Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

nikollla
2. feb 2016

@majinulka A to stažené dýchanie nie sú skôr nežiaduce účinky?neviem ale asi mu ten liek nepasuje.

ivka1302
2. feb 2016

@majinulka ok neboj vsetko sa da zvladnut ale je dolezite aby mal vysetrenia skor ako mu daju tabletky a ak najdes dobru psychologicku casom sa mu mozno polepsi az tak ze uz ani ziadne AD nemusi potom brat. Je aj dolezite aby mu ukazala relaxacne cvicenia aby dokazal paniku ked to na neho pride udrzat pod kontrolou lebo tam staci malo a ide to do stavov kedy sa to uz neda ovladat ale ked sa to nauci bude nad tym vitazit. Ale to chce dlhu cestu a hlavne vela sedeni u psychologa. Na tych vysetreniach trvaj nenechaj sa odbyt. Viem ze tvoj syn je urcite velmi vystraseny co sa vsetko s nim deje (kto to nezazil tak nepochopi)U psychologicka moze odhalit vela strachov ktore si odkladame resp. akoby 🙂 smati pod koberiec ved tam to nikto neuvidi lenze nas mozok si vsetko pamata a potom staci troska stresu a vsetko co bolo schovane sa na nas vysype. Vysvetli synovi ze nie je jediny komu sa take nieco prihodilo a vobec sa za to nemusi hanbit je to v kazdom z nas niekto to vie ovladat a niekoho to zase ovladne ono. Pravidelnym cvicenim to udrzi pod kontrolou chodievaj s nim troska von na vzduch. Nech nepozera tv spravy v telke a ani ziadne nasilnicke filmy radsej si s nim pozri nejaku komediu alebo si zahrajte spolocensku hru. Myslim teda ked bude na tom lepsie verim ze je momentalne zmateny. A tie vysetrenia popros obvodnu nech ti to napise ako akutny pripad to ta vsade zoberu hned. Vela sil a stastia

nikollla
2. feb 2016

@majinulka ešte na napadlo mne,keď bolo Z AD na začiatku fakt hrozne tak mi predpísali na každý deň apaurin pichnúť 10 som ich vybrala.Potom sa to akosi ustalilo.Tie začiatky sú najhoršie ☺

lehotka
2. feb 2016

Dnes v robote pocit na nevydrzanie, pocit depersonalizacie 😐musela som si šlahnut rivotril 😫

janka_banka
2. feb 2016

@lehotka ja presne to isté, sa pýtam, čo sa to deje so mnou ... bleeee ... ale asi počasie alebo čo, teraz večer v pohode, ale cez deň katastrofa, dúfam že zajtra bude lepšie 🙂

qidko
2. feb 2016

@evak12 Ahoj moja aky si mala dnes den?Zvladala si to?Myslela son na Teba?🙂🙂

lehotka
2. feb 2016

@janka_banka a vieš mi povedať prečo je ten rivotril tak zatracovany? 😐

janka_banka
2. feb 2016

@lehotka ja som brala Rivotril asi 5 rokov a v pohode, len takú udržiavaciu dávku, štvrťku večer z tej najmenšej gramáže ... teraz beriem Helex, ale postupne sa chceme vrátiť k Rivotrilu ... ten sa mi zdal lepší ... že má dlhší účinok, ten Helex nakopne človeka, ale rýchlo to ide dolu kopcom 🙂 ... ja ho veru nezatracujem 🙂

evak12
2. feb 2016

@qidko ahoj,jeej si zlatucka,ze tak na mna myslis,nakoniec som po robotke zasla k svojej doktorke,ona mi pomoze uz len tym,ze mi poradi,porozprava sa so mnou,je velmi zatucka,a predpisala mi na vecer Valdoxan,tak dufam,ze mi nebude zle,ale dnes to uz bolo doma lepsie

kk77
2. feb 2016

@nikollla @majinulka ahojte! Z AD moze byt na zaciatku naozaj velmi zle, preto by mal clovek brat aj ukludnovaky, normalne pravidelne aspon dvakrat za den. S Adckami sa nezongluje po par dnoch, tie tazke zaciatky, kedy sa stav este zhorsi moze trvat kludne 2-3 tyzdne, ale potom zaberu a stav sa zacne zlepsovat. Je dolezite vydrzat a ZIADAT SI UKLUDNOVAKY!!! Nech syn urcite nevysadza ale pockala by som s navysovanim davky mozno tyzden. Dava si aspon to magnezium?

