Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
10. dec 2015

@umabell mam to asi 3 tyzdne takto zhorsene ☹ teraz mam taku uzkost ze az na nic sa nedokazem sustredit len nato ze mi jr zle bojim sa cokolvek robit ☹

umabell
10. dec 2015

@domkaaaa a co uzivas? neboj prejde to ja pred týždnom a pol som myslela ze umriem neboja sa prejde to

domkaaaa
10. dec 2015

Za kolko sa ti vytratili zachvaty paniky?

umabell
10. dec 2015

@sovidzka nechutilo veru

domkaaaa
10. dec 2015

@umabell sertralin a sulpirid ... len mne ho navysuju bolo mi dva roky skvelo a po 2 rokich to prislo len teraz mam horsie staavy po navyseni lieku

umabell
10. dec 2015

@domkaaaa ja uzivam AD 8 rokov mne sa to vracia, takze mne ked to príde tak mi to preslo zachvilku, len teraz som menila lieky aj lekarku tak som to mala dlhsie asi tak tri týzdne, a to tak ze jeden den sa dal, dva dni otraas, a teraz druhý den ako tak sa drzím len ma stale napína ... a mne sa vzdy ulavi takto na večer, rana su hnusne...

domkaaaa
10. dec 2015

@umabell mne byva zle vecer :/ a vlastne aj rano :D takmer kazdy den mam zachvat

umabell
10. dec 2015

@domkaaaa a co mas aku diagnozu? ten sulpirid je neuroleptikum uz si ho aj predtým uzívala?

domkaaaa
10. dec 2015

@umabell panicka porucha :/

domkaaaa
10. dec 2015

@umabell sulpirid mam nejaky mesiac

umabell
10. dec 2015

@domkaaaa lebo co citam sulprid sa pouzíva na schizofreniu , neviem baby uzivali ste to niekto pri PP? @dida232 @sardinka335... a aj si to vravela lekarke ze ti je blbo?

domkaaaa
10. dec 2015

@umabell pri malych dackqch su na uzkosti vraj aj sovicka ho berie tu ho berie takmer kazdy ... vravela som ale stale cakaju ze mi zaberu lieky

umabell
10. dec 2015

@domkaaaa ahaaaa, lebo ja hned citam letaky kurnava to je tiez moja blba choroba 🙂 tak to je ok prepac..... este j ata stresovat budem....... tak treba len vydrzat neboj sa... a pred tými dvoma rokmi si mala taketo iste stavy? kolko dlho ti to trvalo nez ti zabrali lieky predtým?

domkaaaa
10. dec 2015

@umabell predtym mi to trvalo aasi mesiac dva ale az taketo stavy paniky si napamatam alebo som uz zabudla :P

domkaaaa
10. dec 2015

@umabell ale predtym som uzivala vzdy pri navysovani davky neurol :( aj mesiac a potom v pohode vysadila ...len teraz mi ho tu nechcu davat a ja sa bojim sama si ho naordinovat :D aj ked mam doma krabicku

umabell
10. dec 2015

@domkaaaa asi si zabudla 🙂 neboj príde pokoj.. aj vtedy to prislo len vydrzat, aj ja som mala teraz problem sama so sebou mala som pocit ze to trva vecnost.. treba vydrzat 😉 😉 😉

dida232
10. dec 2015

Kočky mne keď dávala sulpirid, tak s tým, že mi to pomôže sa toľko nesledovať a nebyť zo seba nervózna...dnes som sa pýtala, že teda akú diagnózu mám a vravela mi, že uzkostné stavy a panickými atakmi a nadmerné som sa obávala o zdravie...sakra...pri tom napínaní @sovidzka sa tuším pýtala...áno nechutilo ani mne jesť..totálne nechutenstvo

domkaaaa
10. dec 2015

@dida232 a ty si uz v pohode? 🙂

dida232
10. dec 2015

@domkaaaa áno cítim sa celkom fajn..akože nie je to úplne 100% ale nedá sa to porovnať ako som sa citila pred 3mesiacmi...hrúza a des.....trochu sa bojím, keď mi začne znižvať dávku AD či sa to nevráti ale budem si do tej mojej palice postupne vsugerovávať, že už som dostatočne silná a že to dám 🙂, takže baby chce to len fakt trochu času a pôjde to...inak dnes mi psychoška povedala, že ten menzens ako mi haproval a tak, že to bolo z toho sulpiritu...on obsahuje nejaký hormón či čo to a ten to často spôsobuje...tak keby niečo vám zahaprovalo, tak sa neľakajte - sulpirid uraduje 🙂 🙂 🙂 🙂

