Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sunysara
18. feb 2014

@maria43 no já se moooc těch ad bojím a prostě pokud nejsem přesvědčená tak do toho nepůjdu ☹ musím to nejak vzládnout ale určo půjdu k psychiatričce třeba najdu nějaké vychodisko děkuji moc za radu

esselte
18. feb 2014

@172 No už nám konečne prezraď to tajomstvo, sme napäté

maruska3
18. feb 2014

Potrebujem SURNE poradiť..... pred mesiacom som sa zrútila a na naliehanie kamaráta navštívila psychiatričku, tam som sa zrutila druhý krát a nevysúkala zo seba ani slovo. Brala som 50 mg. Serliftu a ona mi pridala ešte niečo. To som po 3 týždňoch vysadila a zvýšila Serlift na 100 mg. Teraz mám pár dní pred cyklom a je mi zas na sebevraždu. Plačem už dva dni v kuse, je mi zima, trasie ma a neviem ani poriadne dýchať. Môže to byť len pred cyklom alebo sa deje niečo iné? Nemám skúsenosť tak sa radšej pýtam.... vopred vďaka

172
18. feb 2014

@anina63 @lucinka0921 @esselte tak uz som tu konecne ..taaaakze...

anina63
18. feb 2014

@172 Už zaspávala,ale ked som zbadala,že si napísala,hned som sa prebrala 😀 😀 😀

aneta174
18. feb 2014

Ma niekto skusenosti s escitalopramom

anina63
18. feb 2014

hroska@ Ahoj, chýbaš tu 🙂

172
18. feb 2014

@anina63...🙂 🙂 sa rehocem ...sice sa to sem nehodi ale neviem ako sa rozhodnut...este na zakladke som chodila s jednym s cecka a je tomu dva dni co mi napisal na FB ...fuu baby od rana do vecera spoluvpiseme je to take zvlastne,lenze on je zenaty ...nechapeme ani jeden ale taha nas to k sebe...co mam robit??? aspon zabudneme na depky a paniky tak poradte

anina63
18. feb 2014

@172 presne som si myslela,že v tom bude chlap,ale ten čo si s nim mala mať rande 😀 Dievča zlaté,tu je ťažko radiť.Veľmi by ti pomohla taká ozajstná láska........len aby si nemusela neskôr prežívať nejaké sklamanie.Keby bol rozvedený,vdovec alebo slobodný,tak by to bolo iné pre obidvoch. Ver,že čas ukáže a bude tak,ako má byť. 🙂

172
18. feb 2014

@anina63 no ved prave toho sa bojim...radsej to necham tak..

anina63
18. feb 2014

@maruska3 ahoj,neviem ti tak poradiť ako tie ženy ktoré tu prispievajú dlhšie,ale iste by ti teraz pomohlo niečo také ako xanax,neurol,lexaurin pokiaľ ti zaberú AD. Prečo si vlastne vysadila to niečo ako ty píšeš? Sama od seba alebo ti to odporučil dr. Co ťa tak zobralo,že si došla do zrútenia? Síce neviem si ani predstaviť čo pod tym myslíš.Drž saaaaaa, určite sa polepší,vydrž.........

anina63
18. feb 2014

@172 ved ako spolužiaci si nezávazne môžete popísať čo a ako.

lucinka0921
18. feb 2014

@172 noooo,ale vies,aj uzit si mozes 😉 ved aj tebe patri....Inak moj priatel bol tiez zenaty,ked sme sa spoznali a rozviedol sa az po roku sice,ale sme spolu 7 rokov 😀 Takze to tazko radit.To zalezi ako sa to bude vyvijat a zase mozes si len a len uzit 😀

172
18. feb 2014

@lucinka0921 ja viem tazko radit...aale ved uz mam toho zleho za sebou toolko ze by som mohla mysliet konecne aj na seba...preco brat ohlad ze ma manzelku ked to jemu nevadi...

lucinka0921
18. feb 2014

@172 tak to je ine....To je jasne,vsak ked uz nic vazne,aspon si uzijes,tebe tiez patri a aj ten pocit,ze sa niekto o teba zaujima,ma ta nejakym sposobom rad,to zene lichoti....A ked jemu nevadi,ze ma manzelku,tak teby duplom to moze byt fuk....Presne tak,pozeraj na seba a nie len na ostatnych.... 😉

