Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
28. feb 2016

@evak12 som rada ze aj niekto z mojho okolia je tu ja tu travim vela casu myslim na MK som PN uz 10 m a zajtra manzel odchadza prec na 14 dni tak som zvedava co to bude ...7.3. mam kontrolu na psych.a neurologii po 10 m pojdem autobusom do Presova tak dufam ze to dam,nechcem otravovat deti uz tolko koli mne obetovali...a zase len pisem a pisem sorry tu sa tak dobre vykecava🙂

misulik88
28. feb 2016

@sandra2308 mam zavrate ..trse mi telo hlavne na rukach vidim ze sa mi trasu ,strasne busenie srdca a mav mravcenie po tele a tyk nad perou a diagnozu mi urcila somatizačna anxiozna porucha

misulik88
28. feb 2016

@sandra2308 mam zavrate ..trse mi telo hlavne na rukach vidim ze sa mi trasu ,strasne busenie srdca a mav mravcenie po tele a tyk nad perou a diagnozu mi urcila somatizačna anxiozna porucha

ametyst123
28. feb 2016

@misulik88 Mišulik, napadlo ma, je aj Menierov syndrom.... moja mamka ho mala, liečila sa aj na toto.... mala závrate.... na toto si bola vyšetrená.... ?.... Suvisi to s ušami....Pozri si toto :

https://www.slovenskypacient.sk/menierov-syndro...

qidko
28. feb 2016

@ametyst123 co keby si uz isla spat?... mam pocit ze uz ponocujes...sup sup do postielky🙂 Dobru noc

misulik88
28. feb 2016

@ametyst123 na to som bola a vsetko bolo ok:(

ametyst123
28. feb 2016

@evak12 Ahojky Evak, ja som mala menzes začiatkom týždna, a bolo mi celý týzden, až do piatka zle.... Všimla som si aj u iných babeniek tu na fore, že ked majú "svoje dni", tak sa ten stav zhoršuje... takže asi zrejme je to tak.... ja som si popri mojich Adčkach a Rivotrile, pomáhala aj Ibalginom, ked sa to fakt nedalo vydržať, hoci fakticky ničí žalúdok, ale ten jediný mi na menzes zaberá, resp. na tú neskutočnú bolesť... a tiež som si zobrala aj Degasin.... to je na to nadúvanie a lepšie trávenie po jedle... a striedala som to.... Takže ráno na obed a večer som klasicky zobrala tie ADčka a Rivo... ako mám brať a medzitým som zobrala dvakrát Ibalgin t.j. okolo desiatej, a okolo piatej večer.... a Degasin po každom hlavnom jedle... teda po ranajkách, obede, a večery.... A pomohlo.... ale konzultovala som to predtým s lekárkou , a tá mi povedala že mám slabé ADčka a aj Rivotril neberiem vysoké dávky... takže môžem kombinovať aj s týmto... Inak pozor.... občas si tie príbalové letáčiky čítat aj treba... lebo napriklad u niektorých nemôžete brať napr. Paralen.... kyselinu acetylsalicovú.... aspon myslím... že som to pri niektorom z ADčiek čítala.... a takisto pozor.... kto berie tie IMAO... inhibítory ...blablabla... dá sa to nájsť na googli... tak nesmie sa jesť napr. mlieko, mliečne výrobky, syry, banany, orechy.... atd adt.... Ja to robím takto... prečítam si o lieku aj na googli... o každom ktorý beriem... aj tie základné... čo sú bez predpisu.... napr.... aj lieky na kašel atd atd... lebo nie všetko sa dá kombinovať.... ale zároven som sa radila aj s lekárkou.... takže asi tak....
Radšej sa opýtať aj na banality.... ako si dobabrať už aj tak nalomené zdravie..... 😖 ... Toto forum je fakt super... a všetky sme tu skvelé babenky.... mne toto forum naozaj tiež velmi pomohlo... zo začiatku... sa mi tomu nechcelo ani veriť... že mám problém..... 🙂 ale teraz to vidím inak.... mám panickú poruchu... a je to tak... bohužial... ale prekonam to... dá sa to... tak čo.... 😉 .... takéto psychické poruchy sa riešiť dajú....

