Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka1302
26. mar 2016

Tslobik myslime na teba aj ku tebe smerovala dnesna modlitba🌺🌺☺️❤️❤️❤️😘😘🤗

qidko
27. mar 2016

@ivka1302 mila Ivka dakujem za uprimne slova ale......psik je uz v psiom nebi rano o 4 vydychol naposledy...niekto povie ze to bol len pes ale my sme ho mali ako clena rodiny....u nas je velky smutok plac a ver ci nie nenavist voci majitelovi psov ktore utocili....co s tym....nespali sme celu noc musime to zvladnut ale ako?..... nevladzem ubija ma Ked vidim vsetkych tak smutnych ako sa trapia a ja nedokazem pomoct.....som bezradna.....pekny den prajem

ivka1302
27. mar 2016

@qidko je mi to velmi luto citim s tebou viem ze psik nieje len psik. Musis byt silna aj cela vasa rodina vsetko to preboli chce to cas. Bud silna myslim na teba a drzim palceky😘😘😘❤️❤️❤️🌺🌺Babulky dnes vecer o osmej modlitba za nase uzdravenie pokracuje🌺😊❤️❤️❤️🤗😘😘😘

bambulka05
27. mar 2016

@qidko och bozeeee velmi ma to mrzi az mi slzy vybehli aj moja dcerka zacala plakat. Len si vsetci pekne poplacte nedrzte to v sebe. Ulavi sa vam.

evak12
27. mar 2016

ahojte moje zlate dievcata,dnes som dostala menzes,citim sa mizerne ....neviem ci robim dobre ze kazdy den,chodim domou .....mam pocit ako keby to bolo ako pred hospitalizaciou ....

bambulka05
27. mar 2016

Ahojte kocky. Ja som v noci skoro niv nespala. A ked som spala tak sa mi bludy snivali presne spojene s vecami ktore ma trapia na dusi. Zobudila som sa spotena a s depkou. Rano som sa nejako nemohla nastartovat. Ale potom som sa nejako prinutila. Len tie moje fyzicke priznaky. 😐 Beriem ten citalac uz 18.den polku rano a polku poobede. A stale som ako na hojdacke. Uz stracam nadej ze budem niekedy normalne fungovat.

janka_banka
27. mar 2016

@bambulka05 no aj ja som dnes ako na hojdačke, už dva dni bojujem s depkou ... som nervózna, som bez energie ... neviem spávať a zase tie isté myšlienky, či mi to prejde, či sa z toho dostanem ... z ničoho sa neteším ... jááááj dievčatá pomooooc, čo to zase, vidím, že v tom nie som sama, tak hlavy hore dievčatá ... mám Vás rada ....

bambulka05
27. mar 2016

@janka_banka tak potom to bude pocasim. Ked mi je zle tak vzdy si poviem ze zajtra bude lepsie. Ale tiez mam take stavy ako ty. Teraz sme si doma roztiahli gauc a pozerame titanic. Sandra *10* moja dcera to este nevidela. Tak mame taku pohodu. Snazim sa im nedat najavo ako mi je. Nech sa zbytocne kvoli mne netrapia.

junova
27. mar 2016

@qidko To je mi ľúto. Verila som, že sa z toho dostane. Veľa síl celej rodinke prajem, držte sa.

ametyst123
27. mar 2016

Ahojte Babenky, tak všetkým vám chcem popriať to najlepšie, v prvom rade hlavne veľa zdravia, aj toho fyzického, aj toho duševného a duchovného... 😉 , veľa šťastia vo všetkom, aj v tom prekonávaní všetkého zlého, a tiež vám prajem držte sa dobrých ľudí, myšlienok a vecí, ktoré vám pomôžu dostať sa z týchto našich trápení.... a budeme zdravé.... Dnes dali v TV jedno také motto: "Bohatý človek nie je ten, čo má zlato a striebro, ale ten, čo je spokojný s tým, čo má, aj ked je to málo." A koľko je takých ľudí, čo majú ešte horšie trápenia, ako my,.... toto s našimi myšlienkami, sa zvládnuť dá.... je to proste v hlave, aj ked sa to prejavuje aj fyzickými problémami.... ale musíme zmeniť zmýšlanie, občas sa aj prestať ľutovať, a myslím, že by tom mohlo ísť....

