Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

edimamija
22. jan 2014

@172 so mnou uz nervy normalne triasli, uz som nevladal nic robit, nad vsetkym som plakala..

edimamija
22. jan 2014

@lucinka0921 no mnou to uz triaslo, ja som uz nic nevladal robit a stale som len plakala, nevedela som jest, lebo som mala zavraty, proste som bola uz troska ☹
Ja som tiez veriaca, do kostola nechodim, ale viackrat sa aj cez den aj pred spanim prihovorim k Panu Bohu, podakujem mu za to, co mam a ze mi pomaha skrz tychto pocitov 😉

andy231
22. jan 2014

@lucinka0921 ale tak skús zmenit ked ich už berieš dlho a stále sa bojíš niekde chodiť sama.mne sadol lexaurin lebo ked som povedala doktorovi čo mi robil xanax tak mi dal toto.tak neboj sa ked ti dá nové pomôž si ani ja som nejak nepocitovala zlé nasádzanie sertralinu mala som žaludočnú nevolnost a sem tam dobeda taký strach a čim som zvyšovala tak sa to strácalo lebo ja som pomaly po 25mg nasádzala 🙂 som citlivá tak doktor pomaly kázal teraz idem v pondelok na kontrolu tak som zvedavá čo povie.či mi to už konečne začne vysádzať tie druhé najradšej by som brala len jedny keď aj do konca života ak mi má byť takto aspoň ako mi je ale už nechcem aby mi bolo tak ako predtým.o mne to nikto ani nevie že beriem AD len manžel a kamoška ani rodičom som to nepovedala.Lebo ludia čo to nemajú si nevedia predstaviť aké to.

lucinka0921
22. jan 2014

@edimamija a pomohli ti v nemocnici?Ale ty si bez AD teraz vsak.Tusim ty si pisala,ze uz nechces brat lieky,ci sa mylim?A teraz si na tom ako?

lucinka0921
22. jan 2014

@andy231 4.3. idem k dr. len dufam,ze ked mi da ine lieky,tak ich budem znasat dobre,lebo 22.3. idem do BB na party a tesim sa,tak dufam,ze to zvladnem v pohode.Ja som prvykrat tiez nasadzovala od 25,ale preto,ze som bola zle liecena,ja som 25mh brala 2 a pl roka,co vraj nie je dobre,potom ked som vymeniladr.tak mi zvysila na 50 a potom na 100 a ja som do polroka bola uplne fit...A teraz som zacala rychlejsie tempo,lebo dr. kazala,ze ked som ich uz brala,tak ze mam uz tak rychlo nasadit,ale v pohode,nic mi po nich nebolo...Len skoda,ze teraz musim tak dlho cakat,skor ma nikde nevezmu a preto mam aj take obavy,ze teraz sa citim celkom fajn a ze potom ko to bude,kedze Ad zaberaju dost neskoro...A chcem ist na tu party,velmi sa tesim,lebo uz rok som nikde nebola...U mna to vedia skoro vsetci,teda priatel a rodina,ale inak priatelom a znamym to velmi nevravim,malokto to vie....Lebo presne,ten kto nezazije nepochopi

edimamija
22. jan 2014

@lucinka0921 ano, ja uz lieky neberiem. AD som mala len chvilku a to len Lexaurin najmensie. Zo zaciatku pomohli, potom moja lekark aodisla na dovolenku a jeden mi zmenil lieky, no vtedy som si myslela, ze zoskriabem aj stenu, revala som s nim, aby mi vratil tie co mi dala moja Dr. 😔
Potom mi uz bolo dobre a vlastne ja sa odvtedy bojim liekov, lebo vtedy som si uvedomila, ze co dokazu lieky narobit s clovekom. Ale niekedy by som vazne nieco potrebovala, ale som normalne leniva na to, aby som odisla k lekarke a pytala si radu a druha vec, ze neviem preco, ale kolkokrat k nej idem, vzdy sa rozplacem a hned som v jej ociach dement 😀
ale uz asi aj rok som u nej nebola.. 🙄

andy231
22. jan 2014

@lucinka0921 a kam ideš do BB na Slovensko?? jáj no to tý doktori zlé liečenie a potom mi trpíme.neboj bude dobre porozprávaš sa snou možno ti zvýši niečo pridá alebo vymení ked mala dobré recenzie a do toho 4 marca to neni daleko vydržíš ja som tiež hladala podla recenzií 🙂

andy231
22. jan 2014

@edimamija lexaurin neni AD!!!!! ináč ta chápem lebo ja som dostala z liekov depersonalizáciu čo som v živote nemala a taká uzkost ma chytila ked som sedela v aute že som myslela že zoškrabem strechu potom som volala sestričke že to čo je a znížila som dávku plakala som či sa nezbláznim že sa bojím.

lucinka0921
22. jan 2014

@edimamija ale lexaurin nie su AD a tie moc nepomozu....Ale obdivujem ta,ze to zvladas bez liekov....Ja si to neviem ani len predstavit,po tom vsetko co som prezila...

