Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

majinulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majinulka
30. mar 2016

@eliska13 Práve tie ultimáta mu nemôžem vyhovoriť z hlavy. Aj dnes má deň na figu. Viď. na str. 955 som to opísala. Dnes už ani ja neviem ako s ním ďalej.

ivka1302
30. mar 2016

@majinulka neboj psychologicka zisti tu pricinu a ked spolu na to pridu bude sa toho lahsie zbavovat😘🌺❤️😘🤗pohorsit by sa mu nemalo iba ak polepsit dolezite je aby mal v nej doveru a otvoril sa jej aby mohla s nim pracovat🌸🌸🍀☘

ivka1302
30. mar 2016

@janka_banka mam pocit ze si sa stale hrala na niekoho kym si nebola a svoje vlastne ja si nikdy nepoznala. Robila si veci lebo ostatni chceli aby si ich tak robila a nikdy si sa sama seba nepytala ci to tak chces aj ty sama😉🤗🌺🌸❤️❤️❤️Je nacase aby si pocuvala samu seba a hladala moznosti ktore ta budu naplnat radostou. Urcite mas nesplnene sny ktore si chcela zrealizovat mozno sa ti nepodari zrealizovat ich vsetky ale niektore urcite🌺😘🌸❤️🤗❤️❤️Myslim ze svojim terajsim zmyslanim vchadzas na spravnu sestu. Keby si zila tak ako to malo byt tak by si nevhupla do depresie😂😂😂Depresia nas navstevuje vtedy ked nejdeme spravnym smerom ked robime veci ktore nie su v sulade s nasim zmyslanim a nasimi potrebami. V prvom rade musis byt stastna ty az potom mozes obstastnovat druhych🌺😘☺️❤️🤗🤗 Zmena v tvojom zivote by ta z tohto mohla dostat skus pozorovat svoje myslienky ked ti pridu iba tak spontanne a pozoruj samu seba ktora ta naplna stastim. Mozno je to prave tym ze si nebola nikdy milovana a ze si nikdy nemilovala. Zelam ti vela stastia pri hladani 🍀🍀🍀🌸🌺😘❤️❤️🤗

janka_banka
30. mar 2016

@ivka1302 Ivka moja ja placem z Tvojich krásnych slov ❤❤❤❤...máš úplnú pravdu, ja viem ze nájsť samu seba nebude ľľahké, ale ako mi hovorí lekárka, nie som uz1ani na začiatku cesty a ešte ani na konci. A hlavne si musím nechať čas...najskor1sa psychicky pozbierať a potom uvidíme. A presne ako pises, nikdy som nemala pocit ze som milovaná a skutočne milovala. Vždy si hovorím, že si nájdem hobby ale ja som taká že potrebujem niekoho pri sebe, dušou, aby sa mi odovzdal ...a toto moj1muž žiaľ nema. Stále si hovorím, že chyba je vo mne...ale naozaj??? 😉😉😉...som len človek a nechcem byť už perfektná...ale chcem5byť lubena preto aká som a nie preto ako si ma predstavujú iný. A to som pocítila teraz...preto tá bolesť a radosť zaroven..
Ďakujem ešte raz za krásne slová plné povzbudenia 😘😘😘

bambulka05
30. mar 2016

@janka_banka napisala si to krasne byt lubena taka aka si a nie ako si ta predstsvuju. Presne toto je ten nas najvacsi problem. Myslime na vsetkych naokolo aby boli spokojni. A zabudame na seba. A potom sa nam to odrazi na psychike a pytame sa kde sme urobili chybu. A este mame vycitky ked nevladzeme kvoli chorobe ako predtym. Konecne musime zacat mysliet na seba.

bambulka05
30. mar 2016

Baby zajtra idem na to EMG vysetrenie. Uz teraz mam stres. To bude zase noc. Musim si dat lexaurin. Aby som vobec spala.
Drzte palce.

