Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
11. jan 2016

Ahojte uzival z vas niektobProthiaden?

mikimavka
11. jan 2016

@ametyst123 to s tvojou maminou ma mrzi

mikimavka
11. jan 2016

@junova ja som z antidepresiv vobec nepribrala. Na zaciatku ked mi tie dva tyzdne nechutilo jest, som schudla 6 kg, tie som hned pribrala, ked som zacala normalne jest. Ale za cely rok som nepribrala ani kilo, dokonca v lete sa mi podarilo aj zhodit trochu, ale to som cez tieto sviatky vsetko nabrala naspat. Ale nie kvoli AD.

ametyst123
11. jan 2016

@mikimavka Hej asi to bude môj príznak panickej poruchy, a nie vedlajší účinok lieku... ja som sa rozhodla, že to s tým Tianeptinom dalej potiahnem, mám pocit, že hoci pomaličky , ale asi zaberá, nemám už tie stavy permanentne, ale podstatne menej, ako som mávala, takže asi to pomaly zaberá, tak skúsim ostať pri tom, práve dnes je 1 mesiac, odkedy som začala brať ten Tianeptin.... uvidíme.... budem brať ešte jeden mesiac, a Rivotril postupne obmedzovať.... uvidíme....

ametyst123
11. jan 2016

@mikimavka Presne, ani ja som zatiaľ z ADčiek nepribrala, ale to beriem zatial len mesiac, ale odkedy mám PP tak som schudla zo 60 kg na 50kg. Teraz, ked už konečne aj niečo zjem, som nabrala asi 1,5 kg.... čo je skvelé.... A viete, čo je smiešne? Ked som dnes prišla do roboty, kolegyne v práci, že jeeeej jak si Ty schudla, že supeeer, aj my chceme..... a ja im na to, radšej byť fajnešia, s viacej kilami, jak sa cítiť zle..... 😒 Nemajú šajnu, o čom točia.... 😒

necesita
11. jan 2016

@umabell psychiatricka mi vravela,že Prothiaden je náhrada za Mirzaten,akurát sa z neho vraj nepribera. Chcela mi ho vymeniť,ale potom usúdila,že nepotrebujem ani jeden. Podľa mňa sa zo žiadnych AD nepribera,rastie len chuť do jedla.ja som bola taká vyziabnuta,že keď som sa začala liečiť,tak aj chrobáky predo mnou utekali,lebo by som ich zozrala.a baby povedzme si na rovinu : chceme byť štíhle a "sibnute" ( nikoho sa tým nechcem dotknut ) alebo mať krásne plné tvary a byť šťastné 🙂

umabell
11. jan 2016

@necesita 🙂 🙂. Presne..... 😉 😉 😉

ametyst123
11. jan 2016

Presne.... súhlasím..... ja som mala 60 kg pri výške 159 cm, nie som teda vysoká, ale lepšie som sa cítila s viac kilami, ako teraz.....pri 51,5 kg 😉

sardinka335
11. jan 2016

@ametyst123 tak ale ked nevedia o čo ide tak vieš..

Ludom v depresii a ,,ataku,, nechuti často jest...preto chudnu a ked je dobre tak priberaju...napr. moj bratranec mi povedal, ze jeho prave jedlo upokojuje a robi mu ,,dobre,,. Takze preto priberá, a nie koli AD.

ametyst123
12. jan 2016

N
@sardinka335 Naznačila som im, mojim kolegzniam, o čo asi ide, že stres a problémy, a moja mamka, že zomrela, tak preto sa tak cítim..... takže približne vedia o čo ide....

mikimavka
12. jan 2016

@ametyst123 presne, aj ja ked som schudla tych 6kg za dva tyzdne,tak vsetci ze supeeer,ako si schudla, aj ja chcem... som si vtedy pomyslela, ze radsej byt tucna ako schudnut z takychto dovodov... A tiez, akonahle mi prestalo byt zle, a bolo dobre, tiez som sa nevedela dojest, takze z toho sa pribera, ze je cloveku konecne dobre, a nie z AD. Ja by som chcela dat dole 10 kg, to je moj sen, ale normalnou cestou,nie tak, ze mi nechuti jest, to bolo strasne.

