Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubimatej
23. jún 2016

ach baby môžem si dať zodac keď beriem ADčka. ledva vidím na oči, soplím, slzím..dr sa neda dovolať. som silna alergička

domkaaaa
23. jún 2016

Babenky vypytala som a ze treba vydrzat 😢 Ja sa zblaznim z tohto stavu kolko to moze trvat 😢 Doktor povedal ze aj vyse tyzdna a ze zasiahnu jednorazovo pri panickom ataku ale inak mam cakat pokial zaberu lieky 😏😏 je nirmalne ze sa mi rapidnee zvysila uzkost aj depka? Nic nerobim len rozmyslam nad sebiu ako sa zamestnat trochu inak ako s tym bojovat?

labajka
23. jún 2016

@domkaaaa ahoj.sledujem toto forum🙂 a mozem na tvoju otazku odpovedat tolko
Ze dr mal pravdu.ja beriem AD po druhy raz a je to tak ze na zaciatku uzivania sa to moze zhorsit.potom sa to uz len zlepsuje.neboj
To ze si tam nemas s kym pokecat nie je vyhra a preto ti rozumiem ze nad sebou rozmyslas.ajja som tak rozmyslala.ale aj tak sa myslienkami nikde nedostanes.ver mi.je zbytocne riesit taketo stavy rozumom.uplne chapem tvoj stav.ale fakt.teraz vydrz a bude lepsie

labajka
23. jún 2016

@domkaaaa a skys brat zensen.veeeeelmi pomaaha na paniku

domkaaaa
23. jún 2016

@labajka dakujem veelmi velmi pekne ja verim ved je to len druhy den takze po takych 10 dnich by sa malo lepsiet 😍😍 a po kolkych dnoch sa apon o kusok polepsilo tebe 😊😊

olivia77
23. jún 2016

@labajka, musim suhlasit... zensen beriem uz mesiac a len tak neprestanem, je uzasny... a hlavne, dodava energiu...

domkaaaa
23. jún 2016

@olivia77 mozem zensen aj spolu s adeckami? 😊 Kde ste ho kuoili? To sa pije ako cajik?

olivia77
23. jún 2016

@domkaaaa, jasne, ze mozes s ADckami, bez problemov, to nezasahuje do AD... kup si aspon zatial v DMke maju take ampulky, taky cinsky obal je to, cervena krabicka taka vacsia, stoji to 4eura... a inak ho kupujem na www.hoogle.sk, ked ho teda budes uzivat dlhodobo, co ti jednoznacne odporucam... a vraj uzasna na uzkosti je Rhodiola, este som ju neskusala, ale ma dobre referencie na uzkosti...

olivia77
23. jún 2016

http://www.hoogle.sk/Ashwagandha-ft-Sensoril-12...

tento je ako najznamejsi ukludnovac na uzkosti... tak si objednaj ak chces, ucinok je citit po tyzdni...

simka1454
23. jún 2016

dievčatá ja som dnes ráno vstala ako tak v pohode a že si troška poupratujem lebo v posledne dobe som vôbec nevládala a že fajn aspoň niečo spravím a ako som chodila po dome a potom som si pripravila raňajky úplne z ničoho nič taká úzkosť a bolesť na hrudníku,triasli sa mi ruky toto asi už nie je normálne. Veď ja bojím už aj doktorovi povedať že mi stále nie je dobre a že sa mi to strieda chvílu dobre a potom zas zle však aj on si už hádam pomyslí že som blázon.

simka1454
23. jún 2016

@ametyst123 ďakujem za povzbudzujúce slová,veď Ty by si mohla byť aj psychologička. Všetko čo píšeš je pravda. No bohužial za otcom už nemôžem ísť lebo zomrel ale keď som sa dozvedela že je chorý tak som išla k nemu lebo to by som si stále vyčítala že som nešla za ním keď bol chorý a chodila k nemu na návštevu dva roky,spoznal svoje vnúčatá a vždy im pochystal ajsladkosti aby si zobrali čo mama nokdy nerobila, no keď sa dozvedela že som bola u neho a aj mm a deti chodia tak to si mala vidieť ten cirkus čo robila a dva roky sa neukázala až zrazu potom keď mne aj sestre prišiel papier na dedičské konanie zrazu prišla. Neviem čo od toho čakala ale stále hovorila na čo všetko máme nárok čo si máme pýtať ale ja som jej povedala že ja nič nechcem,pre mňa bolo dôležité že som mohla ešte aspoň krátky čas navštevovať.
Ja som sa zas rozpísala a nechcem nikoho zaťažovať svojimi problémami,ale aspoň to dostanem zo seba von lebo ma to stále ťaží.

labajka
23. jún 2016

@domkaaaa no mne sa polepsilo tak po dvoch tyzdnoch.ale ja som mala totalne rozhasene hormony aj po porode aj po potrate.neboj.tie lieky to vsetko daju dokopy

lienka6665
23. jún 2016

Baby je Tu niekto co ma panicku poruchu?

olivia77
23. jún 2016

@lienka6665, ano ja 🙂

zuzkostna
23. jún 2016

Baby ozaj, a robili vam niektorým testy, take že či niečo nechýba telu alebo tak ked su takéto stavy? Ja neviem, napr. nedostatok magnézia, železa, omega 3...môže vyvolať depku, alebo ak sú v neporiadku hormony štítnej žľazy... Nieco to moze ovplyvnovat. Uzkost je vraj fyziologicka, a ja som zistila, že ked si dam napr kávu alebo zelený čaj, a za tým caj z medovky, tak mi ju vyvola... Alebo raz som robila makový kolac, čo tam ide biely mak nemlety, som sa ho najedla a taky stav som vtedy mala, že odvtedy sa aj bojím mak jest

