Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
19. feb 2014

@maria43 ale existuju vynimky 😉 Nie kazdy je taki,aj ked takych chlapov je malo....Ja som s priatelom uz 7 rokov a ked sme sa dali dokopy,bol zenaty a az po roku co sme boli spolu sa rozviedol...Takze to je tazke s tymizenatymi.Ja som si tiez davala taku otazku,ale chclap sa dokaze zmenit,pokial chce.On bol predtym velky zaletnik,zenu podvadzal,az pokial nespoznal mna....A poznam takych viacerych zaletnikov,ktori sa dokazali zmenit kvoli jednej...Neviem ci je to vobec spravne nazvat,ze sa zmenili,ani nie,len uz jednoducho nemaju potrebu hladat nieco inde....Ale viem,ze takych je veeelmi malo....

preto je tazke radit,ci si zacat so zenatym ci nie,zalezi na inych okolnostiach a aj tak väcsinou clovek urobi podla seba,ako to on citi 😉 @172 ejha,co nema den?Ale jasne,tomu rozumiem,ja som tiez take zazila,ze vypisovali a nakoniec,len jednym slovom odpisovali,alebo vobec.....No to tazko,treba hladat asi niekde inde....A co ten co si s nim mala mat rande?On sa uz neozval,ci ako?

172
19. feb 2014

@lucinka0921 napisem na fb

lucinka0921
19. feb 2014

@172 oki,cakam 🙂

maria43
19. feb 2014

@lucinka0921 no, ved to je zrejme jeden a ten isty - reagujem na tvoju odpoved pre 172

lucinka0921
19. feb 2014

@maria43 nie,tonie je jeden a ten isty,ked sa nemylim.... 😉

ja1980
19. feb 2014

ahojte, je možné že AD znižujú krvný tlak ? 😒

esselte
19. feb 2014

@ja1980 áno, aj mne znižujú tlak

esselte
19. feb 2014

@172 nerozprávaj, že nemáš šťastie na lásku, láska je láska a život v manželstve je ďalšie, to je zas môj prípad, ja som tak strašne chcela svojho terajšieho muža a keď niekedy nad tým rozmýšľam, prečo som si nevyskúšala viacerých, ale srandujem....Jasné, že nebol prvý, ha, ha, ha.Niekedy si spomeniem na svoje lásky od detských až po manžela a rozmýšľam, ktorý by stál za to, na každom som našla nejakú chybu, takže záver: Láska je slepá!!!

esselte
19. feb 2014

@hroska Ahoj, už si tu dlho nebola, ja sa mám celkom dobre, na kontrolu idem až teraz v piatok, skôr som nestihla, beriem stále iba 20 mg paretinu a rivotril, ale už tretí deň si ho nedávam na obed, ale zdá sa, že mi to chýba, to znamená, že ozaj potrebujem zvýšiť paretin?Dnes som bola znova na psychoterapii, bolo fajn, ale dnes nejako nestíhala, neučila ma nič nové a to sme sa mali učiť bránicové dýchanie, len som jej dala svoje zápisky, ktoré si mám robiť, kedy na mňa prichádza atak, čo vtedy robím, ako to zvládam a tak, povedala, že je to podľa toho hlavne ráno, to znamená, že už ráno na to myslím.potešila ma , lebo povedala, že som super temperamentná a určite zvládnem dostať sa z toho, že to ako to už teraz zvládam, tie ataky predýchať je takých 70 percent úspechu, že k nej chodia oveľa viac zranení ľudia, že som silná osobnosť, aj podľa testov, ktoré som minule robila, znova som objednaná na 5.3,neplatím za to vôbec, tak uvidíme

esselte
19. feb 2014

@172 Vidíš, takže asi som sa trafila, nie?

bronka13
19. feb 2014

Ahojte ja som tu nová hned Vas poprosim aj o radu co hovorite na to ze beriem Rispen 1.5mg pilku rano a celu vecer uz to nechcem brat som dost proti liekom a odkedy to beriem to niesom proste js ...myslite ze po 2 mesiacoch mozem vysadit ?

bronka13
19. feb 2014

Oblbuju tieto lieky ? Ten rispen? Je to urcene na liecbu schyzofrenie tak tipujem ze ano

hroska
19. feb 2014

@esselte to som rada, ze si ok. a ked to porovnas, citis sa lepsie na tom Paretine ako na Cymbalte? 😀 ten Rivotril je hnusoba 😝 ,musi sa vysadzat veeeeelmi pomalicky 😨 Keby sa ti na ten obed zhorsovalo, daj si ho spat a skus ho potom neskor vysadzat,ale ovela pomalsie. Ci ti treba zvysit Paretin, to radsej nechaj na dr. a ta psychoterapia to je super, super.No esselte, chvalim ta, pekne ides 🙂 😉