janka_banka
30. mar 2016

@bambulka05 Bambuľka budem na Teba zajtra myslieť, uvidíš, že to dobre dopadne, my musíme popracovať hlavne na tých naších hlavičkách, na tom našom perfekcionizme a hlavne na láske, láske v nás, láske pre nás, a vieru v nás ... držím palčeky moc moc moc a letí k Tebe moja večerná modlitba ... cmuk .... 😉

eliska13
30. mar 2016

@bambulka05 neskreslis si Lexaurinom vysledok? Mala by si mat prirodzenu drazdivost svalov ci nie?

ametyst123
30. mar 2016

@majinulka Ahoj Majinulka, myslím, že ked Tvoj syn mal aj dni, ked nemal svaly napäté, tak mu ten liek zrejme začal zaberať, nech teda vydrží ešte aspon mesiac, vysvetli mu, že aj my, čo berieme lieky, tiež musíme čakať minimálne mesiac - dva aj tri, či to zaberie, a ak po 3 mesiacoch žiadne zlepšenie nenastane, potom by možno nebolo odveci zmeniť lieky.... A to že ide za psychologičkou je podla mna super.... ja si osobne myslím, že Tvoj syn má aj iný problém, a to v tom, že si doslovne "privlastňuje" (neviem, ako to inak nazvať, nie som lekárka.... 🙂 ) fyzické problémy iných ľudí,.... a to mu jeho stav ešte zhoršuje, a na tom podla mna musí popracovať tá psychologička.... Treba jej povedať aj o tom, že spolužiačka hovorila (myslím, že to bolo o svalovej dystrofii, či čosi také, ked dobre pamatám...) a vždy ked je niekto v jeho okolí, čo má nejaký zdravotný problém.... začne pozorovať sám seba, či aj on to nemá..... to je proste v hlave v psychike.... na tom musí popracovať tá psychologička, som zvedavá, aká bude, potom napíš, čo a ako..... držím silno palce.... a ak sa to dá pokús sa synovi vysvetliť, že mu Ty neklameš, Ty si jeho mamka, ktorá ho ľúbi nadovšetko na svete, že je pre Teba najsuper synček na svete, tak prečo by si mu klamala, práve naopak, chceš mu pomôcť sa z toho, čo najskôr dostať, tak by Ta mal počúvať, a aj lekárku.... pretože on lekár nie je, tak nech počúva rady lekárov..... a Teba tiež.... Držím palceky, nech sa vám to podarí zvládnuť.... Ja som po 3 mesiacoch prešla na iný liek.... Brintellix.... zase začínam odznova, beriem polku tabletky ráno a polku večer..... zase mi začali prehánačky, a je mi nevoľno.... a raz som zase dostala poriadny atak.... ostatné sa dajú prežiť, ale tento bol hnusný.... zase som sa citila, ako na začiatku..... ale nevzdám to.... budem to brať hoc aj dva -tri mesiace, a ak potom nezaberie, nech skúsi lekárka niečo iné.... ja mám pocit, že pre mna sú lieky momentálne riešením, sama to nedokážem - tieto moje stavy ovplyvniť, zistila som to, že to nemám momentálne bez liekov šancu zvládnuť.... takže tie lieky brať budem.... ale beriem nízku dávku, tak uvidíme..... snád mi ten liek zaberie.... Tak aj Tvoj syn nech sa nebojí, že mu to nezaberá, ked ja mám pocit, že boli chvíle, ked mu to zabralo.... a to je práveže pokrok..... 😉 .... Tak nech to berie z tej pozitívnej stránky..... Držím palce.... držte sa obaja.... aj Ty..... 😉

