Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sovidzka
17. dec 2015

@domkaaaa fakt? a pytala si sa aj na zmenu AD?

sardinka335
17. dec 2015

@1257 prosím ta vobec to neber v zlom, ja sa ta určite nechcem dotknuť, ani sa z teba nejako vysmievat to sa smejem len z toho nazvu ale nie z teba ako človeka 🙂 niekto tie nazvy proste ,,neda,, ale nevadí. Myslíš AD escitalopram 😀 - tak ten uzivaj pravidelne, ten ansilan je asi niečo podobne ako neurol na uzkosti...ja som zatial ok, klop,klop citila som uzkost a potrápila ma aj obsedantna porucha - to mas to ked výdeš von z baráku a rozmýšlaš, či si zamkla dvere len 100x horšie. Bude dobre, neboj...len to chce čas a trpezlivoť, tu asi neexistuju rýchle riešenia..len čas...a činnost, nesmieme sa lutovať ludia su na tom aj horšie.
@domkaaaa možno ked pojdeš domov tak bude lepšie...rana byvaju všelijake - proste nasilu vstať, nasilu, nasilu, nasilu...telo nepočuvaj, telo je diktátor a klame...v tomto pripade.

domkaaaa
17. dec 2015

@sovidzka ano pytala a ze pri prepusteni to nejde vies idu voanoce potrebuju sa ma zbavit :D dufam.ze doma bude lepsie 🙂 a ze neupadnen do stavu ze ani z postele nevstanem momentalne sedim v skole a trpim :D vy ste mohli noekde vydrzat a prezivat pohodu?

domkaaaa
17. dec 2015

@sovidzka kati ako domka?

sardinka335
17. dec 2015

@domkaaaa mne zase spoločnosť pomahala - proste medzi ludmi mi bolo o chlp lepšie lebo som nemala tolk očasu sa sebou zaoberat a ta pozornost nebola sustredena len na to ako sa citim...ale je to individuálne, kazdemu pomaha niečo ine.
Ja som raz mala take rano ze nevstanem, proste len som sa zobudila a ,,celé zle,, a potom normalne akoby taky vnutorný hlas mi našepkaval ze ,,vstan,,neviem to popisať proste zrazu to prišlo - ale zase ja mam deti a tam bude mozno aj ten ,,pud,, ze postarat sa o ne...

domkaaaa
17. dec 2015

@sardinka335 sardinka a kedy sa ti polepsilo aspin o chlp prosim po kolkych tyzdnoch?

umabell
17. dec 2015

@domkaaaa ty potrebujes okamzitu zmenu lekara lebo toto s mi nepaci s tvojim stavom,, vazne, obvolaj si tu lekarku co najskor, zdvihni mobil a volaj a chod odtial prec...

domkaaaa
17. dec 2015

@umabell myslis si ze ma vezme este pred vianocami?

domkaaaa
17. dec 2015

@sardinka335 aj mne je lepsie v spolocnosti ale ozaj len o chlp 😀

umabell
17. dec 2015

@domkaaaa povedz jej o tvojom stave popros ju povedz ze nemas kam ist, jasne zoberie ta len tam prosím ta volaj.... povedz ze nic s tebou nerobia.... skus

domkaaaa
17. dec 2015

@umabell ok 🙂.a mojmu poviem ze odchadzam?

domkaaaa
17. dec 2015

@domkaaaa mam kamaratku, ktora ma znamu psychiatricku skusim ist k nej 🙂

umabell
17. dec 2015

@domkaaaa nemusís nic hovorit tvojmu, ani ja som nepovedala oni si to medzi sebou sami urobia 😉

sardinka335
17. dec 2015

@domkaaaa mne bolo lepšie tak cca 2 týždne...ako stavalo sa aj potom ze ma prepadla panika, uzkost, bušenie srdca, tlaky na hrudi...zase nebolo to ze všetko zmizlo ale necitila som non stop 24/7 taky vnutorny nepokoj...to bolo u mna to najhlavnejšie a nejvyraznejšie. Vnutorny nepokoj, napätie...inak som normalne fungovala len toto 2 roky...no a potom po zahajeni liečby uz dobre, postupne ved je to už cca 10 rokov...po narodení syna mi to začalo naplno, pred tým len take občasne ze ved to zvladnem...a po narodení dcery uz ,,kompletka,, 5 rokov na Cipralexe. Ale na vonok by si mna nič nepovedala- vesela kopa, sranda musi byť aj keby na chleba nebolo, ale to je dlha historia, ja som z dysfunkčenj rodiny, mama pila...no...aky človek moze z takeho prostredia vzísť? No len ,,neurotik,,. ale nezazlievam im to. Taky je zivot - su aj horšie veci, rakoviny...
Najprv si najdi tu novu lekarku/lekara a az potom zmen...nech mas kam ist. Vybavuj to uz dnes..lebo bud. týžden su uz sviatky a uz nevybavis nič..