betka239
12. jan 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

to ti verim, taketo situacie su velmi neprijemne

necesita
12. jan 2016

Ked mi nejaka kkamoska( aj keď počas toho roka sa riadne vyselektovali ) povedala ze chce byť taká Chuda a že mi závidí,tak moja odpoveď bola vždy rovnaká. : daj mi svoje kila navyše,a ja ti dám moje lieky a ataky s uzkostami.a bolo ticho 🙂

deniskaddd
12. jan 2016

Ahoj, mne pomohlo užívanie Aloe aj na depresiu, aj na únavu, aj na zažívanie.
https://www.foreverliving.com/retail/entry/Shop...

necesita
12. jan 2016

@deniskaddd užívam už 6 mesiacov a žiaden rozdiel

deniskaddd
12. jan 2016

A podporila si to aj doplnkami? Ako to užívaš?

ametyst123
12. jan 2016

Ja si dávam Magne B6, a tiež aj Probio-fix, a mám pocit, že to ide lepšie s nimi ako bez nich.... samozrejme popri ADčku a Rivotrile....

deniskaddd
13. jan 2016

Tak doporučím ešte striekať aloe first do vlasov, keď budeš chcieť, pošlem link

necesita
13. jan 2016

@deniskaddd aloe vera 3xdenne,2xdenne colostrum,magnezium,magne b6,cecko,Makovy olej,probiotika, rakytnikovy olej,a rôzne čaje.samozrejme nie všetko naraz.postupne som ro obmienala

