Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
26. jan 2016

@janka_banka Ahoj bola som na prechadzku vonku je krasne mrzne ale dnes sa dokazem tesit aj s toho manzel bol stastny ze som sa nadchla nad pocasim aj som si spievala a on sa smial a bol rad ze mi je lepsie taka malickost pocula som Ked volal mame a opisoval aku mam dnes naladu zajtra sa slubila svokra ze pride tesim sa je uzastna a rada sa s nou rozpravam dufam ze aj zajtra mi bude dobre a zvladnem dalsi den dakujem ze vas mam aspon nie sme same

junova
26. jan 2016

@qidko Som rada, že je ti dobre. Ja sa od nedele tiež cítim super, veľa chodím von s deťmi. Pozerám s nimi rozprávky, hráme sa. Každý deň si dávam magne B 6, tiež dve šálky čaju lubovnika. Keby som sa stále takto cítila, bolo by super🙂 Nechcem to zakriknut. Mám slabé bolesti hlavy ale ja trpím migrenami už 10 rokov.

qidko
26. jan 2016

@junova Musime verit ze bude dobre a my si budeme uzivat s rodinou uz by mohli bit len alen dobre dni

junova
26. jan 2016

@qidko Presne tak, bojujeme najmä kvôli rodine. Ja keď vidím tu radosť detí, keď mi je dobre a smejeme sa tak ma to nabíja neskutocnou energiou.

ametyst123
26. jan 2016

No dievčatá, ja chodím do práce s tou mojou PP, ale dnes som mala fakt zlý deň v práci.... no nebudem sa celkom rozpisovať, ale vystresovala ma jedna intrigánska kolegyňa, ktorá neviem prečo, asi sa mnou cíti byť ohrozená, nahuckala na mňa šefa, a ten mi mierne povedané naznačil, že asi končím v práci.... nebudem opisovať podrobnosti, len uvediem, že som naozaj bez príčiny, dostala za niekoho iného, a neviem, čo bude. Pritom túto prácu, čo robím ja, nebude robiť nikto, lebo je jej veľa, a je za takmer minimálnu mzdu, a za druhé, oni potrebujú mňa, lebo ked odídem z firmy, tak naozaj to nikto robiť nebude, ani tá kolegyňa, ktorá má osočuje... keby len ohovárala, dobre, ešte to prekusím, ale ked si vymýšľa na mňa chyby, a pritom si robim svoju prácu naozaj poctivo, a dobre, a načas.... tak ma to bolí a nasiera veľmi.... sorry za výraz..... A vlastne som zistila, že naozaj svoju prácu, by som robila rada, keby tam tá intrigánka nebola, nikto ju nemá rád, a každý vie, že intriguje, bez nej by sa dalo normálne pracovať.... ale čo už....Viem, čo mi spôsobuje moju PP..... a toto je jednou z hlavných príčin....

natalym
26. jan 2016

@ametyst123 Ja len tak, že možno ani netušíš a postretne ťa niečo lepšie. Možno dostaneš výpoveď, budeš bez práce a bude to ťažké ale nájdeš inú lepšiu. Tomu ver.

qidko
26. jan 2016

@ametyst123 Obratim to na srandu my si Ta podrzime daj meno a adresu pojdeme ju nakopat a ters naozaj keby ste sa postavili proti nej a sefovi dokazali ze ona je ta zla

zuzike123
26. jan 2016

@petrofka Moze byt, lebo sa mi to stalo 2x odkedy berem AD, teda za 2 tyzdne a predtym nic. Mozno jej skusim zavolat, lebo teraz sa tam nechystam. Myslis, ze je to dovod na vysadenie? To by ma nepotesilo ☹
@necesita

ivka1302
26. jan 2016

Ametyst viem ze ta to boli a citis sa bezmocna ale vsetko sa deje pre nieco nebud na tu kolegynu nastvana naopak zazelaj jej len tak v duchu si skratka povedz ze jej zelaz nech sa jej dari. Uvidis ze vesmir sa o vsetko postara a presne ako ti pisala natalym ze si najdes nieco lepsie tak tomu ver niekedy sa veci obratia a nieco co v tvojom zivote konci ta posunie dopredu k niecomu novemu a lepsiemu. Ver tomu inak by si sa tocila v jednom kruhu. Depresia je hlavne o zmene v zivote a toto bude tvoja prva zmena a ta ta dovedie k dalsim zmenam ale iba k pozityvnym 🙂 🙂 🙂 Vaz si samu seba ty si nezlyhala vsetko ide tak ako ma drzim palceky. Ved sama hovoris ze by tu tvoju pracu za tie peniaze nikto nerobil!,, ☹ ☹ 🙂 Tak preco by si ju mala robit ty?...STOJIS ZA VIAC A ZASLUZIS SI VIAC 🙂 😉 🙂 😉