qidko
2. feb 2016

@evak12 Som rada ze Ti je lepsie a Ked zaberu lieky tak uvidis polepsi sa to.Tak pekny vecer prajem drzim palceky pa 🙂🙂

babika1234
2. feb 2016

@junova je vacsia možnost ze pocas nich ano...Pretoze ja som mala atak vtedy ...

ametyst123
2. feb 2016

Dievčatá, včera som vám napísala jeden veľmi siahodlhý článok, ktorej som sa snažila niečo napísať už od strany 913 či 914 už neviem presne.... ale na konci som ťukla nesprávne a všetko sa mi zmazalo.... 😖 😠 dokelu.... Tak som to vzdala ... Napíšem len v krátkosti, lebo mi je dnes veľmi zle, neviem prečo.... 😖 zobrala som všetko tak, ako som mala, a poobede po práci som odkvecla a spala až do 8.00 hod. večer.... nedávno som sa prebrala, ale aj tak mi je zle.... zobrala som zase všetko tak, ako som mala.... a nič... už ma dokonca začala bolieť aj hlava, čo ma doteraz nebolela... neviem,....

Tak len tak v skratke, vďaka za podporu, naozaj to človeka povzbudí, aj ja chcem povzbudiť vás, aby nám všetkým konečne bolo dobre, a konečne sme tie naše psychické pliagy porazili ..... a aby sa už nikdy nevrátili....
Chcem hlavne napísať majinulke.... ostatným už nevládzem... musím ísť spať... cítim sa fakt mizerne.... tak len toľko Majinulka.... píšeš, že ked mu dali Apaurin, tak jak som Ti už dávnejšie radila, aby ste šli na pohotovosť, si písala, že sa mu uľavilo.... to je u mna očividné, že benzák zabral.... aj mne to tak zabralo... na druhý den, ale zase zle.... čo to znamená...? Hoci brať AD, ALE K TOMU AJ ROZHODNE NEJAKÝ UKLUDNOVAK !!!!! Tvojmu synovi toto teraz najviac pomôže, a hlavne uvoľní svalstvo..... Spitomin je hovadina.... pre niekoho možno zaberie, u mna nezabralo,... a asi u dalších dvoch-troch dievčat , čo tu písali, tiež nie.... pre mna to boli skôr lentilky....
A áno, v prvom rade, chodte na vyšetrenia, t.j. štítna zlaza, - TO JE ZáKLAD, HOC ZAPLAT DOPREDU, NECH VAS VEZMU, žE AKUTNY STAV....HOCICO VYMYSLI.... urobia USG š.ž. plus odbery krvi, na výsledky krvi sa ale normálne čaká mesiac.... aspon u mna to tak bolo... Ďalej .... boli ste u neurologičky na vyšetrení? Mne to sťahovanie svalstva pripadá ako niečo iné.... pozor, aby sa nejednalo o nejaký neurologický problém... Rozhodne tam trvaj na MR mozgu.... nepáči sa mi, ako to opisuješ.... podotýkam NIE SOM LEKÁRKA, ALE Už MáM KOPU ODžITé... BOHUžIAL.... tak to MR mozgu.... tiež daj synovi urobiť.... Inak, má aj problém s dýchaním.... ja som bola aj na pľúčnom, dokonca krčnom - robili mi na rontgen plúc, a USG krku...., a dalej nepíšeš, či má problémy so žalúdkom, a tiež s ťažkosťami na hrudi.... ak áno... výšetriť treba aj GASTRO, plus EKG srdca....
Začni rozhodne štítnou zlazou, a neurologiou -t.j. CTčkom.... a medzitým žiadaj o Diazepam....!!! ten ukludnuje.... hoci začnite s najnižšími dávkami.... a uvidíš, ako bude reagovať syn.... a Ty si kludne daj tiež.... aby si nedospela tam, kde my.... na ukludnenie.... polku tabletky... AK Ti ale lekár odmietne zmeniť lieky... myslím ten Spitomin... chod do lekárne a normálne kúp Lexaurin.... ja som to tak urobila, ked som už nevedela kam z konopí.... a zobrala som najprv polku.... kus zabralo... potom som dala ešte jednu polku a čuduj sa svete... zabralo... je to síce návykové... ako všetko.... ale iba to Tvojmu synovi zatiaľ pomôže.... a vyšetrenia absolvujte!!!! Fakt všetky , je to náročné... ale syn nemôže pchať do seba lieky bez náležitých výšetrení....!!! to nechápem, čo za doktora vás poslal rovno za psych.... ? a žiadne iné vyšetrenia .....! Ja som absolvovala takmer všetko.... a ešte aj tak mám ísť na gastro znova.... a aj na ortopediu.... aby vyšetrili chrbticu.... aj z toho to môže byť.... Tak len prosím Ťa nečakaj tak dlho... lebo sa Ti syn zblázni.... ja by som to tak dlho nevydržala.... ked hovoríš že už 3 mesiace sa tak cíti.... to je zlé..... dávaj na nho pozor... lebo ked sa človek takto zle cíti.... sám si hovorí, že to radšej takto nežiť.... aj mne to občas napadne.... lenže ja to hned zavrhnem... lebo ja žiť chcem... ale rozdiel je v tom, že beriem lieky, ktoré mi ako-tak pomáhajú.... Tvoj syn ako keby nebral nič.....sám to nezvládne.... bacha na to moja.... držím Ti silno prsty, a hned iď zmeniť Spitomin za iné... Diazepam.... alebo Neurol, alebo Lexaurin... a hned š.ž. a CT ..... mne to trpnutie celého tela... príde aj ako možno iný problém.... mohlo by sa jednať aj o iné.... no na to sú lekári.... ja som len laik.....