ivka1302
17. jan 2016

Ahojte vsetky kocky nahodou som zabludila na tuto stranku a zaujala ma mozno mi bude vediet niekto z vas poradit hladam odpoved na moj problem. Asi tak pred dva a pol rokom som zacala mavat problemy s travenim chcem tym povedat ze mi bolo tazko po vsetkom co som zjedla mala som po vsetkom zaludocnu kyselinu a citila som sa strasne unavena po case sa k tomuto pridala nervozita a nahla zmena nalady co znamena ze som bola podrazdena unavena a nervozna tocila sa mi hlava a mala som zavrate ked som navstivila doktora dal mi nejake vitaminy a bolo vybavene. Este vacsi problem nastal ked som zrazu zacala citit nekoncentraciu a zhorsil sa mi zrak mala som tlak na vrchu hlavy tak silny ze som nemohla spavat. Doktor to uzatvoril ako depresiu a ja som zrazu spadla do panickych stavov. Nie ze by som tie paniky najskor mavala ale zrazu ma poslali na psychyatriu bez nejakeho vysetrenia. Casto som zvracala a po vyzvracani sa moje symptomy na cas zlepsili dokonca som mala zase energiu robit nove veci a venovat sa mojim konickom. Ked som dostala prve antidepresivum ani nechcem pisat cim som prechadzala boli to kvapky Entakt po prvej kvapke som nebola schopna vstat z postele doktor mi ich naordinoval 5 boli to dni plne strachu paniky a beznadeje. V takomto stave sme sa rozhodli s manzelom ze pojdeme na dovolenku v nadeji ze mi to pomoze. Nepomohlo.!,,,Ked som na treti den dovolenky povedala manzelovi ze si zoberiem iba tri kvapky povedal ze nech skusim bala som sa pretoze som nevedela aky dopad to bude mat na moje telo no napriek tomu som to urobila poviem vam ze to bola taka ulava ze som tomu sama neverila konecne som videla ze more je krasne modre a slnko zlatiste a prijemne horuce nebola som ok ale oproti tomu co som prezivala to bola pre mna ulava podotknem este ze vtakom strasnom stave v akom som bola som sportovala chodila na jogu plavala a snazila som sa vsemozne zvytazit nad pocitmi strachu a paniky ale nepomahalo ani to.Po tejto skusenosti som brala jednu kvapku asi pol roka a potom som to vysadila nebolo mi lepsie ale ani horsie. Rozhodla som sa ze to zvladnem bez doktora a AD. Kedze zijem v Taliansku je to pre mna vsetko komplikovanejsie. Pred rokom som musela odcestovat na SK kedze som sa necitila dobre chcela som zajst ku mojej obvodnej lekarke skoncila som na inuzkach pretoze som v sebe nic neudrzala ked sa moj zaludok trocha ukludnil ohlasila sa zase panika a depresia v beznadeji som nevedela co so mnou bude a tak som si priznala depresiu a zasla som ku psychyatricke na Slovensku poviem vam ze neviem co za tabletky to boli co mi predpisala pretoze si vlastne poriadne nepamatam ani to obdobie dvoch ci troch tyzdnov doma Chodila som ako bez zmyslov a dokonca som vtedy premyslala ukoncit svoj zivot. Ked som to povedala doktorke povedala ze mam vydrzat a uzivat ich aspon mesiac potm vraj bude lepsie. Hned na druhy den som ju navstivila znovu a odmietla som ich uzivat nechcem tu popisovat do podrobnosti vsetko pretoze je to na dlho ale poviem vam ze to bolo peklo. Po zmene AD od pani doktorky tento krat specialne na panicku poruchu som si povedala ze snad musi byt nieco co mi pomoze a pravidelne som ich papkala sa moje panicke stavy zhorsovali citila som sa byt nepotrebna a s pocitom ze som zlyhala vo vsetkych smeroch mojho zivota vtedy som ani nepracovala nemohla som!! Napriek vsetkemu sme sa s manzelom v novembri rozhodli letiet do Egypta ved musim zacat konecne zit ci nie?OMYL nebudem vam pisat cim som si presla ale dovolenku si predstavujem inak. Po vysadeni AD ktore som vysadila na konci dovolenky som sa dostala trocha do normalu mala som vzdy v tazkych pripadoch zolika od psychologicky ako zvladat panicke stavy relaxacnymi cviceniami. Rok som mala pausu od AD az do zaciatku decembra kedy sa moje stavy zhorsili a navstivila som tentokrat druheho doktora v nadeji ze mi pomoze porozpravala som mu o mojich depresiach z tabletiek aj bez tabletiek a po hodine som mala dalsie kvapky. Vraj ma dostanu do normalu Laroxyl skratka svitla pre mna nadej nie vsak na dlho. Mala som sa dostat do piatich kvapiek a na tretej som to vzdala zavolala som mojho doktora a prozpravala mu ako sa citim vraj to mam vysadit bola jeho odpoved. Dal mi dalsi termin a povedal ze zmenime nieco ine. Kolko ich este budem skusat a ako dlho to vydrzi moje telo a hlavne mysel. Ked som ku nemu isla naposledy rozhodla som sa ze mu popisem skor moju situaciu s problemom travenia a zvracania bolestami hlavy a vsetkym co ma myslym si k tomuto priviedli ale nemalo to u neho ziaden ohlas a ja som vysla zase s kvapkami tentokrat Trittico alebo tak nejak sa volaju. Este som ich nezacala uzivat Pisem vam moj pribeh a je mi luto ze ku nemu nemozem dat zaver tu skoncili moje problemy. Viem ze mi moje telo hovori ze cesta je niekde inde ale vsetci sa na mna tak divne pozeraju ked im to poviem. Mozno mi poradi niekto z vas mozno niekto vie co by mohlo byt za mojou tzv. depresiou. Dakujem ze ste si to precitali a zelam vsetkym stastny zivot bez liekov

anina63
17. jan 2016

@ivka1302 Ivka zlatá,je to také komplikované........ buď si nemala šťastie na dr. alebo na lieky ktoré si mala. Nepíšeš,či si k AD dostala niečo na ukľudnenie pokiaľ by AD zabrali. Myslím,žeby si chcela skôr vedieť ako sa z toho dostať bez liekov .......nechcem ti brať ilúzie,ale doteraz som tu nič také nečítala. Za tvojou tzv. depresiou môže byť čokoľvek,skús najprv všetky možné vyšetrenia,tak povediac od hlavy po päty.Držím palce.