172
22. jan 2014

@andy231 presne to mam aj ja uzivam rano stvrtku xanaxu z 0.25mg...ale v noci tiez z nicoho nic sa zobudim sny tazke ako horor...uzkost.strach...

lucinka0921
22. jan 2014

@andy231 ano na Slovensko do Banskej Bystrice,idem na DM party a koncert DMR.Velmi sa tesim,bola som tam pred rokom a pol asi naposledy a bolo skvele,tak preto chcem ist,budu tam priatelia z celeho Slovenska a aj Ciech,su to super ludia,tak chcem ist...Ale obavy su...Vydrzim v pohode,mne tak nic nie je ked som doma,takze vydrzat sa da.No idem k jednej co je podla recenzii jedna z najlepsich,a asi je to aj pravda,ked skor ma vziat nemoze,aj keby chcela,ked ma tak nabity kazdy den...

andy231
22. jan 2014

@lucinka0921 ja chodím do BB k psychiatrovi a na nákupy stále do Europy neni som odtial ale mám to 50km ale stále tam chodím šak aj v pondelok tam idem.Tak super teš sa bude dobre.

andy231
22. jan 2014

@172 tak to vysaď a pýtaj si niečo iné lexaurin alebo niečo iné lebo aj na príbalovom letáku je tolko toho popísané že ked som to prečítala až zle mi prišlo a tu na lexe neni nič také.a bereš AD??

lucinka0921
22. jan 2014

@andy231 fakt?A to preco tolko dochadzas?Nemas blizsie psychitra nejakeho?Tak ked tam chodis,mozes prist aj ty a mozme pokecat 🙂

172
22. jan 2014

@andy231 ano beriem aj AD velaxin 150mg zacinam treti tyzden...

edimamija
22. jan 2014

@andy231 haha, tak teda ja som AD nebrala v zivote, HURAAAA 😀 tvrdili mi ze aj to je to.. 😨
teda brala, vtedy ten jeden den, ked mi to dal ten debilko 😎

edimamija
22. jan 2014

@lucinka0921 aj ja sa obdivujem, hlavne v poslednom case 😀
inak ja som brala vacsinou teda skoro stale neurol..

lucinka0921
22. jan 2014

@edimamija aj neurol je navykovy....Ja sa bojim takyh liekov ako je lexaurin,neurol a podobne....AD su uplne ine a viem,ze mi pomozu a nemusm sa trapit...

edimamija
22. jan 2014

@lucinka0921 mno a ja som na tom bola opacne.. skor AD nie.. 😕
inak mozem sa spytat cim si presla? 😨

andy231
22. jan 2014

@lucinka0921 no lebo ja bývam na dedine a potom v meste bližšie som kukala a nechcela som tam chodit že čo ak náhodou stretnem niekoho koho poznám a ked to tam vidím lebo je tam aj zlatníctvo bola som si zobrat prsten čo mi opravovali lebo mi kamen odpadol tak je to na tej istej chodbe tak škaredé prostredie a samí starý ludia a potom už je Zvolen a tam som tiež nič nenašla že by mali dobré recenzie tak som šla do BB centrum u Velických sa to volá.Tak dochádzam 🙂 ako to mi nevadí len nech mi je dobre šak po dialnici som tam za chvilu 🙂 minule mi cesta trvala 20 minút.No šak uvidím čo do vtedy bude 🙂 to ti napíšem

andy231
22. jan 2014

@172 jáj a niesú to NU z tých AD???? alebo skús si dat lexaurin či nebude lepšie.Tak už pomaly by ti mali zabrat

andy231
22. jan 2014

@edimamija no lexaurin niesú AD.to čo bolo za doktora. A potom tie druhé čo si mala boli čo zaš???

andy231
22. jan 2014

@lucinka0921 a tu kde chodím tak samí mladý ludia tak sa aspoň blbo necítim v čakárni a je to tam velmi pekné moderné všetko.

andy231
22. jan 2014

@edimamija a ty si teraz chorá keď berieš sumamed a omarit?? ten pyridoxin to je b6 vitamín

edimamija
22. jan 2014

@andy231 no tomu ani mena nepoznam, boli az 3 druhy, avsak som dovtedy brala len 1! takze on to prehnal co som aj hlasila, viac u mna nemal ani vizitu! chcel na mne experimentovat 😔

edimamija
22. jan 2014

@andy231 len mam vela hlienu, a s tymto mi t chcu uvolnit..

andy231
22. jan 2014

@edimamija aha si chorá no lebo to je na dýchacie cesty.

edimamija
22. jan 2014

@andy231 len som bola ale hlieny zostali :-/

lucinka0921
23. jan 2014

@edimamija vcera som uz zaspala,tak odpisujem teraz 🙂 Bola som na tom pred cca 6 rokmi na tom tak,ze som sa bala vsetkeho,lezala som len v posteli,bala som sa ist aj na wc alebo do sprchy,nevychadzala som z bytu niekolko mesiacov a ked som mala ostat sama doma,to co som vystraja,proste strasne....A to som sa dostala do takeho stavu vdaka zlej liecbe....A ta liecba trvala 2 a pol roka....

lucinka0921
23. jan 2014

@andy231 aha,jasne,samozrejme je lespie dochadzat a vies,ze mas dobreho dr.....Ja by som to tak asi tiez riesila.A presne aj to prostredie vela robi,clovek sa urcite lepsie citi v novom,cistom....