Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
29. máj 2016

Presne ako keby si mna opisovala

olivia77
29. máj 2016

@domkaaaa, taaakze som trafila 🙂 ja to sledujem dlhsie a dobre som si myslela, veru, je to tak... ved co ja som tu aj videla foto niektorych kociek, co trpia PP, mlade pekne atraktivne baby, hovorim si, ake je to smutne, ze sa s tymto pasujeme, ale ja si stale hovorim, na nieco to ma byt dobre, nieco nas to ma naucit, mozno keby sme to nemali, sme ine, namyslene alebo aj neviem 🙂 kazdy sa pasuje v zivote s niecim, no a my s tymto... tak si to ospravedlnujem 🙂 su aj horsie veci, aj ked toto je na prezivanie zivota nie velmi prijemne, lebo raz si hore, raz dole, takze vzdy ked je mi fajn, si v duchu hovorim, nech to takto ostane navzdy... no teraz uz viem, ze tak to nefunguje... ja som si stale myslela, ze mam PP lebo som strasny bojko a tremista, ze ved co sa tolko ja coho bojim, ved zo mna neodhryznu, no a niekedy mam zase odvahy az az... nikdy som tomu nechapala... az teraz viem, ze to ide z mojho vnutra, ako sa citim, tak to vyzera...

domkaaaa
29. máj 2016

Aj ja som velka tremistka 🙂 ja som sa vzdy bala niekde vystupit ... A tiez si myslim ze to moze byt aj horsie :( ale mat depku je veeelmi neprijemne a mala som aj take pocity aloby som proti svojom emociam bezmocna ze ich proste nedokazem ovplyvnit :(

olivia77
29. máj 2016

@domkaaaa, presne to iste mam... nikde nechcem vystupit, nic povedat pred viac ludmi ak nemusim, lebo si myslim, ze nie som dost dobra, ze nato nemam, aj ked kazdy, ze si super, chod do toho atd... ale mna to nepresvedci, mozu ma aj za usi dotiahnut, ked nechcem, nejdem... no depka je hnus, ale ta dobra sprava je, ze ozaj sa proti nej da bojovat... teraz mam tiez mizernu naladu, ale utesujem sa tym, ze si spomeniem na pocit, ked mi je dobre a som taka uplne happy, ze ved tak mi o chvilu bude... tak nejak si snazim vlastne pomoct... 🙂 neboj, bude dobre, som rada, ze si tu takto mozme pokecat a vymenit skusenosti, lebo nikto z okolia moje pocity nepochopi, kedze nezazil... ani vlastny priatel... chlapi to maju inak, oni depky nepoznaju...

domkaaaa
29. máj 2016

@olivia77 a vie tvoj priatel o pocitovh ktore prezivas? Vravis mu ak mas depku? Ja vobec :(

olivia77
29. máj 2016

ja normalne tento modrykonik zacinam mat taaak rada, ze tu mam take chapave duse, ktore vedia, o com hovorim a nevysmeju ma s tym, ze aaaa ved ti nic nie je... toto je pocit na nezaplatenie, aj ked sa citim na bode mrazu, aspon toto ma tesi momentalne... 🙂

domkaaaa
29. máj 2016

@olivia77 aj mna 😊 Uplne sa tesim kedy vam napisem 😄

olivia77
29. máj 2016

@domkaaaa, povedala som mu nedavno o atakoch, ktore som mala... no a o tom poslednom, co ma v obchode chytil... moc to nechape, on ze to je v tvojej hlave, ty si to naprogramujes, a ked tam ides, ta to chyti preto, lebo nato myslis... hovorim, ano to mas pravdu, je to strach zo strachu ( z ocakavania niecoho zleho), ale hovorim, vies mozog je ako pocitac, zle veci si velmi dobre pamata, aj to, kde sa stali a akosi ti ostane takyto kod, ze tuto to bolo, tuto to moze opat prist... no a kedze my s PP mame k tomu velmi blizko, ze strach a stres ovladnut nevieme a je to hlavne porucha v mozgu, ten atak proste pride... ak samozrejme nie sme v pohode... a uz sa vlastne vopred bojime, ze sa bojime... tazko vysvetlit tomu, kto nezazil... iba vtedy clovek pochopi, kazdy, ale kazdy jeden clovek, ktory by to zazil po prvykrat, by bol z takeho ataku pekne vyklepany... a to bez srandy... ved atak vyzera ako infarkt myokardu, tak napadne sa podoba na stav, kedy ide cloveku o zivot... a teraz ze nahovarajme si, ze ved ono to prejde... nie je to lahke veru...

