Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

vepoet
10. apr 2016

@vepoet dievčence prosim...nikto skusenost s alergickou reakciou na serlift? dakujem

ivka1302
10. apr 2016

@vepoet Vlastne neviem ci AD mozu mat taketo neziaduce ucinky precitaj si pribalovy letak a ak nie tak mozno ti tie lieky tak oslabili imunitu ze si skratka dostala alergiu🌺❤️🍀🌸🍀🌺❤️❤️Ja mam alergiu a je to presne ako pises kvapkanie z nosa svrbenie podnebia a jazyka palenie oci. Mozno by si si mala zajst na alergologiu tam ti urobia testy a teraz je aj ten najhorsi cas na alergie teraz vsetko zacina kvitnut😘🌺❤️🍀😘🌸Ja si myslim ze mas skor alergiu ako neziaduce ucinky alebo si skus nieco volnopredajne na alergiu kupit a uvidis ci ti bude lepsie😊😘🍀❤️🌺🌸🤗🤗Pozdravujem🌺🤗😘😊

ivka1302
10. apr 2016

@tslobik mas pravdu ale ja tu z Talianska vela pomoct nemozem a uz vobec nemam ponatie co moze nahradzat chemoterapiu pretoze sa to vsetko zomlelo tak rychlo a ja som sa nikdy nepotrebovala zaoberat takymito vecami😘🍀❤️🌺🤗🌸ale tiez verim ze mu toto pomoze a tiez moje modlitby🌺🌸🌸🌺Tslobik zda sa ze ked si zaneprazdnena pomocou druhym tak ti to prospieva a nemas cas mysliet na svoje problemy vidis ako ta to posilnilo teraz si potrbna niekde inde a nije cas premyslat nad samou seba. Staci odputat pozornost od depresie a hned je ta mrcha mensia🌺❤️🍀🌸🌸Si statocna ze to tak vsetko zvladas klobuk dole mas moj obdiv a to si si myslela ze sa zosypes🌺❤️🍀🌸😘😘Vsetko zvladnes pretoze si teraz potrebna😘😊🌺🍀❤️🌸Vela vela sil aj nadalej myslim na teba

ivka1302
10. apr 2016

Ametyst ako sa mas uz si sa dlhsie neozvala a tiez majinulka sa odmlcala babulky vsetko v poriadku?😘🌺🍀❤️😊🌸💕💞🤗🤗🤗🍒🍒

vepoet
11. apr 2016

@ivka1302 ved prave ze v pribalovom letaku su taketo problemy so serlliftom popisane, ze mozu byt neziaduce ucinky podobne alergii, ale ako vravim, uz som ho brala a bolo to uplne bez problemov...tiez si skor myslim, ze je to normalna pelova alergia a zhodou okolnosti sa to kryje... mavam alergicke prejavy na zaciatku maja... nuz asi som si alergie o nieco rozsirila...

eliska13
11. apr 2016

@janka_banka Ahojte dievcata trocha som sa odmlcala snad najdem odvahu napisat preco, ale az neskor, lebo sa vo mne biju emocie.Ale dnes som sa dala do citania a vidim, ze sa Vam dari fajn.Som pysna na evak12 ale pozor neprepinaj sa setri si sily.Tslobik krasne si to napisala, vidis kolko mas v sebe sily clovek ani netusi.Janka tvoj muz vie,ze si sa zalubila?Quidko tiez na sebe super popracovala.Ivka uzivaj si zasluzene volno a bryndzove halusky som robila vcera🙂)
Vcera som zo zlosti prekopala celu skalku a sadila kvety, az dnes som zistila, ze som si spravila az pluzgiere🙂)chlapi boli v kine.baby mate aj vy niekedy pocit, ze nikto si nevazi Vasu snahu a vsetko berie ako samozrejmost?Moj muz je tak trochu inteovert aj, ked srsi humorom vtipny, ale nevie prejavit city ku mne vobec k synovi ako tak.On povie ved robim cele dni nech sa mame dobre, robime vo volnom case co ty chces, ale mne chyba ten pocit, ze ma ma rad.Sme spolu 12 r a bolo to tak vzdy, ked sa pritulim potesi sa, ale on nedokaze sam od seba mi povedat nieco pekne.Psychologicka mi povedala, ze on je taky typ a nemam to riesit.Lenze ja si pripadam doma ako upratovacka a au pair pre dieta🙂)
Nie som ziadna romanticka dusa nepotrebujem citove vylevy,ale ja mam pocit, ze zijem sama so synom a on je len taky do poctu.Vsetko riadim ja a niekedy by som chcela, aby buchol po stole a povedal aj svoj nazor.Ale on mi tvrdi, ze som taka povaha, ze by som sa hned burila🙂)a aj tak spravila po svojom.Ja viem, ze tieto moje vylevy su smiesne popri Vasich problemoch, ale musim to dat von.Nemam komu.... kamaratky mi povedia, ved to je normalne to je chlap aj my sme na vsetko same...no, ale mna to trapi, ze chodi domov z roboty o 19-19:30 a pracu nezmeni je v takej brandzi,,ze to nejde a nechce, lebo ho bavi.aaaa idem nieco robit poobede napisem na rovinu co ma serie🙂)chcem pocut potom Vas nazor.Len musim si usporiadat myslienky, lebo chcem, aby ste to pochopili a dobre mi poradili.zavidim Vam vasu silu k Bohu ja som tak nebola vedena ani nechodim do kostola a moze to byt fajn mat taku silu a vieru

