Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka1302
17. mar 2016

@qidko citit z tvojich sprav vela energie😚🌺😘😚❤️❤️To je super ze sa mas dobre vsetky sa tu tesime s tebou kraaaasny den aj u nas je dnes slniecko sice zima ale krasny den 😘🤗☺️❤️❤️❤️Tak nech to tak pokracuje krasny den vsetkym s tou stretavkou qidko dobry napad dufam ze nam to vyjde ale vsetko sa da ked clovek chce😊😘🌺❤️❤️

eliska13
17. mar 2016

@ivka1302 dakujem, a odkial sme vlastne, keby sme sa chceli stretnut?co registrujem 2 ste z vychodu,Taliansko🙂) iba ja a Janka Banka sme blizko seba...

ivka1302
17. mar 2016

@eliska13 ja mam do BA asi 160 km som od Puchova

ivka1302
17. mar 2016

@eliska13 to v registracii som tukla ako prve co mi vyslo lebo som si myslela ze sa len zaregistrujem a napisem a koncim ani ma nenapedlo ze tu spoznam tak skvele zienky😚😘🤗❤️❤️❤️

qidko
17. mar 2016

@ivka1302 ahoj aj ja vyskusam kolac ....teras sa chystam na prechadzku zo psikom ide aj kamoska s drobcom...dcera ma poobede prax a manzel zo synom isli obist krmitka....cavte

ivka1302
17. mar 2016

@qidko supeeer vyskusaj mne velmi chuti aj ako torta je super😚😘🌺❤️Pocuvam ze u nas na Sk sa troska umudrilo pocasie tak nech mate to slniecko kazdy den a nech zohrieva aj srdiecko a uzdravuje dusicku😊😘☺️❤️❤️❤️

qidko
17. mar 2016

@ivka1302 ahoj dnes bolo krasne poprala som bola som pri svokre aj na cintorine...potom chlapci isli do lesa a ja som bola2,5 hodky na prechadzku neuveritelne kolko sme presli bolo to fakt suoeeeer🙂... je pravda ze krize a noha boli☹ ale zajtra Ked bude pekne pojdem vonku uz som zabudla ale je super ist na prechadzku preco som len bola taka hlupa a vzdala sa takej uzastnej veci☹.... nepochopim preco som bola radsej zatvorena v izbe a trapila sa☹..... niekedy som chodila 4× do tyzdna behat,mala som3× zumbu a to som stihala pracu aj rodinu sila ......ale teras idem naplno je mi super rodinka pokope tak co sa mozem stazovat🙂

@evak dnes si sa neozvala verim ze si v poriadku a citis sa lepsie🙂
@janka_banka chybas nam daj nam vediet ako sa mas

ivka1302
17. mar 2016

@qidko tesim sa stebou je pravda ze taketo stavy nas vsetky zmenia ale nesmieme zabudat zit☺️😘🤗😚❤️❤️❤️Pekny vecer babulky Ja som si naplanovala na sobotu lyzovanie a aby som to nezrusila pre istotu som si uz dnes bola pozicat lyze. Takze v sobotu lyzovacka a potom apre sky☺️🌺😘😊❤️❤️❤️

qidko
17. mar 2016

@ivka1302 uzi si to odychnes si a prides na ine myslienky.....mne sa vypina kazdu chvilu tabket takze mi chce naznacit ze mam ist spat🙂... takze pekny vecer vsetkym...🙂 DOBRU NOC🙂

eliska13
17. mar 2016

@qidko vonku je super ja som vcera vytiahla bicykel fukalo, az mi vecer horeli lica🙂uz taj vtaciky jarne pospevuju.Rano sme mali namrazu na trave.Dnes som sa hecla, ked ste tu pisali o tych oknach, tak som nechcela zaostavat a poumyvala som ich🙂)
Zajtra vecer som sama doma dieta ide na prespanie do skoly maju taku skolsku akciu a muz ide z roboty na oslavu, tak piste nech mam co vecer citat

