Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sovidzka
8. dec 2015

@domkaaaa a sulpirid este

kk77
8. dec 2015

@sovidzka hned prvykrat mi predpisali neurol, s tym, ze po sviatkoch ist ku psychiatrovi., plus mi pichli magnezium. Druhy a tretikrat mi len pichli magnezium na moju ziadost ale jeden z nich sa ma pytal, ci sa nechcem dat hospitalizovat. Viete dievcence sviatky v plnom prude deti rozziarene oci dokonca mali narodeniny a ja pojdem do nemocnice... V ziadnom pripade, ale bol to cisty des. A tie zaciatky by som bez benzacu absolutne nezvladla a v pohode som vysadila. Majte sa pekne.

braga
9. dec 2015

@domkaaaa No a ako ten Mirzaten? Nie si z neho prilis oblbnuta? Ako dlho ho uz mas?

sovidzka
9. dec 2015

@kk77 a to na teba prisiel aky stav, ked si sla na pohotovost, co si im povedala ked navrhli hospitalizaciu... prepac ze sa tak vypytujem len ma to zaujima... a ten benzac nam tu nechcu dat ani za nic, skoda reci...

umabell
9. dec 2015

@braga ahoj, vcera mi doktorka vysvetlovala ze zvysovaním davky sa ucinok nedostavi len sa prejavia neziaduce ucinky, kazdy chceme len zvysovat aj ja som chcela ale zevraj zvysovanim sa to nezlepsi, ano su ludia co beru vysoke davky ale tí maju ine diagnozy... takze nepanikar ona vie co robí, vzdy sa davaju nejake benzaky k AD aby rychlejsie zabrali... takze zvysovaním davky AD sa pejavuju len neziaduce ucinky.... zacina sa napr 5mg, potom sa da 10mg a 20 to je max..... tie vyssie su pre ine diagnozy ... neboj len vydrz..... mne tiez zvysila len na 15mg a povedala ze len na chvilu potom idem n a10 znovu... neda mi ani bohovi viac tak mi povedala..... na obsedantne poruchy sa davaju vyssie davky ale aj to len 20mg tak mi vysvetlila...... bud trpezliva

dida232
9. dec 2015

Dobré ránko dievčatá...@umabell super si to vysvetlila. Ja som teda zvedavá čo mne zajtra dr povie a ako bude pokračovať, keďže mám teda max dávku či mi zníži. Ale budem múdrejšia a trochu tam pred ňou zamachrujem, že aké mám vedomosti 🙂 🙂 Baby v nemocke ako sa dnes mávate?? dnes je hnusné počasie pochmurné, sychravé..blee..hádam sa to neodrazí na nášich pocitoch 😝

umabell
9. dec 2015

@dida232 neni zač 😅 😅 mne je konecne dobre klop klop, ano AD je len pomyselna barlicka tot slova mojej doktorky , ja som zo zaciatku bola na nu nasrata ze teda vidí ako mi je a nezvýsi ale vysvetlila mi to.... skus sa spýtat svojej ... vies lebo medzi neziaduce ucinky ad patria samozrejme aj zhorsenie depiek a uzkosti takze oni vedia co robia... mna ta moja predchadzajuca doktorka dopovala liekami injekciami ako fetacku a tato sa ma snazí dat do normalu.... a ta moja predch. doktorka uz ani zevraj neordinuje lebo vela ludí len dopovala liekmi a boli na tom zle, ved to vysokými davkami hlavne benzakmi mozeme doslova osprostiet 😅 😅 😕 podotýkam vysokými davkami.... je to velmi navykove... Ale budeme vsetky v poradecku nebojte sa, konecne idem poupratovat co som zameskala musím to vyuzit 🙂 Pocasie nadherne boa eho 😀 😀 😀

umabell
9. dec 2015

@sovidzka a ty nemozes zmenit "zariadenie" lebo toto sa mi nevidi co tam robia sami musia vediet ze samotne AD zo zaciatku potrebuju aj ukludnovaky, nemozes ist niekam inam... ? ved toto nie je normalne 😕 😕