ivka1302
11. apr 2016

@vepoet ak to aj mas z vedlajsich ucinkov tak by sa to malo casom upravit nevadi ze si to pri prvom uzivani nemala nase telo reaguje vzdy inak aj ked je to ten isty liek🌺😊❤️🍀🤗🌺❤️ Ak sa uz liecis na alergiu tak je mozne ze ti to este tvoje problemy zhorsi ale ako som pisala tak neziaduce ucinky by mali casom ustupit😊🌺😘❤️❤️😘Viem aka je alergia neprijemn tak ti zelam nech ti to cim skor ustupi Krasny den 🌺😘😊❤️🤗🌺🌸

ivka1302
11. apr 2016

@janka_banka ahoj daj vediet ako si dopadla u doktorky😘🌺🍀❤️🤗🤗🌸Drzime palceky😘💞😘😊🌸

eliska13
11. apr 2016

@slavka1307 neboj sa take veci muzi povedia len, aby Ta zneistil.Je to porucha choroba a v nemocnici pomozu.Ved o to ide, aby deti mali zdravu mamu.a ktovie preco si v depresii mozno aj zo vztahu s byvaleho partnera nie? Neboj sa, ak sa citis zle ries to drzim palce🙂)

janka_banka
11. apr 2016

@ivka1302 Ahoj Ivka, no dnes som sa u doktorky načakala asi tri hodinky, ale stálo to zato 🙂 ... bol tam so mnou aj manželík a to bol veeeeľmi dobrý krok ... on povedal svoj názor a ja svoj ... a viete kde je aj problém zakopaný??? Nefunčkný vzťah a preto som sa aj namotala na kolegu .... a výsledok??? Zatiaľ žiadna nemocnica, ale pekne manželská poradňa, tak uvidíme ... čo ďalej ... ale vidím, že manžel sa snaží ... a určite to dáme a budeme zase šťastná a fungujúca rodinka 😀 😀 😀 ... lieky mi vôbec nezmenila, nie sú to depresiu poruchy v mozgu, ale prejav mojej nespokojnosti a potom ak sa mám starať o rodinu, smútiť za kolegom, vydávať energiu ešte aj v práci, tak som citovo vyflusnutá ... teraz sa budem snažiť oddychovať, venovať sa detičkám a hlavne dávať do poriadku vzťah s manželom ... zobrala som si tri dni dovolenky a spať a spať ... a musím vypnúť hlavu a oddýchnuť ... lekárka ma upozornila, že toto čo sa nahromadilo za pol roka môže trvať aj rok dva kým sa to dá dokopy ... ale ja som bojovník ... i keď môžem napísať, že sa necítim teraz nič moc a stále cítim to rozrušenie z toho plaču a prepadajú ma sebalútosti ... jaj ďakujem dievčatá moje zato, že ste a pomáhate mi ... a inak vraj v tej nemocke je supeeeeeer a lieky by mi riadila ona z oridnácie, ona robila v Pezinku primárku, tak tam všetkých pozná ... a hospitalizácia by bola na tri týždne, tak možno aj to dám, ak to tak budem cítim ... len ako si písala musím ísť s prúdom, pekne ľahúčko a pôjde všetko ... len treba trpezlivosť a to mne veru chýba ... žiaľ 😖 ... tak si držme palce cmuk cmuk cmuk ... mám Vás rada 🙂

