Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
28. mar 2014

@172 a ty co tak skoro rano hore??? 😲 pekny den aj tebe moja

lenadka
28. mar 2014

Ahojte, pred mesiacom som prekonala zápal mozgových blán, bolo to veľmi ťažké, dlho mi nevedeli stanoviť diagnózu - čisté zúfalstvo. Síce som z najhoršieho vonku, ale ostal vo mne akýsi strach, nervozita, napätie...asi z nedôvery voči lekárom, to že ma nechali skoro umrieť, že som si diagnózu prakticky musela vygoogliť v stavoch keď som každú chvíľu upadala do bezvedomia a keď som im hovorila čo mi asi je, stretla som sa s neochotou, úškľabkami...lieky som si doslova vynútila. Nakoniec mi to prešlo až na mozgové blany, napriek liekom -ale mala som polovičnú dávku ako by mala byť. Krv som si musela vynútiť aby mi na toto konkrétne vzali a potom sa to aj potvrdilo. Odvtedy mám nervy tzv. cuknuté, hocičo ma rozladí, vynervuje, úplné banality.
Tak zhrniem: pocit napätia, stresu, akoby strachu niekedy až s búšením srdca, bolia ma nohy až koľko krát, únava = zahŕňa sa to do depresie?

grettka
28. mar 2014

@lenadka, vytrpela si si teda poriadne, skus pozriet generalizovanu uzkostnu poruchu http://www.zdravie.sk/choroba/35878/uzkost-gene...

ninica
28. mar 2014

@lenadka
Áno, myslím, že to je čistá depka.

ruzicka32
28. mar 2014

@ja1980 tritico je velmi nebezpecne poskodzuje mozog!!!! pozor nan

ja1980
28. mar 2014

@ruzicka32 to fakt ? si ma vystrašila, musím sa na to spýtať dr. 😕

a ako poškodzuje, vieš mi to bližšie popísať ?
ďakujem za upozornenie 😔

gretyka
28. mar 2014

@lenadka chuda, ani sa necudujem, ze ti to vyvolalo depresiu...urcite navstiv co najskor odbornika...esteze mame net baby, ako niekedy je to na skodu,ale nie v kazdom pripade....Lenadke to zachranilo zivot

lenadka
28. mar 2014

@grettka @ninica @gretyka už som objednaná k psychiatričke budúcu stredu. Aj to ma dosť vykoľajilo, ak je človeku zle čaká že dostane pomoc čo najskôr, termín mi povedala v júni najskôr, tak som jej povedala čo je vo veci a našla voľný v tú stredu. Obvodná mi predpísala lexaurin, niekedy bez neho nezaspím, užívala som ho večer niekedy, ale v poslednom čase si musím dať aj cez deň. Chcem niečo nenávykové.

stella33
28. mar 2014

ahojte ludkovia. nedavno som sa vam tu natisla a pacilo sa mi tu. tak sa hlasim zas. uz z porodnice. 🙂 v nedelu sa mi narodil syncek. udrziavam sa na medovke a zatial to ide a som v pohode. dufam ze sa vyhnem akymkolvek liekom a tie hormonalne burky zvladnem a ziadne uzkosti nepridu 🙂

lucinka0921
28. mar 2014

@lenadka nemusi to byt depresia,moze to byt uzkostna porucha,atd.... Dobre,ze ides k psychiatricke,ona najlepsie urcti co ti je.A ako pises,radsej AD nenavykove ako benzaky navykove.Neboj bude dobre,len pocitaj s tym,ze chce to cas a trpezlivost 😉

lucinka0921
28. mar 2014

@stella33 jej,ahoj,tak to ti tebe a malickemu prajem vela vela zdravicka 😉 A neboj bude dobre uvidis 😉

danielagabriela
28. mar 2014

@stella33 ahoj, velka gratulacia, prajem vam hlavne vela vela zdravickaa psychickej pohody🙂
Drzkajte sa

