Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

staninka30
3. mar 2016

@ametyst123 Aj Ja Mam panicku uzkost tiez beriem vitaminky a zacnem Aj s b12 injekciami stale Ma Boli nieco ine Teraz kolena a svaly Presne Ako pises☘😘

janka_banka
3. mar 2016

@ivka1302 presne moje slová, Boh si ku nám vždy nájde cestu i cez naše trápenie ... veľaktrát mi to pomôže, lebo mám pocit, že mnohé to vysvetľuje a že moja chorobá "má zmysel"... mne akoby sa takto Boh pripomínal, že som tu a pristrihuje mi krídelká 🙂 ... bo ja sa veeeeľký namyslenec niekedy ... to si kriticky priznávam 😒 ...

erikapeter
3. mar 2016

@qidko no vidíš, prvýkrát napíšem do diskusia aj to mimo... 🙂

qidko
3. mar 2016

@erikapeter to je dobre ja som si vsimla ze tvoj nik som tu este nevidela mrkla som aj par stran dozadu ci sa neskopem ....ale zakladatelka tejto temy to urcite zvladla verim ze ani my tu nebudeme dlho lebo chystame sa porazit nasu chorobu......a potom zalozime diskusiu Zvladli sme to radi poradime🙂

ivka1302
3. mar 2016

@qidko bola to knizka od Joel Osteen Zivot plny potencialu alebo tak nejak ale zozenies to asi iba v krestanskych zdruzeniach Odporucam kazdemu kto sa chce priblizit Bohu a kto chce poznat co Boh pre nas vsetko pripravil 😘🙂❤️❤️❤️❤️❤️

ametyst123
3. mar 2016

@qidko a to Ivka.... ste skvelé baby.... 🙂 😉 .... držím vám palce... a aj nám všetkým, nech to dáme... porazíme to, čo nás trápi, ale časom nás to trápiť nebude..... 😉 ... my to všetky dáme....len tomu musíme veriť....a priať si to.... nemyslieť na to, že mi bude zle.... ale práve naopak musíme sa snažiť myslieť, že , bude mi lepšie.... (mne je momentálne síce mierne blbo.... ale dá sa to zniesť...) tak to prekonam .... 😉 a BUDE MI LEPšIE..... 😉 .... držím všetkým palce...

ametyst123
3. mar 2016

@staninka30 Ja si davam to Magne B6 forte.... stačí jedna tableta na den.... ale teraz mám aj afty v ústach.... oslabenú imunitu.... dala som si aj čistý Riboflavin.... nie B-komplex.... a zaberá to.... už ma aj zuby začali bolieť... ale ten riboflavin mi pomohol.... tiež som brala jeden čas aj Probio-fix... probiotiká... na úpravu čriev.... proste trávenia.... ale musím si zase kúpiť... už nemám... Tie inejkcie... si pýtala od obvodnej ,alebo psychiatričky...?.... Zrejme aj mne by to mohlo pomôcť.... nie je to zlý nápad...

ametyst123
3. mar 2016

@erikapeter Neboj sa Erikapeter.... zaujímavé meno... 😉 teda nick... nenechaj sa takou maličkosťou odradiť.... 😉 .... a určite si tu, možno aj preto, že máš dôvod, že tu chceš písať.... tak kludne píš....

somebunny
3. mar 2016
ametyst123
3. mar 2016

@somebunny No jasné, že východ.... tú sú predsa platy mizerné.... 😒 .... a firiem málo.... všetko tískajú len na západné slovensko....na východ pritiahnu aké firmy....? takmer žiadne..... a potom volajú východniarov tam, myslím na západné slovensko, aby tam išli pracovať, a ked tam prídeš.... poprepichujú Ti gumy na aute.... 🙂 😔 ..... a velmi v láske nas východniarov nemajú radi, neviem, prečo, čo sme menej ako ostatní?... to rozhodne nie...a sme pracovití... a snažíme sa prežiť, tak ako každý... .. soooory... nechcem nikoho uraziť ani nič také. božechrán... to by som nechcela, aby sa niekto urazil... to nie...... ale áno som z východu, a aj napriek mizernej situácii... a tomu, že mám VŠ a zarábam základný plat.. som hrdá na to, že som východniarka..... je to fakt mizerné, nezarobiť takmer nič...... ale čo mám robiť.... mám sa aj s celou celou rodinou presťahovať na západ.....?.... a kto tu potom ostane?..... 😖 Nikto.... tu prídu Ukrajinci..?.. 😀 .... Nie ja som patriot.... 🙂 ... nerada by som sa sťahovať... ale ked to bude nevyhnutné.... tak to z manželom a deťmi urobíme.... zatial sa pretlkame, ako sa dá.... ale čo bude dalej.... jak sa hovorí... Pán Boh zná... teda skratka PBZ..... 😵 .... Ale naozaj nie je podstatné... odkial presne som... a skôr by mi to uškodilo... keby som povedala, hoci aj okres.... takže ber to tak, že som východniarka ako repa.... a vidím, že aj Ty si tiež východniarka... aspon to máš v tom obrázku napísané.... teší ma . 😉 🙂 .. možno sa aj poznáme... ale radšej ostanem v anonymite.... 😉 .... Som rada, že je taká možnosť a stránka, kde sa môžeš dozvedieť všetko, čo sa týka týchto porúch, a som rada, že sa tu môžem dozvedieť kooopec vecí... o ktorých som predtým nemala ani šajnu.... 😀 .... a že sa môžem vyžalovať, ked treba, alebo posťažovať, ked mi je zle.... alebo povzbudiť, ak sa cítim lepšie... a možno to povzbudí aj dalších, že aj im bude lepšie.... Mna tu vela dievčat neskutočne povzbudilo.... svojim optimizmom... a hlavne tým, že viem aj od nich, že sa to prekonať dá, že sa cítia lepšie, aj to ma povzbudzuje... a teší...zároveň..... Tak asi tak.... 🙂