qidko
11. apr 2016

@eliska13 AHOJ mna ties neviedli kBohu ked som prisla k svokre nik namna netlacil ze musim ale akosi sama som hladala nieco mi chybalo kedze z domu ma vyhodil clovek ktory ma porodil a bolo jedno kam pojdem,mala som 17 manzela som poznala az 2 tyzdne😀 zalubili sme sa nasim sa to nepacilo lebo je o 10r. starsi a kedze som tvrdohlava neustupila som nikdy som to neolutovala mam vyborneho manzela,super otca nasich deti a je uzastny milenec😀,SORRY musela som to napisat,sme spolu uz necelych 23r.ale k veci ja som hladala ani vlastne neviem co a vtedy svagrinka mi povedala aby som skusila zajst do kostola len tak a ono to prislo samo vzdy ked som chcela rozmyslat sla som sadla som si a rozpravala som sa s Bohom o vsetkom a ked som odchadzala bola som nabita pozityvnou energiou a od vtedy to funguje nie nemozem povedat ze som kazdy den v kostole ale teras uz viem ze Boh je somnou v dobrom aj zlom a to pomaha aj mne.....

ivka1302
11. apr 2016

@eliska13
@qidko 🌺🌺🌺❤️❤️❤️Boh nieje v kostole Boha mame v nasich srdciach aj ja som ho hladavala v kostole ale nikdy som nenasla to co som hladala. Az kym som mu neotvorila svoje stdce teraz viem ze je stale so mnou ked ho potrbujem a ochranuje ma 🌺🌺❤️❤️❤️

vlastulina1
11. apr 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@ivka1302 vsak tak by to malo aj byt 🙂)

qidko
11. apr 2016

@ivka1302 pekne si to napisala ja to viem ale vies ty vsetko podas krasne co napises potesi nie kazdy vie vyjadrit to co chce povedat co mysli tak krasne ako ty

anina63
11. apr 2016

Neboj sa, nezúfaj, úzkosť ničomu neslúži. Pán ťa miluje a nikdy nedovolí, aby si trpel, ale musíš Veriť celým srdcom. Tak sa toľko neboj a ver Pánovi.

sima410
11. apr 2016
Používateľ sima410 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sima410.

@ivka1302 presne toto by si mali niektori ludia uvedomit 🙂

ivka1302
11. apr 2016

@kafulienka ahoj ako sa mas je to uz lepsie?😘🌺🍀😊❤️🤗🌸Taketo stavy trvaju par dni ale potom sa to zase upravi Ja si spominam ze ked mi bolo k veceru zle tak som mala zly aj nasledovny den ale ked som zi urobila pekny vecer tak aj cely nasledovny den bol pekny💞😘🍀🌺😊❤️❤️idem sa modlit za vsetky babulienky 🍀🌺❤️😘🤗😘🌺❤️😊

kafulienka
12. apr 2016

@ivka1302 ahojte,

no dnes sa nemam cim chvalit...mne to stale zalezi od spanku, ked spim, tak nie je problem...ak nespim, tak ... ale skusim dnes bud ist alebo volat lekara....prajem vsetkym do srdiecka pokoj...