danielagabriela
28. mar 2014

@lucinka0921 ahoj Lucka, super, ze da premahas a zvladnas to...dobre, ze si da dnes nevratilabez nakupu. Ved ako rychlo ta slabost pride, tak aj odide...u mna to je tiez tak...🙂
A ja po starom, teraz mam svoje dni, tak mi je blbo, ale robim co mozem, aby son na to zabudla...uz mam poumyvane okba zase, vyrobenu velkonocnu vuzdobu a dnes vecer uz chcem zacat nieco piect, ale uvidim, ako mi do vecera bude.
Pekny den prajem

danielagabriela
28. mar 2014

@lenadka ahoj,ani sa ti necudujem, ked si tolko toho musela zvladnut.urcite to zanechalo velku jazvu na tvojej psychike, tak si spracila dobre, ze si sa objednala....trva to sice, kym ta zoberie dr., ale ona ti najlepsie urci poruchu...
Tak sa drz a snaz sa co nahviac zamestnat, aby si nemala cas na to musliet🙂

lenadka
28. mar 2014

@grettka áno myslím že tým linkom si buchla klinec po hlavičke, v štádiu keď mi bolo najviac zle počas toho záplu mozg. blán som 2x prežila panický záchvat, preto mám obavu, pri zvýšenom napätí že príde zas a neviem sa tej úzkosti zbaviť...ja človek doteraz optimisticky naladený a zmýšľajúci, idem pekne na slniečko teraz na terasu, naberať pozítívnu energiu so slniečkového dňa. 🙂

lucinka0921
28. mar 2014

@danielagabriela no ked som sa prvykrat liecila,tak ked mi bolo zle,hned som utekala domov,teraz uz nie.Teraz idem aj napriek tomu,musim,chcem...Joj tak ty si sikovna.A co dobre mas v plane piect?

danielagabriela
28. mar 2014

@lucinka0921 no to este presne ani neviem, ale zacnem asi medovnicky, robievam z toho aj taku ohradku a do stredu davam baranceka, ale ine zatial este nemam moc rozmyslene🙂

timino
28. mar 2014

ahojte dievcata tak ja po dvoch mesiacov PN uz idem do prace.Dufam ze to zvladnem,mne je uz celkom dobre,no aby som to nezakrikla klop,klop

grettka
28. mar 2014

@lenadka vobec sa necudujem, ze mas taketo neprijemne stavy uzkosti, po tom, co vsetko si prezila.
Drzim palce a prajem uspesny priebeh liecby.

timino
28. mar 2014

@lenadka strasne co si musela prezit zelam ti skore uzdravenie.S nasim zdravotnictvom je to hrozne uz som sa stretla s niecim podobnym

esselte
28. mar 2014

@stella33 gratulujem a ké má malý meno?

esselte
28. mar 2014

@timino neboj sa, zvládneš to, držím palce

3009
28. mar 2014

@ruzicka32 s tým tritticom si ma vydesila, lebo ja mám od budúceho týždňa užívať 50 mg večer. Kde si to čítala o tom tritticu? Mne napr. nesadol Citalopram, nemôžem SSRI, mala som už predtým serotonínový syndróm. Užívate niekto trittico?

172
28. mar 2014

@stella33 gratulujeem a prajem malinkemu aj tebe veeeela zdravicka..opatrujte sa a zas nam napis ako sa mate 😉

stella33
28. mar 2014

@esselte Jakub 🙂 ale uz je premenovany na pystek, chrustik, valibucik, pampusik 🙂

anina63
28. mar 2014

@stella33 Ahoj a želám Vám veeeeeeeľa zdravíčka a ty sa tiež drž 🙂 🙂 🙂

ja1980
28. mar 2014

@3009 ahoj, ja užívam Citalopram 20 a 2/3 trittico 🙂 to s tým poškodením mozgu ma vystrašilo, myslím ale že to nie je pravda, aspoň dúfam 😉

esselte
28. mar 2014

@stella33 a tie deti predtým máš čo, dievčatá, chlapcov?ja mám len jedného šimonka, druhé som potratila a teraz sa už nejako bojím, ešte viac manžel ako ja, že to by už neprežil, že mu úplne stačia moje výkyvy

esselte
28. mar 2014

@3009 neboj sa, triticco berie každý druhý, to budeš potom vysadzovať

esselte
28. mar 2014

triticco je antidepresívum na spanie, nie je škodlivé, postupne sa vysadzuje a potom beriete už len AD na deň