umabell
9. dec 2015

@dida232 to je to ze zo zaciatku sa bojime chceme nalepsie konske davky ja by som si dala ked mi je naprd aj liek velkosti pneumatiky.... aby bolo dobre.... ale je dokazane ze zvysovanie tých davok fakt len zvysuju neziaduce ucinky.... ved aj v tých letakoch je písane ze sa ma zacinat od mensích davok a potom an posudeni lekara sa moze zvysit... ja mam napr. rivotril 0,5mg z toho si davam polku rano a povedla ze staci ze mozog to "zachyti" a oblbne no uvidíme, ale keby bolo najhorsie jasne ze capnem dalsiu nebudem sa trappit... a potvrdila mi ze pred kramami sa stav moze zhorsit co bol teraz moj prípad bleeee. pekný den vam zelam.... dame to dame to dame to.....

sovidzka
9. dec 2015

@umabell no menit zariadenie to uz asi e ee ked som tu 2 tyzdne... a dievky aj vy ste boli akoby vypatlane a bez emocii? ze nevedeli ste sa tesit?

sardinka335
9. dec 2015

@sovidzka boli sme aj vapatlane - iny sa smiali na vtipoch, srandičkách, super zabava a ja som tam sedela štylom ze ,,o čem?? v obchode chodim okolo tovaru, peniaze mam na nakup a nezajem, nič človeka neteší, nezaujima, nechce sa mu, nič nepoteší....ale to prejde...a ked pozrem von na to počasie tak sa mi ani tešiť nechce, ked vidim tie zhony a davy ludi v nakupakoch tak tiez ma nejaka radost nechyta... 🙂 prejde to....potom zase človek ,,nabehne,, a teraz sa niekedy smejem tak, samozrejme ak je na čom ze mi az slzy teču a brucho ma bolí....

umabell
9. dec 2015

dievcence dnes som si dala ten nový liek Escitil tých 15mg a mam pocit na vracanie, to po dlhsom case uzivania prejde? Rano super a teraz takto.... Presli vam neziaduce ucinky alebo ste museli kvoli tomu menit lieky? Ved to ma tu istu zlozku ako Cipralex co somjedla pred ním a z neho mi nic nebolo ,,,,, to je v rici... ako inac v pohodke 😅

sovidzka
9. dec 2015

dievky ja som dnes v depresii totalnej. na nic chut, bola som v obchodoch ale nic som nekupila bo som sa vobec nedokazala tesit.. mam 16ty den lieky.. uz som z toho mimo.. zajtra idem domov na priepustku na vikend a vobec neviem ci sa tesim alebo ne.. to je normalne toto pri tej diagnoze? lieky mam 16ty den...

umabell
9. dec 2015

@sovidzka ano je to normalne lieky zaberaju niekedy po 4 týždnoch ale vravim ze potrebujes nejaký benzak vazne vtedy rýchlejsie zaberaju.... aj si sa pýtala preco ti nedaju nieco na ukludnenie? boa co ta tatko trapia? mala by si ist k nejakemu inemu doktorovi toto nie je normalne.....

sardinka335
9. dec 2015

@sovidzka jaj laska to je to ,,najnormalnejšie,, na svete čo ty citiš...ja sa niekedy ,,teším nasilu,, a verte či nie normalne mi to niekedy pride az smiešne...ze ,,teším sa nasilu,, lebo ked sa nebudem tešiť ,,nasilu,, tak sa vlastne väčšinu dna, tyzdna, mesiaca...nepoteším. 16ty den je ešte kratko - to chce 6 az 8 tyzdnov píšu v pribalových letakoch. Takze je to normalne - ale zase teraz važne, budeš mať trošku zmenu, prideš na ine myšlienky..
Neziaduce učinky zvyknu prejsť, nemáš vyššiu davku resp. nemenila si davku? alebo kombinaciu liekov? to moze niekedy sposobit nežiaduce učinky...ale prejde to.

kk77
9. dec 2015

@sovidzka prvykrat som bola tri dni vkuse v takom neskutocnom napati, akoby soku. Nikdy som to nezazila a mala som aj panicke ataky. Nechapala som co sa deje. Druhya tretikrat som isla po to magnezko, lebo to mi robilo velmi dobre, taka som bola vynervovana. Cele to bolo ako v zlom sne.