Jedna moja známa mi povedala, že by mohla byť konečne po rokoch babkou.... lebo sa deťom nedarilo mať bejby.... a teraz.... zistili, že niečo nie je v poriadku..... a musia ísť na vyšetrenia plodovej vody.... takže na jednej strane pociťovala neskutočné štastie,a na druhej strane prišla.... rana pod pás...... a čo s tým.... takýchto vecí nám zivot pripraví asi ešte dosť.... dúfajme, že nie, prajme si len to dobré.... a zmenme myslenie , na pozitívne myšlienky, ktoré skôr budú vypočuté.... prajme si len to dobré.... a ono to príde.... ked budeme myslieť iba negatívne, ako môžeme čakať, že sa to zmení k lepšiemu?.... Tak držím vám všetkým palčeky.... Toľkým z vás chcem odpísať... ale nestíham momentálne....
To Ivka.... velmi sa mi páčia Tvoje povzbudivé slová, a príspevky.... máš pravdu, je to tak....
To Evak..... neboj sa, že sa teraz takto cítiš.... aj ja som bola v takom stave, nič som necítila, ako keby syndrom vyhorenia , či čo.... ale zmenilo sa to.... a detičky ľubim.... aj ked ma zlostia stále.... ale už to vnímam trochu inak... a hlavne teším sa z nich .... že ich mám... a to je super.... Inak aké lieky Ti naordinovali v nemocnici....?
To Qidko.... psíka mi je ľúto.... aj my sme mali psíka.... 4 roky... bola mojou butlavou vrbou.... 🙂 ked som bola doma na materskej..... a manžel v práci.... a ked ochorela.... zverolekár povedal, že aj keby isla na operáciu,. problémy bude mať už stále... .a bude sa len trápiť.... tak sme bohužial... ju dali utratiť.... nie som za takéto riešenia.... ale ked som videla na jej smutných očiach.... ako sa trápi celé dni .... a týždne.... tak sme sa tak nakoniec rozhodli.... a tiež som nemohla pri malých detičkách mať chorého psíka... ale chápem silno, že Ti aj rodinke veeeľmi chýba.... mne tiež chyba.... ešte aj po dvoch rokoch, čo už ju nemáme.... ale.... ver tomu, že jej už je dobre... minimálne sa netrápi.... uchovajte si to pekné na nu..... a takto na nu myslite.... časom to bude menej bolieť...
To Tslobik... neviem, ako sa máš.... pár príspevkov dozadu som nestihla čítať, tak neviem.... čo diagnostikovali Tvojmu otcovi.....? A ako sa držíš Ty?.... Dievča, drž sa prosím, nepoddávaj sa smútku, musíš teraz bojovať aj za otca... pomôž mu, kým sa dá.... ale samozrejme vrámci svojich fyzických aj psychických možností..... nezosyp sa, dievča, máš rodinu, ktorá Ta potrebuje, a aj oni sú na tom rovnako, ako Ty, a potrebujú Ta teraz viac, ako inokedy.... je to tlak, ano, ale Ty to zvládneš.... dufam, že sa Tvoj otec z toho dostane, a že bude dobre, .... keby náhodou nie, tak poviem len tolko, že všetko je tak, ako má byť.... vieš, s odstupom času, si uvedomujem, že ja som na tom bola doosť fyzicky zle..... už predtým, ako moja mamka dostala porážku.... nezvládala som niektoré veci, necítila som sa zdravo... a teraz s odstupom času.... keby že som sa mala starať o mamku, ktorá by ležala celé dni na lôžku.... asi by ma to doslovne poviem... zabilo.... vidieť ju takto... hoci postarať som sa o nu chcela veeeľmi, a aj som sa na to priravovala, ale asi by som to nezvládla,.... ale vidíš, hovorím si, že Pán Boh to tak chcel..... snažím sa na to takto myslieť.... že to myslel dobre, a možno by sa tu len trápila.... a ja by som jej nedokazala pomôcť.... aby sa mala lepšie.... Neviem.... možno mala šancu sa z toho dostať... ale to už aj tak nezmením.... už tu nie je, chýba mi veľmi.... a občas si poplačem.... ale už je to znesitelnejšie.... ako predtým.... zmierujem sa s tým.... všetkým.... a raz .... verím tomu, že budem mať šancu... sa s nou, aj s mojimi blizkymi, čo tu už nie su, stretnúť, a všetko bude dobré....
To Bambulka.... aj mne býva pred a aj počas menzesu horšie.... ale kombinujem to aj občas s liekmi na bolesť.... lekárka mi predpísala Novalgin.... a ten je vraj s mojimi liekmi schopný sa znášať.... takže ked mi je zle.... dám si... a je mi lepšie.... ale treba sa opýtať lekárky... pretože som čítala o PAralenoch a Ibalginoch...a Acylpyrínoch samého hrozné veci... .a tie sa niekedy neznášajú s liekmi ako sú ADčka a benzáče... .takže... treba sa spýtať.... čo možno brať.... a čo nie....

