Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
13. dec 2015

@dida232 ked na vas isla uzkost tiez ste plakali? Ja si uz pripadam ako blazon plakat bez priciny :D

umabell
14. dec 2015

@domkaaaa ja som plakala pred uzkostou ked to na mna akurát uz prichadzalo, plakala som počas uzkosti a potom po uzkosti ze prečo som vlastne plakala, a plakala som ze mam uzkost 😅 😅 😅 😅 nevie ci si ma pochopila 😕 😅 😅 , ale inac som v poriadku 😀 😀 😀 😀 😀 . Takze jasne plače sa stale aj bez priciny ..

domkaaaa
14. dec 2015

@umabell baby a ked sa mi nic nechce mam sa premahat? 🙂

domkaaaa
14. dec 2015

Este stale beeriem kratko lieky? :( dnes je to 20 den :$

domkaaaa
14. dec 2015

Dnes mi je zasa naplakanie :-/ kedy vam to preslo?

1fifinka1
14. dec 2015

@domkaaaa si doma, alebo pracujes? kolko mas rokov?

domkaaaa
14. dec 2015

@1fifinka1 studujem aj pracujem 🙂 mam 23 🙂 ty mas tiez problemy?

1fifinka1
14. dec 2015

Davnejsie som si tym presla uz vsetkym. Su obdobia lepsie aj horsie, ale uz s tym viem zit.

domkaaaa
14. dec 2015

@1fifinka1 beries aj lieeky?

1fifinka1
14. dec 2015

Ad nie, tym som sa pokial sa dalo vyhybala. Vzdy som sa to snazila zvladnut bez nich, dychovymi cviceniami, myslenim a podobne. Nie vzdyto je lahke, ale kedze vacsinu mas v hlave, tak sa s tym da pracovat. Beriem vsak liekyna busenie srdca, kedze aj to je dosledok toho. Ak sa chces porozpravat, alebo sa nieco popytat kludne pis. Sem alebo do ip.

domkaaaa
14. dec 2015

@1fifinka1 mavas depresiu alebo panicku poruchu?

1fifinka1
14. dec 2015

Povedzme ze, snazim sa nnemat ani jedno ani druhe uz. Ale ano mavala som.

domkaaaa
14. dec 2015

@1fifinka1 dnes mam uplnu beznadej ze sa vyliecim a ze ma raz zacne bavit robit bezne veci :(

1fifinka1
14. dec 2015

A vies napisat aj preco?

domkaaaa
14. dec 2015

@1fifinka1 preco mam uzkost?

1fifinka1
14. dec 2015

Dnes myslim, preco ti je na nic. Niecoho sa bojis? aoebo preco ti je dnes horsie napr ako vcera?

domkaaaa
14. dec 2015

@1fifinka1 mozno preto ze nasi odisli do rakuska ...pracuju tam.... a ja sa bojim ako to zvladnem bez nich

1fifinka1
14. dec 2015

@domkaaaa poznam to. Ked manzel odisiel do prace, myslela som, ze je koniec. Na vsetky dovody strachu si najdi odpoved, realnu. Coho presne sa bojis? zachvatu? alebo ze odpadnes a nikto tam nebude? alebo ze nedokazes navarit? skus to nejako definovat racionalne.

1fifinka1
14. dec 2015

Vies mne velmi pomohlo, ked som si priznala, ze veci co sa maju stat sa stanu. Je len mala pravdepodobnost, ze sa stane vsetko nad cim premyslas, a teda premyslas zbytocne a nicis tym samu seba. Mne sa ulavilo ked som sa naucila zit s pocitom, ze veci sa deju nezavisle odo mna. A ze premyslat nad niecim 3 dni a mordovat svoju hlavu a mysel takymi myslienkami vtieravymi je na nic. Ked sa naucis mysliet na nieco ine, ulavi sa ti.

1fifinka1
14. dec 2015

Nie je to lahke, ale treningom sa to da naucit.

domkaaaa
14. dec 2015

@1fifinka1 dakujem 🙂 potrebujrm sa to naucit a zivot bude lahsi 🙂

domkaaaa
14. dec 2015

Tak dnes sme si so sovidzka spravili vyletik ku mne domov na kavicku a pizzu ( isli sme na vychadzku z nemocky) a dopadlo to super 🙂 aj som uvarila ryzu umyli riad 🙂 prepacte ale tesim sa aj z takych beznych somarin :D :P

sovidzka
14. dec 2015

dievky taka vec ma napadla.. nie ze by som sa chystala chlastat to niee 🙂)) ale... ako to je s citalecom a malym mnozstvom alkoholu? co ja viem, male pivo, alebo deci vina.. viem ze v letakoch je ze nepit, ale plati to aj pri takom obcasnom pohariku?

domkaaaa
14. dec 2015

@sovidzka jasne ze mozees :D ja som si teda dala :D ale podla mna sa neriad lebo vidis kde som :D :P

umabell
14. dec 2015

@sovidzka radsej nie a hlavne nie ked si este v takomto stave.. alkohol navodzuje depresiu, ja som sa tiez nato pýtala minule jasne ze sa moze malý pohar vinka sem tam alebo pivko ale nemam odvahu, alkohol to moze teraz zhorsit nepite radsej este baby... najprv sa znormalizujte 😅 😅

umabell
14. dec 2015

@domkaaaa a ty cakas na zlepsienie stavu tak nepiiii 😉 😉 😉

1257
14. dec 2015

Ahojte baby beriete niektorá atarax ,alebo ansilan?dakujem

domkaaaa
14. dec 2015

@umabell samozrejme ze teraz nie pre bohaaa :D to by ma zabilo ...ani len punc iba sofersky 🙂 ked som bola v poho tak pohar vinka 🙂

umabell
14. dec 2015

@domkaaaa aj ja si dam pivko... male ked mi je dobre 😉 😉

domkaaaa
14. dec 2015

@umabell a dnes je ako? 🙂 🙂