ivka1302
17. jan 2016

Dakujem za tvoj nazor anina za dva roky tak povdiac boja som si lieky sama pytala pretoze som sa naozaj chcela dostat do normalu len nechapem preco mi ziadne nesadly poznam ludi ktory funguju na AD a su v pohode ako vacsina z vas len by som chcela vediet ako zacina alebo ako ste vedeli ze je to depresia pretoze ja som bola v pohode mam super manzela a pracu ktora ma bavila a zrazu som sa ocitla u psychiatra vsetko sa mi zrutilo a uz som to nebola ja. Nemam problem zobrat tabletky ale samozrejme take ktore mi pomozu a nie naopak. Tiez viem ze z intolerancie na potraviny mozu byt stavy uzkosti mate s tym niekto skusenosti?

zuzanka0102
17. jan 2016

Ahojte dievcata, som mlada 27 rocna mamicka dvojrocnej bambulky s uzasnym manzelom, pracou, na prvy pohlad krasnym zivotom a ja predsa vstavam kazde rano s obavou co ma zase caka. Vzdy som bola hypochonder, stale ma nieco bolelo, za kazdym pichnutim som hned videla rakovinu. Teraz mi to uz ale prerasta cez hlavu.. Mam neprijemny tras tela, akoby som cela vibrovala, trpnu mi koncatiny, trpne mi hlava a strasne neprijemne je trpnutie okolo oci. Neurologicka mi na EMG diagnostikovala pred pol rokom tetaniu. Beriem horcik, ale nic mi to nerobi. Ziadnu zmenu nevidim a beriem ho uz dlho. Skor mi z neho byva zle, mam pocit na zvracanie a prehana ma. Mam pochybnosti ci mne sa vobec ten horcik vstrebava, mam totiz zle travenie, stale som nafuknuta ako balon.. Kazdopadne sa dostavam k veci. Pred dvoma tyzdnami som skoncila na pohotovosti, bola som zo vsetkeho taka vystrasena, ten tras, busenie srdca, bolest na hrudi... Na pohotovosti mi dali magnezium infuzku ale necitila som rozdiel, tak mi pichli apaurin (diazepam) a zrazu zazrak. Nic, ziadny tras, vyjasnila sa mi mysel, uz som dokazala vnimat okolie bez vedlajsich myslienok ze urcite zomieram. Vtedy som si prvy krat po asi roku uvedomila, ci to nemam vsetko psychycke. Zatial ale neberiem ziadne AD, akosi sa toho obavam... Lenze ja 24 hodin denne myslim na moje symptomy, ze mam urcite sklerozu. Ze preco mi lekarka neurobi MR mozgu, ze preco to hned zvalit na psychyku. Po prichode z pohotovosti som si dala este dva dni diazepam, ale len 2 mg co denne sa vraj moze aj 30 mg. Uz po prehltnuti tabletky mi bolo lepsie... Keby som bola naozaj chora, tak mi diazepam predsa nepomoze, ci ano? Rodina mi pomaha ako najviac vie a ja sa ponevieram po dome a myslim len na seba, na svoje bole a ze kedy pojdem zase k neurologicke aby som jej povedala, co nove sa u mna vyskytlo. Velmi mi je smutno, ze si neviem uzivat dcerku, ze manzel sa trapi, ... Mali ste to podobne? Ak by som mala panicku poruchu, nemala by som zachvaty? Ja to mam cele dni,,plus sa na ten tras aj budim v noci... Neviem co robit...

anina63
17. jan 2016

@zuzanka0102 Ahoj,ver tomu,že si zdravá....stačí jeden odber krvi a vieš ako si na tom zdravotne. To čo popisuješ poznám 😉 Ale pre pokoj duše zájdi za dr. Ked máš dobrého obv. aj ten by ti vedel poradiť čo s tým a poslať za odborným. Držím palce,nech si v pohode.

zuzanka0102
17. jan 2016

@anina63 ahoj, dakujem za odpoved 🙂 odbery mam ukazkove... Lenze ja pridem k obvodnej s bolestou pod lavym rebrom, posle ma na usg aj rtg, kde je vsetko vporiadku a mna zacne boliet nieco ine. Zblaznim sa z toho. Keby som mala chodit so vsetkym co ma boli stale k lekarovi, tak len vysedavam v cakarni. Uz teraz riesim ako sa kam dostat, logisticky zariadujem opatrovanie malej, vysetrenia planujem po praci... Stale na to musim mysliet, ze co ak...