Držte sa a prajem vám ešte raz príjemnú a pohodovú Veľkú noc..... bez stresov, napätí, a s dobrou náladou, a bez fyzických a psychických bolestí..... 😉

majinulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
27. mar 2016

@majinulka majinulka potesila si ma zrovna si tu citam tvoj prispevok a pozeram na hodinky kedy sa zatvorim do izby a budem sa modlit za nas vsetky tesi ma ze si s nami.😘☺️❤️🌺🌺🌺😘❤️Tak ja tu opustam teraz mojho manzela a idem sa modlit on to uz chape jrasny vecer a slniecko v dusi ak niekomu nevyhovuje cas teraz ked sa posuvali hodiny mozme to posunut na deviatu dajte vediet😘😊❤️❤️🌺

bambulka05
28. mar 2016

Ahojte kocky. Dufam ze ste si oblievacku uzili. Chcem sa vas opytat? Ako dlho trvalo kym vam zabrali AD a pocitili ste ze ux nemate ani fyzicke priznaky? Ja ked som zacala brat AD nemala som NU ale teraz ma posledne dni pobolieva hlava. Neviete mi poradit ci je to zle alebo prave naopak. AD beriem 19.den. dakujem

ivka1302
28. mar 2016

@majinulka zelam vam vsetkym pohodovy vecer. Myslim si ze tvojmu synovi vobec neprospieva negativna atmosfera a teda aj vasa hadka ho urcite rozrusila ale to patri do rodiny obcas sa vyskytnu problemy a pokial ti obcas hovori ze mu to napatie vo svaloch ustupilo tak ver ze je to len v jeho hlave a nemoze sa toho zbavit😘☺️❤️❤️❤️❤️🌺Totis on sa na to tak sustreduje a zaroven ma obavy co sa s nim deje alebo co to vlastne ma a tak sa toho jeho mysel nedokaze zbavit. Ked ti hovori ze obcas to odijde tak vtedy sa sustreduje na nieco tak intenzivne ze na to zabudne ale v momente kedy si na to znovu spomenie tak je to spat. Mal by si najst nieco nie co ho zamestna na par minut ale co by pohltilo jeho pozornost fakt nejaky super konicek modelarstvo kde musi byt sustredeny na to co prave robi aby mu myslienky stale nebludili k tomu coho sa boji. 🌺😘🤗❤️❤️❤️☺️😊Vcera som vas babulky vsetky spomenula v motlidbe za kazdu osobne a verim ze to pojde dopredu. Boh pocita vsetky svoje hviezdy a kazdu pozna po mene😘🤗❤️🌺😊🌺Uz je skoro osem tak nech sa vsetky spojime v jednej myslienke ktora pojde spravnym smerom. K Bohu a k uzdraveniu. Krasny vecer🌺☺️❤️❤️😘

majinulka
28. mar 2016

Presne si to vystihla. Vďaka. A vďaka aj za ten nápad s modlitbou. Určite to takto spolu dáme. 😉 🙂 Aj ja si myslím, že je to len v jeho hlave. ☹ Stále sa snažím prísť na ten impulz, ktorý by ho naštartoval. Niekedy si myslím, že to celé príliš silí.Dáva si termíny, kedy už bude v poriadku a to nie je vôbec dobré. Tým si vlastne to napätie ešte viac zvyšuje. Musí pochopiť, že je to všetko len v jeho hlave. My tie myšlienky porazíme a bude to OK. 1 apríla ho čaká prvé sedenie u psychológa. ..... Dúfam, že ho to pohne ďalej. A verím, že tou pravidelnou modlitbou sa polepší všetkým. Takže vzhúru k výškam. Držte sa!