ametyst123
26. jan 2016

Odpovede to : natalym, qidko, ivka1302 - ano, ja verim, že všetko sa deje pre niečo, a všetko má nejaký zmysel, svoju prácu som mala rada, kým mi ju nezačala kaziť tá baba, ale verim tiež aj tomu, že ked sa k ludom správaš milo a slušne, tak sa Ti to vráti.... a aj to ked sa k nim tak nesprávaš.....
No a keby sme aj všetky ostatné kolegyne poukázali na to, že ona je tá zlá, že intriguje a klame, aj tak to nemá zmysel, lebo je to šefova "priateľka", ak viete čo tým myslím, hoci je ženatý.... ale na ňu nedá dopustiť... takže mi sme tie zlé.... bohužial.... Tak asi to má fakt zmysel... počkám si na výpoved... potom sa zrejme hodím na PN-ku, šak ju potrebujem ako soľ... chodím do práce každý den, ledva sa pozviecham z postele, a je mi tam furt zle v tej robote, ale snažím sa a makám..... prídem domov a je mi ešte horšie.... z dalšieho premrhaného dňa.... ked som mohla robiť niečo užitočnejšie....☹
A na druhej strane ja jej naozaj neprajem nič zlé.... nech si robi, čo chce, aj na hlavu nech sa postaví, to je jej vec..... A máte pravdu, mám vysokú školu, a už niekoľko rokov robím podradnú robotu za minimálnu mzdu, možno je naozaj čas zmeniť to.... hoci tu v našej okolici teda veľa firiem niet.... ale nevadí... budem skúšať... najsť si niečo iné..... toto fakt nemá zmysel... .a ešte aj počúvať každý deň šéfa, ktorý má zlý deň, a vybíja si to na vás len preto, že môže.... najhorší sú takí, ktorí získajú firmu, či po oteckovi, po dedkovi, alebo po hocikom,. a vôbec nemajú vzťah ani šajnu o tom, ako správne robiť veci.... takí šéfovia sú najhorší, a ešte k tomu, ked sa tej práci ani nerozumejú, ked ju nikdy nerobili, tak nikdy ani nepochopia.....

babika1234
26. jan 2016

@zuzike123 preboha urcite prezijes to bol krč taky teply nie ?Keby ti niečo bolo na tu pohotovost ani nezajdes ...Ukludni sa si zdrava baba...

babika1234
26. jan 2016

@junova Mna tiez dnes hlava juuuj ...

ametyst123
26. jan 2016

A s mojou diagnozou by som si fakt potrebovala naozaj oddychnut.... ja som vyčerpaná a unavená už dlhodobo.... a spanok by som potrebovala a oddych a relax ako soľ.... Za niekoľko rokov práce a materskej, ktorá bola makačka, a nie dovolenka, ako to nejaký idiot nazval, som nemala vôbec voľno ani raz.... ešte aj cez dovolenky som niečo vybavovala, riešila, behala, chodila.... Možno by som sa konečne dostala z tej Panickej poruchy, a možno by som konečne zmenila svoj život k lepšiemu.... tak som zvedavá na zajtrajšok, čo prinesie.... a už sa nebudem a nemienim stresovať kvôli robote..... kašlať na to....

ametyst123
26. jan 2016

@babika1234 Som nevedela, že aj takéto niečo sa môže stať..... ako si opisovala.... myslím to rupnutie v hlave.... ale teraz si ok? Nebolí Ta hlava? A na neurologiu alebo CT Ta neposlali?

ametyst123
26. jan 2016

Myslela som ten príspevok Zuzike...