Držím silno prsty vám všetkým... a musím isť spať.... lebo už to nevydržím... alebo zoberiem ešte polku Rivo.....

ametyst123
2. feb 2016

Doplnenie.... každej som niečo zvlášť písala v tom jednom článku, ale zmazala som ho .... zle som ťukla... a bolo... takže dnes nemám na to síl... nebudem znova písať... len držím všetkým pršteky..... 😉

eliska13
2. feb 2016

@majinulka ak nepochodite kludne chodte na pohotovost, ale to co popisujes dost zle na zaciatku paretinu som mala aj ja.A to som liek poznala a brala roky a potom som mala len polku 1x ttyzdenne co je uz v podstate nic a znova som zacala brat po zhorseni na zaciatku kazdy den po 10 mg .ak ma take zle neziaduce ucinky treba mu dat aj Xanax ci Lexaurin to ste nemali predpisane? Vacsinou to davaju na zaciatku brania AD
Nesmies sa hnevat na lekarku, ale ludia sa tak dokazu bat liekov, ze maju vsetky nez.ucinky
Mne skor trpla hlava a ramena taky divny pocit, ale prislo to vzdy v noci v spanku a len prve dni

eliska13
2. feb 2016

@eliska13 uz ste to medzitym napisali ostatne sorry sa opakujem necitala som...
Zaciatok je velmi zly skuste vydrzat a prosim nehovor pred synom, ze snad Ti nebude zle a podobne...

babika1234
2. feb 2016

@janka_banka Ani ja si stym nerobim hlavu ,pokial mi niaky liek robi dobre ...Ved nepijem flasu vodky denne hahaha len bohuzial okolnosti môjho zivota nabrala taky spad ...Ze mam to co mam ...

ametyst123
2. feb 2016

To Majinulka.... fakt napíšem Ti teda rovno.... to sťahovanie svalstva, môže byť problém... neurologický... čo ak je to Božechrán nejaký nádor?.... nechcem Ta naozaj strašiť.... ALE chodte na to CT.... môže sa jednať aj o príznak epilepsie.... môže to byť problém cievny, takže aj cievne vyšetrenie nie je odveci... no neviem... pochodte....fakt aby ste vylúčili veci, nieže bude brať syn lieky na niečo, čo nemá, (ako moja mamka) a podstata ostane neliečená.... !!!!! (ako u mojej mamky....!!!!). Tak silno držím palce.... hlavne Ty sa musíš držať, Ty to zvládneš... a ako hovorím.... Diazepam, ani Tebe a ani Tvojmu synovi neuškodí.... daj si aj Ty.... ja som predtým, ked som ešte nemala PP, ale občas som mala nejakú stresovú situáciu, zobrala som si bud polku Neurolu, alebo Diazepamu, a hned som bola kludnejšia.... tak aj Ty sa musiš pozbierať... a hlavne jedz.... Tvojmu synovi nepomôžeš, ked aj Ty sa z toho "poskladáš" ako ja hovorím.... 🙂 Takže drž sa....

