Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mona12071
16. nov 2009

filipal-teras niesom na tom niako zle ze by som to nezvladala asi mi pomaha to tehotenstvo a ako sa tesim na krpca ale pred rokom ani neviem ako som to vsetko sama zvladla bez liekov nechapem bola som na tom velmi zle

filipal
16. nov 2009

Bubo, ahoj 🙂
vyzera to tak, ze mas opakujucu sa depresiu. jednoducho sa ti vo vypätych zivotnych situaciach vrati.
v tejto diskusii je viac kociek, ktore maju podobne priznaky ako ty.
precitaj si stranky dozadu... 😉

rimmel
16. nov 2009

vsetko vsetci nazyvaju depresiou....ja by som to skor nazvala ze si "slaby clovek" a velmi citlivy....ale to je len moj nazor..nepaci sa mi ako sa v dnesnej dobre vsetko kategorizuje pod depresiu......

filipal
16. nov 2009

to je fajn Mony, ze to zvladas! 🙂 ano, je mozne, ze prave kvoli tehotenstvu.
niektori ludia preziju depresiu bez liekov aj cely zivot. ide tu ale o kvalitu zivota... 😢 o to ako prezivaju kazdy den a ci im stoji za to to utrpenie... ☹ samozrejme su aj lahke stavy, ktore sa daju zvladnut aj s dobrou zivotospravou...
ale terapia by bodla! 😉

filipal
16. nov 2009

Rimmel, ktoru z nas si prosim ta nazvala slabym clovekom? nie je mi to jasne...

rimmel
16. nov 2009

pardon myslela som bubo...ale nemyslim to v zlom 😨

filipal
16. nov 2009

Rimmel, mozno ti len zavidiet, ze si depresiou netrpela. depresia je oficialne uznana diagnoza, ktora sa da nastastie liecit. nehnevaj sa, ale cloveku, ktory touto chorobou trpi, nepomoze, ked to budes zlahcovat. kedze Bubo pomohol Xeroxat a psychiatricka jej diagnostikovala ochorenie, nespochybnovala by som to....
nema to nic spolocne so silou osobnosti. s citlivostou mozno ano, ale tu mame vrodenu, takze za to tiez nikto nemoze...iba, ze by ju skryval....

mozno si mala Rimmel skor na mysli, ze ludia zneuzivaju slovo "depka", ked maju len zlu naladu, alebo nejaky prechodny smutok... tu sa jedna, ale o nieco ine.

mona12071
16. nov 2009

filipal-este som sa nezaujimala ako to chodi tu v anglii ☹

rimmel
16. nov 2009

filipal ano ja viem, samozrejme, ze depresia je uznana diagnoza, a choroba ktora sa lieci liekmi ako kazda ina choroba...a tiez viem ze su asi 4 druhy depresie a nepodcenujem ju.

ja osobne verim, ze su ludia ktori su viac a menej nachylni depresiu dostat..a skor to ma nieco spolocne s osobnostou a povahou a s tym ako clovek dokaze zvladat nestastie ako s citlivostou..ja som velmi citlivy clovek, hocico napriklad v telke ma rozplace 😉 ale viem ze ja depku nikdy mat nebudem, jednoducho niesom ten "typ"...

viem ze si asi vela ludi pomysli ze trepem a ze nemam pravdu a kto vie, mozno nemam ale toto je moj nazor 😉

rimmel
16. nov 2009

lebo ako inak mi vysvetlite ze su ludia ktori ju nikdy v zivote nedostanu a ludia ktori ano..musi to s niecim predsa suvistiet 😉

filipal
16. nov 2009

Rimmel, teraz musim utekat, potom sa este k tomu vratim....

mona12071
16. nov 2009

rimmel-to som simyslela aj ja ale vsetko sa v tebe nasklada a potom naraz sa to prejavy ale prajem ti z celej duse aby si ju nezazila

rimmel
16. nov 2009

a to iste s poporodnou depresiou...niekto dostane, niekto nie..mala som velmi tazky porod, a takze zaciatky a dokonca som si hovorila ze dufam ze nedostanem z tohto depresiu...anic... 😕

mona dakujem velmi pekne aj ja dufam resp verim ze nie 🙂 umrela mi babicka, rok nato milovany pes....a nic...cas vsetko lieci nemyslim si ze sa mi to bude hromadit niekde..

rimmel
16. nov 2009

filipal ok 🙂

mona12071
16. nov 2009

rimmel-ani u mna sa neobjavila depresia po umrtim mojho brata ,ako moj otec bil matku ale po dlhsich rokoch myslim ze mas v tom troska zmatok 😒

rimmel
16. nov 2009

mona ale rozdiel je v tom ze ja som s umrtiami vysporiadana a ty si asi so vsetkym nebola...moj otec tiez bil matku ale niepravidelne, ale stavalo sa..tiez je to alkoholik a matka ma bila...aj brata.....a dnes, dnes mi je jed luto 😉

rimmel
16. nov 2009

mona aty trpis ci si trpela depresiou prepac necitala som cely prispevok

rimmel
16. nov 2009

aha uz citam vyssie.....