qidko
27. jan 2016

Dobre ranko dievcata dnes super noc spala som ako babo caka ma novy den a dalsie vyzvy verim ze bude pekny a zvladnem to. Prajem aj vam pekny pohodovy den nech sa dari pa

janka_banka
27. jan 2016

@qidko aj Tebe ❤. Ja cakam práve u mojej doktorky tak som zvedavá čo poriesime. Dnes je síce vonku škaredo ale určite v našich dusiach bude slnečno 🌺🌞

zuzike123
27. jan 2016

@babika1234
@ametyst123 Najprv take rupnutie v hlave akoby nieco vybuchlo, ale nie vonku ale v hlave a potom ma strasne myklo. Mam pocit, ze som sa zobudila uz na tu ranu, ale ktovie. Prve, co cloveka napadne je, ze praskla cievka v hlave, ale ten elektricky vyboj je prijatelnejsi 🙂 Este som o tom nepocula, zial. Buduci tuzden idem do spitalu na neurologiu, tak im poviem aj toto a uvidim co poriesia. Aj tak kym by ma moja neuro poslala na MR by presli 2 mesiace.

qidko
27. jan 2016

@janka_banka Drzim palceky potom daj vediet nevadi ze vonku je skaredo nam sa to bude pacit lebo to chceme a bude nam fajn

qidko
27. jan 2016

@zuzike123 Ked budes hospitalizovana urobia Ti MR hned aj mne ho robili prednostne nedaj sa odbit tym ze je to zbytocne

sovidzka
27. jan 2016

@zuzike123 neviem odkial si ale ja som cakala na MR mozgu tyzden, bola som v sukr. klinike medisimo v bratislave. ale stalo to nejake eura, tusim 100..tak mozno skus cez nich. a dala som si aj zrychlene vysledky do hodiny, za 50 eur.. ale mala som yo relativne rychlo lebo v statnej ked mi povedali o dva mesiace skoro ma piclo..

janka_banka
27. jan 2016

@qidko Ahojte dievčatá, taaaak som sa dnes bála, že mi dnes lekárka povie, že nemocnica, išla som tam vyklepaná .... ale nakoniec dobre a tie výpadky, čo sa mi zdá, že spím "za jazdy" sú prirodzené prejavy depresie, psychickej vyčerpanosti ... mozog proste ide v kľudovom režime ... nemám sa toho ľakať, mozog sa šetrí 😀 ... tak sa šetrím dnes ja ja, som ešte v práci, ale že sa vôbec neviem sústrediť po tej terapii, som rozhádzaná ... jáááj ....

zuzike123
27. jan 2016

@sovidzka Dobre vediet, ked som potrebovala MR, obvolala som vsetky v BA okrem Medissima ☹ a tie cakacky veru 2 mesiace. Uz teraz si pockam na spital buduci tyxden, tam mi spravia

qidko
27. jan 2016

@janka_banka Ahoj som velmi rada tesim sa s Tebou pekne dokonci pracu a sup odychnut domov k rodinke