domkaaaa
29. máj 2016

Presne a vsetci pozeraju ako na blazna ... Moj priatel len mavne rukou ze to nic neni laska :( a dalej sa o tom nebavime cirim sa potom taka nepochopena :/

ametyst123
29. máj 2016

@olivia77 Ahojky Olivia, presne, ako píšeš, aj ja mám ten pocit, že všetky žienky, ktoré tu máme PP, ale všimla som si to aj u žien, ktoré majú depky a úzkosti, že sme také ako píšeš, predtým sme boli také ukecané, veselé, všetko sme vedeli rýchlo vyriešiť, každý sa na nás spoliehal, že všetko dokážeme, zvládneme, že všetko musí byť dokonalé, ale vo vnútri sme citlivé, možno až velmi, a velmi sebakritické,... a nemáme radi kritiku od iných, a ked sa nám jej dostane, berieme to príliš osobne.... 😵 .... ja som v tom vidím.... ale vlastne, ked si to tak vezmeme, celkovo z toho vychádza jediné..... navonok chceme pôsobiť ako silné ženy, ale vo vnútri, cítime, že sme napäté, ako struny, len aby všetko, čo od nás druhí očakávajú, aby sme dokázali splniť... a tak ideme až na hranice svojich možností,.... a zrazu.... čuduj sa svete.... priveľa stresu, zlých situácií, životných, problémov, umrtí, a sme "doma".....náš organizmus nám dáva na vedomie, že sme ako ostatné .... ľudské bytosti, a potrebujeme vypnúť, a zastaviť sa, a porozmýšlať trošku nad sebou, nad životom, nad všetkým, lebo žijeme príliš v rýchlom kole a strese.... a nemáme čas ani rozmýšlať, kam sa ženieme.... 😖 .... a tak nám to telo jedného pekného dna povie..... atakom, uzkostou, depresiou..... ALE to všetko pramení ZO STRACHU, ŽE CHCEME BYŤ SUPER, A VIEME, žE NIEKTORÉ SITUÁCIE Sú ŤAŽKÉ, A MÁME STRACH, AKO TO ZVLÁDNEME, A TAK UŽ AJ TIE PEKNÉ SITUÁCIE BERIEME AKO HROZBU, čO AK NIEČO POS.......ME....
A ked potom nastanú ataky, uzkosti a depky.... potom máme zase strach z toho, že čo ak sa nám to vráti zasa..... to je STRACH ZO STRACHU...... Náš mozog už časom hodnotí všetko ako negatívnu situáciu, aj ked sa môže jednať o situáciu pozitívnu... a preto produkuje namiesto serotonínu adrenalín..... a tu je pes zakopaný..... Ked zijeme v neustálom strese, ten adrenalín sa produkuje stále, a stále,..... a už ani nie je "miesto" pre ten serotonín.... 🙂 ....tak by som to asi napísala.....