hroska
19. feb 2014

@bronka13 to ti tuna nikto nepovie,ci mozes vysadit Rispen alebo nie. 😕 Je to antipsychotikum, teda liek urceny na psychozy. Nevieme ani aku mas diagnozu a preco ti takyto liek dr. predpisal. 😨 a navyse taketo lieky sa musia uzivat dlhodobo, nielen dva mesiace. A nevysadzaju sa zo dna na den. a ci Rispen " oblbuje"? to je sle polozena otazka. Urcite ma , ako kazdy iny liek aj nejake neziaduce ucinky, tie sa vsak po urcitej dobe uzivania pomaly stratia a telo si na liek zvykne. A potom by ti liek mal prinasat uz len osoh. 🙂

bronka13
19. feb 2014

Nemam ziadnu psichozu mala som ho na spanie a na uzkost ale na to mam aj AD Zoloft 100mg ....no ja to urcite nwmienim uzivat dlhodobo...ja som potrebovala spustit spanok to ke vsetko na uzkost mam zoloft....su to oblbovaky takze ich nechcem uzivat...radsej budem na spanie uzivat nejake anxiolitikum ako rispen ktory oblbuje 24hod....viem ze zo dna na den utcite nie zhruba by som ho chcela dat prec..do mesiaca....

talulah27
19. feb 2014

ahojte baby tak som bola dnes so segrou nakupovať a v obchode som zasa dostala atak a potom som si povedala že nech a predýchala som a potom sme ešte išli do ďalšieho obchodného centra a za odmenu som si kúpila dvoje topánky a som na seba hrozne hrdá. proste keď to prišlo tak som si povedala že to nič že to prejde a nebolo mi ani zle od žalúdka ani žiadna triaška len taký nepríjemný vnútorný pocit 🙂

esselte
20. feb 2014

@hroska ďakujem, rivotril je fakt asi silný, ale neberiem až také veľké množstvo, beriem iba 0,25 a večer 0,5, možno sa mi podarí to vysadiť, ale ešte ho potrebujem, možno nejako postupne po štvrťke, ale AD by mali prevýšiť účinok aj rivotrilu nie?Predtým som dosť dlho úžívala lexaurin vysadila so ho v pohode, keď už zabrali AD.

esselte
20. feb 2014

@hroska Ešte otázočka, je rivotril silnejší ako napr,lexaurin, xanax?Preto ho treba vysádzať tak pomaly?

bronka13
20. feb 2014

ja som vysadila 0.5mg vecer z rispenu a spala som od 22 00 do 2 rano a viac nie mam nieco co spanim ale nechcem na to uzivat antypsichotikum...radsej nieco na spanie

esselte
20. feb 2014

@bronka13 Ahoj, no tak si to našla, to som ja, čo si mi písala na email,vítam ťa, pýtaj sa, čo potrebuješ, tu ti každý odpovie, držím ti prsty

esselte
20. feb 2014

@bronka13 Ešte existuje na spanie mirtazapin, či tak nejako sa to volá, po ňom by si mala spať, berie ho môj švagor a chváli si to

bronka13
20. feb 2014

a nieje z toho otapeny na druhy den ? lebo ja nechcem brat antipsichotika sak to uplne meni cloveka...

esselte
20. feb 2014

@bronka13 Vieš čo, môj švagor bral najprv antipsychotikum a nerobilo mu to dobre, mal veľmi silnú depresiu, berie teraz alventu a mirtazapin na spanie, tie antipsychotiká mu vysadili v nemocnici, on z nich zasa chytal až triašku a bol strašne nervozny, ale to nemusí byť tvoj prípad, zavolaj lekárke, či ti to nezmení

soniada
20. feb 2014

@esselte ahoj moja, ako dlho si uzivala lex? v akych davkach?

anina63
20. feb 2014

@soniada Ahoj kočka,tak ako? Dávnejšie si tu nebola,je aspon trošku lepšie?

soniada
20. feb 2014

@anina63 nie je:/ preto sem aj nechodim lebo nie je. Od dnes menim lieky, hada bude lepsie ale ked si predstavim opat nasadzat...brrr 😢

anina63
20. feb 2014

@soniada vidíš a mne práve pomáha,ked sem chodím,lebo viem,že v tom nie som sama. Ked čítam,že niektorej je už dobre,tak ma to povzbudí. Prajem ti,aby už bolo dobré. A čo si dostala teraz?

kachita
20. feb 2014

Soni, bude dobre, uvidis. Ja tiez sem nechodim, lebo sa potom bojim aj toho, coho nemusim. Len sem tam nakuknem 🙂

lucinka0921
20. feb 2014

@talulah27 jeeeej,tak to je super,gratulujem a tesim sa s tebou 😉 Len tak dalej 😉

lucinka0921
20. feb 2014

@bronka13 Ahoj a vitaj 🙂 Nebolo by lepsie ist za dr. sa s nou poradit?Aj ja si myslim,ze na spanie existuje nieco ine,ako pise esselte ten mirtazapin napr..... Ale myslim,ze o tom je lepsie sa poradit s dr. aj to ako vysadit ten rispen....