anina63
17. jan 2016

@zuzanka0102 Naozaj sa neboj,je to len v hlave........skús psychológa ,ale dobrého.Dokáže pomôcť.

ametyst123
17. jan 2016

To ivka 1302 a zuzank0102 : Tým všetkým čím si prechádzate, týmito symptómami, čo opisujete, trpíme všetky, čo sme tu na tejto stránke, niektoré to už dokázali prekonať, niektoré sme na tom tak ako vy....
Ako som už písala vo svojich príspevkoch skôr, je potrebné urobiť nasledovné vyšetrenia, aby sa vylúčili iné choroby, EKG, tlak si zmerajte, aký mate, možno vás to prekvapí, ale asi bude vysoký, ďalej USG žalúdka, ale aj kolonoskopiu žalúdku, s odbermi na helicobactera a celiakiu (pretože by ste neverili, aké rôzne choroby sa dajú získať už len napríklad zo stresu....) Inak celiakia, sa môže prejaviť aj v 45-tke môžete ju dostať zo stresu, takže dalej vyšetrenia žalúdka, to som už písala, ale kompletné, vyšetrenie u neurologa (to som ja neabsolvovala, rovno konštatovali panickú poruchu...), ale dajte si zrobiť aj vyšetrenia štítnej žlazy !!! Aj USG aj odbery, konkrétne na š.ž.. pretože nefunkčná š.ž. môže mať podobné príznaky, ako depresie, panické poruchy, a podobne.... Takže najprv vyšetrenia, potom psychiater.... Ja som tiež bola aktívny človek, chodila som do práce, mám dve malé deti, manžela, ale zomrela mi mamka, a aj ked som si myslela, loicky, že kedže som racionálny človek, tak to tak v živote chodí, bohužial nie je to tak. Vy si môžete hovoriť, že všetko v pohode zvlládam, všetko je ok, ale organizmus to berie inak, a stresuje sa, ukladá si do mozgu všetky stresové situácie, až do takej miery, že raz proste príde okamih, ked sa zopakuje miliontá zlá myšlienka, stres, alebo čokolvek negatívne, a spustí sa namiesto serotonínu v mozgu, adrenalín, resp. noradrenalín.... alebo také blbosti.... ktoré vám vlastne vyvolajú stavy, aké máte.... U mna to začalo preháňačkami ,každý den aj 15x krát, potom pocit na zvracanie, zvracanie, nemohla som pozrieť na jedlo, schudla som 10 kg, bušenie srdca - tlak mi namerali 180/110. Asi štyri-päť krát som bola na pohotovosti.... dali mi lieky na tlak pod jazyk Tensiomin, Apaurin, a magnezium.... citila som sa dobre.... na chvilu..... potom zase pohotovosti, až nemocnica..... či nemám nejakú infekciu.... výsledky negatívne..... Výšsledok všetkého - Panická porucha..... Psychiatrička mi predpísala Citalec... hned prvý den mi bolo tak zle, že som nemohla vstať z postele, len za ruku s manželom na záchod a späť, aspon 10-krát...... večer zase pohotovosť... .tam mi povedali, doktor so sestričkou, aby som to svinstvo nebrala!!! Tak na další den nazad za psychiatričkou,že nebudem to brať, je mi oveľa horšie ako bolo, predpísala mi Tianeptin Mylan - to je ADčko antidepresívum, ktorý ale zaberie až po mesiaci - dvoch... Kým sa nakumuluje látka v tele.....Na úzkostné stavy resp. ataky, ktoré sa ale neprejavovali ako náhle ataky, ale pocity som mala také stále, neprestávali, som mala brať aj Spitomin (anxiolytikum - na uvoľnenie), aj 5 tabliet denne, kedy budem potrebovať.... pre mna to však boli lentilky, vôbec nezaberali zjedla som aj 7 tabliet a nič.... priznaky nemizli, cítilia som sa hrozne,.... Po mesiaci mi doktorka nechala predpísať Rivotril, bála som sa toho lebo je to antiepyleptikum, a dáva sa na epilepsie, ktoré ja nemám, ale skúsila som, beriem ich, popri Tianeptine Mylane..... Tianeptin beriem 3x denne, ten