ametyst123
30. mar 2016

@babika1234 Ahojky Babika, tiež pekný nik.... 🙂 .... takže Ty si brala Brintellix....? .... a nemala si vedlajšie účinky... ja mám pocit, ako by som začínala od začiatku, býva mi zle, a prehána ma.... a mám pocit, že ani ten Rivotril mi popritom nejak nezaberá.... Zatiaľ chuť na jedlo nemám vôbec.... len sa nútim.... a dnes som sa donutila okrem rohlikov, zjesť aj polievku, a trošku knedlika s hovadzim masom.... ale nemalo to dobrý účinok.... odvtedy ma prehana ešte viac..... Dala som si jednu tabletku Imodium.... lebo takú hnačku som už dávno nemala ... a Endiex doma nemám.... tak dúfam, že sa to nebude ovplyvnovať s Brintelixom... čítala som letáčik... nemalo by ....
Pevne verím, že mi to teda zaberie, potešila si ma a povzbudila, že je to dobrý liek.... tak budem dufať, a veriť, že mi pomôže... a bude mi lepšie... resp. že sa z toho všetkého dostanem..... Musím chodiť do práce, to je môj najvačší problém.... lebo každý vidí, že utekám na hajzel.... 🙂 niekolko krát za den.... 🙂 No čo už.....sranda musí byť... nie?
Tak dakujem za povzbudenie.... a ešte by som sa chcela opýtať, aké iné lieky si k tomu brala, či aj nejaké benzáče, alebo nie.... díky za odpoved....

lulula1990
30. mar 2016

Tak aj ja sa pripajam mozno k depresii, neviem :( mame malevo syna, 2 roky, 3 mesiace. Teraz byval castejsie chory a to bolo spustacom mojich stavov, chodim ako bez duse, nic ma nebavi, je mi zle, mavam stavy na odpadnutie, hnacky, alebo zapchy. Som na maleho velmi citliva a hakliva, takze stale len analyzujem co a ako by mu pomohlo. Je uz takmer mesiac chory. Na nic ine sa neviem sustredit a pritom by som mala dost aktivit, ktore by som mohla robit :(

bambulka05
31. mar 2016

@eliska13 nie pytala som sa na to. Jedine co som nesmela uzivat aspon tri tyzdne bolo magnezko. Ostatne som mohla. Tak uvidim. Potom vam napisem ako som dopadla. Pekny den.

majinulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majinulka
31. mar 2016

@ametyst123 Vďaka za povzbudenie. Aj slzičky mi vypadli. Ty to vieš tak pekne napísať. Aj ja sa teším na zajtra k tej psychologičke. Neviem či tam môžem ísť s ním, ale pôjdem, lebo neviem, či on to podá správne a všetko. Pevne verím, že ti ten liek zaberie. Toľko si toho už zvládla tak sa to teraz musí vydariť.
Držím palčeky.
Jáááááj dievčatá ja som taká rada, že Vás mám. 😉 🙂 😎 Veľmi mi pomáhate. VĎAKA.

natalym
31. mar 2016

@majinulka Ver tomu, že každý si nesie nejaký ten kríž, aj ten čo vyzerá najspokojnejšie. ☹

majinulka
31. mar 2016

@ivka1302 Ďakujem ivka. Ja dúfam, že tá psychologička ho nasmeruje na správnu cestu a bude to lepšie.

janka_banka
31. mar 2016

@majinulka Ahoj Majinulka, no vidíš aké sme si tu viaceré podobné ... je naozaj ťažké žiť s takým bremenom, niekdy si hovorím, že je to len rozmar mojej duše, však pán Boh ma dal tam,kde patrím ... ale predsa chýba také to ... no neviem to nazvať ... neviem, čo je to skutočná vášen, ja som mala môjho muža ako prvého ... ľúbim ho, to viem, ale niečo tomu chýba ... ľúbim ho ako muža, pre jeho dobrotu, lásku k deťom, obetavosť ... ale na druhej strane mu vyčítam, že mu chýba to duchovno, taký ten šmrnc do života, zo všetkým je zmierený, nebojuje ... no kde by som bola teraz ja??? Už som sa v podstate naučila všetko riešiť bez neho ... a vieš čo je najhoršie, ked mi je fakt zle, tak ani slzu nevyroní ale keď pozerá nejakú rozprávku s deckami,kde je dojímavá scéna, tak reve ... no nezabi ho 😀 😀 😀 ... ach jááááj, život je komplikovaný ... ale asi aj my sme, niekedy si hovorím, prečo nie som taká obyčajná, nepremýšľam tak nad všetkým ... ale asi nie je všetko v poriadku, keď nad tým premýšľam, no nie??? 🙂 🙂 🙂 .... Verím, že to máš ťažké, ja tiež bojujem, mám síce krásne deti, ale čo z toho, že sa z nich neteším, keď mi je zle... a ja stále hľadám, kde sa stratilo to šťastie ... a áno, tiež ma moje deti držia pri živote ... keď mi je najhoršie, tak sa spolu túlime a vtedy sa necítim tak sama ... držím Ti palčeky nech všetko smeruje len a len k lepšiemu a určite raz nájdeme silu ísť si za vytúženým šťastím 🙂