Ja mám PP.... mala som ataky velmi silné.... bola som 4 až 5 krát na pohotovosti... kým sme začali riešiť, čo mi vlastne je... resp. lekárka prišla s nápadom, či to nie je psychika.... ale prešla som pár vyšetreniami, niektoré ešte stále nemám urobené... problém u mna ale nastáva v tom, že beriem ADčka, aj rivotril... benzáč... pomáhajú... beriem to už vlastne asi tak 6 mesiacov.... ale ten pocit hrče v krku,resp. cudzieho telesa, a pocit dusenia mám permanentný.... problém je že som si nahmatala nejaké zväčšené uzliny... a mám strach.... 🙂 zase ten strach... aby to nebol "iný problém" ako PP.... zajtra konečne idem k lekárke musím ísť na PN-ku... a pochodím si po zostávajúcich vyšetreniah... lebo už takto nemôžem dalej fungovať.... netvrdím, že na ostatné veci mi ADčka nezabrali, práve naopak.... prehánanie, busenie srdca, pocity na vracanie, na odpadnutie, dýchavičnosť... pichanie do ruky, bolesti hlavy, to mi realtívne prešlo.... niektoré síce občas mám ale také slabé.... ale už je to omnoho lepšie.... ale ten krk.... neviem..... A bojím sa... 🙂 ... smejem sa z toho, lebo to je presne to, čo chcem poraziť, ten strach... ale tiež viem, že pojdem na vyšetrenia, a ked bude všetko ok, budem vedieť , že je to v mojej hlave...
Inak o tom človeku RNG viem, čítala som si jeho príspevky, všetko rieši na prírodnej báze, ale všetko sú to lieky, ktoré sa objednávajú cez internet napr. z USA, a ja osobne som z objednávok cez internet nie velmi nadšená, proste neobjednávam cez net.... Netvrdím, že ten človek, čo píše tie príspevky nemá dobré napady, pri lahkých formách či už PP, depresie alebo uzkosti... takéto prípravky pomôžu, ale ak máš ťažkú formu napr. depresie.... to už chce pomoc odborníka, hoci za cenu toho, že sú to chemické lieky..... a návykové... bohužial.... Je pravda, že všetky farmaceutiká... sú vyrábané tak, aby Ti v tej hlavnej časti pomohli, ale zase nie celkom, a majú mať a spôsobiť aj vedlajšie účinky..... je to proste tak, bohužial, je to biznis s velkým B.... sú v tom kopy penazí, a tak lieky sú navrhované tak, aby Ti pomohli, ale zároveň v inom zase trošku poškodili, aby si na to zase brala niečo iné.... Je to na každej jednej z nás, akú formu liečby zvolíme, resp. ako sme na to tom, ako sa cítime.... ak sa to dá zvládať prírodnými prípravkami... ok.... ale ak nie... treba použiť aj chémiu....