ivka1302
27. jan 2016

Ahojte koceny ja casto nepisem ale kazdy den citam. Aj ja som dnes bola u mojho doktota pretoze mi tie posledne kvapky trittico urobili to iste co predtym a to bola iba jedna kvapka tak som cakala co mi povie pretoze ak mam nieco uzivat tak chcem aby mi to po ohlo a nie aby som trpela rste viacej. Sam si to nevedel vysvetlit povedal ze sa s takym niecim este nestretol a to som chcela odpoved 🙂 Nakoniec sme sa dohodli ze zatial mi nic neda ze ma ani nevidi depresivnu ale vraj sa budeme pocut na jar aby som mu povedala ako pokracujem pretoze som navstivila jednu doktorku ktora mi napisala dietu a vysadili sme vsetko co mi nerobilo dobre. Chcela som tie testy na potravinovu intoletanciu ale videla ma v hroznom stave ked som ku nej prisla tak skonstatovala ze keby mi v tomto stave zobrala krv tak zrejme budem alergicka na vsetko ze si potrebujem dat doporiadku travenie a potom sa uvidi.Tak uz sa ma aj psychiater vzdal. Babulky travenie a psychika su velmi uzko prepojene ja to pozorujem uz dva roky len ma nikto nepocuva. Tak ako ked zazijete nejaky sok a nechuti vam jest tak to funguje aj naopak. Je velmi dolezite zdravo sa stravovat. Minule som citala tiez jeden clanok na nete kde jednu pani poslali na psychiatriu ako tazkeho pacienta a pritom mala intolerancie na potraviny. Babulky chcem vam dat jeden typ vcera som citala diskusie kde aj Janka- banka opisuje vypadky pamate mne sa to nestava ale mam chvilky kedy sa zastavym achcem len pozerat do blba je tazko sa vtedy koncentrovat. Teraz pozor babenky najdite si na nete KOKOSOVY OLEJ aprecitajte si vsetky jeho vyuzitia Pouziva sa skratka od hlavy az po paty a to doslova ked som sa docitala aky je to super produkt na koncentraciu a moze pomoct v liecbe pri depresiia uzkostnych poruchach tak uz ho mam aj doma pridavam si ho do jedla vcera som robila na nom ryzoto alebo si dam iba tak do ust lyzicku a prehltnem. Nechcem vas namotavat ale ma fakt vela vyuzitia a je velmi dobry pre cely organizmus nebudem to tu vypisovat precitajte si same 🙂 🙂 🙂 Aj pre vase deticky je velmi dobry. V jednom clanku som sa docitala ze pomaha aj pri alzhajmerovej chorobe. Je to vlastne tuk v pohari aspon ja som ho tak kupila mozte si ho aj roztopit a kedze ja mam kokos rada tak si ho vychutnavam 🙂 🙂 🙂Doteraz ste uzdravovali len hlavu dajte aj telu to co potrebuje a odvdaci sa vam psychickou rovnovahou SKUSTE JA SA DNES CITIM LEPSIE AJ VIAC ENERGIE MAM Pa bezim do prace vecer si vas precitam 🙂 🙂 🙂 podykam len ze je dobre ho kupit bud od dobrej firmy cez internet alebo z bio obchodu 😉 🙂 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂

janka_banka
27. jan 2016

@ivka1302 no inak ja som tiež o tej potravinovej intolerancii, ale zase keď mi nič v živote nebolo, tak ja neviem ... počas tehu keď som bola happy, tak som jedla všetko ... a žiadne problémy ... ale je pravda ivka1302 že psychika a trávenie sú úzko prepojené ... a aj pleť, ja ked mám úzkosti tak mám hrozné čelo 😖 ... také podkožné vyrážky sa mi robia že až ... ja som svojej lekárke povedala, že do nemocnice pôjdem, ale najskôr testy na alergiu + CT mozgu a proste chcem vylúčiť všetky fyziologické možnosti a potom sa tam natrepem 😀

eliska13
27. jan 2016

@esselte dobre si jej poradila aj mne tak povedala psychologicka.Ja som panicky atak mala iba 4,5 x a to mi stacilo🙂u mna prisiel naval tepla, busenie srdce a pocit, ze sa zblaznim.Vtedy som robila na nocne smeny a asi mi to evyhovovalo a mala som vela zmien v zivote stahovanie, problem s frajerom...dostala som Lexaurin a bolo mesiac dobre, ale atak prisiel vzdy, ked som bola sama doma a tak som sa tomu vyhybala a mala doslova fobiu z toho byt sama.Strach zo strachu co, ak odpadnem, co ak vyskocim z okna no sialene.Ja som velmi hlupa ja vsetko robim s velkou vervou a velkym citom som moc emotivna.Ked mi dali novu funkciu v robote chcela som byt super nevedela som ani doma vypnut stale mi chodili myslienky hlavou, az som predsa len skoncila u psychiatricky a dostala som AD Seroxat a na tom som v podstate s malymi prestavkami 10 rokov.Aj v tehotenstve s mini davkami