ivka1302
3. mar 2016

@ametyst123 jasne ze mozes byt hrda ze si vychodniarka NAJKRAJSIE SU VYCHODNIARKY. ☺️😀😌🙂🤗😊❤️❤️❤️❤️To sa nieslo Slovenskom ked Ivana Christova vyhrala MISS 😋😊😄😚🙂🤗😌❤️😜😘

ametyst123
3. mar 2016

@ivka1302 🙂 😀 máš recht.... 😀 😀 😀 ... ale myslím si, že všetky Slováčky sú pekné.... mám jedného kamaráta, ktorý bol raz v Amerike... a hovoril... že tam stretnúť peknú ženu, a ešte aj chudú.... tak to bol doslovne zázrak... 🙂 ... aspon takto to opisoval... a straaašne sa tešil na SK, že tu uvidí konečne pekné žienky.... 😀 .....tak asi na tom niečo pravdy bude.... 😉 .... a ked prišiel na Slovensko naspäť... bol neskuutočne rád, že je tu.... 😀 .....

ivka1302
3. mar 2016

@ametyst123 aj moj priatel povedal ze na Slovensku vidi iba krasne zeny😄😚😋😊❤️❤️❤️Preto ma jednu doma aby nemusel stale cestovat hore dole😚🙂😊😚❤️❤️❤️🤗☺️

somebunny
4. mar 2016

@janka_banka no to aj som bola pysna vsetko sa mi darilo a naraz baccccccccccccccccccccccccc

somebunny
4. mar 2016

@ametyst123 no ja som tiez vychodniarka okres sobrance 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janka_banka
4. mar 2016

@somebunny jaj jaj, veru tak, ja som raz hore a raz dolu ... ako na hojdačke ... mám pocit, že mi chýba niekedy pokora a všetko by šlo ľahšie ... ale ak toto prekonáme a verím, že prekonáme, tak budeme silnejšie a aj nápomocné druhým, ja to vidím takto 🙂....

silvika99
4. mar 2016

Baby prosím je tu nejaká ktorá brala antidepresiva počas tehotenstva alebo musela koli tehotenstvu vysadiť? Konkrétne sertralin a trittico kludne aj do ip .....ja nie som tehu ale chcela by som druhé ale neviem si predstaviť byt bez liekov....pri prvom som mala dosť silnu popôrodnú depresiu a aj rodina mi odporuca buď nemať druhé alebo oveľa neskôr....ja som chcela stále rozdiel 3 r ale tak asi to nebude možné momentálne beriem sertralin polovicu to je skoro nič a trittico 100 ....skusal mi lekár znizit zrittico a dostala som zase úzkosť že či vôbec chcem mať druhé dieťa.....uz som bola rozhodnuta že bude len 1 a potom som videla relaciu kde psychologicka hovorila o jedinacikoch že to nie je dobre a som zase v depke

sardinka335
4. mar 2016

@silvika99 ja som vysadzala Cipralex do týždna ako som zistila, ze som tehotna po konzultacii s psychinou ...a bez problémov. Mam kamošku čo je na AD cele tehotenstvo a ma 5 deti - zdrave všetky. Ak budeš sledovana lekarom, všetko konzultovať nevidim problém prečo by si nemala mat dalšie dieťa. Priapadne hned po porode nasadiš lieky aby sa predišlo ataku, navratu ochorenia. Ak chceš pridaj sa do skupiny o psychoporuchách pošlem ti pozvanku.

junova
4. mar 2016

@sardinka335 môžeš prosím aj mne poslať pozvánku do tej skupiny?

sardinka335
4. mar 2016

@junova uz tam si od 27.12....skupina ,,ach ta naša diagnoza, spolu to zvladneme,,. 🙂 Kludne tam pridaj otazku ak chceš.

junova
4. mar 2016

@sardinka335 aha, ja že je ešte nejaká iná skupina 🙂 Áno, tam občas prispievam.

janka_banka
4. mar 2016

@junova jeeej je ešte nejaká skupina ohľadom našej choroby? Aj ja by som sa rada pridala 😎

evak12
4. mar 2016

@janka_banka aka skupina?