To Lehotka... daj si Rivo... ak sa zle cítiš.... a myslím, že si písala, že berieš Alventu.... no ja o nej mám svoj názor.... a viac dievčat tu písalo, že ju berú roky a nič.... takže moja rada, rozhodne zmen AD.... a Spitomin.... pre mna to boli lentilky.... to Ti vôbec očividne nezaberá.... niekomu to zaberie, ale niekomu vôbec... to je najslabšie anxiolytikum a nenávykové.... a možno preto nezaberá každému.... takže ten Rivotril vôbec nie je odveci.... zober si kludne... minimálne dávky na den sú 0,25 mg 3x denne, alebo ked to na Teba ide, a cítiš sa zle... to je minimálna dávka.... pritom čítam... ze niektorí berú aj vyššie dávky.... Neboj... Ty sa dáš dokopy, uvidíš, a budeš sa cítiť lepšie... ale rozhodne zmen lieky...., a s niektorými vecami sa človek musí vysporiadať sám, niekedy to trvá aj dlhšie, ako by človek chcel, ale čo už.... ale dá sa... mne zomrelo veľmi veľa blízkych ludí za posledné roky.... a stále sa to snažím "rozchodiť"....

To Babika... aj ja som u svojej obvodnej videla Frontin a Escitalopram Teva.... 🙂 ... a sama mi povedala, že kopec lekárov fíčí na ADčkach... alebo ukludnovakoch... inak by to nezvládali, psychicky ani fyzicky... o Arketise a tom druhom....myslím Brintelixe, či jak sa to volalo, som si čítala, no asi sa to nebije... zrejme sa to môže užívať aj spolu... ale aj tak si myslím, že ak berieš jedno ADčko.... a nie je to dobré... aspon vieš.... čo nesedí.... a tak ho zmeníš... Xanax som neskúsala, tak neviem, zatial zaberal Rivotril... ale teraz neviem... dajako mi je nedobre... možno len dnes lebo som mala zlý den...

To Qidko... super, že to zvládaš.... 😉 😉 😉 drž sa dievča... aj ja si spievam, aj ked neviem spievať... 😉 a púšťam si oblubené pesničky.... občas mi to pomôže... alebo dobrý ukludnujúci film...

To Ivka... kto nezažil na vlast. koži, nepochopí , o čom to je... nikomu to nepriať... fuuuuuj. Ináč klobúk dole, že sa staráš o syna s Downovym syndromom... ja mám dve deti a to sú "normálne".... 😉 myslím to v dobrom slova zmysle... ale sú také živé... že na nich nestačím.... Deti si DS cítia veci viac, ako iné... a vycítia viac, že sa niečo deje.... preto je skvelé, ked Ta syn postiska, ... aj Ty budeš na tom lepšie... spolu to zvládnete...Ked som vysadila kávu, ktorá by sa nemala piť, ked berieš AD, aj ukludnovaky, tak mi bolo ovela lepšie....

To Evak : čo tak zmeniť Paretin, ked ho berieš 9 rokov, a nič..... ja by som to tak dlho nezniesla..... a to s detičkami, že si ich vôbec nevieš užívať, a netešíš sa z nich.... to poznám aj ja ,... a pritom ich strašne lubim.... ale momentálne som v stave, že tiež sa len snažím, aby nevideli, že nie som ok.... aj ked to vedia.... a tak sa aspon snažim... pohladkať ich po hlavke... dať pusu, aj ked to tak bohužial necítim.... ale doteraz som ich lúbila, a cítila to tak, takže dufam, že to prekonám... a bude lepšie... mne občas aj deti uprimne povedané vadili, ked behali a vrieskali.... ale už to začínam vnímať kus inak... oni sa potrebujú vyšaliť, vybehať.... vzdy si hovorím... sú to deti... nie sú dospelí....! 😉

Dakto tu písal o Timonile.... čítala som... ale pripadal mi ako Rivotril, ale s horšími účinkami..... takže asi by som radšej brala ten Rivotril jak Timonil, mne osobne sa nepáči.... ale to je len môj názor.... treba vyskúšať , možno zaberie...