eliska13
12. apr 2016

@janka_banka citim z tvojich riadkov radost.Urcite Ti dobre padlo, ze tam isiel manzel s tebou.Mate krasne dievcatka okane a mate pre koho zlepsovat vztah.Tak sa Vam idem zdoverit co ma trapi.Skusim sa moc nerozpisat, ale neviem ci sa to da🙂)
Sme spolu 12 r dieta ma 8 rokov.Moj muz ma cele roky pracu, kedy chodi domov o 19 a dieta domacnost vsetko je cele roky na mne.Moj muz je ako jeho otec skor taky submisivny a jeho mama je raketa ako ja🙂)tiez riadim a rozhodujem.Vikendy travime na turach na bicykli aktivnejsie aj kvoli dietatu.roky sa stazujem viac sa rozpravajme podme niekam sami ved dieta je uz velke mozeme ho dat k babkam, ale moj muz je taky introvert vela nenarozprava ja som viac zivel chcem zit, stretavat sa so znamymi, mat aktivity cez vikend ja uz rano o 8 varim nech mame den len pre seba a nepresedime ho na gauci.Moj muz povie, ze sa nemam naco stazovat, ze len neviem co od rozkose🙂)ale ja mam pocit, ze je s nami len do poctu ako taky tichy pozorovatel.Nikdy ma len tak neprituli,,nie som romanticka,ale niekedy mi to pripada, ze sme v strasnom stereotype a den za dnom ubieha nic sa nemeni.Jeho odpoved je, keby som nechcel byt s vami, tak nie som.Nikdy opakujem nikdy mi nedokaze povedat mam Ta rad.Z mojho okolia nikto nevie ako zle znasam to, ze vlastne akoby som ja zila sama len s dietatom.Pred rokom sme postavili dom, prestahovali sa bol to nas sen kvoli dietatu a nejako tajne som si myslela, ze este budeme mat jedno.Aj sme sa snazili zopar mesiacov potom mi lekar povedal, ze ak chcem otehotniet musim ist na operaciu a zase som sa zlakla, ze sa mi v teh vrati depka, a ci vobec nebude toho na mna vela....psychologicka tvrdi, ze si mam plnit sny a velmi tuzim po dietati a rodine.Len uz mam vyssi vek a bojim sa vsetkeho:(a k veci mame krizu muz pride domov ani spolu poriadne nekomunikujeme som urazena odvrkavam mu, lebo mu poviem, ze teba vobec nezaujima co ja chcem ako citim co cele dni robime.On mi povie, ze ja som taka ista🙂)ale, ked sa spytam nic nepovie on nechce moc komunkovat nerad rozpitvaava pocity.A ak ano, skor take srandy a ironie nikdy nepovie rovno co chce co nechce...noo a minuly tyzden sa syn hral na jeho mobile a prelustrovala som mu spravy na FB a na jeho narodeniny pred 2 m mu pisala kamaratka blahozelanie kde si teraz ona pracuje a aki su stari...40 tka na krku ona nie je vydata je to taka koza ktora normalna baba si da profilovku v podvazkoch🙂)proste flirtiky ako vysite on jej pise, ze doma je to horsie a horsie ved niekedy mozeme dat kavu a pokecame.Ona mu pisala, ze ma o 6 rokov mladsieho a nic moc no ved klasika kde sa 2 ludia vykecavaju ako to maju doma zleeee:(
baby do mna 100 certov tak sa mi rozbusilo srdce....tak jasne, ze som mu povedala, ze som si to precitala co to ma znamenat na mna nema mile slovo a kamosku z ulice z detstva pozyva na kavu jasne, ze odpoved bola, ze ved sa s nikym nestretol to boli len take pismenka pozname sa 30 rokov posrandovali sme...no ja nie som naivna neviem ci boli spolu mna neuveritelne urazilo, ze aky vie byt mily na niekoho ineho.Uz tyzden sa s nim nerozpravam povedal, ze robim komara so somara vsetko robi pre nas blabla....vcera som sa nahnevalaa napisala mu do roboty, ze sa preda dom a mozeme byt od seba a potom sa moze zverovat kamoskam.Som neuveritelne nahnevana a neviem co mam robit?myslim, ze s nou nic nemal pre mna je to sok, ze vobec viedol taketo reci, ale nemam nejake iluzie o muzoch vedia zit dvojity zivot a ako vidim, ked je doma zle hned sa nevhaju niekde polutovat.Moja kamaratka sa teraz rozvadza a az teraz po rozvode zistila, ze tiez bola za tym frajerka.
Ja som hrda a nedokazem mu povedat vies co popracujeme na tom chcem, aby sme boli spolu....praveze ja si hovorim, ze mozno to tak malo byt a bude mi lepsie len s dietatom aj tak sme stale sami.Tak baby a chcem pocut Vas nazor lubim ho, ale mam pocit, ze dlhodobo nevieme spolu komunikovat a potom som nestastna