junova
4. mar 2016

@janka_banka Nie, to len ja som sa pomylila 🙂 Tiez zbieram co najviac informacii.

junova
4. mar 2016

@evak12 Nie je nova skupina, len ja som si myslela, ze je aj dalsia sukromna skupina 🙂

qidko
4. mar 2016

Haloooooo dievcata kde ste?Dnes ziadne prispevky☹. Prajem pekny vecer a este krajsi vikend plny elanu a pokoja uzite si volno s rodinou drzte sa🙂 Myslim na vas

eliska13
4. mar 2016

@silvika99 ja som brala 20 mg Seroxat cele tehu aj som kojila vsetko bolo v poriadku.

eliska13
4. mar 2016

@silvika99 ale na zac tehotenstva som ho vysadila a v 3 m nasadila bolo mi zle uzkosti nespavost plac...uz by som sa tak nezachovala zbytocne som si spravila zle.Dieta maj vtedy, ked sa budes na to citit nie podla toho aky chces vekovy rozdiel.Este mas malo rokov nemusis to silit🙂

ametyst123
4. mar 2016

No čaute babenky,... 🙂 joooj som taká rada, že som tu.... prežila som to Gastro.... 😝 .... No bolo to strašné.... ale dali mi injekciu.... a som sa pýtala, či mi môžu dať tu injekciu... oblbovák... kedže je to Diazepam....alebo Apaurin presnejšie.... a ja beriem Rivotril.... čo je tiež oblbovák.... ale lekár povedal, že mi tú injekciu dajú... aby sa to vyšetrenie podarilo... kedže minule sa nepodarilo.... 😖 .... Ale aj tak to bolo presne také hnusné... ako predtým... ale už som sa snažila stále si vsugerovávať... že dýchaj, dýchaj.... 😀 Jak ten vtip.... určite poznáte.... ale napíšem.... 😀 ... Príde mladík do kaderníctva so sluchátkami na ušiach, a žiada kaderníčku, aby ho ostrihala, ale tie sluchátka mu musia ostať na ušiach, lebo je to pre jeho život nevyhnutné.... Ona sa začudovala... a jak strihala, strihala..tak si pomyslela, šak mu dám tie sluchátka dolu, nič sa nemôže stať..... tak zrazu tomu mladíkovi dala sluchátka dole z uší.... a on.... zomrel..... Tak sa začudovala a priložila si sluchátka k uchu, že čo tam vlastne počuť... prečo ho to zabilo.... A tam znelo: NÁDYCH, VÝDYCH, NÁDYCH, VÝDYCH.... 😀 Viem, morbídny vtip, ale dnes mi to pripomenulo moju situáciu.... 🙂 ... tiež som si hovorila len dýchaj ...dýchaj... snažila som sa nosom.... a dajak sa im podarilo zobrať koooooonečne aj vzorky.... takže mi zobrali na celiakiu, a lekár spomenul aj histamínovú intoleranciu DAO... tak som zvedavá.... výsledky ,ale až o mesiac.... ☹ Dovtedy budem čakať.....čo mi je , alebo nie je, s tým žalúdkom.... ☹ ...Tiež mi povedal, že môžem mať aj mliečnu intoleranciu.... a že by som mala vylúčiť mlieko v sladkej forme.... tzn. radšej piť už vykvasené mlieko....acidofilné mlieko, jogurty... atd... proste mám skúšať... čo mi robí zle... tak to skúsim.... Lebo síce beriem ADčka a Rivotril... ktoré mi fakt pomáhajú pri tej mojej panickej poruche... ale to brucho a zalúdok ma bolí furt....teda stále.... a velmi lieky na to nejak nezaberajú.... ale na ostatné príznaky, čo som malaa mi to pomohlo... tak uvidíme.... čo to bude, alebo nebude.....jooooj... som šťastná..... úprimne, myslela som si, že možno ani dnešok neprežijem.... kedže minule som sa tak strašne dusila, že som im tam takmer odkvecla.... ☹ .. Som si myslela, že sa možno nedožijem ani zajtrajšich volieb.... 😀 .... tak to znamená, že mám ísť voliť... 😀 ... A teraz, ked sa nad tým tak zamyslím, takéto situácie naozaj človeku nepomáhajú v tom, aby bol kludnejší, a potom nemaj panickú poruchu.... 😀 ....Najlepšie ale bolo, že ked som dostala injekciu... pri vyšetrení som to nejak nestihla pocítiť... ale pocítila som účinky, až ked sme vyšli von... išli sme s manželom... či do obchodu, a tak... a manžel mi hovorí, že som vysmiata jak lečo... 😀 ....

qidko
4. mar 2016

Som rada ze to mas za sebou....a teras uz len tie vysledky a budes zas o trosku " mudrejsia" ako dalej .....tak si sa usmievala trosku viac ale co natom bola si stastna ze to mas za sebou a zvladla si to na 1....🙂 a manzel aspon videl ako krasne sa vies usmievat aj Ked mas stres...🙂