domkaaaa
17. dec 2015

@sardinka335 aj ja som vesela kopa v praci ma volaju slniecko :D len teraz mam presne ten nepokoj a napatie 24 hodin denne uz si myslim ze to nevydrzim :( ale poriesim to len neviem ako vezme ta dokina ze ma prepustili z nemocnice a utekam k nej

umabell
17. dec 2015

@sardinka335 uzivala si lieky aj pocas tehu?

sardinka335
17. dec 2015

@domkaaaa vydržíš, ver mi!!! Jedna znama mi raz povedala, ze ked si myslíme, ze nevydržíme, tak ešte máme kooopec rezervy a vydržíme. Vtedy som na ni pozerala, že či je normalna, ze či jej nešibe, či nema cit, empatiu, ale mala pravdu - človek vydrží všetko čo musí vydržať aj ked v danej sekunde ma pociť, ze viac sa neda.
To musíš ako u tých anonymných alkoholikov štýlom ,,tento den,, oni si hovoria ,,tento den som triezvy - aj ked mam chtíče ,, a my si musime hovoriť ,,tento den to zvladnem - aj ked sa necitim ok,, a zajtra zase jak u ,,debilov,, - ,,tento den zvladnem - aj ked sa necitim ok,, a na další den zase....a na další zase.
@umabell lieky som neužívala...5 rokov v kuse som jedla Cipralex, Eliceu a potom bum bac do týždna som vysadila hned ako som zistila ze som tehotna, aj doktorke som volala a ta povedala, že prvé 3 mes. ak sa da tak treba vysadiť...a kupodivu mi bolo fajn, dobre, a zatial to trva....klop, klop - no samozrejme občas aj ja mam kade čo, po porode som preplakala 3 týždne, vykyvy nalad...ale chodim dokine a keby niečo tak nasadim, uz sa nebudem trapiť mesiace ze to ,,zvladnem,,. Preto zijem v tejto oblasti ,,tento den,, neriešim čo bude zajtra, ako sa budem citiť, čo bude o rok...či to nezačne...uzivam si to lepšie obdobie. Uvidime čo bude dalej.

domkaaaa
17. dec 2015

@sardinka335 fungovala si aj v praci?

umabell
17. dec 2015

@sardinka335 teba tak rada citam 🙂 dnes mam tiez taký vseljaký den ale ked teba precitam normalne sa mi nalada zdvihne, ano mas pravdu clovek znesie vela... aj ja aj vy... som nejaka urevana ale dam to musím.... Mne dokina vravela ze tehu praveze chrani tu zenu pred depkami..., a bola velmi prekvapena ze mne akurat v tehu toto zacalo ja som brala tiez polku citalecu v tehu od cca 5 mesiaca... Clovek je zvlstny tvor.... pravda 🙂 Idem zachvilku do Tesca takze nadych vydych a pojdem nato 🙂 @domkaa uz si volalaaa??? vybavuj kuriatko rychlo tu doktorku prosím ta....

sardinka335
17. dec 2015

@umabell joooj moja! dakujem - vieš aky som ja nedokonalý tvor?? ach...no ved ale nečudo, ze dnes je to na depku! Ved aj to počasie, tu prsí, obloha zatiahnutá..ani psa nevyhnať. 🙂 Potom napíš čo maju v Tescu...mne sa nechce ani nohu z domu vystrčiť, furt upratujem ako diva ale to mam moje ,,upratovacie obsesie,, ze ked to neurobím tak furt na to myslím ...no čo narobím.
Ja som mala take mini problémy aj pred 1 tehu, ale som to neriešila lebo som nechapala čo sa so mnoi deje....potom sa mi narodil syn a ked mal cca 1 rok tak som si povedala, ze takto fungovat nemozem a isla som k doktorke, potom po roku som to nejako ,,nechala,, a nechodila som si myslela ze som zdrava, porodila som 2 dieťa...a ked mala dcera tiež cca 1 rok tak uz ,,totalka,, to iste...a tak som sa vratila k dokine, a pri 3 dieťati som to uz neriskovala - chodila som furt na kontroly - mozno aj to robí svoje, ze mam taky pocit ze keby niečo tak ,,je mi pomoci,,.
No a čo hovoríš na ,,hlášku,, ze NERVOL,,?? Som išla ,,do kolen,, od smiechu...ale ako nie v zlom na tu kočku len ten nazov... 😀 😀 😀 😀 dame ,,nervol a bude po nervoch,,...srandujem lebo humor musi byť.

