Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
4. feb 2016

@filipko14 Ahoj ani v Presove nedostanes Lexaurin bez receptu a neurol predpise aj obvodak co keby si skusila ist k psych. ona Ti poradi a urci lieky sama si lieky nedavaj mozes urobit viac skody ako uzitku ja beriem aj Lex.aj neu. su navykove ale mne pomahaju 🙂a to je zaklad pekny den nech sa dari 🙂🙂pa

shogun
4. feb 2016

Ahojte, poprosim o radu tie, ktore nieco take zazili, zazivaju, ako pomoct, co robit...je mozne, ze moze clovek pri silnej depresii prist do takeho stavu, ze si nepamata pol dna?co robil, co povedal?po vysetrenie na neurologii je vraj po tejto stranke vsetko ok, inak berie lieky od psychiatricky na depresiu, neviem presny nazov...dakujem za pomoc

filipko14
4. feb 2016

@qidko chodim k psychiatrovi, ten mi na tieto stavy predpisal Medotrigin, je to antepileptiku,ale ze sa pouziva aj na tieto stavy. U mna vsak bez efektu. Asi pojdem k obvodnej, ta mi predpise bez problemov, kedze mi naozaj neurol aj lexaurin pomahaju, mam to vyskusane.

qidko
4. feb 2016

@filipko14 Ja ich beriem zhruba 5m.+Estritoplam Mylan dnes som uz zobrala aj poobednajsiu davku myslienkovy pochod hroza🙂tak som sa prekonala a umyla 2okna aby son nato nemyslela ale uz mam boledti chrbtice tak lezim este ze nepracujem po fyzickej stranke by som to nezvladla a psychika kto vie🙂niekedy dlhsie trva kym najdes liek ktory sadne mne az na 3× a zacali zaberat po tuzdni verim ze Ti bude lepsie vela sil a trpezlivosti prajem

qidko
4. feb 2016

@shogun Je to normalne mne sa to ties stalo ale znasam Ked manzel odchadza na turnusy den Ked odisiek bolo mi hrozne deti prec ja sama triaska kolotoc a vkuse plac vzala som lieky a hajde do postele po polhodke ma budi svokra ci zijem ako sa citim kukam nanu cijej sibe viem ze ma kluce keby nahodou byva 2km odomna a ja cucim o com hovori vraj som jej volala a bla bla.......... ja som si nic nepametala a este som dala tel.na tichy rezim nemohla sa mi dovolat tak prisla bola som rada aspon som mala spolocnost hoci som ju lutovala ist pesi 70r.babka no nic vsetko je nanieco dobre a mam taketo stavy aspon 1-2do mes.moj nazor normalka

qidko
4. feb 2016

Ahojte babulky nato ako zle sa zacal dnes den caka ma skuska suseda mi doniesla 10m.chrustika na stazenie ona isla z dcerou k lekarovi tak ma to nakoplo pozbieram vsetku silu a idem nato drzte palceky nech to zvladnem 🙂🙂🙂

shogun
4. feb 2016

@qidko no ved to mamina je vela sama, je na PN, zle to znasa a ja neviem ako jej na dialku pomoct☹

ivka1302
4. feb 2016

@shogun nemate u vas v meste resp. tam kde tvoja mamina byva nejake zdruzenia dochdcov vies myslim take tie sedenia kde sa stretavaju dochodci a travia volny cas maminka by tam mohla prist na ine myslienky odreagovala by sa spoznala novych ludi a nemyslela by na svoje problemy a samotu obcas niekde byvaju aj lekcie tanca to je velmi dobry liek. Vies obcas mame mi ludia hlavne ako vekom starneme vo zvyku povedat vetu Ved to uz nie je pre mna. A tak sa casom uzatvarame do seba robime veci rutinne len preto ze musime ale vela starsich ludi zabuda ze zivot je aj o inom ze vsetko nekonci teraz a tu len preto ze som zostala sama a na AD. Presne ako sa mi tu na fore povzbudime a vymenime si nazory vyrozpravame sa o dobrom aj o tom horsom tak potrebuju kontakt aj dochodci. Moja mama vzdy hovorila ze ked bude na dochdku tak si to bude inak uzivat a bude vsetko stihat. Bohuzial moja mama sa velmi skoro opustila a taktiez je na AD vecne je doma urobi kazdodenny ritual a pozera telku. Ked so obcas vyjde s dochodcami na grilovacku alebo si iba spolu zaspievaju tak je hned ina zena. Len tolko skus tvoju mamu ku niecomu takemuto priviest aj keby si tam zo zaciatku mala ist s nou vela stastia a hlavne ju povzbud a urob jej komplimenty ze si zasluzi este zivot plny radosti. Pa pekny den