To Eliska: hej citlivejší ludia, a myslím si, že všeeetky sme tu práve takéto osôbky, berieme veci viac vážnejšie, ako možno sú, iní by nad tým mávli rukou, a šli dalej.... asi aj my sa to musíme nejako naučiť... bohužial je taká rýchla doba, a proste niektorí to zvládajú ľavou zadnou, iní nie.... A o deťoch.... aj ja som bola v škole slovne týraná.... a vzoprela som sa... a mala som konečne pokoj..... a moje deti... snažila som sa ich vychovávaať aby boli dobré... k druhým... a čo z toho.... prichádzali mi domov, s modrinami, kusancami, štuchancami, a revom..... tak som išla za učitelkami...ktoré si vraj nič nevšimli.... išla som za rodičmi tých detí.... ale aký rodič, také diťeťa, ako môžem čakať, že sa dieťa bude správať k môjmu dobre, ked má zlý príklad v rodičovi?.... tak som zmenila taktiku.... a mojim deťom hovorím.... ak Ta niekto kusne.... tak kusni aj Ty jeho.... a časom pochopí, že sa mu to tiež nepáči, a prestane Ti to robiť... ked ta niekto kopne, kopni aj Ty... možno kopne ešte raz - dva krát, ale ak mu to vrátiš, dá Ti časom pokoj.... čuduj sa svete.... už mi deti občas aj neplačú, ked idu do školky...

Končím ... papá.... dobrú noc...

babika1234
2. feb 2016

@junova Ano moja vtedy ano ked som mala vzdy mrchu ...to bola tradicia ze ma chytila pp na umretie ...Teraz uz nie ale je mi vtedy horsie pocas menzesu viac uzkosti citim ...

babika1234
2. feb 2016

Inac tento tyzden je strasny ...boli ma hlava chrbat citim sa na prd ...Pp ma nechyta ale mam bolesti hlavy a chytaju ma uzkosti unavena som jak kon ...peknu noc prajem ...

mikimavka
2. feb 2016

@majinulka Nech syn vydrzi, naozaj tie prve tyzdne pri brani AD sa zdvojnasobia vsetky zle pocity a neziaduce ucinky, preto sa k nim beru nejake benzace.. napr. Lexaurin. Ja som ho brala 2 tyzdne a potom uz len AD, ziadny navyk nevznikol. A to trpnutie a stahovanie svalstva je uplne normalne pri depresii alebo pan.poruche. ja som mala to iste, trpnutie a pichanie v hlave, stahovanie svalstva hlavne na tvari - okolo ust, nosa, oci. Dlhe mesiace urputne palenie v krku, neskor to vsetko preslo 🙂 ak tvojmu synovi nespravili ziadne vysetrenia, pozaduj u obvodnej aspon tu stitnu zlazu, vela priznakov je podobnych. Ja som kvoli tomu stahovaniu svalstva pochodila neurologogiu, gastroenterologiu, interne a neviem co vsetko a vysledok - nic mi nie je, teda "len" depresia.

ametyst123
3. feb 2016

@babika1234 Preeesne aj mne je nejak asi tak 4 dni dosť divne,, a teraz dnes a včera mi bolo, že dosť zle, a aj mna zacala bolieť hlava , a chrbtica celá, a ešte ktomu sa pridali aj bolesti kolien... to už som dávno dávno nemala.... kedysi som mala akusi počiatočnú fazu reumy.... ale asi to prešlo.... roky som nič neriešila... a teraz sa to asi vratilo.... ALEBO to je tým počasím.... furt len prší, je zima... fuuuuuu neznašam takéto počasie.....brrrrrrr. Aspon, že to fakt môžeme na to zvaliť.... 🙂 , ale podla mna to má čosi do seba , aj to počasie..... rozhodne.... 😉

ametyst123
3. feb 2016

@mikimavka aj Majinulka .... ale ja som to pochopila tak, že jej syn mal tieto stavy sťahovania svalstva už asi 3 mesiace predtým, ako začal teraz nedávno brať ADčka.... asi 6 dní.... takže to podla mna nie je z liekov... teda z ADčiek..... rozhodne by som ja osobne pochodila po vyšetreniacha.... a vôbec nie je zlé, že ostala so synom doma na PN-ke.... pretože v takom stave chodiť do práce.... alebo školy... to sa nedá.... viem to podla seba.... aj ja som skončila v nemocniciach... a potom na 2 týzdne na PN-ke.... ale musela som potom nastupit do prace... ale sú to muky..... vydržať to tam... a ešte aj podávať nejaký výkon......blleeeeee..... držím palce... nech sa majinulke a jej synovi podarí zistiť príčinu.... a liečiť to...