172
23. jún 2016

Baby 4 den beriem zvysene AD kedy sa polepsi?? Moze sa to pri zvyseni zhorsit?

simka1454
23. jún 2016

@zuzkostna mne zatial testy nerobili a ani netuším či mi mali testy vôbec robiť.

umabell
23. jún 2016

@lienka6665 skoro vsetky moja💗

umabell
23. jún 2016

@172 to je belmi krátky čas.. Niekomu zaberu po 4 tyzdnoch niektorým neskor a niektorym skor. A mas k tomu este nieco predpísané?

olivia77
23. jún 2016

@zuzkostna, vacsinou ludia so sklonmi k uzkosti nemozu pit kavu, bohuzial... milovala som ju a bola velky kavickar, no pijem iba bezkofeinovu, raz nemali v kaviarni taku, hovorim a sak co, si teda dam po sto rokoch kofeinovu, no a to si mala vidiet, do pol hod taka uzkost, tak som preklinala cely ten kofein aj s tou salkou 😀 takze na sebe viem na milion percent povedat, ze mna kava zabija, co sa tyka uzkosti... vzdy som z nej mala aj krce v bruchu, bolo mi casto aj na vracanie, tak som ju uplne vyradila... a zeleny caj ma takisto kofein, proste nemozes nic, kde je kofein, ak si nanho citliva, musis sa mu vyhybat, nic ine ti neporadim... a z medovky uzkost urcite nemas, ta prave na nu pomaha 🙂 jedine, ak si taky caj vypila po kave, to bolo z kavy, no nie z medovky, to urcite nie... medovka je na spanie, na ukludnenie organizmu... tu urcite pit odporucam... a vyborny na uzkost je este kamilkovy caj... ale ciernemu a zelenemu caju sa vyhni, ak chces mat klud... a tej kave urcite... ved kup bezkofeinovu a mas pokoj 🙂

umabell
23. jún 2016

@olivia77 dnes som urobila novu objednavku na tie kvapky z druhej stranky a tam som im napísala ze to ruším takze buduci tyzden by tu mali byt.... Uz mam aj zensen na poste 😊

olivia77
23. jún 2016

@umabell, supeeer 🙂 ktory si objednala?

janka_banka
23. jún 2016

Dievčatá moje pozriem aj ja ten ženšen, napíšete mi stránku??? Ďakujeeem 🙂 ...

olivia77
23. jún 2016

@umabell, ja som si do Bachoviek dala namiesat este aj tuto esenciu Aspen, to je na uzkost...
neviem, co som si ju nedala hned, lebo na tie strachy mi to zabera dost dobre, len som to mohla brat spolu od zaciatku, no co uz, musim byt trpezliva...

tu je o tom popis, taky podrobnejsi...

http://www.stesti-zdravi.cz/bachovy-esence/topo...
inak si vsimam, ze u mna uz pretrvava najviac len hrca v hrdle, to busenie mavam uz minimalne, len tu uzkost pocitujem ako stiahnute hrdlo, to ma najviac stve, keby to nebolo, tak je dost dobre momentalne... vadi mi to, lebo to je ako keby som bola ´pridusena´, no uvidime, ci to bude prechadzat...

vargula
23. jún 2016

eckhart tolle - moc pritomneho okamihu....
🙂 Prečítaj, uvedom si to a máš po depresii

janka_banka
23. jún 2016

@domkaaaa Domka moje začiatky liečby boli príšerné, tak sa toho určite nezľakni !!!! Ja som síce nepreciťovala úzkosti, ale neskutočne sa mi točila hlava, grcanie, trpnutie rúk, chrbát ma bolel ... som stále písala doktorke, že čo sa to so mnou deje, že chcem ísť do nemocky a ona mi povedala, že sa nemám ľakať, predýchavať a oddychovať, veľa veľa veľa ... preto sme na PN, prípadne v nemocke ... a ak mám naozaj také silné úzkosti, tak pýtaj benzáč, na začiatku,alebo pri zvýšení dávky AD, pri zmene liekov treba benzáče ... držím palec a neboj zvládneš to ... ja tomu verím ... 😉

janka_banka
23. jún 2016

@vargula čítala som aj dvakrát a nezabralo, žiaľ mi to nedoplnilo chýbajúci serotonín ... a ani ma nezbavilo myšlienok na zlé detstvo (ktoré sa počas akútnej depresie vracia), možno keď budem mať ľahkú depku tak pomôže, pri ťažších stavoch žiaľ knižky nezaberajú ...

olivia77
23. jún 2016

@janka_banka
http://www.hoogle.sk/Ashwagandha-ft-Sensoril-12...

http://www.mamazem.sk/mamazem/eshop/16-1-AJURVE...

http://www.hoogle.sk/Zensen-520-mg-Panax-Ginsen...

ten treti je podla mna najviac na energiu, ak cloveku chyba a je otapeny, ja si teraz najblizsie objednam ten druhy zensen, ja az nemozem z toho zaspat sem tam, teda mam moc energie a nechce sa mi 😀

vargula
23. jún 2016

@janka_banka tak potom treba patrat dalej...studovat, vrtat sa v tom... Mne iba knihy pomohli a praktizovanie tych cviceni tak preto som to poradila 🙂

janka_banka
23. jún 2016

@olivia77 jeeej ďakujem Oli a môžu sa brať tieto doplnky aj s AD???? Ja tiež pokukujem po tom druhom, vyzerá supeeer 🙂 ...