Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
8. máj 2016

@domkaaaa ja to isté...ani vycikat na záchod sa mi nechce 😁😁😁...a to ešte keď tie moje malé kobylky niečo chcú, tak ma všetko stojí dvakrat viac síl 😰

ametyst123
8. máj 2016

@bernusha Ahoj Bernushka, tak mne príde to na vyšetrenie ciev preto, že si spomínala až modré prsty, ruky.... to je podľa mna nedostatočne prekrvenie organizmu, tak preto to cievne by som určite skúsila.... ja mám tiež s týmto problém, ale ja mám aj krčové žily.... a na vyšetrenie som ešte, priznám sa, nikdy nebola, ale už sa chystám, lebo už to dalej v práci nezvládam ťahať, tolko stresu naraz, potrebujem normálne kus kludu, a poopri mojich dvoch živých detičkách, to velmi nejde.... takže nutne už potrebujem ísť na tú PN-ku, a musím si pochodiť po vyšetreniach.... ja mám problém aj s krvným tlakom... ale ten nemám zvyýšený len pri uzkostiach, alebo atakoch, ja ho mám zvyšený stále.... tak 140 Až 150 na 100 až 110.... a cítim sa pritom zle.... viem, mala by som brať aj lieky na tlak,... a to pritom mám len 36 rokov..... ☹ ... necítim sa tak staro na to, aby som brala lieky na tlak, ale brala som ich.... ale s ADčkami sa mi nejak bili.... nemali by sa "kontraindikovať"... ale mne nerobili dobre... tak ma lekárka už dva mesiace pomaly posiela na interné vyšetrenie, ale doteraz som "nemala čas" - kvôli práci, deťom.... ale rozhodla som sa, že si pochodím po vyšetreniach, ešte som nebola na ortopedii, mám problém s krčnou chrbticou, a lekár mi odporučal aj vyšetrenie obličiek.... takže tieto veci mi ešte treba absolvovať... ostatné ako štítnu zlazu, gastro, histamínovu intoleranciu, a pod. už mám za sebou..... Vieš, podla mojho nazoru, treba to brať takto.... pochodiť si po vyšetreniach, či to nie je nič, a tak budeš vedieť, že máš tú panickú poruchu.... dovtedy si budeš "hladať choroby"... 🙂 čo by Ti asi tak mohlo byť.... Ja potrebujem mať istotu... ale na druhej strane viem, že určite tú panickú poruchu mám, ale potrebujem vylúčiť aj iné možnosti.... najviac ma ale trápi žalúdok, ktorý aj napriek braniu ADčiek, a benzáku, už 4 mesiace, ma stále nenormálne bolí, a všetko , čo zjem, mi vôbec netrávi.... už som skúsila všetko možné.... neviem..... tak mám ist zase na to gastro... uvidíme.... Najhoršie je, že moje detičky chytili ovčie kiahne zo školky.... tu v našom okrese je to nejak momentálne veľmi rozšírené.... tak to chytili aj oni.... ☹ .... idem s nimi k lekárke.... tak zase musím byť s nimi doma...... najradsej by som ale už bola na PN-ke ....a chcela by som si normálne oddýchnuť, pochodiť po vyšetreniach, a prípadne zmeniť alebo navysiť ADčka..... asi mam slabú dávku.... uvidíme..... Rozhodne si daj zistiť aspon tú histamínovú intoleranciu, a to cievne... prípadne ked si nebola na neurologii, tak tam chod.... a potom, ked Ti nezistia nič..... budeš vedieť, že je to PP, a že sa to dá liečiť, a aj vyliečiť.... Tak držím palceky..... verím, a viem, ako sa citiš, ja tiež popri mojich dvoch malých borcoch som uplne hotová, a unavená, ale nemôžem takto fungovať, nedá sa to.... musím a chcem to zmeniť.... k lepšiemu samozrejme... 😉 😉 😉 ....