PS: zobrala som si Ibalgin.... na hlavu.... a najedla som sa .... a je mi lepšie.... Rivo som nezobrala.... ale zoberiem.... v prípade nutnosti....

mikimavka
3. feb 2016

@ametyst123 ved aj ja som to pochopila, ze to mal uz predtym, ze to nema z Ad-ciek.Preto som pisala, ze sa nemusi hned bat nejakeho nadoru alebo co, ze to moze byt kludne ako u mna prejav depresie (telesnych priznakov depresie), a to neprejde hned zo dna na den. Mne to preslo az po takych 2 - 3 mesiacoch uzivania AD, ale uz po tyzdni mi presli tie veci ako hnacky, nechut do jedla, zimnice, navaly tepla, tak proste musi vydrzat. Ale chyba je ta, zemu nedala dokina ziadne benzace a to aspon prve 2 - 3 tyzdne kym zacnu zaberat Adcka musi, lebo to sa moze aj zblaznit bez nich, ak ma taketo stavy, co sa este na zaciatku pri uzivani AD zdvojnasobuju.

lehotka
3. feb 2016

@ametyst123 ďakujem za odpoveď ;) a dnes som sa rozhodla ze budem mat pekný deň 😛

janka_banka
3. feb 2016

@mikimavka presne ako píšeš, kým začnú účinkovať je to ťažké, mne teraz tiež zmenila lekárka jeden liek a stavy veru ťažké prišli na mňa ... treba ale dať nejaké ukľudňováky, ja má Helex, doobeda katastrofa, ale poobede mi je vždy lepšie ...

janka_banka
3. feb 2016

@lehotka aj ja sok som si povedala, že budem mať pekný deň a basta 🙂 ... aj keď sa mi ruky trasú ako osike 🙂 .... ale to počasie to robí, som si istá .... v sobotu som bola super a v nedeľu ako sa zmenilo počasko prišli na mna tieto stavy...ale čo už narobíme, však??? 😀

qidko
3. feb 2016

@janka_banka Ahojte vonku je skaredo ale my si urobime pekny den🙂 budeme sa usmievat hoci to bude tazke ale ako vzdy zvladneme
ho 🙂 dame si lieky usporiadame myslienky a bojujeme dalej🙂 pekny den nech to ubehne v praci kto pracuje🙂

ivanka_kralikova
3. feb 2016
Používateľ ivanka_kralikova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivanka_kralikova.

@mitinka presla som si podobnym.. mna byvaly partner dostal na psychiatriu.. doslovne.. stale po mne krical ze nie som normlana a mam sa dat liecit... tak som sa zacala. v den ked sme sa rozisli a 6 rocny teror skoncil, vysadila som lieky... odvtedy som ich nepotrebovala. zmizla pricina problemu, nebolo potrebne viac riesit o liekmi.. musis odist.. cim skor. drz sa zasluzis si stastie

ivka1302
3. feb 2016

Ahojte kocky u nas je dnes srrraasne pocasie snezi prsi hmla no vsetko mozne chcela by som sa spytat kedze memam ziadne AD a vecer obcas nemozem zaspt koli tlaku v hlave tak mam predpisany xanax pisali ste tu nieco o nejakych benzacoch je aj xanax benzac? A co to vlastne je lebo ja to beriem teraz skoro kazdy vecer 10 kvapiek mam to v kvapkovej podobe viem len ze je navykovy obcas dam iba 5 aj to staci. Ako dlho to clovek moze uzivat ked je to navykove Dakujem a snad mate dnes vsetky troska lepsi den kedze vcera bol taky den na depku no u nas je to dnes take fuuj ani do prace sa mi nechce.