qidko
29. mar 2016

Ahojte dievcata verim ze sa mate dobre .....ja sa davam do kopy pomaly ale ide to ☹..... pekny den prajem drzte sa

ivka1302
29. mar 2016

@qidko som rada ze si spat qidko myslela som na teba chybalo tu to tvoje ranajsie pozitivne myslenie🌺🤗❤️❤️❤️Vsetko bude zase dobre. Vcera som sa za teba modlila😘🌺☺️❤️❤️😘

qidko
29. mar 2016

@ivka1302 dakujem som rada ze som ti chybala....ja viem a verim ze to bude dobre ale tasko sa dava do kopy pohar Ked sa rozbije☹.... som smutna a chce sa mi vzdy plakat od soboty som nevysla z bytu nechce sa mi ☹.... no manzel zo synom odchadzaju uz o dva dni a ja budem nutena opustit byt a ist vencit psika co mame vonku dufam ze to dam....prajem pekny zvysok vecera o osmej budem s vami dievcata moje ahoj

ivka1302
29. mar 2016

@qidko urcite to das len sa neuzatvaraj musis chodit von😘😊❤️❤️V zivote budeme mat este vela skusok aby sme obstali. Toto bola jedna z nich viem ze to boli ale mysli na seba nemozme sa pri kazdej tazsej situacii zosypat musime sa snazit ustat na oboch nohach. A ked zvladneme ustat tak zvladneme aj ist dalej. Ani nevies aka silna. Qidko ideme dalej zivot je prilis kratky na to aby sme ho iba prezivali. Dava nam ine krajsie moznosti. 🌺😘🤗❤️❤️❤️😊Hlavu hore chceme od teba zase krasne spravicky ako predtym. Zvladnes to😘☺️❤️❤️🌺Dievcatka dnes o osmej sme vsetky spolu aj na tslobika myslime ozvy sa nam🌺😘🤗❤️❤️❤️❤️

ametyst123
29. mar 2016

Ahojky dievčence, všetky vás pozdravujem... a len tak nakrátko.... beriem nové lieky Brintellix... a ten Rivotril nadalej.... ako ukludnovak... ale zatial nezaberá ten Brintellix... tak neviem,... budem čakať, či sa to zmení, alebo nie.... budem dufať , že áno.... k lepšiemu...

Chcela som sa opýtať na Tslobik.... bojím sa, že sa tak dlho neozvala.... dufam, že to zvláda... a že neskončila v nemocnici.... pevne jej držím palce.... nech tú situáciu zvládne....

To Majinulka.... moja mamka sa starala o svoju svokru 4 roky... nikto jej s nou nepomáhal... iba my ... mamkine "deti" teda vnúčatá.... ale inak z rodiny.... nikto.... a treba si občas dupnúť a povedať... teraz sa budete na pár dní starať vy.... alebo si otca zoberte do Anglicka... a hotovo... vy tiež potrebujete vypnúť.... takto im to treba na mozog povedať... lebo dnes sú proste aj niektorí rodinní príslušníci takí, čo pozerajú len na svoje záujmy.... a že otec dal bratom život... a staral sa o nich, ako vedel... to nič? Tak nech sa teraz stará švagor.... prečo by si to mala robiť ty? Nevesta?..... Takto im to treba polopate vyjasniť.... Mojej mamke nikto nepomohol, okrem nás ....detí.... a za 4 roky starania sa o svokru... si zničila zdravie, a chrbticu.... a všetko... nemala čas chodiť po lekároch... a ked už začala tak to už bolo na figu... a aj tak jej nezistili pravú pričinu ... prečo sa cítila tak zle.... Bohužial až tesne pred smrťou... čo už bolo neskoro.... 😖 😒
Tak sa nedaj využívať... povedz, že máš problémy so synom... a musiš sa starať teraz o neho... nech si teda otca zoberú do Anglicka..... a basta....
Dobrú noc....