@zuzanka0102. Nie myslim, ze som rovnaka len sa znizila taka nervova drazdivost napr.syn spadne a predtym som pocitila teplo v celom tele hrcu v krku a bola som roztrasena teraz sa tiez zlaknem, ale bez tych neziaducich vegetativnych prejavov
Tak isto mam rada zivot, ludi, prirodu ja som taky zvlastny typ, lebo ja som extrovert milujem svoju rodinu mam uzasne vztahy s rodicmi sme taka sudrzna rodina mam vymodlene dieta len mi zivot nici cca kazdych 5 rokov tato choroba.Psychologicka povedaala, ze to pride vzdy po velkom psych vycerpani velkej zmene v zivote
A ja sa zmien bojim a bum bac je to tu.A vzdy to pride vtedy, ked som znizila davky napoaledy som vrala len polku lieku 2x tyzdenne co je v podstate nic a viete co?? Vtedy sme sa stahovali dieta mi nastupovalo do 1 triedy este sme zili v krabiciach po nociach som vybalovala a zrazu som nevedela spat rano o 03:00 som bola hore cez den ma bolel zaludok este stale som si hovorila vydrzim nejdem k doktorke je to docasne schudla som zo stresov 6 kg pocas stahovanie bola to zrovna jar nase krizove obdobie a, ked som sa pred synom rano pozvracala hned druhy den som isla k dontorke a zvysila mi davku na monich 20 mg denne.Strasne som sa hanbila, ked som videla ako na mna vystrasene pozera ci som chor
Cely cas co som mala dieta som toto nezazila bola som 5 r stabilizovana.Fungovala som ako robot navarit ist s nim von,ale vnutorne mi bolo velmi zle a najviac som sa bala, ze mi lieky nezaberu pritom som ich poznala a brala dlho.Raz, ked som sa sprchovala mi prebehla hlavou velmi zla myslienka a hned som zase zacala chodit ku psychologicke.Ten x som zacala brat lieky v maji v noci mi bolo z nich dost zle, ked som ich zacinala brat 6 rokov predtym nemala som take zle pocity
Lekarka povedala, ze som prisla dost neskoro a v papieroch som mala mierna depresia potom neviem ako sa clovek citi v horsom stupni:(
Baby mne zovieralo hrdlo aj s liekmi a premahala som cely den plac.Psychologicka mi vynadala,ze ci chcem synovi pokazit cele prazdniny svojim fnukanim🙂 vtedy som sa urazila, ale viem, ze to bola jej uloha a potrebovala ma nastartovat.ona tvrdi, ze moj problem je uzkost a uzkostne spravanie napr zacnem rozmyslat ake bude moje dieta v puberte, vidim starych ludi v autobuse a je mi ich luto, ze su stari a chori som az moc empaticka.Psychologicka ma naucila jednu podstatnu vec mam riesit iba veci, ktore viem ovplyvnit....a neriesit co bude o mesiac, rok, pat...
Necitat hrozostrasne pribehy o chorych detoch, pozerat TN skratka vynechat vsetko zle
Baby musim ist ulohy robit drzte sa🙂) som sa nejako rozpbisala

@janka_banka sme skoro susedky🙂 u teba je to tiez normalne velka zmena po rodicovskej, nove situacie...bude dobre len prosim chodte na psychoterapie

qidko
27. jan 2016

Zvladnes to mas rodinu ktoru urcite lubis a oni lubia Teba to je zaklad nemysli co bude v buducnosti zi teras netrap sa vecmi ktore su nepodstatne tes sa s malickosti mne dnes urobilo radost ze Janka Banka bola u lekarky a tam vsetko ok

eliska13
27. jan 2016

A na zahnanie ataku panickej poruchy, ked uz citite, ze to na vas ide treba rychlo zameriat pozornost na nieco ine zacat utierat prach, citat knihu nejde to hned mne psych povedala, ze ved vies, ze sa nic nestane o pol hodinu je po vsetko nezblaznis sa, treba zhlboka dychat a ono to odide.Musite tomu strachu vzdorovat!ak sa poddate budete ako ja cely den som sa bala co, ak to pride a ono to naozaj prislo:( magne b6 je suoer pomocnik Lexaurin, Xanax...
A este skuste sa naucit autogenny trening vecer v klude si lahnut na postel a hovorit si ho chce to cas a sustredit sa na myslienky ako vam otazievaju nohy, citite teplo...mne stale chodili do hlavy myslienky toto musim, hento musim...casom ho viem naozaj prevcitit.Kto by ho chcel napiste mi poslem mam ho od psychologicky, ale isto je na webe znenie

ivka1302
27. jan 2016

Janka- banka tak to skus s tym olejom ved nic nestratis maximalne mozes iba ziskat a mozes ho pouzivat aj ako krem tiez je vraj dobry na kozne alergie a na cele travenie. Nemusis vidiet vysledky hned ale urcite ich casom uvidis. Ja som mala dnes pekny den neviem ci vdaka kokosu ale budem ho pouzivat a dam vam vediet pa babulky