mona12071
16. nov 2009

rimmel-aj ja som bola vysporiadana amyslim ze aj som ale potom som zacala matine problemy mensie oproti tomuto a prejavilo sa mi to myslim ze clovek je velmi silny ale niekedy ked ten hrniec prekypi tak to pride nastastie som sa s tym poprala aj bez tabletiek zmenila som vsetko v mojom zivote a pomohlo mi to ale viem ake to je a teras sme mali zasa velke problemy a mala som uz take pocity
ide o to ze ja som bola ako ty strasne silna myslela som si ako to moze niekoho stretnut a tak ale to clovek musi zazit aby to pochopil

rimmel
16. nov 2009

mas pravdu, nikdy nehovori nikdy! a kto vie, kebyze mi zomrie syn alebo manzel ci by som sa rovno neobesila.............. 😔

barbora30
16. nov 2009

Ahojte baby!
píšem Vám až po týždni ale skor som nevedela... dúfam, že si ma z príspevku pamätáte ... Tak dnes som bola u psychiatričky ... Aj to keď som sa objednávala tak mala termíny až na apríl, ale dajak som ju uprosila, či by sa skorší termín nenašiel, resp. či by ma nevedela niekde vsunúť... Tak sa podarilo... Jaj a musela som ísť aj k obvodnému aby mi vypísal výmenný list, alebo ako sa to volá ...
Psychiatrička bola milá, povedala že z pôpôrodnej depresii, ktorú mám sa dá vyliečiť... aj mi jej rady pomohly ... lebo ten strach čo som mala bol už hrozný, desivý ... Predpísala mi Neurol a Escitalopram Teva ... no len budem musieť prestať kojiť, lebo tieto lieky sa nesmú počas kojenia brať... tak ešte musím zájsť za mojou gynekologičkou aby mi predpísala lieky na odstavenie mlieka ... No to je mi trocha lúto, že už malého nebudem môcť kojiť, ale predovšetkým nech sa z tejto depky dostanem ...
Majte sa krásne a ešte sa ozvem ... 🙂

blumchen
16. nov 2009

bubo551 ma Panicku Poruchu - videla som v inej teme, ktoru zalozila, ale jedna kocka jej poradila tuto super diskusiu.
Su tu zienky, ktore maju Panicku Poruchu? Kolko ich je 🙂 ?

maria62
16. nov 2009

Ahojte dievčatá pozerám, že každý deň tu máme nové známosti takže všetky pozdravujem. Tento čas nám veľmi neprospieva k tým naším problémom ale čo už musíme to zvládať. 🙂
Barbora dobre že si už bola u lekárky iba užívaj lieky a po čase sa polepší neboj sa hlavne nech si v poriadku a teš sa z malého aj ked ho nebudeš kojiť.
Rimmel ja som si tiež myslela, že nebudem mať takú uzskosť a neurozu ja vraj depresiu nemám ale vidíš prišlo to na mňa ani som to nečakala, takže teba radšej nech to obíde drž sa.
Filipal takže tiež boli oslavy aspoň sa odreagujeme my sme dosť veľká rodina takže vždy sa niečo udeje ale dobre aspoň sa môžeme stretávať.
Bubo tie začiatočné stavy sú hrozne ale ty to vieš keď sa ti to vrátilo no mrzí ma to ale nevieme čo nás čaká iba musíme niekedy trpieť a vydržať.
Pozdravujem Hrošku, Andy. Stanku .....a všetkých 🙂

rimmel
16. nov 2009

maria no vidis aspon nemas depresiu..ono aj na mna pride uzkost..napr ked som v buse alebo u kadernicky tak sa zacnem cervenat lebo si myslim ze vsetci na mna kukaju a potom si uvedomim ze uvidia ako sa cernevam a je mi este horsie :D :D ale zistila som ze jedina co na toto pomaha je celit tomu, viac do busov chodit a viac ku kadernicke 😀

maria62
16. nov 2009

Ahoj Rimmel lenže nie vždy sa da chodiť ku kaderníčke a ja mám kaderníčku čo chodí ku mne domov no autobusom chodím každý deň do práce ale ja sa tiež dosť tak červenám hlavne ked viem že niekto na mňa pozera alebo ked v spoločnosti na mňa niečo hovoria ale už som si zvykla tak tie úzkosti sú kdekoľvek no čo už nezbavíme sa ich
🙂

inkinka
16. nov 2009

rimmel, moja sestra trpí klaustrofóbiou a nie je schopná vliezť pod posteľ, aby tam poutierala prach. Podľa teba by tam mala chodiť pravidelne, aby to premohla. Ale tak to nefunguje.