Ja verím tomu, že všetky babenky tu na fore toto prekonáme, a že sa nedáme poraziť našou "hlavou"... 😀 a STRACHOM, čo sa tam uhniezdil.... 😠 a tieto naše poruchy sa liečiť a vyliečiť dajú.... tak sa nedajme a bojujme.... nikto nepovedal, že to bude lahké... ale dá sa to... tak to zvládneme.... 😵 😉 a porazíme ten strach, čo sa nás snaží nahlodávať.... ale už stačilo.... my sme aj vnútorne silné... a dáme to.... 😉

ametyst123
29. máj 2016

@evak12 Ahojky Evak, vieš, ono Ti to v hlave bude chodiť stále, že "ako mi bude zajtra?" "nebude mi zle?" "nedostanem nejaký atak".... toto Ti na rozum bude prichádzať stále, ale práve preto, že to chceš poraziť, zvoľ nejakú taktiku, viem, že každý máme niečo, čo na nás zaberá,... ja napríklad používam ten vláčik rýchlik.... ako tu už písala myslím Ivka... ale u mna občas naozaj zaberá.... viem napr. že mám zajtra ťažký den, že musím ísť k lekárke, a už mám zlý pocit... a už uzkosti... a už ..... 😖 .... ale analyzujem si... prečo? prečo mám zo zajtrajšku strach?.... že tam bude veľa ludí?... no a čo prídu... aj odídu.... tak ako vždy predtým... a ja sa len dočkám toho, že ma doktorka vezme dnu... tak čoho sa bojím.... že tam napr. odpadnem?.... 🙂 tak ma aspon skôr zoberú dnu.... 😀 .... proste poviem si.... nič sa také svetoborné neudeje.... aj keby neviem čo bolo.... prídem k lekárke... poviem, čo chcem povedať, napíse mi nejakéé vyšetrenia.... a bude.... a som von..... tak ked si to takto rozanalyzujem, zistím, že vlastne o nič nejde.... len sa možno príliš bojím.... a čoho dočerta?.... tak to hodím, takéto myšlienky za hlavu, resp. pomyslím si, ako ich nakladám na ten vláčik, a nech si idú daleko preč... odo mna... a už sa tým netrápim... Dalej skús, napr. robiť to, čo máš rada, zamestnávaj si ruky, a tým aj hlavu.... čo napr. rada robíš.... ja rada pozerám telku.... hlavne o záhradách... programy.... rada čítam knihy... ešte som sa k nim nedostala.... ale chystám sa... 😀 .... idem trošku vonku na vzduch... na chvilu... nadýchať sa čerstveho vzduchu.... a je mi fajn.... skús si nájsť niečo, čo Ti zamestná mysel... a nebudeš v momentálnej chvili myslieť.... "na blbosti"... 😀 😅 .... prepáč... ja tomu tak hovorím... sama sebe.... "nedumaj na somariny.... ale rob v danej chvili to, čo máš robiť, a mysli na to, nie na hovadiny...."... 😀 sorry za výrazy.... ale takto si to poviem... a zafunguje to... niekedy aj nie... potom skusam iné triky.... každá si musíme najsť to svoje.... čo "na nás zaberá" , aby sme nemysleli na " blbosti"....že ako nám bude, a čo ked toto, a čo ked hento.... hmmm? 😉 😵 .. Držím prstíky.... neboj sa je to dosť ešte krátka doba na to, aby si sa cítila že uplne fit.... chce to čas.... ale ver mi, že to bude lepšie.... len to chce čas..... 😉 ...

ametyst123
29. máj 2016

Inač dievčence, fakt by ma zaujímalo, či napr. taký ženšen sa môže brať s ADčkami....?.... To ma fakt zaujíma.... a tiež som čítala aj o kyseline listovej, ktorá vlastne veľmi dobre vplýva na mozog, ordinuje sa to aj ľudom s Parkinsonom, a Azheimerom.... tak snad by pomohla aj nám, či?.... Máte s tým niekto skúsenosti?....
Ja osobne beriem aj Magnezium, tiež Centrum od A do Z pre ženy, a aj vitamíny sk. B.... ale rozmýšlam, či neskúsiť aj tieto dve veci... Inak tá kyselina listová asi bude zahrnutá v tom Centrume.... a zrejme aj časť nejakého toho magnezia....... neviem, či to stačí, ale snažím sa to jesť pravidelne.... tak dúfam, že mi to pomôže.... uvidíme...

umabell
30. máj 2016

@domkaaaa ahoj vies co rozhádzali ma kramy a dali mi vyvolavaciu injekciu a prisla uzkost obrovska už sa to ustaluje ale bolo to desne... A tebe čo stale nezaberaju ad? Už to mas nejako dlho Domi..... Ach joooo

olivia77
30. máj 2016

@umabell, hormony maju fakt velky vplyv na tie nase uzkosti ako tak pozeram...

olivia77
30. máj 2016

@domkaaaa, presne aj ja sa citim trosku nepochopena... povie mi, nato neber lieky, ved to nic nie je, to je iba tvoja psychika... keby to tak bolo, ale kdeze... keby som to vedela tak lahko odstranit, to by bola krasa...

umabell
30. máj 2016

@olivia77 dala som si pichnut magneziovu injekciu baby to je ulava😊😊😊😊😊.