qidko
30. mar 2016

Dobre rano dievcata.....dalsi den pred nami vonku vyslo slniecko je krasne,dufam ze aj v mojej dusi sa vyjasni .....evak12 sa neozyva ani tslobik verim ze sa maju dobre...drzte sa babulky pekny den prajem

janka_banka
30. mar 2016

Ahojte dievčatá moje zlaté, večer som na Vás myslela a moja modlitba smerovala ku Vám... ja už zarezávam vpráci, ale stále som smutná, myslím,že nemusím písať prečo 🙂 ... kolega kolega kolega a ešte aj to, že dal výpoveď ...a práve sme sa lekárkou bavili o tom,že kde môže byť príčina mojich stavov ... viete, ja som celý život chcela byť dobré a poslušné dievča, ba čo viac, robím stále a stále to isté ... len aby boli druhý spokojný ... a moje city? Všetko sa točilo a točí len okolo racionálna... som síce spokojná, ale nie šťastná ... a viete čo? Ja ked si takto spätne spomínam, ja som si vlastne brala môjho manžela len preto,lebo moja mamka do mna hučala aký je skvelý a vlastne sme sa zobrali len na nátlak jeho rodičov ... a deti? Tie boli preto,lebo som si myslela, že nájdem šťastie...áno dávajú mi veľa,ale niečo mi proste v tom živote chýba...také moje vlastné ja,moja cesta... a teraz raďte 🙂 🙂 🙂... sama sa snažím uchlácholiť,že takto to malo byť a mám byť spokojná kde som, že môže byť aj horšie ... ale ale ale.... 🙂

eliska13
30. mar 2016

@janka_banka som presne taka ista🙂 len, aby boli ostatni spokojni pre kazdeho som butlava vrba hned pomaham zatazujem svoju mysel problemamy druhych.Niekedy si myslim, ze okrem starostlivosti o rodinu nemam nic "vlastne" stale tapam co je to, co bude moje hobby.Sport zacnem cvicit, budem vyrabat koralkove naramky, sadit kvety🙂)neviem ja som spokojna, ked sme vsetci spolu na vylete co bicykli ako rodina spolu, ale dieta podrastie a muz sadne pred TV a ja sa budem nudit?Hehe to bolo tak ironicky napisane viem, ze potom mozno budem s kamoskami chodit do kupelov a ohovarat deti, ze nechodia domov.Cez sviatky bolo fajn, ale tak som uvazovala ci moja babka ci kamaratov otec co je uz vdovec a zije sam vsetci su sami a len cakaju pokym niekto pride nech nie su sami:(ja sa desim samoty a opustenosti.Som pred menzesom som strasne rozlutostena.a vekom zistujem, ze som presne taka ista ako moja mama🙂) verna kopia vecne sa vypytujuca co niekto nie je hladni....tiez nikdy nemyslela na seba.
Janka ja som mala so psychologickou taky slovny pingpong, lebo som jej tvrdila, ze nie som stastna a ona na to a kedy si bola stastna? A ja som nevedela odpovedat🙂)okrem toho, ze ked bol syn maly to bolo extremne stastie a moja napln dni, ale to tvrdim len odstupom casu po 8 rokoch vtedy sa mi zdalo, ze som unavena vystresovana vsetkym kamaratkam niekto pomaha....vlastne ja som taky vecny stazovatel🙂)podla psych vraj si myslim, ze aj trava je u susedov zelensia.
a ked sa zamyslim nemam vazne problemy sme zdravi netrieme biedu mne velmi pomohlo sa prestat lutovat, ked nasmu znamemu zomrela dcera pri autonehode a v duchu som si hovorila co fnukas ved on ma strasne obdobie a ako dobre to zvlada.Treba zit a tesit sa z toho co mame.Takze rada psychologicky chces byt stastna? Tak bud!
Janka mas pocit viny, ze to spravne dievca spravilo taku skaredu vec a zahladelo sa do kolegu??aj ja som vzdy robila len spravne veci a vsetko dopredu planovala.Neviem byt tak spravne spontanna a mne mama od malicka hovorila musis byt zodpovedna.Asi preto sa bojim mat druhe dieta, lebo z mojho hlupeho pohladu je to uz v mojom veku nezodpovedne:((bola som cez prazdniny so synom na ihrisku a tam bola taka babicka s 2 r vnukom a hovori mi, ze ona je ucitelka a jej dcera caka druhe babo teraz je doma, lebo porod na spadnutie a hovori mi viete co bolo to tej mojej dcere treba ma 40 tku na krku a dalsie dieta do tohto sveta.Ale viete ona je jedinacik a povedala, ze chce 2 deti stoj co stoj.Tak ma to tak pichlo pri srdci.Ved to som ako ja🙂)))