ametyst123
17. mar 2016

No babenky, neviem, ale jednak mám "svoje dni", som chorá jak pes, predpísala mi obvodná (nie obvodný... 🙂 som sa sekla...) cefuroxim .... antibiotiká, k tomu na bolesť Novalgin... a psychiatrička mi zmenila Tianeptin na Brintellix, a Rivotril mi zmenila na kvapky ale s vyššou účinnosťou... neviem, cítim sa pod psa.... zatial beriem tie Antibiotiká... medzitým aj tie ADčka pôvodné... kým ich doberiem... už ich nie je veľa.... a k tomu ten slabší Rivotril.... ale asi cez víkend skúsim tie silnejšie ADčka a Rivotril.... Stretol sa už niekto s Brintellixom? Vraj je to jeden s najnovších liekov.... doplácala som (aj s tým Rivotrilom asi) 6,- Eur.... lekárka nevedela, či mi ich má predpísať, že sa dosť veľa dopláca... a ona radšej predpisuje tie lacné..... tak som povedala, že nich mi dá podobné ako tie čo som mala.... ale nech mi pomôžu... choc budú aj drahšie..... radšej sa chcem vyliečiť... jak byť stále chorá...
A inak povedala mi moja psychiatrička jednu dosť podstatnú vec..... a to ... že ak ADčka nezaberú ani po 3 mesiacoch.... treba ich zmeniť, lebo nie sú účinné.... takže babenky.... ak niektoré beriete lieky aj niekolko rokov.... tie isté lieky... tak to asi nebude s kostolným poriadkom.....proste lieky ako ADčka by mali zabrať po niekoľkých mesiacoch, a ak sa tak nestane, majú sa zmeniť za iné.... dovtedy, kým sa nenájde ten správny liek.... takže myslím si, že ste tu niektoré spomínali aj niekolkoročné branie toho istého lieku.... a to asi nebude tá správna cesta..... 😖 ....
Ak má niekto skúsenosti s Brintelixom.... napíšte mi .... plíííís... dakujem veeeelmi pekne.... lebo neviem, či to mám brať alebo nie.... ale asi aj budem musieť, lebo Tianeptin z nejakého dôvodu už dlhodobo nedostať v lekárnach... a exportuje sa do iných krajín.... tu je problém ho zohnať.... zaujímavé.... ☹ ... tak cez víkend to skúsim, ako mi bude.... chcela by som ešte zistiť, čo to je ten Brintelix... či je to SSRI, alebo čo.....? No neviem, čo urobím... ale ten krk, a žalúdok furt mám s týmito vecami problém.. tak tie lieky skúsim... nič mi ani neostáva.... Na zajtra sa mi straaaaaaašne nechce ísť do práce..... fuuuuuu..... No nič idem spať... dufam, že konečne skôr, ako obvykle... 😵 😵 😵 Čaute..... Dobrú noc....

qidko
18. mar 2016

Dobre ranko dievcata u nas vychadza slniecko ale v noci bol mraz......dnes budem pestunka suseda ma vybavovacky s maminkou ta sa stara o leziacu dceru (43 r) ma to velmi tazke☹ obdivujem ju a sklanam sa pred nou do nedavna sa starala aj o leziacu maminu ktora uz nieje medzi nami cely zivot len krmi,polohuje,plienkuje ☹ tolko trapenia v jednej rodine uf silna to zena.......manzel uz je v lese bol rad Ked som mu povedala ako beriem lieky pochvalil ma vraj je namna pysny🙂..... dnes na obed budu halusky s tvarohom,polievku este dojeme ak bude malo vecer urobim chlebik vo vajicku....boze ja mam tolko energie a taku super naladu uz davno som sa necitila tak vyborne nech to trva vecne....
@ evak ako sa mas ? Ako si sa rozhodla? Moja ponuka plati ak budes v nemocnici rada za tebou pride a pokecame tesim sa na teba drz sa🙂