ivka1302
4. feb 2016

@qidko urcite to zvladnes nikto tu o tom nema pochybnosti zvladas svoje deti zvladas situacie ktore by ini uz vzdali si silna len si treba verit. Ved kazdy den vstavas a robis zazraky uz len tym ze aj ked obcas mame kazda dni keby sme radsej nevyliezli s postele tak zoberies silu a das vsetkym to co potrebuju. Vedies svoju rodinu a mas vzdy vsetko pod kontrolou tak ake pochybnosti pa pekny den

lehotka
4. feb 2016

Kocky dnes na mna šiel zase atak , urobila som zopár skracovaciek, drepy a je mi dobre (zatiaľ ) ;)))))

shogun
4. feb 2016

@ivka1302 dakujem pekne za rady, len je to fakt tazke s nou pohnut, otec pride z prace a pusta dnu svetlo, lebo je zabarikadovana, vola ju von na prechadzku, na nakupy a nic, proste, ked sa zatne tak s nou nikto nehne, povie, ze jej nie je dobre a koniec...nema ziadne kamaratky, akorat co psa vyvenci rychlo☹, ked jej poviem, nech sa vzchopi, aspon kvoli vnucatam, nech sa tak neopusta, tak mi povie, ze za to nemoze, ze to nedokaze sama si pomoct, stale len negativne vsetko vidi☹

ivka1302
4. feb 2016

@shogun no to je zle prave to musi mamina pochopit ze ona sama musi chciet nikto jej nepomoze ked sa bude lutovat a ked pojde takto dalej bude to len horsie je dobre ze je aj otec nech ma s nou trpezlivost ale nech ju nelutuje to ni je dobre tie prechadzky urcite pomozu aj ja som sa tak odreagovavala musi sa vschopit pomoc je v nej ona to musi chciet vy ju podporujte a urcite nejaky konicek by jej prospel. A ked to fakt nepojde kludne jej opis zivot aky zije ci je spokojna a ze ked sa bude lutovat tak strati aj to co ma ved jej spravanim trpi cela rodina to nie je iba o nej ma vnucatka tak nech maju babku na ktoru budu radi spomynat. Mozno to bude lepsie teraz na jar ked bude slniecko a teplo pa drzim palce tvojej mame aj vam vsetkym 🙂 🙂

ivka1302
4. feb 2016

@shogun skuste aj psychologicku taka nestranna osoba vie obcas dobre cloveku prehovorit do duse mozno to pomoze 🙂

ivka1302
4. feb 2016

@anina63 dakujem budem sa snazit aj ked je to len o financnej podpore ale citala som co vsetko vdaka mojej pomoci to drobuliatko dostane a budem jej moct pisat aona mi nakresli a casom aj napise ako sa jej dari 🙂 🙂 snad ju budem moct niekedy objat 🙂 😉
@nikollla

ivka1302
4. feb 2016

🙂 @ametyst123 dakujem za tu odpoved na xanax vies ja som len chcela vediet ako dlho to clovek musi uzivat aby sa stal od toho zavysly. Ja si ho davam asi tri tyzdne pred spanim lebo som nemohla zaspat a AD nemam ziadne pretoze mi nerobili dobre ale odkedy som na bezlepkovej diete je to lepsie pekny den a ako to u teba dopadlo v praci? 🙂

filipko14
4. feb 2016

Dievcence, po akej dlhej dobe vznika zavislost od benzodiazepinov?

umabell
4. feb 2016

@filipko14 podla toho kolko denne beries ale 4-6 mesiacov...

qidko
4. feb 2016

@shogun Ahoj Ked nema priatelov nechce sa pridat k nam ?Prisla by na ine myslienky mozno by sa dokazala otvorit a pochopit ze v tom nieje sama ja viem ze sa to lahsie pise ako realizuje skuste psychoterapiu mozno by sa jej ulavilo keby byvala blizko mna tak by som jej robila rada spolocnost🙂.
A este sa pochvalim maleho som zvladla uplne mam ine pocity myslienky su fajn

@lehotka Super dobre dievca 🙂sikovne nedaj sa tak lahko my sme silnejsie zvladneme to 🙂🙂

ametyst123
4. feb 2016

@filipko14 Tak sa kludne vyber za obvodnou a požiadaj ju o Neurol, neviem, ale keby že mne je blbo, tak mi je jedno, za akym lekarom ist, vôbec by som nevahala.... porozpravaj jej, ake lieky berieš, a že ten Neurol Ti zaberal, tak sa s nou porad, čo môžeš brať spolu s Neurolom a hotovo... A prave preto, že potrebuješ normálne fungovať, a Neurol Ti pomáhal, tak fakt nemáš nad čím uvažovať... A čo sa týka Lexaurinu.... no ja neviem... ale bola som v jednej lekárni, popýtala som si Lexaurin.... a dali mi ho.... 🙂 tak neviem....

