Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

necesita
18. dec 2015

Prejavy? Každú chvíľu niečo iné.ako čistý hypochonder.bolesti hlavy palive, chrbtica,zaludok, no desne.pred dvomi mesiacmi som vysadila benzodiazepin a este sú to abstaky podľa mňa.prvé tri týždne to bolo peklo

necesita
18. dec 2015

Ďakujem.chcela som si len niečo prečítať,ale keď som zistila,koľko to má strán,tak toľko casu nemam :🙂

1257
18. dec 2015

@necesita No ja vlastne ani neviewm čo my je ale stále je my zle .Pálima ma telo hlava a proste všetko mi je ale ja tabletky nejem lebo sa bojím.Takže sa trápim ale v pondelok idem k psychiatrovy a tie benzáky si kolko brala to je aj neurol?

necesita
18. dec 2015

No ja som prestala spávať a jesť.ale uplne.mám úžasného manžela,trojročnú dcéru,žiadne problémy ale precerpala som organizmus.to pálenie bolo neznesiteľné.myslela som si ze umieram. štyri dni pred začatím liečby som sa len triasla v posteli a nevnimala svet okolo.tu poslednú noc som myslela,že je posledná.čierne myšlienky má zozierali zaživa.ráno som prosila muža o sanitku o čokoľvek.zobral ma psychiatricke.2 a pol hodinové sedenie.odchádzala som zo štyrmi druhmi liekov.plakala som,ale začala som s liečbou.za mesiac 8 kilo navyše ale cítila som sa dobre.potom mi ostalo Ad a frontin.frontin som po ôsmich mesiacoch začala vysádzať.

1257
18. dec 2015

@necesita no tak toto len v šlabšom mam aj ja ,ale naštastie ja spať viem ale tiež ma trasie čo je to panická porucha či čo

necesita
18. dec 2015

Ja neviem čo to je,ale začiatky som mala miernejšie.vystupnovalo sa to po mesiaci

1257
18. dec 2015

@necesita áno aj mne sa to stupnuje ani ja nejem a čo lieky ti pomohli? Nebála si sa jesť lieky lebo ja sa bojím

necesita
18. dec 2015

Bala sstrašne.ale kvôli rodine som bola ochotná urobiť všetko.pomohli aj keď nie s este za vodou.

1257
18. dec 2015

@1257 prosím ťa chcem sa ťa spýtať ty fajčíš?

necesita
18. dec 2015

Áno.ale vtedy som nevedela asi dva týždne.mala som stiahnutý hrudnik a nevedela som dýchať.

1257
18. dec 2015

@necesita No tak to mám aj ja ,ale fajčiť na štastie viem ja mám ešte malé deti musím sa s toho dostať len neviem ako a ty už lieky vysádzaš? prečo?

mima4
18. dec 2015

@umabell super, tak zaloz skupinu ale temu - sukromne 🙂

mikimavka
18. dec 2015

Baby ahojte, prave som dopisala (zalozila)novu diskusiu s nazvom Depresia - moj pribeh, ak chcete,precitajte si a mozeme pokecat tam,tu uz je to dlhe 🙂

necesita
18. dec 2015

Moja dcéra malá dva roky,keď sa to spustilo.začala sa pocikavat a trhať si nechty na rukách.tak to na ňu vplývalo.vtedy s si myslela,že za mesiac budem fit,ale cim viac som to chcela urýchliť,tým mi bolo horšie.a tak s tým len zijem a menim priority.este nevysadzam.ostal mi ad coaxil.vysádzať chcem na jar,ale keď sa má to nebuď cítiť,tak to potiahnem dlhšie

1257
18. dec 2015

@mikimavka baby ale umabell už založila nejdete tam

1257
18. dec 2015

@necesita no myslím tie benzáky či nčo je to

necesita
18. dec 2015

Frontin som brala 8 mesiacov a skoro dva mesiace vysadzala

necesita
18. dec 2015

Abstaky strašne,ale stálo to za to.odvtedy som len dvakrat chcela po nich siahnuť,ale zvladla som to bez ni h.

1257
18. dec 2015

@necesita tak ten už nebereš je to návykové teras berieš niečo ine_?

mima4
18. dec 2015

@1257 no kedze je sukromna,nevidim ju, potrebujem pozvanku

necesita
18. dec 2015

Je navykovy a veľmi,ale neľutujem.pomohol aj ten.od začiatku Berem ad coaxil

necesita
18. dec 2015

Baby ak sa nikto neurazi,ja som raz našla jeden blog a keď ma v rodine nevedeli poriadne pochopiť,tak som im to dala prečítať.
Večer si sa cítil zvláštne. Sucho v ústach, telo akoby patrilo cudziemu človeku. Nevedel si sa sústrediť na písanie, nemal si chuť jesť. Odložil si stretnutie, ktoré si mal dohodnuté a na ktoré si sa dávno tešil. Zavrel si oči a pokúšal si sa zaspať. Myšlienky ti vírili hlavou, nevedel si ich spomaliť ani kontrolovať. Stratil si kontrolu nad ich tryskom. Zvnútra, niekde od srdca či bránice prichádzal tlak a zovretie, ktoré si nevedel identifikovať. Zovretie silnelo a dusilo a ty si sa pokúšal zaspať. Márne. V jednej chvíli, keď už si mal pocit, že sa topíš a nevládzeš sa nadýchnuť, strhol si sa na posteli premknutý hrôzou. Získal si vedomosť: tým zovretím je hrôza sama.