kk77
9. dec 2015

@sovidzka normalne som im povedala, ze mam deti a chcem byt s nimi, keby nieco mam neurol, a po sviatkoch, ze isto pojdem k psychiatrovi.

sovidzka
9. dec 2015

@umabell ja som dnes kludna len ta depka... neviem co sa tak zdrahaju, asi im malo zostane :D inak zeny... tiez ste sa citili po tych liekoch ako by vam niekedy nepracoval mozog? tak oblbnuto?

sardinka335
9. dec 2015

@sovidzka ja mam skor niekedy pocit ze sa ma niekto niečo opyta a ja ze ,,sek - ani obraz ani zvuk,, ale to je zo stresu, nervov.

sovidzka
9. dec 2015

a dievky vy ste z BA ci odkial?

sardinka335
9. dec 2015

@sovidzka ja ano.

sovidzka
9. dec 2015

@sardinka335 aj ja.. to len tak 🙂

sono2
9. dec 2015

Baby mám abilify 10 mg 2 krabičky
Mirzaten 10mg jedna krabička
Ixel 25 mg asi 15 kapsúl
Alprazolam 0,5mg jedna krabička

Darujem, všetko je v záruke. Manžel je už zdravý, to sú lieky, čo mu nesadli, dlho sa mu nastavovala liečba.
Ale už nič neberie skončili sme je zdravý, Trvalo to 2 roky a chcela som tie lieky minulé zaniest do lekárne, ale škoda ich.
Aj vás čítam, veľa som S mužom prešla, veľmi dobre viem, ako sa cítite. Podľa mňa je obrovský problém pre psychiatra určiť diagnózu. Manžel vystriedal 3 skupiny nakoniec mu liek sadol A on sa za pár dní cítil fajn, čiže nečakať dlho, aj mesiac už je moc. Potom sa striedajú fázy, keď je človeku lepšie, horšie, lepšie, lepšie, horšie A lepšie, lepšie A lepšie. ...

Každej veľmi držím palce, dá sa to zvládnuť!

umabell
9. dec 2015

@sardinka335 boze ako mi hovoris z duse ... ze nasilu presne.. ale co narobíme...
@sovidzka jasne ze sa tak citim ako by som bola mimo niekedy ale to je normalne neboj vseeeetko prejde.... ty nevies ze sme z inej planety?? 😅 😅 😕 😕 🙂 🙂 prisambohu ze si tak niekedy pripadam..

domkaaaa
9. dec 2015

Babyyy pomoooooc :D drpresia cista jeden den skvelo a na druhy :( hroza

dida232
9. dec 2015

@sovidzka to sú asi tie nežiadude učinky alebo čo..ja keď som ich začala brať, tak som tiež si pripadala ako trochu oťapená a aj som videla zormazano, menzens mi haproval...no všeličo sa nám s deje v tele a hlave, kým si na tie lieky zvykneme. Tak ako píše umabell..sme z inej planéty xixi @umabell prešla ti potom tá nevolnosť po tom novom lieku?

dida232
9. dec 2015

@domkaaaa vydrrrrž....jratúčko berieš lieky, tak ešte len zaberajú...bude lepšie a lepšie...tebe diagnostikovali tiež depresiu alebo?

domkaaaa
9. dec 2015

@dida232 ano uzkostnu poruchu ale uz mam asi aj depresiu :-/ ale skor ma trapia uzkosti ktore sa mi teraz este viac zvyraznili ... :( baby dakujeme za pidporu asi by sme to ani nezvladli

domkaaaa
9. dec 2015

Len mne lieky navysovali a teraz sa obavam ze ci mi este ta navysena davka moze robit taketo stavy ☹

umabell
10. dec 2015

@dida232 ahoj vies co aj ano aj nie ale nemozem mat momentalne sál na krku hned ma napne a zapnutu vetrovku az po bradu tiez ma napne 😅 😅 😅 ty vole ale hadam to prejde vas nanapínalo,