ametyst123
4. feb 2016

@ivka1302 No v práci to dopadlo tak, že som kolegyni na rovinu povedala, že sa mi nepáči, že klame šefovi o mne, a že o tom viem, a už ma proste nepresvedčí o opaku.... sama sa k niektorým veciam nechtiac priznala....a povedala som jej na rovinu, že už nie sme žiadne kamaratky, ale iba kolegyne, správam sa len ako koleyna.... toť vsjo... 😉 A šefovi som naznačila, že svoju prácu robím dobre, poctivo, a všetko pekne stiham, dokonca som mu aj predložila papiere, aby videl, že je to tak... a snad pochopil, že támtá kolegyna si vymýšla na druhých blbosti.... ale možno nepochopil.... tak to už je jeho problém... Ja momentálne čakám, čo bude dalej..... ked prídem o prácu... nevadí.... aj tak ma už vôbec nebaví... okrem toho je smutné... že robím za minimálnu mzdu, a ako som už spomínala mám VŠ.... takže to je pre mna dosť frustrujúce... ale bohužial... tu je dosť problém s prácou.... tak preto.... zamestnavatelia vedia, že si môžu diktovať podmienky, ako sa im za chce, a ked neakceptuješ .... tak proste príde niekto druhí... a to je svinstvo.... Na druhej strane už aj tak mám tej roboty plné zuby, takže ked ma aj vyhodia.... no tak sa neposkladaám.... aj manžel mi povedal, že to nemám brať tragicky.... hoci peniažky dosť potrebujeme.... 😖 ale nevadí..... vždy nejako bolo, tak aj nadalej dajak bude.... 😉 . A dnes som mala mať zlý den, ale zmenil sa na skvelý deň, takže som šťastná ako blcha, že sa mi podarilo konečne niečo, čo som dlho nemohla urobiť.... a som rada, že aj napriek mojej PP som to zvládla v pohode....

ametyst123
4. feb 2016

hííí... jaká tvrdka... že príde niekto druhý.... sa ospravedlnujem... ostatné chyby neriešim...ale tvrdka?... dokelu... 😀 upsss...

majinulka
4. feb 2016

@ametyst123vďaka za povzbudenie. Musím ísť ďalej a podržať ho. Vieš uňho je to ťažké tým viac, že on je taká obrovská citlivka už odmalička. On zle znáša aj obyčajnú nádchu a všetko rozoberá do úplných podrobností. Momentálne stačí, že spomeniem nejaké slovo napr. stuhnutie(pretože on má napäté svaly) a už panikári. Fakt to je taká ťažká povaha. Preto aj to jeho prežívanie PP nemôžem a niekedy neviem ako vyhodnotiť. Asi chápeš o čom hovorím. To čo nás možno trochu zabolí, on to prežíva 100 x viac. Ale stále mu pripomínam, aby si upratal myšlienky a nemyslel na napäté svaly, lebo to rieši celý celý deŇ. Ja som už na slovo napätý alergickááááá. Teraz bol napríklad na mobile, lebo mu dobre robia pesničky a už prišiel za mnou s tým, že akosi sa mu zle pozerá na oči. No a teraz babo raď. Je to od mobilu, alebo sú to zase tie jeho namýšľanky - jaj čosi ma zabolelo a už to rozoberá až z toho vyrobí nenormálnu vec. Od rána sa mi ho podarí dostať hore a príde taká prkotina a sme späť. Tak som ho vyhnala von umyť auto. Keď sa vrátil už mu bolo lepšie. Tak fakt to neviem potom vyhodnotiť. Hrozné! 😕 😠 . Čo sa týka to CT a MRI tie máme urobené - sú v poriadku. Akurát nám chýba endkrinológia. Neurológia v poriadku, tam nám brali krv na TSH hormón na štítnu žľazu. Doktorka nám povedala, že je v poriadku. Preto som už na endokrinológiu nešla. Ale našla som si informácie, že na endokrinológii sa robia aj ďalšie hormóny. Tak neviem či vôbec stačí len to TSH a tie ostatné možu niečo ukázať tiež? Skúšam ho objednať na endokrin. ale všade majú plno. Zaplatím si asi a basta. Ale ani tak niekde nechcú brať. Tak zajtra skúšam ďalej. Rozmýšľala som aj o gastro vyšetrení ale to rezolútne odmieta, lebo on si sondu do žalúdka nedá ani za svet, dokonca ani pod narkózou. Na alergológii mu vyšli pozitívne testy na obilniny ale tie vonkajšie teda obilnina ako tráva. Tak som rozmýšľala, či nemôže mať celiakiu ak má alergiu na obilniny vonkajšiu. Všetko mi to vŕta v hlave. Manžel je už zo mňa nervózny, lebo stále niečo hľadám a riešim. Typický chlap. Čakala by som od neho trochu podpory, ale naopak. Jednoducho som na to sama. Akurát mi veľmi pomáhajú naši a moja sestra po tej psychickej stránke a takisto aj synovi. Dúfam, že to dotiahneme do zdarného konca. Najviac sa bojím toho, že mu tie lieky nezaberú a budeme musieť brať nový. To mu psychicky vôbec nepomôže, skôr naopak. A čo je najhoršie, on sa stále sústreďuje na to, kedy mu zaberie tabletka a on už bude mať voľné svaly. Ráno sa zobúdza s tým, že ktorý deň už berie tabletku, počíta dni. A tak mu hovorím, že sa nemôže spoliehať na ňu, ale musí fungovať, relaxovať, športovať, skrátka niečomu sa venovať. Ale povedz športovému drevu aby športovalo. Tak ho ťahám, ako môžem. Dávam mu vyniesť smeti, umyť riady a pod. Pomohlo by mu nejaké nakopnutie, impulz. Už som asi nenormálna, ale napadlo ma aj také niečo, že by mu možno pomohol dobrý sex. 🙂 😎 😅. Asi si pomyslíš, že som nenormálna, ale už neviem. Tak zajtra nás čaká ďalší boj.