Držím palce , a pozdravujem aj ostatné dievčence..... držte sa.... 🙂

kachita
8. máj 2016

Dievcata, dlhe mesiace vas citam, az teraz prispievam.Ja som sa mala velmi dobre a dlhodobo som bola na polovicke minimalnej davky, sertralin. Ale minul ly tyzden som ale dostala zachvat, poriadny. A od vtedy sa neviem spamatat, asi sa budem musiet vratit k plnej davke.

apolka77
8. máj 2016

@ametyst123 ahoj ametyst, prosim ta ake AD beries? a to si davas uz 4mesiace aj benzac? nie je to dlho?

nezachytila som ci mas aj paniku alebo len "uzkost" 😝
citis zlepsenie?
dievcata,
ja asi prestavam byt taky borec a nasadzujem ad ..velmi ma vycerpavaju tie stavy...jeden krok vpred tri vzad..vikend bol dost zly, bola som si sice v sobotu rano zacvicit, ale cely cas som bola "mimo", akoby nie ja..tocila sa mi hlava, strach, panika..ja ani neviem ako som prisla domov..psychicky vycerpana...dnes doma, hlava jak opita, malatna,unavena..zajtra idem k obvodnej, dam sa asi na PN lebo sa bojim uz vopred tych zaciatkoch...och joj, drzte mi palce..

ametyst123
8. máj 2016

@kachita Ahojky Kachita, a nemala si počas minulého týždna, resp. mesiaca, nejaký stres, alebo záťaž, problém, alebo hocičo, čo Ta mohlo rozrušiť?.... alebo nedostatok spánku?.... vieš, možno niečo také, mohlo tento atak zapríčiniť..... skús nad tým porozmýšlať, čo by to tak mohlo byť.... všetko sa deje kvôli nejakej príčine.... Skús ísť za svojou doktorkou, povedz jej, čo sa Ti stalo, a určite sa opýtaj na to zvýšenie dávky.... čo ak možno nepotrebuješ hned zvýšiť dávku?.... alebo skôr možno asi aj áno..... Berieš aj nejaké magnezium, a vitamíny, rozhodne toto by som tiež brala, ale dlhodobo.....Vieš, ono to tak je, že niekedy može nejaká stresová situácia, alebo nejaký podnet, alebo niečo, čo Ta dlhodobo trápi, spôsobiť, že sa Ti to bohužial vráti, ale nájdi pričinu, a možno ani nebudeš musieť dávku nejak radikálne zvyšovať, ja by som ju zvysila, ale o minimum... postupne.... alebo nejaký benzák.... no ved lekárka Ti určite nejak poradí, napíš, že či Ti tú dávku zvysila alebo čo Ti poradila... 😉 Neboj sa, ja verím, že to zvládneš, držím Ti palce, všetky vieme, ako sa cítiš, a sme s Tebou.... drž sa a nepoddaj sa tomu,.... bude dobre, len si to takto hovor sama ... sebe.... a STRACHU NEDAJ SANCU.... to je to, čo Ta teraz trápi asi najviac, či sa Ti to znova nevráti, ale také myšlienky hned zavrhni, a mysli na iné veci, príjemné, na to zlé nemysli, a nevráti sa to.... držím palce..... drž sa.....

kachita
8. máj 2016

@ametyst123 Dakujem pekne za podporu. Mala som den pred menstruaciou, co mi zvykne byt horsie. Ale toto bolo brutalne. Som teraz taka mimo, toci sa mi hlava, je mi do revu, no neviem. Ale skusim na chvilu benzaky a uvidime, co bude dalej. Ja som sa uz tesila ze po desiatich rokoch to mam pod kontrolou a ze panika a depresia su minulostou. Citim, zesom na hrane, bolesti tela, permanentna uzkost, unava...ved to poznate. Skusim benzaky a pravidelne magnezium. Dakujem za podporu, vazim si to. Nechcem zvysovat davku, snazim sa otehotniet a chcela by som byt co na najmensej davke. Uvidime.

