Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
28. feb 2014

@172 ach, ja ťa fakt obdivujem, tak to by si teda vyžrali so všetkým, čo k tomu patrí, rovno do očí si im to mala povedať, že nech sa spamätajú, alebo pohľadaj pre mamku nejaký domov dôchodcov, viem, že je to ťažké pre teba, dať ju tam, ale keď fakt nebudeš vládať, tak čo, viem ľahko sa mi to hovorí, ale môj otec stále vraví, ak máte mať so mnou problémy, dajte ma do opatery iným, ja sa vôbec nepohnevám, už nám to aj niekoľkokrát zopakoval

172
28. feb 2014

@esselte..jani uz tolkokrat som im to vykricala ale iba mi ukazali ci mi sibe...a bolo..lenze nakoniec som u mojej mami ja ta zla ,sice ma to od mami boli ale jej to odpustam..a dat ju do domova? to by som nedokazala ani by som spavat nemohla ze jaaa som taka blbka citliva..

lupita71
28. feb 2014

Zdravím všechny a přeju hezký pátek. Před dvěma lety jsem potratila ve 20. týdnu a dodnes jsem se nedokázala srovnat. Vyzkoušla jsem už několik AD nakonec jsem skončila na ketileptu na spaní. Za tu dobu jsem vyzkoušela různé terapie, byla jsem i 7 měsíců doma - to bylo ještě horší, přišla o pozici v práci, te´d dělám na půl úvazku. No maras. A pořád se cítím prachmizerně. To mám dvě krásné děti a nemůžu se jim pořádně věnovat. To mě deptá ještě víc. Ach jo, vezmete takovou trosku mezi sebe?

anina63
28. feb 2014

@lupita71 Ahoj,píš,čítaj a zdôveruj sa.Je nás tu dosť,ktoré máme také blbé stavy.

kk77
28. feb 2014

@172 Ahoj. Sem-tam sem prispievam a zaujal ma Tvoj aktualny zivot. Ak si dobre pamatam, staras sa o maminu a ostatni surodenci sa tvaria, ze oni nemusia... Ked som pred 2mi rokmi chodila ku psychologicke, tak mi rozpravala navlas podobny pribeh jednej zeny, aky prezivas Ty. Presne v tom obdobi bola v tazkej depresii, po viacerych hospitalizaciach na psychiatrii. Ked sa stazovala surodencom, ze to nezvlada, tak jej jednoducho povedali, ze oni nechcu skoncit ako ona!!! Psychologicka jej jednoznacne povedala, ze nie je iba ona dietatom, ktore sa ma postarat o maminu, aj ked ju nesmierne lubi. Jedinym riesenim bolo prerozdelenie sluzieb, toto riesenie stale odmietali a vyhovarali sa. A tak jej navrhla vopred oznamit rozdelenie sluzieb a k danemu terminu jednoducho surodencovi odniest kluce od bytu, kde byvala mamina a odist. Ziadne ohlady, vyhovorky, raz a navzdy im to ukazat, ukazat co je v nej, aka vie byt silna a nebudu si s nou kyvat ako sa im paci. Proste jej povedala, ze toto je jedina cesta k vylieceniu. Toto nie je generalka zivota, toto je Tvoj zivot a toto obdobie sa uz nikdy nevrati a Ty za to stojis im to ukazat. Ked to spravis, nebude to znamenat, ze maminu menej lubis, ukazes, ze lubis a vazis si aj seba. Ja som tiez zatocila par dolezitymi vecmi v zivote a vzdy naozaj vzdy ma to posunulo neuveritelne dopredu. Velmi na Teba myslim.

lucinka0921
28. feb 2014

@lupita71 ahoj a vitaj medzi nami 😉 Takze teraz sa neliecis vobec?Ziadne AD neberies?A ake ad si predtym brala?Divne,ze ti ziadne nezabrali,mozno si mala zlu liecbu.

lucinka0921
28. feb 2014

baby moje,ja som si dnes poobede na polhodku zdriemla,lebo ma mala zobudila,tak preto tak kratko,ja som nejaka unavena,normalne by som spala.....Co ja o takom case ozivam.Dnes pojdem asi skoro spat

esselte
28. feb 2014

@lupita71 Môžeš sa kľudne pýtať, my ti radi odpovieme, ja som tiež potratila a potom som dostala panickú poruchu, už som vystriedala tri AD, venlafaxin, cymbaltu a momentálne Paretin a rivotril, aj tak na mňa prichádzajú ešte hocijaké stavy, nie si sama, len smelo píš, mi sme tú už zohraná partia a radi ťa prijmeme medzi seba, a nie si žiadna troska, to by sme potom boli všetky a my sa tak necítime, len zápasíme s chorobou, pardon, nie s chorobou, s poruchou, ktorou trpí veľa ľudí, len niektorí o tom ešte nevedia, alebo to ináč prežívajú, sme skrátka zraniteľnejšie a citlivejšie, takže možno aj lepšie ako niektorí arogantní a drzí ľudia.
Že mám pravdu, kočky?