Noc si strávil zvinutý do polohy embrya, alergický na dotyk, ľútosť, súcit aj blízkosť. Prosil si, sám nevediac koho, aby to skončilo. Obrazy, ktoré si videl na pomedzí sna a reality, boli tvárami démonov. Sľubovali ti šialenstvo, sľubovali ti hrôzu. Bez dôvodu. Bez príčiny. Bez tvojho zavinenia.

Od strachu si otvoril oči a dúfal, že to prejde. Tváre zmizli. Hrôza zostala.

V jednej chvíli ťa napadlo, že hrôza, ktorá ťa drží vo svojich rukách a pomaly drví zvyšky tvojho rozumu, vedomia a radosti, tu zostane navždy. Že to už nikdy neskončí. Vtedy si si prvýkrát povedal, že z tohto pekla už neunikneš. Že sa z neho môžeš iba zabiť. Otvorila sa ti brána pekla.

Utekal si do kúpeľne, ovlažil si si tvár a pýtal si sa sám seba či je toto koniec. Koniec tvojej existencie medzi normálnymi, zdravými, šťastnými ľuďmi. Koniec tvojho rozumu. Pozeral si sa v zrkadle na vystrašené zviera. Tvoje oči videli tvár niekoho cudzieho. Do svitania si už nezaspal.

O piatej ráno si s nesmiernou námahou prehltol kus vianočky, ranná hygiena ťa stála nadľudské úsilie, tvár v zrkadle patrila stále niekomu cudziemu. Cítil si intenzívnu bolesť hlavy, na chvíľu ťa napadlo, či sa takto neprejavuje tumor, v lepšom prípade schizofrénia...

Cestou do práce si sa chvel strachom a nevyspatosťou. Ľudia v autobuse sa na teba dívali zvláštnymi pohľadmi a priestor bol pritesný. Opäť si pocítil tlak v hrudi, opäť si cítil päsť, ktorá ti zvierala hrtan, o chvíľu bola hrôza tak neznesiteľná, že si musel vystúpiť.Čierne myšlienky – tak si ich nazval – ti prúdili boľavou hlavou. Ani stopa po radosti, ani stopa pokoja, iba strach a úzkosť.

Prestal si sa tešiť na spánok. Do postele si líhaš so strachom. Vieš, čo k tebe príde namiesto spánku. Prestal si sa tešiť, prestal si vnímať príjemné. Čierne myšlienky a úzkosť ťa začali sprevádzať dňami, noci sa stali cestou peklom. Farby sa vytratili, zostala šeď.

Viem ako ti teraz je. Viem to preto, lebo som tam bol sám. V tých nociach aj v tých dňoch. Videl som za bránu pekla, pocítil som dych priepasti.

Vydrž.

Raz pochopíš, že si dostal dar. Že tvoja vnímavosť otvorila bránu, ktorou si zahliadol najhlbšiu priepasť smútku a strachu.

Raz uveríš, že si získal - schopnosť cítiť strach druhých ľudí, vidieť brány pekla aj v očiach tých, ktorí to pred inými nikdy nepriznajú, súcit, vcítenie do utrpenia druhých bytostí.

Vydrž.

Poďakuj sa za dar menom úzkosť. Stal si sa jedným z tých, ktorí zahliadli dno priepasti. O pár dní sa pohneš ďalej, o pár mesiacov v v lepšie. Niečo v tebe však zostane. Nezabudneš.

Vydrž.

Nie si sám.

Je nás viac, než si vieš predstaviť

mikimavka
18. dec 2015

@umabell aj ja by som chcelaist do sukromnej skupiny,ak zalozite,dakujem 🙂

1257
18. dec 2015

@mima4 ok napíš umbrell pozývajú všetky nás len jej dať vedieť 😀

caterine
19. dec 2015

@umabell ahoj hodis ma prosim do sukromky velmi v tejto teme nechcem rozpisovat lebo je to dost osobne a velmi mi pomaha ked vas citam. Vdaka

caterine
19. dec 2015

@caterine baby ja uz treti tyzden beriem lieky a som u rodicov, uz som si myslela ze uz mi je lepsie ale vcera stacilo male rozrusenie a som tam kde som aj bola. Chcem ist na sviatky domov lebo nechcem manzelovi a dcerke pokazit sviatky ale uz teraz sa bojim ako to zvladnem, ale musim to dat, len este neviem ako

umabell
19. dec 2015

baby kludne ktore chccete do sukromky tak píste, tu je to moc verejne... a mozu to tu citat naozaj vsetci,nehovorim ze sa zato hanbim... ale viete ako to chodí tak kludne ma oslovte alebo sardinka335. pekny dnííík bez depiek 🙂 🙂 🙂

silvike
21. dec 2015
martina2005
21. dec 2015
anina63
21. dec 2015

@caterine Ahoj moja,dáš to.....len sama si vytváraš katastrofické scenáre. Vôbec nič z toho nebude tak,ako si predstavuješ. Dôverne to poznám....držím silno palce 😉