ametyst123
8. máj 2016

@apolka77 Ahojky Apolka, ja mám panickú poruchu, brala som na to asi tri necelé mesiace Tianeptin Mylan - ADčka... spolu so Spitominom.... ktorý nepomáhal... vôbec.... niekomu pomôže... pre mna to boli "lentilky".... nič nezaberali.... citila som sa hrozne zle..... ten Tianeptin po čase trochu zabral v tom zmysle, že už som nechodila len po pohotovostiach, a neprehanalo ma v kuse, a bola som slaba, nemohla dýchať a podobne.... ale po tých troch mesiacoch mi lekárka povedala, že vraj Tianeptin je teraz ťažko dostať v lekárnach, tak aby som prešla na iný liek.... neviem, či to bola od nej fintička, alebo to bolo naozaj tak, alebo len chcela, aby som tie lieky zmenila, kedze mi síce pomohli ale len na polovicu.... Inak ten Spitomin som brala ten prvý mesiac,... ale bolo to hrozne.... tak mi ho zmenila na Rivotril..benzák..... neberiem vysoké dávky... práve naopak.... beriem ten Rivotril asi 3 mesiace 0,5 mg, lebo je aj 2,5mg .... ja beriem ten prvý... slabší.... a beriem z neho iba po polovičke.... ale ráno na obed a večer... a niekedy ešte polku medzitým... Teraz namiesto Tianeptinu ... tj. ADčka... mi predpísala podobné ADčko.... Brintellix... je to tiež slabšie ADčko.... ale je mi síce lepšie, ale ten žalúdok ma bolí stále.... akože Brintellix mi dáva aj chuť do jedla... ale čo z toho, ked niečo zjem, bolí ma potom žalúdok... ako keby mi netrávilo.... ja neviem, čím to je,... 🙂 čím to je.... 🙂 ale snad na to prídem... možno mi treba zvyšiť dávku ADčiek... ten Brintellix síce beriem mesiac a pol..... ale po polovičke ráno a po polovičke večer... Problém je aj v tom... možno to ani nie je problém... že je to nejaké nové ADčko... tak možno som jedným z pokusných králikov... 😀 ...Ale už mi tu písala jedna zlatá babenka, že ten Brintellix brala, a pomohol jej... tak dufam, že pomôže aj mne.... ale asi bude treba dávku zvysiť, a ked mi AD zaberú.... a budem sa citiť dobre..... budem znižovať ten Rivotril... postupne..... Som rozhodnutá brať Adčka... aspon pol roka... možno rok... podla situácie.... ako sa budem citiť, a ked budem citiť, že som z toho vonku, tak to skúsim postupne vysadiť ..... ale viem, že to skôr ako za pol roka, rok nebude.... ale aj tak je to pokrok, že už mi je lepšie, ako to bolo na začiatku... takže verím tomu, že to dám.... Ináč máš výhodu v tom, že pri začatí brania ADčiek budeš na PN-ke... ja som to tak neurobila.... a zrejme som mala.... možno by som sa skôr dostala z toho všetkého... a aj z tej mojej hroznej práce.... 😅 .... momentálne mi je to už jedno.... nech si v robote budú myslieť, čo chcú, som rozhodnutá, dať sa do poriadku celkom.... a potom uvidíme.... myslim si, že ale práca v tom podniku ma už tam čakať nebude, ale kašlem na to... neznášam svoju prácu... a aj to je jeden z mojich stresorov.... ktoré mi tento stav zapríčinili..... plus umrtia v rodine.... plus nedostatok spánku, plus rozne dlhodobo neriešené problémy, ktoré sa nakopili, .... a spolu s mojimi velmi zivými detičkami, to bolo na mna akosi privela.... a moj organizmus si povedal dosť, aj ked ja osobne som si myslela, že všetko v pohodičke zvládam..... ale nebolo to tak..... mala som s niektorými vecami seknúť už skôr.... a sústrediť sa na podstatnejšie a dôležitejšie veci..... 😒 ....
Apolka, silno Ti držím palce... neboj sa.... ked to teda neslo takto, skúsila si to sama...svojou vlastnou vôlou, ale nedá sa to takto, tak to skús s tými liekmi.... a uvidíš, len hlavne si daj hned od začiatku predpísať k tomu aj nejaký benzák, lebo bez toho to nebude dobré.... ADčka Ti hned nezaberú... s tým teda rátaj, zaberú tak najskôr po dvoch týždnoch, čo by bolo super.... ale najskôr podla mna asi tak za mesiac- dva... a medzitým ten ukludnovák treba..... práve na také stavy, ako si opísala.... Tak sa mi drž,... a napís, čo nového..... 😉

