Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
15. dec 2015

A som z nitry :( takze v ba moc lekarov nepoznam

domkaaaa
16. dec 2015

@domkaaaa vysledok vizity neupriamujte pozornost na svoje negativne emocie ... piatok idem domov

umabell
16. dec 2015

@domkaaaa domka moja prosím ta najdi si dobreho lekara,, vazne ti to vravím, ved v Nitre je tiez urcite dost dobrých lekarov..

domkaaaa
16. dec 2015

@umabell pojdem mojmu a uvidime co mi povie 🙂

sardinka335
16. dec 2015

@domkaaaa no...zaujímavy vysledok vizity. Ako na jednej strane suhlasim - len samotne lieky su fajn, ale treba sa naučiť s tým ziť a bojovať...ale to v akutnej faze velmi nejde. Určite chod svojmu doktorovi a porad sa. Mne moja dokina hovorila, že či chcem lieky alebo nie je na mne...ked sa človek zle citi tak ona nema dovod niečo nedať, načo trpeť ked sa to da riešiť?

domkaaaa
16. dec 2015

@sardinka335 no volala som s doktorom a ten mi povedal ze ked sa mam zle mam zostat tu a nech mi zmenia lieky :( ja som uz zufaala to tu mam byt na vianoce ? Lebo ze on mi lieky menit nebude ze to sa da iba ak som hospitalizovana ... a bol nahnevany ze mi ich nacysovali a nie menili . Toto je strasne s tymto zdravotnictvom

sardinka335
16. dec 2015

@domkaaaa no neviem čo si o tom myslieť...

domkaaaa
16. dec 2015

@sardinka335 vam nikdy antidepresiva nemenili ambulantne?

sardinka335
16. dec 2015

@domkaaaa menili...proste napisala ine a od dalšieho dna som ich začala uzivat

domkaaaa
16. dec 2015

@sardinka335 tak ja uz nechapem ...

sardinka335
16. dec 2015

@domkaaaa kazdý lekár ma to svoje, zase ja niesom lekár aby som sa fundovane k tomu vyjadrovala - moja lekarka mi lieky zmenila ale je pravda ze ked som uzivala Seroxat tak mi povedala aby som ešte chvilu počkala - ale tam sa nejednalo o nič vazne len o stratu orgazmu a s tým sa da žiť...potom sme to zmenili. Kebyze jej poviem ze mam uzkosti nezvladatelne alebo nejake nervy ...tak mi povedala ze si treba dať neurol štvrťku...ze zavisla sa od toho nestanem ak nebudem jesť 5 tlb. denne...ale našťastie teraz neberem...som ok, musim fungovať, mam 5 mes. dieťa a ešte dalšie 2 deti...takže na lutost a depku ,,neni čas,, - to sa tak ja ,,štengrujem,, viem ze to je choroba a moze to prist kedykolvek, dnes si ok a zajtrajšok je v rukách božích.

domkaaaa
16. dec 2015

@sardinka335 buddem teda este cakat doma a ak sa to nezmeni zmenime lieky 🙂

domkaaaa
16. dec 2015

Mozno su to este vedlajsie ucinky

umabell
16. dec 2015

@domkaaaa ahoj jasne ze sa daju ambulantne menit lieky, ja byt tebou ja menim lekara, ano vedlajsie ucinky ale vidis aj tvoj mudr povedal a bol nahnevany ze prečo ti to navysovali.... neviem ja by som isla k inemu lekarovi a to co najskor... takto by som sa nenechala trapit... zvsovanim davky sa stav nezmeni...

umabell
16. dec 2015

@domkaa a povedz im ze si volala so svojimlekarom a co povedal.... skusaj

umabell
16. dec 2015

@domkaa aj ja som menila lekarku a urobila som dobre, doktori by mali vychadzat v ustrety nie len vydrzte, pockajte a bla bla on keby si s tým niekedy presiel tak by inac hovoril... dnesny svet je zvlastny ale mame moznost volby lekara tak prosím ta skus si najst ineho 😉

domkaaaa
16. dec 2015

@umabell priatel mi toto hovori uz davno ze stale ked sa mi pohorsi ma posuva niekam do nemocnice ;) takze dnes som sa rozhodla ze zmenim ;) ;)

medionka
16. dec 2015

Depresia

môže byť vyvolaná chronickým stresom ale aj fyziologickými zmenami. Adrenalín a noradrenalín sú nielen nadobličkové hormóny, ale aj chemické prenášače správ do mozgu. Nedostatok noradrenalínu sa u niektorých jedincov spája s depresiou.
v akom stave mas oblicky?
skus praslickove sedacie kupele ,kupel z materinovej dusky, alebo lubovnika bodkovaneho

domkaaaa
16. dec 2015

@medionka vyskusam uz aj to ked aj to pomaha :D

medionka
16. dec 2015

100 g praslicky sa da na noc do studenej vody,na druhy den sa zohreje do bodu varu, prida sa do kuzpela, trvat by mal len 20 minut, voda ma siahat nad oblicky, mokra si v zupane lahni na hodinku do postele
materina duska 200 g
cajik na pitie, zihlavovy, rebrickovy, pralickovy

sardinka335
16. dec 2015

Len pozor na užívanie niektorých byliniek spolu s AD - nema sa to, mozu sa tam nakombinovať učinky. Kupele si človek robiť moze ale užívať AD a k tomu si piť niektore bylinky sa neodporuča - je lepšie si o nich najprv prečitať, aj ked taku žihlavu nepovazujem za problematcku ...ale taky lubovnik, valeriana...neviem..nemam osobnu skusenost len som to čitala.

umabell
16. dec 2015

@sardinka335 presne pozor na niektore bylinky... najma lubovník bodkovany.... a o ostatnych treba prečítat

sovidzka
16. dec 2015

@medionka a ty mas nejake problemy? pomohol ti ten kupel? ci iba sa zaujimas o taketo alternativne veci? ja to tiez urcite skusim, ked mas viac typov sem s nimi, ja som za prirodu 🙂)) okrem tych mojich AD samozrejme......

sovidzka
16. dec 2015

@dida232 didka mam ist gynekologovi kvoli tym kramom povedali v nemocnici.. tebe robil prehliadku ci co.. ako prisiel na to ze to je sulpirid..

umabell
16. dec 2015

@domkaaaa no čo ako ti je? dala si si neurol? mas stale taku na prd náladu?

dida232
16. dec 2015

@sovidzka áno robil mi prehliadku ..nič mi nebolo a keď som mu povedala aké lieky beriem, tak hneď povedal, že to z toho. A moja dokina povedala tiež, že to ten sulpirit toto spôsobuje...ale hovorím aj ja skôr a aj trvali 10 dní...

domkaaaa
16. dec 2015

@umabell cely den nalada dobra a teraz nalada uplne cele zle neskutocny neklud beznadej ze mi nieco pomoze ...dala som si neurol :(

domkaaaa
16. dec 2015

@umabell aj vam byvalo rano a vecer zle?

umabell
16. dec 2015

@domkaaaa ja byt tebou ja si dam neurol rano a aj vecer, ja tak beriem... male davky... skus sa nato spýtat rano na vizite, ci by ti to nepomohlo.... ja fakt nerozumiem ako sa to tam o vas staraju... a po Neurole sa ti polepsí citis zlepsenie? ako ti je po nom?