ja sa tiez bojim ze to neprejde :(

sillwan
12. apr 2015

Idem tento stvrtok...ale uz som jej medzitym 3x pre cosi volala...stale ma ukludnuje, ze len vydrzat, ze uz sa to zlomi...asi nemam dost trpezlivosti.. Ked este pred mesiacom som lyzovala, synovi som sila plast na karneval, orla som mu robila, 400 pierok z fleecu prilepila... Teraz by som ani jedno pierko nezvladla vystrihnut... Strasne ma to depta... A hlava furt pobolieva, huci... Ja uz chcem byt ok...

mima135
12. apr 2015

@sillwan ja sa zasa vsetkeho bojim stale otazka "co ak" uz tiez nech to skonci tak ti stale vravi psychiatricka ze este lieky zaberu ? ja idem na kontrolu az 21

sillwan
12. apr 2015

A tebe je lepsie?

mima135
12. apr 2015

nie tak ale ja beriem len piaty den lieky a premaham sa snazim daco robit a chodit kazdy den medzi ludi :( ale dufame ze mi lieky zaberu a budem do dvoch tyzdnov fit 🙂 Najviac ma znepokojuje ked si dam lieky aka som nabudena a busi mi srdce a toci neviem ci sa to upravi ?:(

lauraaaaaa
13. apr 2015

@sillwan ahoj,ked sa mne zacalo toto zle obdobie,ja som tiez nespala,dokonca ja som mala aj zvlástne myslienky, z detstva,dalej mi naskocila smrt otca ,,to mu su uz tri roky co zomrel, ze ked ho pochovávali preco sme pre neho nespravili viac mohlo mu byt lepsie a taketo myslienky ze clovek málo robil pre neho,dalej ,práca do ktorej som chodila ma stresovala zle spomienky na prácu,potom dcera sa lepsie cíti u starkej ,teda muzovej mame nez pri mne a další rad myslienok,uz ich ani nejdem vypisovat, do tohto aj mesacná nespavost,vlastne keby len nespavost ale dajako svedomie ci myslienky sa votreli do sna,takze som nevedela ci spím ci som námesačná ,teda vedela som ze nespím,lensom chodila ako bludna dusa hore dole po byte vecer a celu noc.muz chodil iba na soboty nedele domov,a ráno zase dcera do skolky,to bola katastrofa ráno ist s nou,medzi ludí,co povedia co poviem ja im,teraz po elicei a po rispene a aj prometayin som brala,no dobre nerobil,bo som sa uz potom aj zaspat bála ze co akmi prestane z nízkeho tlaku aj srdce byt...tak sa vrátim naspat,tak ten ripsen a elicea10mg ,a hlavne ze som sa musela prekonávat,sa vraciam do pohody,no nejak vela sili este stále nemám.skus si pítat daco na spanie,mozno pomoze,bez spánku tiez nemozes byt.ja som aj cvicila v noci ci pradli skladala,a a mozem povedat ze som slnko chodila uspávat a rano zase slnko budila ,bo som nespala ani cez den ani v noci.zeraz je to lepsie

sillwan
14. apr 2015

Laura, tiez si si uzila svoje...ja sa citim ako totalna matoha, a to som dnes dost dobre spala, aj rano som sa citila lepsie a mala plany, ze hned rano nelahnem spat do postele, ale taka unava ma prepadla... Potom som sa donutila cvicit, ale potom zas zufalstvo, poplakala som si... Tazko je..

lauraaaaaa
14. apr 2015

@sillwan bude lepsie,treba rozprávat a mysliet v pozitívach,ja som neverila,ked aj mne hovorili, ze bude dobre, bude dobre len mysli pozitívne.a raz sa dá a raz nie,dnes ráno som asi 10x zalahla naspat do postele,a to som este dceru budila,no neusperne.ale ked sa prebrala a obliekla,vzala do skolky,no a div sa svete,musela som si lahnut do postele a o 13tej som sa zobudila. 😅

mmollyy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sillwan
14. apr 2015

Lauri, ved to, ze keby som aspon zaspala, ale ja len lezim a nezaspim cez den a to si myslim, ze i 10minutovy spanok by mi prospel... Vcera po obede mi bolo celkom fajne, dnes na draka... Je mi jasne, ze budu vykyvy, len som si este nezvykla, nezmierila sa s tym, ze som chora...

sillwan
15. apr 2015

Baby chcem sa opytat, to aj vy ste mali v zaciatkoch take stavy, ze je vam raz teplo, raz zima husia koza, bolesti hlavy, pocit, ze sa motate, hucanie v usiach, trpnutie koncatin a pod.? Mne sa tohi zda nejak vela a nuti ma to romyslat, ci je za tym vsetkym naozaj "len" psychika...

anina63
15. apr 2015

@sillwan Ahoj,jeeee....všetko sedi 😉 ono to prejde,aj ked sa to stále opakuje ☹

tslobik
16. apr 2015

Ahojte, prečo mám pocit,že mi žiadne AD nezaberajú ako by mali? Stačí, ak sa vyskytne niečo nové, nečakané, proste nejaká zmena, ohľadom práce, zdravia mám hroznú depku a stav, že sa neviem ukľudniť až si musím dať lexaurin.......aj to by som si mohla dať rovno dva. Mňa najviac stresuje prac.život. Každý musí chodiť do práce, ale ja to nezvládam jednoducho. Potom nespím, revem, nič nerobím doma ......