lupita71
28. feb 2014

@lucinka0921 AD ne, brala jsem mirzaten, cipralex, triticco, coaxil, welbutrin,zoloft...bez efektu, tak nevim, možná jsem to s těma lékama měla ještě zkusit, večer mi je vždy líp, ale ty dny! nějak přestávám věřit, že by mi mohlo být někdy líp. a díky za přivítání 🙂

lupita71
28. feb 2014

@esselte ano, citlivější a zranitelnější, to se do dnešního světa moc nehodí. ☹ A díky za přživítání 🙂

esselte
28. feb 2014

@lucinka0921 no čo, ty naša spachtoška, ty máš asi prevrátený deň a noc, mne sa chce práve teraz už spať, ale chcem si ešte oddýchnuť pri nejakom peknom filme, lebo večer musím využiť, neviem , aké bude ráno, a čo ty, aký si mala deň?

esselte
28. feb 2014

@lupita71 práveže sa hodíme do tohto sveta, lebo je takých ľudí málo, už sú len samí necitlivci a drzáci, no a na konci šéfovia, ktorí sú neomylní, takže v prvom rade, nepodceňuj sa a nikdy sa za svoje správanie neospravedlňuj, to mi poradila moja psychoterapeutka

danielagabriela
28. feb 2014

@lupita71. Treba to skusit este mozno u ineho doktora s inymi liekmi, lebo je naozaj tazke najst tie spravne lieky a este napr. ja mam aj problem hovorit otvorene o svojich problemoch a pocitoch a to je potom tiez problem najst tu spravnu diagnozu aj liecbu....

lupita71
28. feb 2014

To já problém nemám, když se vypovídám, tak mi to i pomůže. Ale zatím se mi nějak nepodařilo nějak zjistit, proč mě to tak položilo. Je ale možné, že v tom žádný hluboký smysl není, hold je člověk citlivější a některé věci prostě neunese. Nechci vyzvídat, jen kdybys to chtěla napsat - Ty víš, co ti tyto pocity způsobilo?
@danielagabriela

danielagabriela
28. feb 2014

@lupita71. No mne povedali ze spustacom mohla byt vycerpanost, lebo nasa mala nespava cez den a v noci sme hore aj 15 krat... ale neviem teda ci to bolo to, ale ja som si od porodu tak vsetko viac pripustala a tak.... ja sa liecim este len okolo mesiaca a zda sa mi teda lepsie, az sa divim, ze hned prve lieky a sadli
A myslim ze ak bol u yeba spustacom ten spontany potrat, tak sa ani nikto cudovat nemoze a nie kazdy to dokaze zvladnut sam....urcite to bolo tazke a aj bolestive

lucinka0921
28. feb 2014

@lupita71 tolko toho si brala a nic?Ako najdlhsie si brala jedne AD?Ale uz som sa stretla raz s tym,ze jednej zabrali az 6 te AD....A psychiatra si neskusala vymenit?Ja len,ze nie vzdy nastrafis na toho dobreho,ja uz mam taku jednu zlu skusenost....

lucinka0921
28. feb 2014

@esselte ja taky vselijaky,skoro nic som nerobila,pobede som si zdriemla a nejak by som uz asi spala.No neviem ci to nebola uzkost,lebo mi je lepsie,aj tak som mala take jak tlaky v hlave,ale uz dobre....Ale aj tak by som spala.Za chvilu sa presuniem hore a pozriem tiez nieco v telke.Nech je uz utorok,ze idem uz k tej dr....

lupita71
28. feb 2014

@danielagabriela no, on to nebyl spontání. Bylo to zamlklé po aminocentéze. Dlouho jsem nad amnio váhala, v podstatě jsem tam šla jen kvůli věku, ještě když to píchali, tak říkali, že mimi vypadá dobře. Výsledky vyšly OK. Pracuju v diagnostice (sice ne prenatální) a dodnes si vyčítám, že jsem na to šla, že jsem to nezkonzultovala třeba s více doktory. On i amnio dělají velice rádi, mají to pěkně zaplacené a doktoři uvažují strašně jednostranně. Už mi nějak zapomněli říct (to mi pak řekli až v poroídnici), že i s věkem riziko potratu po amnio stoupá (to mi taky mohlo dojít) Jó kdyby....