ametyst123
8. máj 2016

@kachita Kachita, no rozhodne vitamíny začni brať, a hlavne to magnezium, ked sa snažím otehotnieť, to je velke plus, pre tehotné mamičky... magnezium je velmi potrebné.... a tiež by som pridala aj kyselinu listovú, a vitamíny skup. B, alebo si rovno kúp také tie vitamíny pre tehotné mamičky.... alebo sa opýtaj v lekárni, určite Ti poradia, ale spomen aj to magnezium.... Kočky tu na tomto fore pisali aj o ADčkach, ktoré brali aj počas tehotenstva.... a dokonca im to tak pomohlo, že sa z toho niektoré aj dostali, niektoré zase počas tehotenstva nepotrebovali žiadne ADčka.... ale niektoré zase aj brali ADčka, a brali ich aj po narodení dieťatka, neviem však, ktoré ADčka to boli, toto som tak až nesledovala, ktoré sa tak zvyknú predpisovať pri otehotnení, určite by som sa na túto tému porozprávala, a poradila s lekárkou, ona určite bude vedieť, čo by si mohla brať..... a to isté aj v prípade benzáčov.... tak držím palčeky.... a dufam, že sa Ti to podarí.... a budeš happy mamičkou..... 😉 😅

ametyst123
8. máj 2016

@ametyst123 oprava.... ked sa snažíš otehotnieť.... 😅 ... ja už sa nesnažím... ja už doma dve živé ratolesti mám.... a stačia mi .... 😅 😵

charity
8. máj 2016

@ametyst123 Ahoj, zle travenie, nespavost, panika, nezaberajuce lieky a zive deti mozu byt dosledok histaminovej intolerancie. Je dedicna casto a deti byvaju velmi zive pri nej.

ametyst123
8. máj 2016

@kachita oprava 2 😀 to malo byť pre Teba, Kachita....nie pre mna samú... 😀 .... t.j. ked sa snažíš otehotnieť.... 😅 ... ja už sa nesnažím... ja už doma dve živé ratolesti mám.... a stačia mi .... 😅 😵

ametyst123
8. máj 2016

@charity Ahojky Charity, ale ja som bola na gastro vyšetrení, a ten lekár mi sám navrhol, že mi zoberú aj odbery krvi na histamínovú intoleranciu, a tá sa ale nepotvrdila, takže histamínovú intoleranciu zrejme nemám.... ale ked hovoríš, že to môže byť dedičné.... tak dúfam, že moje detičky to teda nemajú.... skúsim sa na to spýtať detskej lekárky... lebo občas sa mi deti sťažujú, že im nie je dobre po zjedení niektorých potravín.... tak neviem.... uvidíme.... možno niečo podedili po mne.... 😖 .... dúfam, že nie.... 😖

charity
8. máj 2016

@ametyst123 Na Slovensku sa nespravne diagnostikuje HIT z krvi namiesto odobratia vzorky z hrubeho creva, takze mozes mat HIT aj ked z krvi sa neukazala. Skus spisat zoznam jedal ktore nesedia detom a budete vediet viac...

charity
8. máj 2016

@ametyst123 oprava: z tenkeho creva

ametyst123
8. máj 2016

@charity Takže to by som musela ísť znova na tú "hadicu do úst" ?..... Lebo som bola na to vyšetrenie a teraz mám ísť ešte na vyšetrenie... "konečníka".... s tou hadicou... 🙂 ... Dá sa to takto zistiť, týmto vyšetrením.... ? Lebo na to vyšetrenie cez ústa, už v živote nechcem ísť.... nikdy viac si to nechcem zopakovať..... 😠 ..... to vyšetrenie konečníka hádam zvládnem.... 😅 😕 ..... Nevieš teda, či mi zoberú vzorku aj teda cez ten konečníka, lebo ak sa to dá, tak sa toho lekára na toto opýtam, a nech mi teda tú vzorku zoberie.... ak nie.... tak na vyšetrenie cez ústa už nepojdem.... takmer som sa dvakrát zadusila... a to už nechcem zažiť..... 😖 a na tretí krát to bolo len tak tak.... takže viac nieeeeee.... 😔 😵