ivka1302
12. apr 2016

@eliska13 skor ako ti napisem ze mi je luto tvojej situacie Musim reagovat na to ako si napisala ze tuzis po niecom co by ta urobilo stastnou ale zaroven sa bojis depresie😘❤️😊❤️🌺🌺🌸🤗Eliska ako by si mohla sspadnut do depresie ked si splnis to co by ta naplnalo stastim To su dve veci ktore skratka ku sebe vobec nejdu😘🌺🍀🍀💕🌸Premyslaj ty mas nejaky sen a vies ze by si bola stastna keby sa ti splnil!!!🤗🤗🤗🤗🤗Nepises ci ta operacia je komplikovana ale mam pocit ze ked sa chce tak je mozne vsetko🌺🌺💞🤗😊🍀❤️🌸😘Vo vasom vztahu chyba komunikacia ako pises a to je velmi zle aj ked 💞 ze ty sa snazis ale snaha iba z jednej strany nestaci🍀🍀🍀🍀😘🌺Ked vztah ochladne je potrebna prave komunikacia na vyriesenie a najdenie problemu preco sa tak stalo🌺🌺🌺Eli ty pises ze si velmi akcny clovek a mas rada spolocnost a spolocne zaujmy to je uzasne ale ked ide ta aktivita stale iba od teba tak ta to urcite vycerpava pretoze to nakoniec aj tak nikto neoceni ze?🌺😊🌸❤️Ked budes manzela podozrievat z nevery a pritom sa nic nestalo tak pozor vsetko iba zhorsis a nakoniec sa moze stat ze to co zatial este neurobil nakoniec urobi lebo situacia je tak ci tak napata. Skus sa z manzelom porozpravat bez toho aby ste si nieco stale vycitali. Hladajte jeden v druhom to co ste v sebe navzajom videli pred par rokmi vsak ste sa dufam netrapili zbytocne aby ste si posavili dom a nakoniec zistili ze si ten zivot v nom vlastne ani neviete uzit spolocne🌺🌺🌺🌺🍀🍀🍀🍀🤗🤗🤗🤗Skus ho presvedcit na vikend len vo dvojke TY a ON Skuste najst ku sebe znovu cestu. Ja ti nebudem radit aby si ho opustila to nieje riesenie vsetky problemy sa daju riesit. Mate spolu zdrave dieta mate krasny dom a kedze manzel stale pracuje urcite vam nic nechyba po financnej stranke. Riesenie je Eliska ja viem ze ti chyba laska resp. prejavovanie lasky od tvojho manzela ale nie vsetci dokazu zene prejavovat lasku kazdy den🌺🌺🌺🌸🌸🌸Aj moja sestra mi minule plakala do telefonu ze sa citi doma ako sluzka je to skratka aj tym ze manzel trebars doma od rodicov lasku nikdy nepocitoval tak tym padom ju nevie prejavit ani ku svojej zene❤️❤️❤️🌺🌺🌺🌺Moj manzel ma obijma kazdy den a hovori mi ze ma lubi aj ked ja som mu pocas poslednych dvoch rokov skutocne vela lasky a pozornosti nedavala pretoze som vecne riesila samu seba a moje problemy ale bol stale pri mne a pomahal mi🤗🤗🍀😘😘😘Zena potrbuje citit a hlavne pocut ze je milovana a tiez ze niekto oceni to co robi pretoze v domacnosti nieje toho malo. Casto sa snazime len aby boli vsetci spokojni a pritom nase vnutro zostava prazdne A prave tuto prazdnotu by mali zaplnat komplimenty a pozornost od nasich manzelov💞😘💞🌺Ale ako som spominala nie kazdy to vie ale mozme ich tomu naucit Eli. Skus zacat ty prva skratka nie iba vycitky ale chvali skus zacat ty chvalit tvojho manzela za to co robi uvidis ze vesmyrna energia funguje uvidis ze casom sa tvoj manzel zacne viacej zaujimat aj o teba samotnu a zacne si vazit to co ty robis pre rodinu. Ludi okolo nas zmenit nemozeme ale ked sa zacneme menit my tak sa zacnu menit aj ludia okolo nas😘❤️😊🌸🌺🌺🍀Daj vam este sancu Eli a skus zabojovat porozpravajte sa o tom co by vas urobilo stastnym mozno aj to dietatko bude riesenim😘💞❤️😊🌺🌺Drzim vam palceky a vecer sa pomodlim za vas vztah😘❤️🌺🌸🌺🌺

kafulienka
12. apr 2016

ahojte,

dievcata, potesila som sa...ked nepisete, tak to znamena, ze je dobre 😉
dakujem Bohu za to....

posielam vela, vela pokoja kazdej, ktora to cita...