babika1234
31. mar 2016

@ametyst123 Ajoj Ano ja uzivam xanax ...Velmi dobre si to pametam ze je fajn este vydrž...len mne to spôsobilo chut do jedla a som pn uz dlhsie nechcem vyzerat ako hroch mala som z neho lepsiu naladu neviem kolko ho beries dufam ze zabere ...Zivocisne uhlie smecta je super ....

babika1234
31. mar 2016

Chcem vam napisať že po 6 tich rokoch som vyskusala psychiaterapeutku stale som si mi myslela ze je to jedna blbosť za peniaze kto ma vypočuje nasmeruje vôbec nie zatial som bola len dva krát ale mala som potom lepši naozaj pocit to čo som si vravela ze je blbosť som konečne absolvovala ...Čize niečo natom bude ...Odporučam !

bambulka05
31. mar 2016

Ahojte tak som dnes bola na tom EMG. Nebolo to take strasne ako som si myslela. Vysledok bude o tyzden. Zajtra idem na kontrolu na psychiatriu. Som zvedava co mi pan primar povie.

babika1234
31. mar 2016

@evak12 vzdy sa tak citim aj pred menzesom a je mi zle prišerne depkujuco uzkostlivo mam to tiez pri menzese a niake dni pred

babika1234
31. mar 2016

@qidko
ŽELAM TI PLNO SIL ZA PSÌKA ,tiež mam toho svôjho a je mi ako dieťaťom nakolko deti este nemám neviem si predstavit zivot bez neho ...Chcela by som sa či si niak riešila to čo sa stalo ...Určite by som to tak nenechala vies kto bol majitel toho druheho psa ?

qidko
31. mar 2016

@babika1234 ahoj ddakujem velmi pekne je to tazke niekto povie ze bol to len pes ale u nas psiky su sucastou rodiny......boli sme za majitelom psov co to urobili ale ako vzdy bol v " tekutom" stave( opity) tak sme rozpravali s jeho svagrom a on povedal ze susedia sa ties stazuju ze behaju na volno a predstav si ze zautocil na ich neterku ma 10r.a oni s tym nic nerobia nechapem.....tak sme boli za starostkou aby to skusila poriesit slubila ze ho predvola na OU som zvedava

@ivka1302 dnes som bola na prechadzke ako som slubila kedze chlapi uz odisli bola som nutena ist vyvencit psika co mame vonku🙂..... zvladla som to no mala som strach ci nahodou nestretnem tych psov lebo rano znovu behali na volno☹.... ale presla som sa a vycistila hlavu a znovu mam dobry pocit zo seba nemozem sa tomu podat musim to zvladnut nie len koli rodine,ktoru nadovsetko lubim,ale koli sebe.....a ja to dam tak som sa rozhodla🙂...... s dcerou sme si napisali aktivity ktore budeme robit pokial budu chalani prec aby som vraj nemyslela na hluposti🙂

@evak12 neozvala si sa ak to budes citat tak vec ze na teba myslim,verim ze ti je uz lepsie

Pekny zvysok dna vecer budem s vami pri motlidbe

ivka1302
31. mar 2016

@qidko tesim sa qidko som rada ze si spat dobry napad s tymi aktivitami. Dufam ze sa to u vas vyriesi ja viem ako mozu obmedzovat psi slobodu cloveka ked nie su na poriadku od majitela moja sestra to ma doma na dennom poriadku od ich susedov😂😂😘🌸🌺🌺🌺Uvidis ze si silna a ako som ti povedala toto je pre teba prilezitost dokazat sama sebe ze si sebestacna a vsetko zvladnes. Vcera som ti posielala modlitbu do sms dostala si ju? Bola dlhsia tak neviem ci mi to odoslalo😘😊🌺❤️❤️❤️🌸🤗🍀☘Sme s tebou a dnes babulky budem prosit zase za kazdu z vas osobne🌺🌸❤️🍒😘🤗😊Krasny vecer vsetkym. 😘🌸❤️☘🤗😊🍀🍀🤗