domkaaaa
10. dec 2015

@dida232 baby ja sa len bojim ze mi ta zcysena davka skor skodi ako by mi stav zlepsila ... kedy by sa to malo lepsit? Mne sa zda ze z panickej poruchy mam uz aj depresiu nic nedokazem robit

umabell
10. dec 2015

@domkaaaa to tak teraz citis, neboj prejde to pozri na didu 🙂 ja viem ze sa bojís vsetkeho teraz ale prejde to

domkaaaa
10. dec 2015

@umabell dakujem velmi mi pomahate 🙂 uz sa tesim kedy sa vam pochvalim ze som zdrava 🙂

domkaaaa
10. dec 2015

@umabell baby a ako ste prosim vas doma fungovali? :D

domkaaaa
10. dec 2015

@sovidzka ty to tu nejak flakas :D

umabell
11. dec 2015

@domkaaaa ahoj, vies co vseliako som fungovala, ale moj drahy mi velmi pomahal velmi,,,,, ale ked je v robote tak ach nooo vseliako to bolo, mama na telefone, brat na telefone a robilo mi dobre ked som volala... a mam psíka s ktorým musím von, takze som bola aspon na nejaku cinnost prinutena ale to mi praveze vyhovovalo.... ale inac nic len som sedela ako puk a stale som rozmysala nad sebou, nemohla som sa prinutit nic urobit a aj to ma sralo..... ale prislo zlepsenie chvalabohu... a príde aj tebe neboj.. 🙂 🙂

domkaaaa
11. dec 2015

@umabell aj mne vsetci pomaaaahaju 🙂 tie myslienky ma trapia vobec nerozmyslam nad beznymi peknymi vecami iba nad sebou a chorobou :( uz si pripadam ako blazon lebo aj ked ssa so mnou niekto rozprava ja myslim niekde inde

domkaaaa
11. dec 2015

@umabell a po akom case prislo to zlepsenie? 🙂

umabell
11. dec 2015

@domkaaaa aj ja som taka bola, mne lekarka vravela ale myslela to v dobrom ze nemam stale premyslat nad sebou ze nemam byt egoisticka 😕 vies co asi tri týždne teraz nevravím ze som uplne stobodová ale taka osemdesiat uz ano.... 🙂 🙂 skus nad sebou tolko nerozmyslat, vzdy si to vysvetli ked budes mat nejaku myslienku ja som si povedala Mira čo ti sibe ved to nie je pravda,,,, aj ked sa mi tam vtierala stale ale dokola som si to opakovala, ja viem ze teraz tieto reci ti idu mozno na nervy ale ja som sa aspon takto upokojovala,,,, neboj mozme ovladat psychiku ani ja som tomu neverila ale je to tak... mas deti?

umabell
11. dec 2015

@domkaaaa a budme radi ze mame okolo seba ludí co nam pomahaju,,,, neboj bude dobre alebo si skus opakovat stale dokola ze je mi dobre je mi dobre je mi dobre.... dýchaj zhlboka, uvolni sa trosku ...

sardinka335
11. dec 2015

@domkaaaa kazdým dnom ti bude lepšie. Doma budeš normalne fungovať, skus ,,staviť na rozum, racio,, to znamena, ze napr. sprav si nejaky rezim a napr. kludne si to napíš na papier : napr. rano : sprcha, ranajky a pridaj nejaku činnosť, jednoduchu napr. umyjem riad alebo neviem čo mozeš robiť - a prav to, nerieš či sa ti chce, nechce, maš chuť alebo nemaš chod ako stroj a sprav to...aj keby len 2 taniere si umyla...Tieto začiatky su aj vela o premahani sa.
Na konci dna ked uvidíš čo všetko si dokazala, tak aj to človeka ,,poteší,, alebo skor si uvedomí ze ,,aha, ja som toto všetko za ten den dokazala spraviť,,.
Aj @umabell to pekne píše..