sardinka335
17. dec 2015

@domkaaaa hej...pracovala som a počas prace som citila aj uzkost, napätie tak ma ,,zalievalo,, to neviem ani opisat mna ten pocit, proste mozog, rozum - všetko fungovalo, ja som sa smiala, vedela som aj pokecat len toto som nejako v sebe dusila, hanbila som sa o tom hovoriť, nevedela som čo mam robiť...potom som sa zdoverila mojej kolegyni v praci s ktorou som mala velmi blizky vztah, ona robila tzv. odblokovanie a tak som to aj takto skušala, ale toto nebola moja cesta - po jednom takom sedeni som bola ,,hotova,, mala som hnačku, nervy v kybli, furt som sa citila zle...nemala som sa komu inemu zdoveriť, mužovi som sa aj bala lebo sama som nechapala čo sa so mnou deje - uz si to presne do detailu nepamätám predsa su to roky čo to začalo ale viem ze vtedy som sa zdoverila svokre a ona ma povzbudila aby som išla k doktorovi, aby som netrpela. Ja som bola na plese, na husacine na zabave a všetci sa bavili, smiali a ja ako bez citu, bez emocii...bez radosti. Moja mama o tomto ani nevie - i ked niečo tuší, ale otvorene som sa s nou o tom nikdy nebavila...ani neviem prečo, ale ona ma sama problémy so svojimi nervami a zial aj alkohol tam je...takze je to ťažko. Ale napriek tomu ja som ,,dobrá dcera,, chodim k rodičom, pomaham, mam ich rada ....aj ked teraz ked na to myslím tak asi im zazlievam ze to prostredie ake bolo doma bolo plne kriku, hadok, neistoty čo bude, či bude mama opita a či triezva? odpustila som jej aj ked do dnes ona sa snazi manipulovať, vnucovať svoje nazory...neodvratila som sa od nej aj ked tiez ma vie niekedy stale vytočiť. Taky je zivot.

umabell
17. dec 2015

@sardinka335 no... v Tescu neviem klapky som mala schmatla som banany a hajzlopapier skoro som sa uz pri pokladni rozplakala... no dnes den na p..u dobre ze prsalo svacla som si kapucnu a pomaly som smoklila a to mam teraz preto lebo muzovi meska vyplata.... ach jáááj vsetko ma rozrusi ja hovorim mojmu ze ja musím umriet skor lebo neprezijem.... dala som si rivotrilu trosku teraz lebo malý ma uz pozoruje a aj to ma rozrusuje... vidis @domkaa najprv vsetko super a skoli ma kravina a peniaze pridu ako zajtra a revem pomaly druhý den krava....

Ja celkovo som mala rada ludi a myslím ze aj mna 🙂 a tiez nikto o tom nevedel a ked som sa zdvoverila nikto tomu neveril... neviem niekedy sa viem krááásne pretvarit ale ked to nejde tak to nejde ako dnes v tescu mne lezuuuu li ludia na nervy potom ma den ked beham a mam vsetko v paži... Darčeky mam pokupene, vsetko zaobstarane a rozrusi ma takato pichovina... leziem sama sebe na nervy a to myslím vazne.... taku by som si niekedy facku dala 😅 😅 😅 😅 😅

sovidzka
17. dec 2015

@umabell dievky mna dnes skoro porazilo z muza, ja prvy den doma z nemocky a hadka jak svina, choval sa ku mne ze jak keby mi nic nebolo.. dost ma nasral, ved asi som nebola v nemocke tri tyzdne zo srandy... aky su vasi chlapi, tiez taky necitlivi? tiez vas vsetko rozrusovalo?

sardinka335
17. dec 2015

ako hovoríš o tej facke...hned ma napadol ten film Slunce, seno a par facek...🙂 🙂

sardinka335
17. dec 2015

@sovidzka vieš čo je to normalne a nezazlievaj mu to. Radšej sa ,,tu vykecaj,, lebo muži oni tomu tak nerozumeju, ani moj muz sa ma na nič nepyta lebo on proste mi nevie pomocť aj ked viem, ze by urobil hocičo čo by mi pomohlo, ale neni to v jeho silách...ok, moze ma objať ale tiež nie je na nejake ,,velke kecy,, a filozofovanie...to neni necitlivost, to je taka nevedomost ze ako sa k tomu postaviť. Depresia neni chripka, ale zase ked sa ,,skludniš,, tak ty sama začni komunikáciu, ale pokojne - sceny k ničomu nevedu len si budeš musieť koli nervom akurat tak hodiť ,,nervol,, 😀

umabell
17. dec 2015

@sovidzka no takto... moj je velmi chapavy chvalabohu ale neboj sa su chvile ked vidim ze mu leziem na nervy 🙂 tak sa ho pýtam leziem ti uz na nervy pravda? on nieeeee 😅 😅 a klame az sa mu z kečky prasi,,, a jasne ze ma to rozrusi,,,, inac baby nepripadate si niekedy ako take decká?? take velke deti uplakane 😀

domkaaaa
17. dec 2015

@umabell baby som v praci napisem vam ked skoncim ptosim cakajte ma tu :D ja by som sa uz najradsej vyplieskala naozaj :D

domkaaaa
17. dec 2015

Baby ste tuuuu

domkaaaa
17. dec 2015

@sovidzka kaci moj je rovnaky citim sa ze ma vobec nechape :/

domkaaaa
18. dec 2015

Takze dnes mi navrhli aby som prisla po sciatkoch na rehospitalizaciu s tym ze mi zmenia lieky alebo budem este teraz preloEna do nemocnice v zaluzi