@majinulka nieeee to nesmie si davat take ultimata.Potom je z toho sklamany, ze to nesplnil.Tesim sa, ze sa mu blizi termin sedenia.
@qidko ale zvladnes a budu na teba hrdi.psik mi zomrel ako 15 rocny chapem Vas smutok my sme tusili u vas to bol este vacsi sok.
Baby idem robit dukatove buchty mam masa po krk a zacala som sa zdravsie a castejsie stravovat musim schudnut aspon 5-7 kg drzte palce

alena39
30. mar 2016

@eliska13 aj ja budem dnes robit dukatove buchty 🙂 Tak dobruu chut 🙂

babika1234
30. mar 2016

@ametyst123 Brintelix je fajn mala som ho,ale nakolko som z neho dost jedla som ho vysadila som taka truba trosku inač fajn liek...

flakulka
30. mar 2016

Ahojte som tu nova mozete mi prosim napisat ako sa prejavuje depresia?

bambulka05
30. mar 2016

Ahojte kocky. Dufam ze ste si oblievacku uzili. Chcem sa vas opytat? Ako dlho trvalo kym vam zabrali AD a pocitili ste ze ux nemate ani fyzicke priznaky? Ja ked som zacala brat AD nemala som NU ale teraz ma posledne dni pobolieva hlava. Neviete mi poradit ci je to zle alebo prave naopak. AD beriem 21.den. dakujem

qidko
30. mar 2016

Ahojte babulky...musim vam napisat co som pred chvilkou zazila....zazvonil mi telefon nezvyknem dvyhat cudzie cisla,ale dvihla som a neuverite kto mi zavolal a vlial radost do srdiecka no predsa nasa IVKA 1302..... nesmierne ma to potesilo povzbudila ma porozpravala sa somnou a verte ci nie konecne som sa usmiala a dcera mi povedala ze az farbu lepsiu mam a konecne som usmiata ze takto sa jej pacim viac......takze @ivka1302 som ti veeeeelmi vdacna vniesla si slniecko do mojho pochmurneho dna srdecna vdaka🙂 ....slubujem ze sa polepsim pa

ivka1302
30. mar 2016

@qidko aj ja sa velmi tesim z toho ze som ta potesila🌺😘☺️❤️❤️🌺🤗🤗Radost je v kazdej z nas objavujme ju v sebe🌺😊❤️😘😘😘🤗🌸🌸🌸🌸

janka_banka
30. mar 2016

@eliska13 Eliška ďakujem za krásne slová ... ani nevieš ako strááášne ma povzbudili a tiež sa vlastne sama seba pýtam, kedy som ja bola naozaj šťastná ... a to som povedala aj mojej psychologičke, že práve teraz ... keď ľúbim a cítim, že ten druhý ľúbi mna .... neviem prečo som to necítila pri manželovi, chcem to, snažím sa, ale nejde to nejde a čím sa viacej snažím tým je to horšie ... ja hovorím, že mám vlastne všetko, ale nemám nič ... chcem byť spokojná, ale poznáš sama ten pocit, že to nie je také ľahké... mať takú silu v sebe, ísť za svojim, ale potom zase ublížim blízkym ...