charity
8. máj 2016

@ametyst123 Neviem o tom ze by sa to vysetrenie robilo blizsie ako v Nemecku. Bohuzial na Slovensku je diagnostika HIT este v plienkach. Labaky na to nie su pripravene.

ametyst123
8. máj 2016

@charity Myslíš aké vyšetrenie?

domkaaaa
8. máj 2016

Baby mavate niekedy celodennu uzkost? Prodte cely den ten blby pocit

babika1234
8. máj 2016

@ametyst123 Charity prosim ta naco sem pchas ISM ?prve priznaky su svrbenie hnacka vyrazka ...Neviem naco to sem pises a strašis ostatne baby ...

babika1234
8. máj 2016

@ametyst123
@charity urcite to nemate!!!

charity
8. máj 2016

@babika1234 Hnacka, svrbenie, vyrazka je jeden z mnohych symptomov, ktore sa vobec nemusia vyskytnut. Napriklad ja ich nemam a mam HIT. A info o HIT tu davam preto, lebo prave v tejto teme mozu byt ludia, ktori HIT omylom liecia na psychiatrii. HIT je nova diagnoza a preto na nu mnohi lekari nemyslia pri hladani pricin depresie, nespavosti, unavy, panickych atakov, atd.

ametyst123
8. máj 2016

@babika1234
@charity Ja viem o histamínovej intolerancii, a naozaj má podobné príznaky ako napr. panická porucha, a podobne,.... ale radšej uprimne by som mala tú histamínovú intoleranciu, ako napr. panickú poruchu, lebo tá histamínova intolerancia sa dá vyliečiť síce prísnou dietou a liekmi, ale dá.... netvrdím tiež, že aj panická porucha sa nedá, práve naopak, dá sa aj tá vyliečiť, ale "radšej by som asi brala tú histamínovú intoleranciu..".... 😀 sorry za názor.... a neboj sa Babika, mna tým vôbec nevystrašila Charity.... práveže si myslím, že je to dobré, aby ludia vedeli aj to, že aj niečo také ako histamínová intolerancia vôbec existuje, a môže vyzerať podobne, ako keby mal človek psychické problémy, a pritom ich vôbec nemusí mať.... 😉 ...
Ja som len Charity sa chcela opýtať, a vlastne som to trošku nepochopila, či aj cez to vyšetrenie "cez konečník" mi môžu zobrať vzorku na histamínovú intoleranciu? Lebo ak nie, tak na to vyšetrenie "cez ústa" už nepôjdem, nechcem si to zopakovať.... a úprimne ani neviem či mi pri tom vyšetrení brali vzorky aj na histamínovú intoleranciu, alebo to boli robené vyšetrenia z krvi, ktoré mi vtedy tiež zobrali...... 😖 Takže vlastne si ani nie som istá, či to robili z krvi, alebo zo vzorky z čreva..... 😖 .... ale skôr si myslím, že z krvi, lebo som to bola potom odniesť na špecialne pracovisko, kde sa toto vyšetruje z krvi.... tak neviem..... ale panickú poruchu mám tak či tak.... si ja osobne myslím, lebo každú záťažovú situáciu "riešim" panickým atakom ,resp. uzkosťou..... ☹ .... takže sa snažím byť v pohode, aby to na mna neprišlo.... 😅 😵 ..... Pozdravujem vás obidve... a každý názor je predsa názor, a je skvelé, ked tu ludia napíšu... lebo fakt tá histamínová intolerancia je dosť neznáma..... ale ja som sa o nej dozvedela nedávno.... a viem, že môže mať podobné príznaky ako PP..... a spadalo by tam aj to búšenie srdca, problémy so žalúdkom, problémy s tlakom, pretože ten zvýšený histamín v tele, čo vzniká pri rozklade potravín, a človek ktorý nemá ten enzým na rozklad toho histamínu, neviem teraz ako sa volá.... je veľa hodín.. už mi tak nepáli.... 😅 .... tak ten histamín potom napáda orgány, ako srdce, zalúdok, a neviem čo ešte.... a treba to liečiť ...... Tak skusim sa toho lekára spýtať znova, aké vyšetrenie mi vlastne robil.... a z akej vzorky, či z krvi , alebo z čreva......