majinulka
4. feb 2016

@mikimavka to kk77, nikolla, ivka 1302, eliska 13, Dievčatá ahojte. Všetko ďalšie dianie som odpísala ametyst 123 na str. 919. Prečítajte.
A vďaka za podporu.

nikollla
4. feb 2016

@majinulka podľa mňa to vôbec nie je nenormálne S tým sexom, ako som to čítala aj mňa to napadlo☺keby myslel možno na nejaké dievča, možno by mu to pomohlo, aspoň V tom že by sa tak nekontroloval.Na druhej strane táto choroba jE aj O tom,že sa vkuse kontroluješ, pri ataku sa ti zdá všetko hrozné,že už zomiera A mnoho iných takýchto príznakov... ja myslím, že tie lieky už pomaly začnú zaberať, prajem mu to.Ja som včera dostala nové A vôbec nemám odvahu S nimi začať. 😕

nikollla
4. feb 2016

@ametyst123 Ja vôbec veru nemám odvahu na ten chlorprothixen,asi to skúsim len sama uberať po tej štvrťke,veď keď som to čítala na čo to vôbec je nechápem prečo mi ho dala,akože na PP,keď tam je že na agresivitu, demenciu,abnormálne správanie, to už fakt abych len oťapená spala.Keby sa to dalo pri 10 mesačnom dieťati tak hej, ale ja si to dovoliť nemôžem. . .tak radšej to asi skúsim sama.Len ak to nezvládnem či mi ten neurol vôbec ešte predpíše to neviem. 😑

staninka30
4. feb 2016

Co pomaha pri depresii jogging joga a sport!!!!!!!!endorfiny to Je vo potrebujeme vsetci,ktory nou trpime..samozrejme Ze aj tabletky...tie Mam uz4mesiace po ruke este som sa ich neodvazila chytit!!!svinstvo

filipko14
4. feb 2016

@ametyst123 urcite za nou pojdem, nebudem sa trapit. ved hadam nezostanem hned zavisla, zvykla som ho uzivat 0,5mg raz maximalne dvakrat za den.

qidko
4. feb 2016

@staninka30 Dobre som to pochopila?Mas depky a 4mes.neuzivas lieky?Citis sa fajn?Ak ano preco ich mas predpisane?Ja ich mam predpisane no bez nich mi je nanic takze ich uzivam 🙂drz sa🙂🙂

nikollla
4. feb 2016

@qidko Veď toto,ja takisto bez liekov skrátka nevládzem A aj na šport,by som ani energiu nenabrala. Neviem,ale bez nich som nezvládla bežné činnosti tak som bola na začiatku A lieky to vlastne bolo východisko, to už mi bolo jedno čo tam píšu než. účinky, alebo čo je to za svinstvo,skrátka som ich musela užívať A nepomohlo mi nič iné, bez nich bych nebola ani na WC došla A to už vôbec nie nejaký šport, ale to záleží asi od človeka, či sa tomu poddá alebo to zvládne...no ja som ten prípad neni.Ja som to tiež bez nich nezvládla.

qidko
4. feb 2016

@nikollla Ver ze nezviknem zavidiet ale aj ja by som chcela mat poruke lieky a nepotrebovat ich:( Mozno sa to podari raz aj mne☹