Tak idem upratat urobit ranajky a budem cakat kedy donesie chrustika ,pekny den vam zo srdca zelam pa

qidko
18. mar 2016

@eliska13 ahoj ja som rada Ked mam chvile pre seba pustam si stare platne urobim kavu a len si lezim a odychujem,ale stava sa ze si potancujem🙂 a mozem si spievat a nikto si nemusi zatvarat usi🙂... aj nase deti mavali take dni v skole aj v skolke ,volali to noc skriatkov bolo to fajn tak si to uzi ahoj

ivka1302
18. mar 2016

Dievcatka zelam vam krasny den ja som dnes vstala skor a kedze je u nas zajtra den otcov rak som urobila ten moj ale s praskom do peciva a s orieskami😘😚🤗❤️❤️❤️

janka_banka
18. mar 2016

Ahojte dievčatá, tak ja sa hlásim po menšej pauze ... no dnes u nás krásne slniečko, len moja nálada je akosi pod psa a aj sa nejako klepem, asi to bude, že budem mať menzes + za celý týždeň za sebou ... a v práci ... a to Vám pocit dievčatá, že tam je ten pes zakopaný a premýšľam nad zmenou zamestnania ... robím na recepcii, každý deň kopec ľudí ... kopec pocitov a žiaľ viacej tých negatívnych .. bleee ... celé zleee ...a potom mám večer úzkosti... je to divné, ja sa už do tej práce stresujem ... že kto zase ... že ma zase zasiahnu tie negatívne pocity druhých a je pravda, že ja som tam ako taká špongia, čo všetko absorbuje .... tak v utorok mám sedenie u lekárky, som zvedavá čo povie, a ak sa dohodneme, že dávam výpoveď tak idem preč ... Prajem Vám pekný dník 😅

qidko
18. mar 2016

@janka_banka ahoj -ahoj som rada ze si sa ozvala....chybas nam tu☹...... verim ze to bude lepsie musis si odychnut a vypnut a ak budes musiet tak zmenis pracu- najdes si inu co nebude brat s teba energiu a bude lepsie ....prajem pekny den drz sa

tslobik
18. mar 2016

Ahojte žienky...... 😢 Mám hlavu v smútku opäť......Môj otec je zdá sa, vážne chorý. Dnes ho hospitalizovali s tým, že jeho krčná si nevedela rady a dnes v nemocnici tiež, nakoľko je piatok, víkend........a vtedy nič neriešia. Nevedia čo, vraj až v pondelok budú vedieť viac. On už nevie ani prehltať, rozprávať.......Udialo sa to behom mesiaca.....Nechcel ísť k Dr. najskôr, potom čakal na objednanie v nemocnici......a ja už to vidím najhoršie ako sa dá.......Hrozí operácia, čiže nád. ochorenie......Pri mojom stave aký mám, čiže na AD.......skončím na psychiatrií.....Mamu som zavolala k nám cez víkend, nech nie je sama, chcem ju povzbudiť.....ale neviem ako.....Ako sa dá zvládnuť zákerná choroba v rodine, ak som k tomu ešte na AD a liekoch na spanie???? Veľmi som nešťastná......tento víkend bude náročný......Chcela by som pomôcť, odľahčiť situáciu, ale sama nezvládam a mám problémy.....Otec bol ten, kto ma povzbudzoval.....a teraz toto.....Aspoň som mohla napísať týchto pár riadkov........aj to ma trocha ukľudnilo....aspoň trošičku......