3009
12. apr 2016

@eliska13 mnoho mužov je takých, že si myslia, že zarobia peniaze a tým to pre nich končí. Prejavovanie citov je niekde mimo nich /samozrejme okrem začiatku vzťahu/. Ja by som tú priateľku neriešila. Rieš čo je pre teba teraz dôležité. Ak ešte chceš ďalšie dieťa, tak urovnaj vzťahy a pracuj na tom, lebo čas beží a ak ten čas premeškáš, tak sa to už nebude dať vrátiť späť. Porozprávaj sa o dieťati s mužom uvidíš aká bude jeho reakcia. Ale musíš pamätať, že možno ani ďalším dieťaťom sa tvoje problémy s mužom nevyriešia - viac prejavovania lásky a pod. Držím ti palce.

janka_banka
12. apr 2016

@eliska13 Ahoj Eliška moja, jááááj ja viem presne čo prežívaš, ja som zažívala presne toto isté a keď som sa o tom s manželom rozprávala, tak sekal dobrotu dva tri dni a zase to bolo v starých koľajách ... vieš, ja som taký blaznivý romantik, ktorý túži po prekvapeniach, nemusí to byť drahé, nie som náročná ... ale nechcem byť akčná len ja, ale aby bol aj on ... jemu nevadí celý víkend preležieť na pohovke a mňa čerty žerú, ja som ako oheň a on ako voda ... a tam je pes zakopaný a preto sme sa rozhodli, že budeme spolu chodiť na manželskú poradňu a uvidíme, čo to dá ... nechcem ísť do toho, že zachrániť vzťah, ale nájsť spokojnosť nás oboch a to hlavne aj pre naše detičky ... lebo len spokojní, vyrovnaní rodičia vedia deťom dať to najlepšie ... ale určite viem, že nejaký čas to ešte potiahneme spolu kým deti potrebujú nás oboch, to je jasné ... na tom sa zhodneme obaja a uvidíme, čo môžeme zmeniť na našom vzťahu a znovu ho naštartovať ... nič nesilím, neplánujem, nechávam tomu voľný priebeh ...
A čo sa týka Teba Eliška, skús sa s manželom v kľude, ale naozaj v kľude porozprávať, vypočuj si jeho stránku, ty povedz svoju a hlavne veci povedať na rovinu, nech je to už akokoľvek bolestivé, nech žiť v klamstve, lebo to nerobí dobre nikomu ... ja to poznám, dlho som v sebe držala veľa vecí a načo to bolo??? Vidíš ... teraz mi hrozila nemocnica, chodíme na poradňu ... držím palčeky a daj vedieť ako to dopadlo 🙂 a hlávku hore, keď sa jedny dvere zatvoria, okno je sa dá otvoriť vždy 😉