qidko
31. mar 2016

@ivka1302 ahoj moja nie nic mi nedoslo☹.... uz prisla dcera tak ma taha este na prechadzku tak co s nou idem aby som bola do osmej spat🙂

ivka1302
31. mar 2016

@qidko nevadi asi to bolo na sms dost dlhe tak vam tu modlitbu dievcata pisem je to na radost mne velmi pomohla ked som mala obdobie placu😘❤️🌸🌸🍀🌺🌺🤗OTCE TVOJE KRALOVSTVO NIE JE JEDENIE A PITIE ALE SPRAVODLIVOST POKOJ A RDOST V DUCHU SVATOM. KTO SLUZI KRISTOVI JE MILIY BOHU A V UCTE U LUDI. DAKUJEM TI ZE PANOVA RADOST JE MOJOU SILOU MOJE SRDCE I MOJA MYSEL JE NAPLNENA RADOSTOU KTORA JE LIEKOM PRE MOJ ZIVOT. V TEBE SA BUDEM TESIT A RADOVAT VZDY TVOJU VOLU ROBIM S RADOSTOU O BOZE NASLA SOM TVOJE SLOVO A DENNE SA NIM SYTIM. TVOJE SLOVO JE PRE MNA RADOSTOU A MOJMU SRDCU POTESENIM. NADALEJ SA BUDEM SYTIT TVOJIM SLOVOM VEZMEM TVOJ PREKRASNY ODEV SLAVY STRASIEM ZO SEBA VSETKU POVIAZANOST STRACHOM PORAZKU MALOMYSELNOST A SLABOST. DAKUJEM TI ZE MA OCHRANUJES KED KRACAM DENNE V TVOJEJ RADOSTI Z RUK MOJHO NEPRIATELA SI MA VYSLOBODIL AKO JOSAFAT AJEHO LUDIA SPIEVALI A BOLI PLNI RADOSTI NA ICH CESTE K VYSLOBODENIU TAK AJ JA SA BUDEM RADOVAT Z TEBA UVOLNUJEM TVOJU RADOST V MOJOM ZIVOTE DAKUJEM TI ZE SI MA VYSLOBODIL Z RUK MOJHO NEPRIATELA V JEZISOVOM MENE 🌺😊❤️🌺😘🤗😘Je to modlitba z biblie a je velmi silna vlzme si ju do srdca a radost pride😘🌸❤️🤗🌺❤️🌸🌸

qidko
31. mar 2016

@ivka1302 dakujem je krasna.....skusim spat citim unavu .....pekny zvysok vecera. ...... DOBRU NOC

qidko
1. apr 2016

Dobrerano dievcata......prva noc bez chlapov bola celkom dobra☹ nespala som vela ale lieky som nebrala.....kedze som hore uz od5.00 stihla som prechadzku zo psikom,zapla som pracku ,prezliekla periny🙂 musim nieco robit aby som nemala blbe myslienky☹..... vonku je celkom pekne tak asi umyjem okna,len sa musim k tomu dokopat....

Tak vam prajem pekny den plny krasnych zazitkov drzte sa pa

ivka1302
1. apr 2016

@qidko chvalim ta za tvoju kreatyvnost super si zlata ze sa snazis uvidis ako budes pekne vsetko zvladat sama😘😊❤️🌺🌸🤗🤗🤗Ja som bola dnes na urade konci tu sezona tak tam bolo as 80 ludi za vyse hodinu cakania som sa dostala na radu a potom sme si zasli s kamoskami na nakupy tak mam novu bluzku a nohavice tesim sa len ma dnes straaasne boli hlava asi cesta a to cakanie a navyse som vobec nepila😂😂😂😘😊❤️🌺🌸🤗Idem to napravit a urobim si velky pohar vody s citronom 🤗🌺😘🌸❤️😊🤗pozdravujem vas a posielam veeelke objatie a tesim sa dnes na modlitbu s vami🤗❤️🌸🌺🌺