1andrea111
18. feb 2014

@172 ja by som Ti poradila nechať toho muža tak. Nájsť si takého čo nie je zadaný. Veď to je dobrodružstvo, hľadať, nádej a radosť zároveň. Podľa mňa by si ho mala nechať tak, nie kvôli manželke, ale kvôli sebe. Tebe to môže v konečnom dôsledku ublížiť a prehĺbiť psych. problémy. Vieš ako to so ženatými chodí, Ty budeš vždy tá druhá, po krátkej epizode šťastia, príde bludný nekončiaci sa kruh a stav bude potom horší ako na začiatku. Budeš bohatšia o skúsenosť, ale šťastnejšia nebudeš. Odporúčam si prečítať príbehy so ženatými. Držím palce.

anina63
18. feb 2014

To ste všetky fanúšičky hokeja? Nikde-nikto 😀

esselte
19. feb 2014

@172 Podľa mňa , toto radšej nerob, píš si s ním, ale ja by som len tak nezáväzne, keď dokáže ubližovať svojej žene, ublíži aj tebe a určite to berie len ako taký flirt, ty by si sa náhodou zaľúbila a znova by si sa sklamala, ja keď mám nervy na môjho manžela a ver nie je to s ním ľahké, tiež mám také úmysly, že si vyhodím z kopýtka, ale ja nejako nemôžem a ešte, ak viem, že je ženatý, jedine, že sa bude rozvádzať ako písala lucinka, že mu to fakt so ženou nesedí, tak možno, ale to si musíš zistiť, aby si sa nesklamala, ale to ber iba ako môj názor, človek nikdy nevie, môže sa to stať aj mne, život prináša hocijaké prekvapenia,ale aj tak ti držím prsty, nech sa už rozhodneš akokoľvek, som s tebou

esselte
19. feb 2014

@anina63 ale veď naši prehrali a ja som videla len tretiu tretinu, lebo bola výročná omša za babku a potom som bola ešte na cintoríne zapáliť sviečočku, skontrolovala syna na Hviezdoslavov kKubín a bol večer, včerajší deň som ani nestíhala

esselte
19. feb 2014

Baby , ale som pribrala,zistila som to pri obliekaní šiat, ktoré mi boli voľné, to je hrozné, bože musím schudnúť, ale ako, asi je to aj z liekov, pribrali ste niekto z paretinu?

esselte
19. feb 2014

@maruska3 Neboj sa, pred menzesom to máme každá, ja aj počas, aj po asi tri dni mi je ešte na figu, neboj, to prejde

172
19. feb 2014

@esselte...dakujem jani ,ale asi mate pravdu babenky a aj ja sa toho bojim ze nakoniec ublizim iba sama sebe a uz fakt nechcem byt psychicky na dne!!Ono srdce hovori jedno ale budem pocuvat rozum.Popisem s nim a cas ukaze... 🙂

anina63
19. feb 2014

@esselte Ahoj,asi ťa nepoteším,ale niektoré ozaj z paretinu pribrali.Ale nerieš to teraz,len nech bude dobré.

hroska
19. feb 2014

@esselte veru, ako pise @anina63 z Paroxetinu sa zial pribera 😢 😠 😢 ,ale zase vzdy sme si tu hovorili, ze radsej byt tlsta a spokojna a stihla so psychickymi problemami. teraz je dolezite,aby si sa uplne stabilizovala a potom mozes aj nejaku dietku alebo cvicenie hodit.

@172 v tomto sa neda radit, aj tak si urobis ako budes chciet. na jednej strane je to krasne, zazit opat zalubenie a lasku, pocit,ze niekomu na tebe zalezi,na druhej strane beries naseba riziko, ze raz to skonci a potom to strasne,ale strasne boli......su to zakony prirody, proste gravitacna sila-kto vysoko splha,hlboko padne.
.....ale ten pocit teraz ti fakt v dobrom zavidim♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ a si pis,ze na depresiu niet lepsieho lieku !!!😨 😉 😉

172
19. feb 2014

@hroska dakujem ,ale ten pocit trval dva dni a dnes som nieco pochopila...ja skratka to stastie na lasku nemam!

172
19. feb 2014

@esselte @lucinka0921 @anina63 babenky a buuum skoncil...som blba...vyhlasujem vojnu muzom!

lucinka0921
19. feb 2014

@172 coto?Co sa stalo???Boze ti chlapi su niektori neskutocni.....Hlavne ti zenaty....

172
19. feb 2014

@lucinka0921 dnes uz sa radsej pise jednoslovne a to vravi za vsetko..

maria43
19. feb 2014

@esselte ja som tiez pribrala, ale paretin neberiem.

maria43
19. feb 2014

@172 skus sa sama seba opytat, ze keby podviedol svoju zenu s tebou, ci by to iste neurobil aj pri tebe. osobne si myslim, ze kazdy kto dokaze raz podviest, podvedie opat ...... ale viem ta uplne pochopit, byt zalubenou je uzasne 🙂 len si treba vybrat toho spravneho partnera ....