lucinka0921
28. feb 2014

@lupita71 mne moj prvy psychiater povedal,ze to sa moze objavit kedykolvek a aj bez priciny....A neviem ci je dobre patrat preco,jednoducho stalo sa,nevadi,hlavu hore,pozitivne myslenie,mozno terapia,AD a casom budeme vsetky zase ako predtym,mozno ani nie ako predtym,ale este lepsie nam bude 😉

danielagabriela
28. feb 2014

@lupita71 no ved to, keby clovek vedel dopredu, tak by spravil vela veci inak... ale ja si otakychto veciach myslim, ze je vsetko v rukach bozich a on sice opusti, ale nedopusti.... a kazdemu fa ma plecia len toljo, kolko dokaze uniest....
A co sa tyka toho amnia, ja som o tom pocula tiez vela, a tiez keby mi povedali, ze sa to bezne v " mojom veku" vykonava, tak by sim asi tiez sla a nerozmyslala co sa moze stat, ale fakt to misi byt strasne...

lupita71
28. feb 2014

@lucinka0921 Jo, nezbývá než věřit, že to tak bude. ještě že existují příklady ...Čáslavská, Šípková, Vašut....Hezký večer..jdu hledět na TV. Jsem ráda, že jsem si tady s váma splkla 🙂

lupita71
28. feb 2014

@danielagabriela No, někdy si říkám, jestli to Pán Bůh správně odhadl. Já bohužel oporu ve víře moc nemám, ne že bych na Boha nevěřila, to ano, ale tak nějak se neumím s tím "osudem" smířit. Vždycky jsem byla zvyklá mít věci pod kontrolou. A teď už to je 2 roky - dost dlouhá doba na "utrpení". Ale asi musí člověk fakt věřit, jak jsem psala lucince 🙂

danielagabriela
28. feb 2014

@lupita71 ked uz nepomaha verit, je potrebne sa dat aj na liecbu liekmi, lebo 2 roky je dlha doba a tam uz je lepsie obratit sa na odbornika, lebo cloveku sa tazko preziva a to je uz potom zivot o nicom

lucinka0921
28. feb 2014

@lupita71 Vasut? Jemu co? Tak pekny večer este a zase sa ozvi 🙂

anina63
28. feb 2014

@hroska,kde si? Už si tu dlho nebola 🙂 @betty222 -kde si sa stratila, @andy 232 @lucijeje @maruska3 @ja1980 @lenka00 @slavka a iné babenky,kde ste? Napíšte ako sa mate? 🙂 🙂 🙂

172
28. feb 2014

@kk77 ahojky ano mas pravdu je to ako by si pisala presne o mne ...moji surodenci boli dokonca aj u mojej dr a kazala im aby mi pomohli,lenze bolo to zbytocne este sa vyslovili pred dr ze vsak mi nic neni ze si to iba nahovaram.Im by bolo jedno aj keby som im tie kluce doniesla ani by sa neunuvali prist! Vraj je tu este moj ocino mimochodom ma 80 r a vraj aby sa ten staral ked ja nevladzem.Je mi trapne ze musim o surodencoch zakto nepekne pisat ale s nimi fakt nic nepohne! Snad mi Boh da silu a ja to zvladnem! Dakujem ze si mi napisala...

172
28. feb 2014

@lupita71 ahojky a vitaj medzi nami...su tu super babenky vzdy poradia,povzbudia a aj sa obcas nasmejeme.....musi byt tazke potratit ale ako pises mas este dve deticky a pre tie musis byt oporou,takze ja by som urcite zasla k dr a nasadila AD...

esselte
1. mar 2014

@172 ahoj, no dnes nič moc, ja vravím, že mi nerobia dobre víkendy, musím to povedať lekárke, že prečo je to tak?V pondelok mi je ešte divne, ale potom do konca týždňa je už ok, ja to nechápem, prečo víkendy,veď práve, že by som mala byť rada, že som doma, nie? A čo ty, ako dnes?

timino
1. mar 2014

ahoj ja som tu nova uz od decemra sa tiez liecim a zabrali mi az druheantideoresiva.najprv som brala asentru a k tomu mirzaten

lupita71
1. mar 2014

@lucinka0921 Vašut měl deprese, pokus o sebevraždu a vylízal se z toho za pomoci léků. Netají se s tím, což je dobře, aspoň tak dává jiným naději. Borec