qidko
18. mar 2016

@tslobik ahoj je mi to hrozne luto☹ vies vsetko je v Bozich rukach ......vies ako sa hovori u nas? Koho Boh miluje toho krizom navstevuje....musis verit ze bude vsetko dobre.....rozpravajte sa s maminkou a peknych veciach ktore ste zazili a planujte co vsetko pekne spolu zazijete.......drzim palce posielam objatie drz sa

tslobik
18. mar 2016

@qidko Ďakujem, mám slzy v očiach.....mám pocit, že to nezvládnem ☹

qidko
18. mar 2016

@tslobik musis si verit a byt silna zvladnes to urcite drzim palce budem na teba mysliet drz sa....keby som ti mohla pomoct s radostou by som to urobila☹

qidko
18. mar 2016

Dievcata na znamost sa dava ze dnes MK - od22.00-6.00 bude z technickych pricin nedostupny ....aspon pojdete skor spinkat pekny vecer prajem

tslobik
18. mar 2016

@qidko Si veľmi milá.....kiež by takých ľudí bolo viac.......Ďakujem.

ivka1302
18. mar 2016

@tslobik neboj moja aj moj otec doma je chory a caka na chemo a tiez nemozem pomoct ale mysli na seba uvidis ze sa vsetko este urovna daju mu lieky a bude dobre musime sa na to pozerat pozitivne inak by sme sa zrutili😘🌺😊❤️❤️❤️🤗Budem na teba mysliet a velmi si to neber ja viem ze je to vazna vec ale mi musime byt v pohode pre tych ktori nas potrebuju a tvoj syncek ta potrebuje😘☺️😚❤️❤️Mi mame silu ovplyvnit a budovat si nas zivot. Tvoj otec urcite chce aby si sa dala do poriadku najskor ty az potom mozes byt napomocna druhym😂☺️🌺😘😊❤️❤️Vela vela sil a dusevnej pohody😚😘🤗❤️

ivka1302
18. mar 2016

@qidko Ja nejdem spinkat rozhodla som sa ze idem s kamoskami von a zajtra na lyze tak sa idem nahodit a ciao rodina🌺😘☺️❤️❤️❤️😘🌺

qidko
18. mar 2016

@ivka1302 tak si to uzi zajtra podas hlasenie🙂 aj podrobnosti🙂.... pekny vecer a davaj na seba pozor

Dievcata prajem sladke sny dobru noc

eliska13
19. mar 2016

@tslobik to mi je luto:( vy to mate uz potvrdene ci len tipujes diagnozu?kamaratka mala strumu v hrdle a nevedela prehltat.Nedus to v sebe jasne, ze chces byt mame oporou, ale ak chces plakat plac..a taketo rodinne problemy nikto nezvlada tak si nic nevycitaj.Moja sesternica robi na onkologii rakovina znie hrozne, ale je uz dobre liecitelna dolezita je psychika nepoddat sa to mi tvrdi po 20 r co tam robi.
Povedala, ze x krat mali pripad velmi vazny a ten clovek bol tak odhodlany zit a prekonat chorobu, ze sa tak stalo
Ano, ako na potvoru nesiel modrykonik a bola som sama doma a nudila sa🙂
Pekny vikend

qidko
19. mar 2016

Dobre ranko dievcata....u nas dnes vyslo slniecko ale fuka studeny vietor☹..... idem upratat kedze budem sama dcera sla k babke chlapci maju scitannie zveri a potom idu na polovnicku vystavu,ale mne sa nechce.....vcera som bola 2 hodky na prechadzke aj s malym idu mu zubky tak je nespokojny ale zato strasne lubezny🙂..... pekny den prajem uzite si pohodu v kruhu svojej rodiny drzte sa🙂 pa

babulka82
19. mar 2016

Kočky ako sa prejavuje depresia v takej lahšej forme?

qidko
19. mar 2016

@babulka82 Ahoj u kazdeho je to ine ....ja som sa nevedela sustredit,zabudala som,chvel sa mi zaludok,nevedela som spat s casu nacas hnacka a zvracanie ,hrozny strach ze sa nieco zle stanie,uskost vseobecne☹

babulka82
19. mar 2016

@qidko dakujem .No ja skor som smutna ,nejak mi vadia ludia som naladova nervozna stale akoby rozculena a podraždena cely den .Niekedy sa mi chce plakat ale neplacem som cela taka precitlivela.