Ešte ja som jedla, ked mi bolo zle.... a nemohla som sa na jedlo ani pozzrieť... donutila som sa zjesť aspon trošku rohlika s maslom... a vodou.... potom čajik s cukrom.... vedela som že ked som schudla od toho nič nejedenia a vracania, a prehanania 10 kíl.... že to nie je dobré... cítila som sa slabá... tak som si pocukrila čaj.... a kus energie som do tela dostala.... a potom zase kusok .... zo zaciatku som jedla len toto.... a potom som pridavala aj mlieko s grankom.... resp. som ho zahustila aj detskou kasickou.... "ukradla som trosku detom..." 🙂 .... aby to nebolo čisté mlieko.... a potom neskôr polievky... ale obyčajné... najlepšie zeleninové.... potom aj kuracie... ale občas mi z nich bolo zle... ale postupne som pridavala.... aj iné jedlá... dobré je zjesť aj varené zemiaky.... to pomáha.... Takže teraz len fakt niečo lahke zjedz.... chlebik s maslom.... a čaj s cukrom.... trošku.... zase to netreba prehanat....

szpiellman
28. feb 2016

@misulik88 Kedy sa to najviac prejavuje,vystihla si chvile kedy priznaky vymizli? Alebo ci nemas napatie v sebe,strach,depky, prip. ci si neprekonala v minulosti,ci v blizkej dobe stres,traumu.
Rozumiem Ti lebo ja som isteho casu zacala mat velke problemy-srdce slo vyskocit,tepy v klude mala az 130,nizky tlak,zavraty,omdlievanie,permanentne hnacky. Lekari,internisti,neurologovia nic nezistili tak ,,jasne,, poslali k cvokarovi. Vzdy som bola stresant,uzlik nervov ale take potiaze som nemala. antidepresiva nepomahaju,neriesia ten tlak v tele,riesila som aj akupunkturu.
Co mi naozaj pomohlo,zacala som si uvedomovat coho a preco sa obavam,preco som nervozna,napata,hladala klud,relax,prirodu, v tichu triedila myslienky a odpad vyhadzovala z hlavy,aj hudba pomaha !!!!
Neviem ci je to aj Tvoj pripad,ja som si takto nastastie pomaly pomohla.
Aj vela vit. B a magneziom som sa dopovala kvoli nervom.
Jedno je iste,tym,ze myslis na potiaze,problemy,tym vacsi tlak je v tebe.
Verim,ze to zvladnes nech urobis pre to cokolvek 😊

misulik88
28. feb 2016

@szpiellman Teraz mam hlavne uz stres a paniku stoho co mi je.Predtym zavrate neboli take silne ako teraz na chvilku mam pocit ze je dobre a po cca hodke to zase namna pride zase pocit ako keby som bola opila a trasenie v tele a ruk a pocit ze mam vsetko tazke ...najhorsie to je vecer ..budim sa na tocaky presne o 2.07 som hore a do rana spat neviem takze spim cca 2hodinky :(