majinulka
13. apr 2016

@ivka1302 Ahojte dievčatá. Neozývala som sa dlho, lebo sme mali v rodine veľmi nepríjemnú vec. Syn mojej sestry si popálil tvár. Vystrekla naňho horúca kvapalina z chladiča. ÁAAAch! ☹ Stále to vo mne doznieva. Boli to hrozné dni. Mal popáleniny len 1a2 stupňa, ale je to na tvári. Už je doma z nemocnice. Teraz musíme čakať ako sa to vyvinie ďalej. Som z toho ešte stále rozhodená, ale modlím sa za nich oboch (teda aj za môjho syna) každý deň a za Vás všetky . Dúfam, že bude dobre. A do toho všetkého prišla "desná" puberta môjho mladšieho syna. Mám pocit, že ho nezvládame s manželom. Ale niečo mi hovorí, že aj žiarli na staršieho syna, že sa s ním viac rozprávame. 😔 No vždy to rozdelím tak rovnako. Ale...? Jóóój dievčatá, najradšej by som sa vystrelila niekde na mars. 😉 🙂 Už je toho priveľa. Najviac sa bojím toho, že to staršiemu synovi neprejde. Stále hovorí, že sa má psychicky lepšie, ale veľmi sa trápi pre tie fyzické prejavy. On sa ešte stále neopustil myšlienok na tú chorobu. ☹ Neviem už ako mu to vysvetliť, že je to len o jeho psychike. Minulý týždeň mal ísť prvýkrát k psychologičke, no necítil sa dobre tak sme to zrušili. Neviem, možno to tak malo byť, lebo za ten čas sa môjmu ockovi (ďakujem Bohu každý deň že ho mám aj mamku)podarilo vybaviť tú druhú psychologičku,( ktorú sme chceli, ale odmietla nás, lebo má veľa pacientov/. Ideme k nej v piatok večer o 19 tej. No ja sa už teraz bojím, či ho to stretnutie nejako nerozhodí, lebo keď som sa pýtala psychiatričky, či by neboli preňho dobré terapie, tak kategoricky odmietla, že by ho to vrátilo späť. Lenže ja vidím, že on potrebuje nájsť tú príčinu a stále sa k tomu vracia. Takže tam ideme bez jej súhlasu. Tak teraz pochybujem či robím dobre. Poraďte prosííííím. Máte niektorá v tejto veci skúsenosti? Viem, že sú ľudia, ktorí sú na tom aj horšie a Pán Boh nám dáva kríž, ktorý musíme prijať. Prijala som ho, ale je to pre mňa veľké trápenie. Ráno som ešte v pohode, no poobede, keď sa syn vracia zo školy, už znervozniem a mám strach čo nové donesie. Viem, že by som nemala takto reagovať, ale jednoducho to tak príde. Každý deň sa modlím a čakám, že práve dnes bude ten deň, keď za mnou príde moje dieťa a povie mi : "Mami, mne je už dobre, všetko je v poriadku." Ach, ach, čo by som za to dala. A keď to nepríde, tak si každý deň poplačem (aj teraz ☹). Jóóój. Najviac sa bojím aj toho, že bude musieť brať iný liek a to bude veľmi zle znášať. Už minulý týždeň mal takú krízu, že vysadí liek a kašle na všetko. Dalo mi to zabrať, kým som ho upokojila. Ja viem, že pri tejto diagnóze je človek raz hore a raz dole, ale je ťažké pozerať sa ako sa vlastné dieťa trápi a ja mu nemôžem pomôcť. ☹ Upokojím sa pri modlitbe,naberiem sily a idem ďalej. Musím veriť, že bude dobre. Ty ivka, vieš tak dobre povzbudiť. Tvoje príspevky majú silu. Tiež ma zaujíma čo je s ametyst. Ona je tiež dobrá povzbudzovačka. A vlastne všetky čo ste tu. Vďaka.

evak12
13. apr 2016

ahojte dievcata moje,vcera som sa vratila z nemocnice,niektore priznaky su prec a ostatne,radsej o nich ani uz nehovorim ....mam nasadene 3 AD,dulseviu,valdoxan,tiapridal a k tomu diazepan ......zajtra idem k lekarke so spravou,aj k svojej obvodnej,neni mozne aby som brala tolko liekov a v podstate nic .....mam od decembra vysledok z chrbtice,prava strana skolioza,zablokovane po 4 stavec,nech mi zacnu konecne riesit aj toto,lebo moja lekarka to strcila do karty,s tym,ze najprv poriesime psychyku 😒,a ja pomaly mesiac na psychiatrii a som v podstate tam,kde som bola predtym .....co myslite dievcatkamoje,nemoze s casti aj ta moja chrbtica?dakujem

jarkaparka2
13. apr 2016

@evak12 psyxika sa dava do poriadku velmi dlho, niekedy aj x rokov a nemusi to byt uz uplne ok, viem o com hovorim

bambulka05
13. apr 2016

Ahojte baby. Poradte prosim. Zabudla som uzit obednu davku AD. Mam ju uzit vecer alebo uz vobec? Dakukem.

qidko
13. apr 2016

@bambulka05 ahoj a vecer mas ties davku ak nie ja by som vzala

qidko
13. apr 2016

Ahojte Ked sa dari tak sa dari pokazil sa mi tablet aj synov pocitac pisem z telefonu niezeby som bola zavisla ale chyba mi to ...dnes som bola na kontrolu EMG vysledky mam ale su to same cisla a neviznam sa...som na nervy segru v noci odviezla rychla s nabehom na infark ma 46r. Ja nechapem co sa deje s mojou rodinou...dievcata chcem poprosi nema niektora tablet alebo starsi no funkcny pocitac za rozumnu cenu bodol by...novy neprichadza do uvahy financie nepustia...ak by som sa neozvala piclo mi aj mobil😀 ( dufam ze nie)...drzte sa moje pekny vecer

bambulka05
13. apr 2016

@qidko nie vecer nemam. Len ak zoberiem v pohode zaspim?