najslabší, aj Rivotril beriem po polke tabletky t.j. 0,25mg 3x denne... Rivotril zaberá..... ale občas si dám aj celú 0,5mg tabeltku (pozor sú aj iné viac mg tabletky), a je mi lepšie.... ale stále to není ono...... Musím vytrvať... .ale prehánačky mám už len občas, bušenie srdca občas, ked zoberiem Rivotril , prejde mi to, ale mám problém aj s pocitom hrče v krku už od začiatku, ked sa mi toto začalo.... a tohto jediného pocitu sa ešte stále neviem zbaviť.... Vyvoláva vo mne pocit, že sa dusím, že mám niečo v krku, a že zomriem.... pritom som bola aj na ORL - t.j. na krčnom.... potom na USG krku, na USG štítnej zľazy, a nič..... ale zobrali mi výtery z hrdla, a zistili aspon to, že mám streptokoka, ktorý mi môže robiť problémy.... dali mi ATB - antibiotiká.... pocit nadalej pretrváva..... Bolesti pod lavým rebrom, že ma furt niečo boli, že ma bolí chrbát, hlava, všetko možné.... som už prestala riešiť.... viem, že je to zrejme psychického pôvodu, hoci na to CT hlavy, by som ešte chcela ísť.... a to je všetko....
Z toho vyplýva - odporúčam všetky potrebné vyšetrenia.... a ked sú výsledky negatívne..... bohužial ale je to psychického pôvodu.... Moja diagnoza - Panická porucha resp. somatoformná porucha.... Nikdy by som nepovedala, že takto môžem dopadnúť..... ale ja aspon viem, z čoho to mám, zo stresu, z práce, z detí, občas aj z manžela, aj že mi zomrel veľmi blízky človek, nedostatok spánku, nezdravá výživa, málo viamínov..... odporúčam aj Magne B6, Probiotiká na upravu zalúdka, ale hlavne ADčka spolu s tabletkami na ukludnenie vo forme buď benzodiazepínov - t.j. napr. Lexaurin, Rivotril, Diazepam, Neurol, alebo napríklad anxiolytiká ..... na uvoľnenie svalstva....atd ... Spitomin, Frontin,.... atd.... Možno som sa v nejakých veciach tu aj sekla, nechce sa mi opravovať chyby, idem spať, lebo zajtra ma čaká další den v práci, bohužial, ale ráno dám AD potom Rivotril, naobed to isté, a večer tiež, a predýchavam.... Nemám na výber, a do práce chodiť musím..... hoci nechcem....Ináč dievčatá, nie ste v tom samé.... ja nás tu takých kopa, a zistila som, že aj tu u nás (sme dosť malé mesto), sa všetci ludia tvária, že všetko je v pohode, a aspon štvrtina z nich má takéto problémy, ako my, a berú lieky...... Bez liekov si to nevyliečite, s liekmi sa to podla mna dá.... ja to skúsim vydržať , a uvidím,, a hlavne pozitívne myslieť, aj ked sa to pri takýchto stavoch málo kedy dá.... mne povedala lekárka, že aspon pol roka budem na ADčkach..... a uvidime.....

ametyst123
17. jan 2016

Ináč, dnes mi nie je celkom dobre, ráno bolo, navarila som dokonca celý obed.... a potom skúsila som zjesť mäso s knedlikom..... a uuuufffff, zase problém.....Rivotril polka tabletku kus zabrala, ale iba na kus..... neviem, boli ma žaludok, a už neviem, čo mám vôbec zobrať, aby mi bolo lepšie.... nakoniec dala som si sodu bicarbonu, a kustik mi je lepšie.... ale viem, že si tým poriadne zničim žalúdok.... no čo mám robiť..... ☹ ☹ ☹ . Dúfam, že do rána vydržím, a zoberiem tie AD s Rivotrilom..... a bude mi lepšie....

babika1234
17. jan 2016

@zuzanka0102
Nič ti nie je typicky priznak panickej a uzkostnej poruchy

michaela1711
18. jan 2016

@zuzanka0102 Najlepšie keby si sa poradila z lekárom alebo psychologom to ti viem poradiť ťažko radiť lebo nie som odborník a ani mnoho s ľudí na MK nie je odborník sú väčšinou len laické rady.