ametyst123
28. feb 2016

@misulik88 Teraz som si prečítala aj Tvoje dalšie príznaky... myslela som, že máš len tie závrate.... ale tá somatizačná anxiozna porucha.... to je to, čo mám aj ja... 😀 .... ja to mám trošku inak napísané, že somatoformná porucha... to je to isté.... a znamená to, že je to psychického povodu.... aj ked máš fyzické problémy.... ako napr. búšenie srdca, atd.... všetko je vyvolané psychikou.... Ako píšeš tie symptomy.... mne to prebiehalo presne takto.... z ničoho nič.... pri nejakom strese.... začala som mať pocit horúčavy... búšenie srdca, bolo mi zle, točilo sa so mnou, pocit na omdletie... potoom mi začali aj prehanačky, slabosť, unava, zase prehanačky.. dokolečka dokola.... napínanie na vracanie, a občas aj vracanie.... pocit zatmievania pred očami.... a pocit na odpadnutie.... nemohla som dýchať... pocit niečoho v krku.... ktorý mi ale ostal až doteraz.... triaslo ma.... a bola mi zima... potom zase teplo... mala som vysoký tlak, čo mi zistili na pohotovosti až 180/110.... bolesť a pichanie v lavej ruke vo vnutri, ako keby v zilách.... mala som pocit, že mám infarkt.... a myslela som že umieram.... takto som sa cítila skoro mesiac... a popri tom som chodila raz do práce,... večer na pohotovosť,... do práce, a do nemocnice... do práce a zase pohotovost...... ale upravili sa mi po brati ADčiek a Riva... tie hnačky, nebuši mi srdce, iba občas mam pocit tlaku na hrudi, pocit hrče v krku ostal, ale verím, že to časom zmizne..... lebo som bola na vyšetreniach ,avraj tam nič nemám... takže je to psychika.... Takto sa prejavuje Panická porucha.... to mám vlastne ja... a zrejme aj Ty... skús ešte tú tetaniu... je to podobné tomuto ...... ja som ešte u neurologa nebola... ale chystám sa.... pojdem tam, ale ešte predtým idem na gastro... kde som bola už dvakrát... na tú hadicu do krku.... vtedy mi ale nezobrali vzorky.... 😠 len pozreli či nemám vred na zalúdku.... 😠 a druhýkrát som sa takmer zadusila... tak prerušili ten ukon.... ☹ .....Tak skús ešte pozistuj, chod za neurologom rozhodne.... a uvidíš....Inak sú aj dalšie choroby, ktoré sa takto môžu prejavovať a to: problémy so štitnou zlazou, čo si už napísala , že máš ok, dalej problémy so zalúdkom.... a to napr. Helicobacter pylori, alebo celiakia... (nevedela som, že to môže clovek dostať aj napr. v štyridsiatke so stresu.... 😕 ) ... môže to byť ako píšeš chrbtica, a ešte niečo som tu chcela napísať... ale zabudla som... asi idem spať.... 😀 ako správne píše Qidko.... 😉 ... Zase ponocujem... neviem, neviem, či namiesto televízora "nepresedlám" na PC.... a na toto forum... 😀 ... ale pomáha mi táto stránka.... kým som ju nevygooglila... tak som sa trápila.... sama a aj s manželikom.... a nevedela som toho veľa... ale teraz mám podstatne viac informácií... a to je podla mna dobré.... aspon viem, čo a ako.... aj ked si človek môže pri čítaní napr. liekov niektoré veci pripisovať, že aha... aj ja toto mám... a toto to určite bude... a už mám aj taký príznak.... lebo si to vlastne akokeby "vsugeruje"...ale na druhej strane.... človek časom pochopí,... čo si len namýšla... čo mu fakt je.... čo mu spôsobuje problém... kde je príčina problému.... či je to stres, práca, ludia - niektorí, alebo všetci- teda okolie v ktorom žije, býva.... deti, nahromadené a neriešené problémy, nedostatok spánku.... 😀 ... takmer všade by som sa asi našla.... 😀 ... u niekoho a aj u mna to boli aj umrtia v rodine... a naposledy moja mamka.... pred pár mesiacmi... takže to už bol asi spúšťač všetkého..... toho nahromadeného neriešeného stresového.... čo všetko som už prežila.... a telo si povedalo.... dosť... už takto nevládze... hoci ja som sa citila v pohode... a brala som to ako sa hovorí, že "taký je život" .... . Ale organizmus to zobral inak.... zložila som sa zrejme z toho všetkeho... a začalo to tými hnačkami... a pridávalo sa dalšie a dalšie..... Tak končím dobrú noc....

ametyst123
28. feb 2016

@misulik88 Ano, a Szpielman dobre hovorí, treba jesť aj magnezium a vitaminy B. Tiež to jem... aspon ten Magne B6 forte... jedna tableta na den.... pomáha..... inak na pohotovosti Ti pri takýchto stavoch pichnú presne magnezium.... a tiež aj Apaurin... ukludnovak... to je Diazepam.... takže ano... vitaminy treba brať.... aj vitamin C je super.... lenže ja ho nemôžem... môj zalúdok mal s týmto vždy problém..... vela zalúdočnej kyseliny.... takže obmedzuje kyslé ...hlavne pomaranče, citrony.. a také.... to mi robilo vzdy problém.... Inak magnezium je dobré brať aj pri menzese....lebo vtedy je ho nedostatok v organizme... asi sa vyplavuje z organizmu preč... to neviem isto... ale viem, že vtedy ho treba brať....

misulik88
28. feb 2016

@ametyst123 Urcite vyskusam este ist na to tetanium ...sak som mlada zena 31neni tak vela aby som sa takto trapila ...ubija ma to ...dobru noc prajem vsetkym

szpiellman
28. feb 2016

@misulik88 viem je tazke byt v klude,ale da sa to .... nespim po nociach ani ja,tak sa niecim zamestnaj !ja tu pozeram na nete hluposti,zaroven kukam tv,strikujem alebo si nieco vyrabam,skratka aby som nepremyslala nad hlupostami-zajtra vybavovacky,doktor,ake budu triple vysledky a pod. Snazim sa na to nemysliet.
A zas ani liekmi nie je dobre sa moc dopovat,je to palka na pecen,lieky nezachrania

