Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
16. dec 2015

@domkaaaa vies co mne rano... na večer pokoj ale ako vravím ja ma ten Rivotril inac by som nebola taka kludna,, to na zaciatku liecby davaju nechapem preco ti nechcu pomoct .. a potom vysadit pomalicky pokial zaberu AD...

domkaaaa
16. dec 2015

@umabell po nom mi je lepsie ale nie na 100% tebe ano?

sovidzka
16. dec 2015

@dida232 no zajtra pojdem mojej gynekologycke.. nech ma kukne.. baby a idem akurat domov, po troch tyzdnoch ma prepustili 🙂))) dakujem vam moc za podporu

domkaaaa
16. dec 2015

@sovidzka chybas mi tu moc 🙂

umabell
16. dec 2015

@domkaaaa ano mne je ovela lepsie ja si dam hned rano s AD a potom aj naobed a ked treba aj vecet.... ja mam nizke davky 0,5mg a ten si este polim a pomaha... keby si uzivala pravidelne on sa naviaze... sice su navykove ale v nizkych davkach ani tak nie,,,, ja bez problemov som dala pred par rokmi prec lexaurin a to som hltala tri krat denne ....

umabell
16. dec 2015

@domkaaaa mne dala rivotril teraz zevraj patrí medzi tie menej navykove,,,,

domkaaaa
16. dec 2015

@umabell myslis si ze ked si zacbem davat neurol pravidelnejsie ze zaberie? Dam si ho rano poobede aj vecer a mam 0,25 ku

domkaaaa
16. dec 2015

@umabell a beries aj neurol aj rivotol?

domkaaaa
16. dec 2015

Baby a este jedna vec aj vas rozrusovali uplne primitivne veci? :D napr ked sa vam stazuje kamoska alebo kukate spravy v telke :D

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa caute kocky stale vas citam aj ked neprispievam. Mna rozrusovalo snad vsetko. Napr. V radiu hrali Petra Muka a uz som isla - on zomrel, nevyliecil sa ja tiez tak skoncim atd. Mas proste vyspikovany mozog ADckami. Ty nutne potrebujes aj ukludnovak, zmen doktora hned, nech ti predpise aj ukludnovak a zisla by som s davkou na 100mg. Samozrejme ak bude suhlasit. Na sviatky chod bezpodmienecne domov. Lieky mi normalne menili v ambulancii, to je len alibizmus doktora. Co ti povedali na ten ukludnovak teraz v nemocnici, este stale ti ho oficialne nechcu dat?

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 este stale nechci dat a ani nedali takze kludne mozem byt aj doma 🙂 a mozem zist davku na 100 mg aj sama ci by stw to radsej neskusali?

domkaaaa
16. dec 2015

@domkaaaa hned ako pridem domov si vybavim jednu doktorku tu v nr 🙂 lebo moj je posrany mi tuto davku aj znizit

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 a ty sa liecis naco? Ake lieky beries?

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa sama si neznizuj, skus ist cim skor za tou doktorkou lebo idu vianoce, aby si bola na sviatky v pohode.

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa ja mam panicku poruchu, beriem uz len 5mg Elicea, taku udrziavaciu davku.

sardinka335
16. dec 2015

@kk77 naša stara dobrá Elicea.... 🙂 🙂 🙂 5mg je naozaj ,,light,,

kk77
16. dec 2015

@sardinka335 no uz od leta, zatial Ok, len pred tyzdnom som zazila taky silny konflikt a veru vecer som mala po sto rokoch atak, sice slaby ale bol. Ale uz viem lepsie co a ako.

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 fuuu zavidim ako si prezivala zaciatky pokial zabrali lieky?

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 odkial si?

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 myslis si ze este do sviatkov sa stiham dat dokopy? :(

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa tak isto hrozne ako ty, uplne sa v tebe vidim. Viem si predstavit co zazivas. Tej doktorke normalne povedz, ze chces byt na sviatky doma, ze ich chces prezit co najlepsie ako sa da nech ti pomoze.

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa ako tak ano, ale musis brat pravidelne ukludnovak.

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa od Prievidze

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 ukludnovak si nasadim sama od zajtra poctivo tri krat za den ... aby sa mi skludnili nervy a zabudla na tie pocity ktore mam lebo takto sa mi zda ze aom v bludnom kruhu ... sviatky sa da prezit len a len s ukludnovakmi zatial a po sviatkoch ak mi bude zle aj po vysadeni ukludnovakov zmenit AD 🙂

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 dufala som ze si z nitry ze mi poradis dobru dokinu :(

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa ja osobne suhlasim, ale nie som doktor, urcite to potom povedz aj svojej novej doktorke, aby ste nestratili vzajomnu doveru. To je v liecbe velmi dolezite.

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 ved jasne 🙂 zasa tak vela tych neurolov nemam :D :P

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa skus sukromku tu na koniku myslim, ze sa vola " sedim na konari a je mi dobre". Ak nie, " vygulaj" na internete, ludia dost popisu s kym boli spokojni.

sardinka335
16. dec 2015

viem ze niektorí k dobrým psychiatrom aj dochadzaju do BA napr. Pezinok a tak...ale ako hovorí @kk77 hladaj referencie, diskusie na nete a skus len teraz pred sviatkami uz moze byť ,,vybukovaný,, a zoberu ta az po novom roku...ja som objednana na az 19.1....po sviatkoch je frmol.

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa ojoj pamatam si ako som si ten neurol prepocitavala aby som mala dost a nakoniec mi zopar zostarlo v sufliku, skalne rezervy 😀 😀 . Pripadala som si ako cisty fetak. Neboj zaberu AD a bude fajn. Naozaj bude.