blazka24
16. nov 2009

inkina jasan že to tak nefunguje, ja mám čo robiť aby som sa odviezla výťahom, ale len tým čo sa vo vnútri zatvárajú ešte tie dvierka samostatne - sú väčšinou vo výškovákoch, musím zhlobaka dýchať a niečo robiť inak bych vyskočila asi od strachu hned, niekedy sa to dá a niekedy musím ísť pešo ale do toho výťahu nevstúpim......

rimmel
16. nov 2009

inkinka ...ono to neni len tak...najpr treba nejakeho psychologa a potom aj s jej volou pod tu postel fakt ist.

maria 🙂 ja sa ich postupne zbavujem..cim viac celim tym situaciam tym viac sa citim v nich pohodlnejsie a fakt to u mna funguje ale nemusi u ineho..napr moja mama uplny strach z lietania..nikdy ale neletela 😨 az teraz nedavno za mnou poletela a prezila to, mala panic attack..ale ak nemusi ze znova nejde hahahaha

hroska
16. nov 2009

Nove kocky Bubo a Mona sme radi, ze ste sa pridali. 😉 😉

Rimmel, moja zlataaaaaa, pekne aj od Teba ze si sa tu "pristavila", ale jedno slovenske prislovie hovori, ze BEZ VETRA SA ANI LISTOK NEPOHNE. 😨 😉. Tak co Ta k nam priviedlo?? Ak mozem za Teba, tak podla toho co si pisala - konkretne ten kadernik a plny bus to vyzera na socialnu fobiu ako vysitu a mozno aj PP a to su NEURÓZY resp. ÚZKOSTI, ktore sa dnes liecia tiez AD. A ten pocit, ktory potom z tych "trapasov" mas, to je depresia. A poviem Ti pravdu, ze depresivni su na tom lepsie ako neurotici, lebo aspon podla mna sa depresia lahsie lieci. Som rada, ze tomu vies celit a mozes nam aj poradit ako to robis, sa radi poucime. Joooj len moja, nikdy nehovor, ze depresiu nedostanes, ze nie si ten typ, lebo DEPRESIA SI NEVYBERA ANI CLOVEKA ANI CAS KEDY PRIDE 😝 🙄 . Ona len ptichuuuuuucky pride, ked to najmenej cakas 😝 a maju ju ludia bez rozdielu veku, pohlavia, statnej prislusnosti, narodnosti, mali aj velki, silni aj slabi, bohati aj chudobni, inteligentni aj symplexni, smutni aj veseli, tucni aj chudi, citlivi aj otrli 😨 😨 😕 Takze myslim, ze Tvoj "nazor", ze depresiu maju slabi ludia je fest odveci 😎 . Ved si pozri na nette slavnych ludi, ktori trpeli depresiou, kto medzi nich patri, ci sa Ti zdaju slabi??? 😨 😨 Ale kludne zostan medzi nami a daj par receptov ako sa s nou popasovat, budeme radi. CMUK 🤐

pa, slaba Hroska.

lenka00
16. nov 2009

Ahoj holky, teda tady je spousta novych tvari 😉

Barbora30..uz jsem na Tebe myslela, jestli se ozves...to je dobre, ze sis zasla, drz se, snad Ti to brzy zabere a prvni tyden se neboj brat neurol, nekdy se po AD trosku prihorsi, aspon u me to tak bylo, tak at se neleknes, ale pak jak pisou vsichni se to bude jen zlepsovat azlepsovat 😉

Rimmel...ja byla podobna jako Ty, vyrovnany clovek co to ma v hlave pekne srovnane, no a pak prisel pro me obrovsky zivotni zlom a ja se stala bohuzel uplne jinym clovekem...z vesele holky, co rada chodi ven a cvici se stala hromadka nestesti, ktera se vseho bala a nemela abslutne do niceho chut a myslenky si delaly naprosto co chtely - nikdy v zivote me nenapadlo, ze bych nekdy JA musela uzivat AD a vidis...dlouho co jsem je brala jsem porad neverila, ze ja je opravdu potrebuji a az zacly trosku pusobit, tak jsem si uvedomila jak sakra jsem je potreovala...samozrejme ted vim, ze na sobe a svem strachu musim hodne pracovat, ale AD mi dali chut na tom pracovat a to preji vsem kdo AD uziva, at se vrati chut zase zit...treba dnes jsem mela po dlouhe dobe chut se zase namalovat...kdysi bych nenamalovana ani nevysla ven...TAkze rimmelka strasne moc ti preji, at stale nevis o cem mluvis, protoze bych tohle nikdy nikomu neprala...