misulik88
28. feb 2016

@szpiellman ..ja sa tu tiez zamestnavam na nete ale aj vyspata potrebujem byt pri mojej malej strele....treba sa jej venovat co je premna naozaj tazke ...neviem nevnimat to co sa somnou deje ...ak mi zacne byt blbo tak ma az panika chyti...viem ze by som to mala ovladat ale neviem to:(

ivka1302
29. feb 2016

@misulik88 skusala si psychoterapiu? Ak nie najdi si dobru psychologicku ona ti pomoze v takychto situaciach ovladat sa a mat pod kontrolou taketo stavy aby ti to neprerastlo cez hlavu su na to rozne cvicenia alebo akoby aj hypnozy take relaxacne kde sa uvolnis. Skus si rychlo nejaku zohnat ak nemas. Drzim palceky😞😘😚😊❤️❤️❤️

evak12
29. feb 2016

@misulik88 citam tu titania,ja som bola tiez na neurologii,tiez ze vraj mam tetaniu,ale z coho to zistili neviem,lebo mne ziadne testy nerobili ....mam lezie v hlave,zablokovany stvry stavec,zihlavku,chron.bronchitidu,ale ziadne lieky mi nikto nedal,len ti od psychiatricki,tak ja uz neviem

eliska13
29. feb 2016

@evak12 vacsinou im staci len to, ze mas krce, trpnu Ti ruky...je to vsetko z nedostatku mineralov a to sposobi spolu so stresom tetaniu, ale neviem preco Ti nerobili testy ci pohmatom ci s pristrojom ved to je sekunda

babika1234
29. feb 2016

@misulik88 Miška mas aj niaky nevrol lexaurin nieco na ukludnenie ked ti dojde zle?

misulik88
29. feb 2016

@ivka1302 Na psychoterapie budem chodit ale az na dalsi mesiac mam ist..len ja mam problem ist aj von s malou ..bojim sa aby som niekde neodpadla alebo nieco dost sa mi toci hlava a trase sa mi cele telo no hlavne ruky.

misulik88
29. feb 2016

@babika1234 Nemam nic a take lieky ako lexaurin a xanax a tie navykove sa bojim brat .Mam skoro 3rocnu dcerku tak nechcem nejake lieky co ma budu utlmovat ...aj tak sa jej uz malo venujem....edteze je unas niekto furt doma ....a problem mam sa aj dostat k doktorke :(

1lienka1
29. feb 2016

@stan0 Ahoj chodíš doktorke Stanislavovej? Ja áno už 4 krát sa mi to vrátilo, sama nevie čo mi je , beriem escitalopram . Chcela som zmeniť lekárku ale veľa báb si ju pochvaľuje ale mne nejak nesedí. Máš snou skúsenosti?

babika1234
29. feb 2016

@1lienka1 Poznam aj ja Stanislavovu nie je to zla lekarka ale ma uz strasne vela pacientov skus sa k nej objednat ci by ti mohla venovat cas a by sa s tebou porozpravala

1lienka1
29. feb 2016

@babika1234 chodím k nej 3 roky, myslím že za ten čas si mohla nájsť čas poradiť mi. Aj keď si zaplatím vonku som vybavená za 5 minút. Jej odporúčanie znelo necitat modrý koník 😃. Tak asi tak

eliska13
29. feb 2016

@misulik88 ale ty si musis ukludnit nervovu sustavu tych liekov sa neboj mas to urgent napr na tyzden dva mne stacili 3,4 dni dat si kazdy den 3x polku a bola som vnutorne uplne kludba.Ten liek Ta zbavi toho strachu a napatia🙂 zase si nepredstavuj, ze budes neschopna sa o malu postarat ci spava.

babika1234
29. feb 2016

@misulik88 Miska ano viem ze sa bojis ale vsetky znamky toho co popisujes su nervy ... Navykove ano ked ty sama si vytvoris navyk ,Ak ti je zle tak si tabletku daj ...Ukludni to co popisujes ...

babika1234
29. feb 2016

@1lienka1 A posiela ta k psychologovy ze ?Vitaj v clube

1lienka1
29. feb 2016

@babika1234 až teraz po 3 rokoch, alé K jej známej čo je v tej istej budove. Odmietla som, ja mám svoju psychologicku. A ty sa načo liecis?

babika1234
29. feb 2016

@1lienka1 Áno viem tam dole posiela ...Mam panicku a uzkostnu poruchu nervicky ...

babika1234
29. feb 2016

@1lienka1 Doktorku Tropek skus pozret neviem ci ju poznas Slovinska

1lienka1
29. feb 2016

@babika1234 ja mam pocit že mám to isté, ona zase tvrdí poporodna depresia. Sama si musím hľadať diagnózu.