ametyst123
8. máj 2016

@domkaaaa Ano, niekedy tá uzkosť trvá aj celý den.... bohužial.... 😖 .... zo začiatku som to tak mala, aj ked som zobrala ADčka, aj benzodiazepín, a hoci na chvilu som mala lepší pocit..aspon tie ataky som nemala, a ked boli, tak boli menej hrozné..... ale uzkosti som mala aj celodenné..... niekedy aj v noci.... ale teraz to už takto nemám.... len občas... možno je to tými liekmi, že to takto tlmia.... teda dufam, že je to tak, a časom ich možno nebudem potrebovať, ale teraz to sama bez liekov nezvládnem.,...lebo to tak cítim.... niekto sa na to cíti.... ja ale momentálne ešte nie..... u každého je to inak.... tak si držme palce... aby to čím skôr prestalo, a aby sme sa tej pliagy hnusnej zbavili, a to nadobro.... 😠 😎 .... Držím Ti Domkaaa palceky, aby sa Ti to podarilo.... začiatky sú ťažké.... pre niekoho, pre niekoho ani nie, ale dá sa to zvládnuť ....hlavne s pomocou benzáčov.... tak držím palce.... a drž sa......Dobrú noc.....

bambulka05
9. máj 2016

Juj dievcata vikend dost blby. Mravcenie ma zase prenasleduje chytaju ma z toho uzkosti ci sa vobec toho zbavi a ci nie je za tym nieco ine. No proste zase ta pesnicka prehrata milionkrat v hlave. Ale kym sa nezbavim mravcenia tak budem mat tieto stavy stale. Ale neviem ci zhorsenie neprislo aj tym ze som v sobotu dostala menzes. Co myslite? Som fakt zufala.

charity
9. máj 2016

@bambulka05 Myslim si, ze Tvoj plan "Kym sa nezbavim mravencenia, budem mat tieto stavy stale," nie je najlepsi. ;)

Co takto povedat si, ze "Parada, mam len mravencenie, s tym sa da bez problemov zit."?

Ak Ti ma prave mravencenie kazit zivot, tak skus psychoterapiu na zmenu postoja.

babika1234
9. máj 2016

@charity no čitala som otom je to pekne svinstvo a je tam tolko potravin ze v podstate kukam ze čo ?aj moje oblubene paradajky 🙂

babika1234
9. máj 2016

Viete baby zacneme mam uzkost paniky depky vsetko vznika z niečoho teraz tak rozmyslam kolke z nas zmelili svôj život ?da sa to ?Ako radia terapeuti ....zacnite cvicit zacnite toto a toto ved niekedy mam taku depku ze zmenit niečo je nemožne !

babika1234
9. máj 2016

@bambulka05 Ano ked mas menstruaciu je to o niečo horsie bud pred menstruaciou alebo ked ju maš

babika1234
9. máj 2016

@bambulka05 Mas magnezko ?na to mravencenie ?kup si tabletky urcite to pomaha a dost silne krce do nohy take bolestive takze MAGNEZIUM nech žije

adrika19
9. máj 2016

@apolka77 Áno, odkedy ho beriem /rok a pol/ som pribrala 6 kíl ale tie som predtým schudla kvôli úzkosti a depke. Takže mám normálnu váhu. A čo sa týka sexu tak neuspokojivý som ho mala vtedy keď som bola chorá, lebo som nemala vôbec chuť ani. Teraz s tým problém nemám. 🙂 . Za nežiadúci účinok považujem, že sa mi niekedy chvejú ruky. A to od začiatku liečby.