olivia77
30. máj 2016

@umabell, to vaaaazne? a to ti na uzkost zabralo? ci? aj ja chceem 🙂

adrika19
30. máj 2016

@evak12 Ahoj, ja som mala vnútorný tras pri užívaní Valdoxanu, ktorý mi vôbec nezabral a mala som popri ňom prečudesné stavy.

olivia77
30. máj 2016

@umabell, to vaaaazne? a to ti na uzkost zabralo? ci? aj ja chceem 🙂

olivia77
30. máj 2016

@ametyst123, samozrejme, zensen mozes brat bez problemov s AD, citala som, ze nie je s tym problem...

umabell
30. máj 2016

@olivia77 mne magnezium pomáha... Aj uzivam magneb6 ale dnessom bola u mojej obvodnej tak som si vypýtala a je mi lepšie.. Aj mi povedala ze injekcia na tie kramy ma dorazili.. A chcem určite ženšen skúsiť..

olivia77
30. máj 2016

@umabell, magnezium je super, ale magneb6 je strasne slabe nato, kolko my potrebujeme magnezia... ja uzivam toto 4-5tabliet denne, je to chelatova, velmi dobre vstrebatelna forma: http://www.hoogle.sk/Horcik-magnezium-chelat-20...
da sa ale objednat z iherb.com, ked zadas tento nazov a tam je cena vyhodnejsia.... nie je magnezium ako magnezium, napr sumive, to mozem do kosa hodit, to tak akurat ladvinove kamene urobi... preto ti po injekcii ostalo tak dobre, lebo to islo hned do krvi... ja si chcem taku injekciu sama pichat, ked mi bude zle 🙂 🙂

olivia77
30. máj 2016

@umabell, zensen urcite vyskusaj, Panax Ginseng - korejsky zensen, je uzasny, keby ho neberiem teraz ako zachranu v poslednej chvili, asi som niekde na nemocnicnom lozku hospitalizovana... teraz viem, ze aj keby som niekedy musela brat AD alebo cokolvek chemicke, zensenu sa nevzdam, stale ho budem uzivat, kedze si telo na neho nezvykne, cize nie je potrebne ani zvysovat davky a ucinok je stale rovnaky... to je pre mna uzasna sprava 🙂

olivia77
30. máj 2016

@umabell, ja beriem tento konkretne: http://www.hoogle.sk/Zensen-520-mg-Panax-Ginsen...

ale aj ten, co si poslala, moze byt dobry...

olivia77
30. máj 2016

@umabell, este som sa ta zabudla spytat, ta magneziova injekcia ti naco zabrala hlavne? na uzkost? uvolnila ti svalstvo?

evak12
30. máj 2016

@adrika19 ahoj,aj ja beriem valdoxan,a mozes mi napisat ake stavy si mala?

lenieta25
30. máj 2016

Ahojte baby, som tu prvý krát. Chcem sa opýtať jeden môj známy trpi uzkosťou, občas aj plačlivosť alebo nervozita. Začalo sa mu to prejavovať nejak okolo zimy, lekar mu predpisal Frontin ktorý užival cca 3-4 dni viac to nechcel lebo sa bal, že je to navykove. Potom mu to akosi prešlo. Teraz cca pred týždnom sa mu to stalo znova - zas nespavosť, uzkosť - viete mi poradiť či ma najskor skusiť niečo na prirod. baze - skušal B komplex, a teraz si kupil aj Tryptofan B - tiež na pri. baze kapsule, navštevuje aj psycholgičku. Myslite že je možne sa z toho dostať aj takto či jedine liekmi už silnejšimi.

lenieta25
30. máj 2016

@olivia77 chcem sa opytať ake lieky ste uživala a uživate niečo aj teraz?

umabell
30. máj 2016

@olivia77 ano na svalstvo lebo ked ja mam tieto stavy tak mi trpnu ruky a celkovo som vtedy taka divna😀😀ale klop klop dnes mi je super uz nemam kramy a hormony sa sklidnili 😉 😉.. Lebo fakt toto mi dalo zabrat... Uz som sa zľakla ze sa mi to vracia...